Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek allergiás, asztmás a gyereke és a fulladáson kivül csak allergiás tünetei vannak, mennyi esély van emelt családi pótlékra? fórum

Akinek allergiás, asztmás a gyereke és a fulladáson kivül csak allergiás tünetei vannak, mennyi esély van emelt családi pótlékra? (tudásbázis kérdés)


14. diorissimo88 (válaszként erre: 12. - Nozsemi)
2009. dec. 11. 16:36
Hiperaktivitásra nem jár, csak ha hiperkinetikus magatartászavart állapítanak meg.
13. reni8018 (válaszként erre: 12. - Nozsemi)
2009. okt. 14. 15:53
Erre nem hiszem hogy jár az emelt családi,amúgy az emelt családi mivel nekem két gyerekem van ezért a Regi után kapok 26600ft-ot.
12. nozsemi (válaszként erre: 8. - Reni8018)
2009. okt. 14. 13:31
Nekem van egy 5 éves kislányom, és valószínű hogy hiperaktív.Erre is jár az emelt színtű családi pótlék?És annak mennyi az összege?
11. toro32
2009. márc. 22. 19:11
ha 10 éven aluli a gyermeked,akkor még 10 éves koráig gyesen lehetsz vele,plusz emelt családi pótlék,plusz közgyógy jár!!!!!
10. reni8018 (válaszként erre: 9. - Gilike)
2009. febr. 26. 17:49
még nem
2009. febr. 26. 16:51
Az e-mailodat elolvastad ma?
2009. febr. 26. 16:11
Még nem próbálkoztunk sóterápiával,de sok jót hallotam róla.
2009. febr. 26. 15:08
Sóterápiával nem próbálkoztatok? Nekem gyermekkoromban attól múlt el, aztán csak most jött vissza serdülőkorban a hormonok miatt.
2009. febr. 26. 10:59
Kösz a válaszotokat.Nemsokára lesz a felülvizsgálat,fulladni ugyan nem fulladt amióta kórházban voltunk de az allergiás panaszai megvannak:orrfolyás,trüsszögés,szemviszketés,krákogás.Azért kérdeztem ezt meg mert nem akarom még közösségbe adni egyenlőre,kiváncsi vagyok mit hoz ki nála a tavasz nyár,ugyanis a háziporatkán kivül valami fűkeverékre is allergiás.Ja és állandó gyógszerei vannak,Flixotide pipa,cetirizin cseppek és szükség esetén ventolin.
2009. febr. 26. 10:36

Sok.Általában hivatalos orvoslás szerint ugyanis nem gyógyítható, csak tünetmentesíthetőnek tartják, gyermekpulmonológus adja ki az alábiak figyelembe vételével.1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul.

2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma.

3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható.

2009. febr. 26. 09:55
A gyógyszerek mellett szinte tünetmentes a lányom és megkapjuk az orvosi igazolást és a magasabb családit.
2009. febr. 26. 09:52
Nekem nincs gyermekem, de én is asztmás voltam/vagyok és a szüleim kaptak emelt összegű családi pótlékot amig nagykorú nem lettem.
2009. febr. 26. 09:48
Mennyi esély van arra hogy az orvos a felül vizsgálaton ad további igazolást az emelt családira és a gyesre?
2009. febr. 26. 09:47
Akinek allergiás, asztmás a gyereke és a fulladáson kivül csak allergiás tünetei vannak .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook