Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alacsony vércukorszinttel mit lehet tenni? fórum

Alacsony vércukorszinttel mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 1. 17:24

Megfelelő táplálékok fogyasztásával és az étkezési időpontok szabályos betartásával a hipoglikémia többnyire elkerülhető.


[link]

15. Mel82 (válaszként erre: 14. - B486c9cf7d)
2012. máj. 1. 15:32

Mindig alacsony, nem csak leesik. De egy emberke tanácsára már régóta nem eszem cukrot, cukros dolgokat és lám azóta nem ájutam el egyszer sem.

Most is alacsony, de jól vagyok. Azt mondta az emberke, hogy ettem csokit, kicsit felugrott(még így is ugyan alacsony volt) és mikor visszaesik akkor ájuldoztam. Mióta nem eszem cukrot semmi rosszullét:-)

14. b486c9cf7d (válaszként erre: 5. - Mel82)
2012. ápr. 30. 13:44
Lehet csak leesik, az nem egyenlo azzal, hogy alacsony altalanossagban a vercukorszinted.
2012. ápr. 30. 12:04
én csokival kezelem nagyon sikeresen :DDD
2009. okt. 22. 17:07
szia van egy ismerösöm ő cukorbeteg neki ilyenkor a szőlöcukor s a cola jó
2009. szept. 29. 14:53

Sziasztok! Nekem is le szokott esni a vércukorszintem. Pár éve van ez, amióta hízókúrázok. Manapság már rengeteget eszem, elértem a kívánt testsúlyomat :):)... de minél többet eszek annál éhesebb vagyok...és azt vettem észre hogy ha többet eszek akkor megy le inkább a vércukrom pár órával utána.

Én úgy szoktam, hogy mindig van nálam pár szem cukor és ha kicsit is érzem hogy baj van, azonnal beveszem. Pár perc és helyrejövök.

Van amikor hetekig nem jön elő...van mikor naponta.

Szerintem ha odafigyel az ember, nem lehet belőle nagy baj...csak enni kell egyből :)

2009. aug. 2. 12:52
14 éves vagyok,- nekem szintén borzalmas a vércukor ingadozás nagyon megkeseríti a mindennapjaimat. az iskolában is elájultam már párszor, de nem tartott sokáig, de mégis elégcukrot ettem eddig-péksütemények, kekszek, csokik, stb. úgy 2 hónapja fogyózok, azóta semmi gond nincs, pedig még itt a nyári meleg is, ez hogyan lehetséges?? egyébként, ha esetleg megint előjönne ez nálam, kéne vmi olyan cukorka vagy vmi, amit fogyó közben is ehetnék. nem tud vki ilyet??
2009. febr. 23. 22:01
Mokko cukor.Ha más nincs.
2008. nov. 17. 22:03

Fiatalabb koromban (20 éve) nekem is szinte napi gondom volt ez. Főleg hajnalban esett le nagyon a vércukrom, arra ébredtem, hogy az ájulásig rosszul vagyok. Ha ilyenkor enni próbáltam, hányni kezdtem és még rosszabbul lettem. Nem nagyon tudott velem mit kezdeni az orvos, nem talált semmi bajomat. Tartsak cukrot a kezem ügyében, ennyi volt a tanácsa.


Nekem az vált be, hogy az ágyam mellett tartottam a szőlőcukor tablettás dobozt. Ha baj volt, gyorsan elszopogattam belőle párat, és ittam rá egy kis vizet. Perceken belül hatott! Utána próbáltam egy kicsit még pihenni, és csak utána enni!


Vigyáznom kellett, hogy viszonylag rendszeresen egyek, akkor nem volt baj. Ha ez borult, akkor napközben is cukorral kezdtem, pihentem, és csak utána ettem.


Nem tudom, másnál hogy van, nekem szerencsére már nincs vele gondom, a korral valahogy megoldódott...

2008. okt. 12. 12:14

Pénteken egy bevásárlóközpontban olyan rosszul lettem hogy nagyon. Egész nap nem ettem, nem volt időm. Bedobtam egy túrórudit a kocsiba és a pénztárnál már majdnem rávetettem magam. Alig vártam hogy kiérjünk. Megettem és kicsit jobban voltam.

Keksz, csoki, pékárú... mindegy, csak sok legyen benne a szénhidrát.

De szerintem menj el dokihoz, nehogy nagyobb baj legyen belőle.

2008. okt. 12. 02:59
A szőlőcukor, még a Szivednek is használ.. Jobbulást Mindenkinek.
2008. júl. 8. 15:04

Nem fogyókúrázok, már régóta nagyon alacsony. Nem tudni miért. Mindig van nálam szőlőcukor akár hova megyek is, ha otthon vagyok és jön az ájulás határa akkor mindig csokit eszem, meg cukros üdítőt iszom.

Csak azt nem tudom, hogy ez örök életemre így marad vajon?

2008. júl. 8. 12:12
Én is ájulás határán szoktam időnként lenni, ha nagyon lemegy a vércukrom. Pár szem keksz helyrehoz, de nagyon rossz állapot. Remeg kezem, lábam, rettegek, hogy utcán esek össze.
2008. júl. 8. 11:01

szerintem, ha egész nap fennáll a probléma, akkor viszint érdemesebb lassan felszívódó szénhidrátot fogyasztani. Főzelékeket, rozskenyeret ilyesmiket, mert a gyorsan felszívódóak nagy inzulinelválasztást eredményeznek, ami a várcukorszintet hamar leviszi.

De valószínű az okokat is fel kell deríteni, hogy mitől alacsony a vércukrod. Esetleg fogyókúrázol-e? Vagy mior szoktál enni.

A vércukorszint lecsökkenésével járó, un. hypoglykémiás kóma, azonban nem olyan veszélyes, mert gyorsan kezelhető. és maradandó károsodást nem okoz.

2008. júl. 8. 09:02
Szia! Elég nagy probléma, ha alacsony a vércukorszint, mert akár be is kómálhatsz! Ezt tuti biztos forrásból mondom, mert a férjem és a szüleim is cukorbetegek. A legfontosabb, hogy egyél azonnal gyorsan felszívódó szénhidrát tartalmú ételeket. Ilyen a szőlőcukor (a cukor beteg megmentője), banán, lekvárok, csoki, fehér kenyér, valamilyen tészta, keksz, stb. Minden olyan aminek kicsit magasabb a szénhidrát tartalma. Remélem segíteni fog.
2008. júl. 8. 08:44
Alacsony vércukorszinttel mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook