Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aktív korúak ellátását kapja valaki? fórum

Aktív korúak ellátását kapja valaki? (beszélgetős fórum)


2017. szept. 4. 08:39
Sajnos Szolnok megyében nem hozza ma a postás! Most kérdeztem tőle
2016. szept. 4. 10:04

Volt már valaki háztartásbeli alkalmazott hogy ne szűnjön meg a FHTámogatása?


Elhelyezkednem még nem sikerült, esti sulit kezdek majd de mint utána jártam ez nem tartozik bele az évi 30. napos igazolt munkaidőbe míg ha bejelentenek háztartásbelinek az már igen s igy továbbra is kaphatom a FHT-t

Kérdésem az lenne erre az egy honapra megvonják a támogatást? Be kell e jelenteni a munkaüyi központban? Illetve ha megvonják az aktiv koruak ellátását, akkor ha letelik a bejelentett önkéntesi melom, utána hogy igénylem ujra?

2016. febr. 2. 18:37
Sziasztok kérdésem az lenne Bácskiskun megye kapot e már utalást januárba az aktív koruaktol ???
18. fiore (válaszként erre: 16. - Gluon)
2015. dec. 22. 06:09
Nekem két ismerősöm november 1-én adta be és még egyik sem kapott utalást,azt mondták,hogy rendszerhiba.
17. beata33 (válaszként erre: 16. - Gluon)
2015. dec. 22. 05:57
En 16 an adtam be a kėrelmet tegnap meg kaptam a határozatot azt mondtaka pėnzt is megkapom jovoheten
16. Gluon
2015. szept. 28. 11:06

Sziasztok!

Aktív korúak ellátása kérelmet 25 napja adtam be, de meg nem érkezett meg a határozat. Mit tegyek, várjam ki a 30 napot?

15. grizus
2013. máj. 9. 07:41

Sziasztok.

Csak akkor lehet kapni ezt az ellátást, ha az egy főre eső bevétel nem haladja meg a kábé 25 ezret? Ha meghaladja, akkor milyen más lehetőség van még? Köszi.

2013. ápr. 27. 19:10

Sziasztok!


Most fogom igényelni az aktív korúak ellátását, és az lenne a kérdésem, hogy a banki átutalást csak olyan számlára lehet kérni, ami a saját nevemen van, vagy az teljesen mindegy?

13. NGeri (válaszként erre: 12. - Ritus870522)
2013. márc. 30. 18:24

Szia Ritus!


Én március elsején igényeltem, nekem is azt mondták hogy 30 nap a lefolyási ideje ehhez képest még nem kaptam választ, viszont az egyik ismerősömnek volt valami hiányossága és ő már 15 napom belül megkapta hogy pótolja amit kell. Egyáltalán nem értem hogy van ez. Ünnepek után azt hiszem utána járok ennek az egésznek mert kissé már idegesít!

2013. márc. 17. 14:48

Sziasztok. Remélem tudtok segíteni :)

Március 4én adtam be a kérelmet az aktív korúak ellátására. Azt mondták 30 nap az elbírálása, hogy fogom e kapni vagy nem. Ha igen, akkor már áprilisban megkapom a pénzt?? vagy csak májusban kezdem kapni ( az elbírálástól számítva, mint a fizetést utólag) ??

Köszi a választ.

2011. ápr. 5. 13:35
Megkaptam a választ. Április végéig kitolták az elbírálás határidejét. Majd akkor értesítenek mindenkit,addig mindenki kapja az ellátást.
2011. ápr. 5. 12:58
Érdemes volt emailt írnom,mert végre elutalták a pénzt. :-) Köszi a hozzásólásokat!
2011. ápr. 5. 12:08
Február 17-én indították a felülvizsgálatot,március 2-án küldtem vissza a kitöltött papírokat. elvileg 30nap az elbírálás. Azóta semmi levél nem jött.
2011. ápr. 5. 12:04
Nagy nehezen kiderítettem az ügyintézőm email címét,kiváncsi vok,hogy mikor válaszol és mit.
7. geridina (válaszként erre: 5. - Letti05)
2011. ápr. 5. 11:57

Oké, igaz.


Én mondjuk készpénzben fizettem a RÁTosainknak, mi nem utaltunk. Most nem tudom, mi lehet a gond, miért nem kaptátok meg

2011. ápr. 5. 11:36
ezek szerint ti is kaptok ilyet? Nektek mikor utalják?
5. letti05 (válaszként erre: 2. - Geridina)
2011. ápr. 5. 11:34
Aktív korúak ellátásának hívják. Csak azon belül már nem RÁT, hanem bérpótló juttatás a neve.
2011. ápr. 5. 11:28
Eddig mindig 5-éig utalták. Már reggel rajta szokott lenni a számlámon. Most a kifizetési határidő is változott?
3. a8972e6228 (válaszként erre: 2. - Geridina)
2011. ápr. 5. 11:26
A kérelemre aktív korúak ellátása van még írva,de akkor se értem,hogy miért nem kaptam most meg,és miért nem írták,ha nem jár. egyébként semmi nem változott,furcsa lenne,ha nem járna.
2011. ápr. 5. 11:25
Már bérpótló juttatásnak hívják. Valószínűleg ezért kellett az új kérelem, hogy aszerint tudják megállapítani.
2011. ápr. 5. 11:23

Sziasztok!


Egy pár hónapja kapom az aktív korúak ellátását.

Február végén jött egy levél,hogy újra be kell adnom a kérelmet. Március 2-án válaszlevélben elküldtem minden papírt. azóta nem kaptam választ,viszont ma nem utaltál a pénzt.

Az ügyintézésre 30nap van,ami már letelt,de semmi végzést nem kaptam,hogy nem járna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook