Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkohol fórum

Alkohol (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2007. jan. 26. 21:23
A gyógyszeres kezelés utáni nem ivászatot se olyan könnyű betartani! 13 játszuk ezt apósommal...(beültetés-ráivás-alkoholizálás-fáj a májam-elvonó-beültetés.....):( Tartás, eltökéltség kérdése. Neki ez nincs. Pedig úgy sikerülhet: család másik ágán egy alkoholbeteg (betegség!) kb. ugyanennyi ideje nem iszik. Új családot alapított, megtalálta az élete értelmét... Ja, és közben félévente jár beültetésre. Ha nem tenné, biztos visszaesne.
2007. jan. 26. 07:08
szerintem orvosi segitseg nelkul szinte lehetetlen leszokni, legalabbis konnyu visszaesni. sajnos a tavolabbi rokonsagomban nem egy pelda volt erre. egyikuk elvonora ment, gyogyszeres kezelest is kapott, utana egy kortyot sem ivott/ihatott. szerintem ezt konnyebb volt betartani neki, mint ha egy-ket poharral ivott volna es utana meg kellett volna allnia. De egy egeszseges ember szamara szerintem napi egy pohar bor, sor meg nem jelenthet gondot (azt hiszem a tomeny mar mas lapra tartozik. a baj ott kezdodik, ha valaki tartosan nem tud megallni egy-ket poharnal, es egyre tobb italra van szuksege
2007. jan. 26. 06:55

Egy-két deci bor állítólag hasznos is lehet.

Aki alkohol beteg annak nagyon nehéz kigyógyulni. Nekem volt egy kollégám aki annyiszor megigérte, hogy leszokik róla, elvonó terápiára nem akart menni, de a mai napig is tart nála ez az állapot.

A családi háttér sokat segíthet. Hát nehéz dolog...

4. 'szti (válaszként erre: 3. - Magdala)
2007. jan. 26. 06:50

azért ez tág, hogy egy pohár alkohol, nem? vizespohárnyi vodka naponta már biztos gond, de

napi egy pohár sör vagy 1 deci bor nem hinném, hogy függőség

nem vagyok antialkoholista, alkalmanként szívesen iszom 2 deci bort vagy valami kis likőrt, pálinkát (hehe, mint a füvesek) :-)

szerintem az alkoholizmus nem gyógyítható, aki alkoholista sajnos az is marad, nem véletlen, hogy egyetlen kortyot sem isznak a "gyógyultak"

2007. jan. 25. 23:32

Én is úgy gondolom, ha rendszeresen napi 1 pohárral már van fogyasztás az már függőség és bizony nem látják be.

Sajnos valóban nagyon kevés a gyógyulási arány.

2007. jan. 25. 22:44

Sajnos igazad van: sok család életét tette-teszi tönkre az alkohol!

Szerintem az a legjobb, ha egy korty alkoholt nem iszik az ember - bár vannak antialkoholisták, nem ez az általános! Szerintem különleges(?)alkalmakkor (születésnap-névnap,szilveszter, stb..)nyugodtan meg lehet inni egy-két (vagy több) pohárral is..(kinek-kinek a maga "mértéke" szerint). A mindennapos alkoholfogyasztás (már kis mennyiségben) is függőséghez vezethet, általában az érintett veszi észre utoljára, hogy függővé vált (ha egyáltalán valaha is tudatosul benne, hogy ez egy betegség). Ki lehet belőle "gyógyulni", de iszonyú könnyű visszaesni (sajnos, van a családban példa..)

2007. jan. 25. 22:00

Egy másik topicon más dologgal kapcsolatosan sokszor került szóba az alkohol.

Kiváncsi lennék a véleményetekre: mennyi az az alkohol mennyiség ami még egészségesnek vagy "gyógyszernek" nevezhető;

és szerintetek hol kezdődik, mennyi idő alatt alakul ki az alkoholizmus;

ki lehet belőle gyógyulni?

Nem kimondottan családi "tragédiákat" szeretnék olvasni, bár szerintem sajnos erre mindannyiunk környezetében van példa.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook