Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? fórum

Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
115. mmanoka (válaszként erre: 113. - Drnéni)
2008. nov. 19. 07:58
Igen csak a befektetéseket és azt is leginkább euroban.
114. pemete (válaszként erre: 106. - Drnéni)
2008. nov. 18. 20:26
Nekünk most kezdődött, mert 3 havonta van. A törlesztőrészletet svájci frankban nem emlték, vagy legalábbis nem reklámozták nekünk, viszont amit havonta kell fizetnünk az a másfélszeresére nőtt majdnem. A számlánkon amint megjön rá a fizetés rögtön zárolják a pénzt, hogy nehogy le tudjunk venni belőle, mert nekik mind kell! Nagyon durva!
113. drnéni (válaszként erre: 111. - Mmanoka)
2008. nov. 18. 20:19
Igen, de figyeld meg, hogy csak a befektetéseket reklámozzák, hitelt nem. Nehéz is lenne, hisz 10 százalék fölött vannak a kamatok.
2008. nov. 18. 16:33
Még a mélyén vagyunk a gödörnek.
111. mmanoka
2008. nov. 18. 15:51
Van még gazdasági káosz vagy lecsillapodtak a kedélyek ? A bankok újra kezdik reklámozni magukat pl Emese egy időre eltűnt de most újra lehet látni
110. drnéni (válaszként erre: 108. - Annaluca)
2008. nov. 13. 20:16
Dehogy. A svájci és a magyar nemzeti banki alapkamat is ugyanúgy befolyásolja a kamatot, de ez csak kamatperiódus végén látszik (nekünk évente).
109. mmanoka
2008. nov. 13. 15:34
Most olvasom hogy a K&H is felfüggeszti a chf alapú hitelt nov 17-től.
108. annaluca (válaszként erre: 106. - Drnéni)
2008. nov. 12. 22:07
Miért emelkedett a chf-etek? azt hittem csak az árfolyamkockázat van?!
107. drnéni
2008. nov. 12. 19:44
Senki?
106. drnéni
2008. nov. 12. 14:46
Erstések! Valakinek kezdődött mostanában új kamatperiódus? Mennyire emelkedett a kamat, kezelési költség? Nekünk júniusban kezdődik új periódus, de már rettegek. Az utóbbi két periódus alatt válság nélkül is 412-ról 485 CHF-re emelkedett a tölesztőnk, hozzá még az iszonyatos árfolyam... Nem tudom, mi lesz így...
105. 73hu
2008. nov. 6. 08:01

Sziasztok! Az Unicredit is nagyon jó! Mindenkinek egyénre szabottn kell megnézni melyik bank ajánlja a legjobbat számára.

Hiteltanácsadó vagyok, több bankkal/pénzintézettel dolgozom,(többel pedig már nem:)!!!). Már írta több hitelügyintéző, hogy most lekk hitelt felvenni!!! Vajon miért adnak nehezen most a bankok? Mert nekik rossz! Akkor kinek jó??? Hát persze, hogy aki felveszi... ha megerősödik a forint a felvett hitelösszegünk nem ér már annyit a banknak amennyit adott az ügyfélnek. Hitelkiváltást most nem ajánlok, vagyis azt is meg kell nézni személyre szabottan.

Költözzetek nyugodtan!

Én Budapesten és környékén dolgozom, de bárkinek szívesen segítek priviben. Kérdezzetek nyugodtan!

104. alyce (válaszként erre: 103. - Burkuska)
2008. nov. 5. 15:49

:) Igen, tényleg, le a kalappal előttük.

Egy-két kedvezményt is kaptam, például az értékbecslési díjat visszakapom meg nem kell a folyósítási díjat fizetnem. Tehát egyedüli költségem itt a közjegyzői díj volt.

Még mindig nem sikerült felfognom...teljesen kész vagyok hétfő óta:D

103. Burkuska (válaszként erre: 102. - Alyce)
2008. nov. 4. 19:34

:))

Mondtam én,hogy az Erste a király:)

GRATULA!!!

102. alyce (válaszként erre: 101. - Mmanoka)
2008. nov. 4. 12:58
Köszike!:) Remélem nektek is minden simán fog menni. Rám már rámfért...aki ismeri a CIB bankos történetet, az meg is értheti, hogy miért vagyok abszolút boldog, és miért voltam bizalmatlan. De most már megnyugodhatok.
101. mmanoka
2008. nov. 4. 10:48
Graaatula! Valószínű hogy akkor még rád nem vonatkozik a kamatemelés. Okt 22-e után beadott kérelmekre már biztosan. Egyébként mi egy másik bankhoz mentünk és ők is emelik a kamatot nov.14-től szóval aki okt.30-ig beadta a papírt és 2 héten belül aláírja a szerzit akkor rá nem vonatkozik az emelés. (Remélem mi is minnél hamarabb alá tudjuk írni. :)Szerintem nálad is ez a helyzet.
100. alyce
2008. nov. 3. 23:09
Véééégre! Aláírtam a szerződéseket, úgyhogy egy szavam nem lehet most már az Erste bankra:):) Kamatokkal és a THM-mel semmi gond, lehet, hogy én még pont beleestem a válság előtti dolgokba, és azért nem. Le a kalappal előttük, tényleg, és melegen ajánlom mindenkinek a bankot!
2008. nov. 1. 23:33

Ja...

20 v. 30% kamatra számíts... ;) és ez még nem a THM!!!

első kézből... Ft alapon

98. mmanoka (válaszként erre: 90. - Macsusz77)
2008. okt. 31. 11:32
Szerintem most már inkább várni érdemes, persze ha van hol laknotok addig. Egyre több bank emeli a kamatot vagy egyáltalán nem ad deviza alapú hitelt.
2008. okt. 30. 07:46

Az Erste tényleg egy gyors, rugalmas bank, de most ő is szigorítja a feltételeket, emeli a kamatokat, mint miden bank az országban.

Eddig nagyon jó arányban finanszírozták a lakáshiteleket. Ezt a finanszírozási arányt csökkentették (kevesebb hitelt adnak ugyanarra a házra), és az adóst/adóstársat is jobban "megnézik".

96. annaluca (válaszként erre: 93. - Ági82)
2008. okt. 30. 07:38
Ebben a gazdasági helyzetben a bankok szigorítottak, így amelyik befogadta a passzív BAR-osokat, már az is változtatott ezen.
95. alyce (válaszként erre: 93. - Ági82)
2008. okt. 30. 02:16
Szerintem a bankok többsége a passzív bárosokkal foglalkozik, csak az aktívakkal nem. De azért kérdezz utána!
94. supin
2008. okt. 29. 15:29
A bankok azért vannak ,hogy lenyulják a hitelkérőt!! Ebből élnek!!
93. ági82
2008. okt. 29. 15:24

Sziasztok! Sok jót olvastam általatok az Erstéről.

Tudtok róla, hogy foglalkoznak-e passzív bárosokkal?

92. alyce (válaszként erre: 89. - Mmanoka)
2008. okt. 29. 15:16
Sajna nem tudok ilyesmiről, azt sem tudom, hogy egyáltalán milyen kedvezményben részesülök, vagy nem...nálam annyira szorított az idő, és annyira sürgős volt, hogy muszáj volt találni egy bankot, aki rábólint a hitelemre. És az Erste volt az egyetlen...
91. pemete (válaszként erre: 71. - Reekucy)
2008. okt. 29. 14:46
A Budapest bankot neeeeeeeeee!!! Attól menekülj!!! Minket nagyon megszivattak tavaly, százezrünkbe került a mutatvány, még jó, hogy idejében bankot váltottunk, mert kerülhetett volna többe is! Az erste bank a nyerő! Ők nagyon rugalmasak, és akárhogy is nézem náluk a legkedvezzőbbek a feltételek.
2008. okt. 29. 14:26
Sziasztok!mi is tanácstalanok vagyunk.Eladtuk a lakásunk,hogy építkezzünk,de most nem tudjuk belevágjunk,vagy várjunk.Szükségünk lenne hitelre is.nekünk az előző lakásnál az Erste-nél volt hitelünk,meg voltunk elégedve vele.De most?A pénz a bankba.Várjunk?Vegyünk fel hitelt?
89. mmanoka (válaszként erre: 88. - Alyce)
2008. okt. 29. 14:06
Szia! Mennyi lesz a kamat? Azért kérdezem mert mi okt.22-én akartuk beadni a papírokat mire a hiteltanácsadónknak közölték, hogy a kamot 3%-al megemelték és az összes kedvezményt eltörölték. Remélem ez téged nem érint. Mindenkitől jót hallottam csak erről a bankról, persze biztos van kivétel:),úgyhogy egy másik bankba adtuk be a papírokat.
88. alyce
2008. okt. 29. 13:55
Az Erste bankról most már én is biztosan tudom mondani, JÓ bank!:) Hétfőn mehetek aláírni a szerződést, 2 HÉT alatt elintézték a hitelem, amin a CIB két hónapig szüttyögött...pont miattuk bele is estem így a válságba, de nekem tényleg nagyon-nagyon sürgős ez a hitel, és lakásvásárlás, mondhatni kényszerprobléma lépett fel. De most azt hiszem nagyon örülök, és remélem örülhetek is!:)
87. drnéni (válaszként erre: 86. - Szimba)
2008. okt. 25. 18:14
Igen, CHF alapú.
86. szimba (válaszként erre: 84. - Drnéni)
2008. okt. 25. 17:36
devizahitel??
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook