Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akiknek van mopsz kutyájuk! fórum

Akiknek van mopsz kutyájuk! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 14. 16:53
ja és sz.tem nincs olyan kutya amelyiket ne lehetne megtanítani dolgokra,csak foglalkozni kell velük
2011. dec. 14. 16:52

Igen attól nincs,legalább is én ezt tapasztaltam!A mienk csak tápot kap.

Mi nagyobb korában vettük,át a tesómtól ő náluk nincs udvar,és eleve nem kutyabarát egész nap a lakásba volt,nem volt hova...így feltalálta magát!

Na a lényeg nálunk szobatiszta lett pár nap alatt,de szzerintem annak is köszönhető hogy a pincsi már az volt és segített neki:)

Hát nem az olcsó kutyák közé tartozik,de ez sok mindentől függ 30000-től....

Érdemes megnézni menhelyen hátha van valami kutyus ami megtetszik mind a kettőtöknek:D

25. Ami. (válaszként erre: 24. - Bea0124)
2011. dec. 14. 16:41

A száraz táptól,akkor nem olyan sűrű és büdi a puki?

Elhiszem,hogy édes a horkolás,de ha aludni sem tudunk tőle,nem fogom olyan cukinak tartani:)

Az jó,h sokat alszik,mert ha dolgozunk,nem unatkozik,csak szunyókál egész nap.

Nehéz megtanítani őket a szobatisztaságra,meg a parancsszavakra,mennyire okosak?

Mennyibe kerül egy kis kutya? Igazság szerint,ha már kutyánk lesz,én menhelyről szeretnék,de kétlem h ott találnánk mopszot.

2011. dec. 14. 16:08

Nekünk is van mopszunk,és eleinte bent voltak,de beépítettük a teraszt és most már ott vannak a pincsivel!

Hát nem tudom nekünk,csak télen,nyáron vedlés időszakába hullott a szőre,de lehet kapni vitamint és akkor gyorsabb a művelet!Ja meg volt egyszer vitamin hiánya akkor is kapott vitamint és utána nem volt!

Általában azoknál húzódik el a vedlés akik bent-és kint is vannak!

Puki-hát van de meg kell válogatni a kaját és akkor nincs,legalább is annyi!

Régebben vettünk neki konzerv kaját nahát attól tud nagyokat,meg büdöseket!Igen horkol,de nagyon édi!És rengeteget alszik!!!!

23. Livikee (válaszként erre: 21. - Ami.)
2011. dec. 13. 20:38
A miénk egyedül van pici korától reggel 6-tól délután 3-4ig,de nem okozot gondot neki. Igy szokta meg. Picit szomorú mikor megyünk el,de eddig még nem tett kárt semmiben. Gondolom alszik végig.
22. Ami.
2011. dec. 13. 20:23
egyedül legyen,legyek helyett,elgépeltem,sorry
21. Ami.
2011. dec. 13. 20:22

Tényleg,valaki írta h átalussza a fél napot..mennyire viseli meg ha nem vagyunk egész nap otthon,csak reggel,este?Meg hát a hétvégék persze,de hétköznap,9kor elmegyünk,este 8 körül érkezünk.Azt sem szeretném,hogy egyedül legyek,magányosan.Persze a férjem már kitalálta h beviszi magával a fodrászüzletbe,mert a csajok odalennének érte:)

Mondjuk kutyust májusba vennék a párom szülinapjára,babát szeptemberbe szeretnénk,amint összejön,én már nem dolgozok,ugyh otthon vagyok egész nap.plussz 2 évig.

20. Livikee (válaszként erre: 17. - Nirvi)
2011. dec. 13. 20:15
Nekem is akkor jött a második mikor az első már nem volt..Próbáltam reálisan gondolkozni,de az eszem nem bírta meg győzni a szívem... Soha ne mondd hogy soha :)))
2011. dec. 13. 20:14

Ismerős,mondjuk a boxosok is nálunk ezt csinálják:)

Lemegyek a boltba,és párom mindig meséli,hogy el se lehet őket az ajtó elől hurcolni:)

18. Livikee (válaszként erre: 16. - XDiamondX)
2011. dec. 13. 20:13
Kötődni azt nagyon tud..Az enyém egyszer anyuméknál volt 3 napig. Azt mondta anyum,hogy egész végig az ajtóban ült és ott várt minket vissza. Még enni sem akart.
17. Nirvi (válaszként erre: 15. - Livikee)
2011. dec. 13. 20:11

Hát nekünk tényleg nem lesz több amíg lakásban lakunk:)

Pár éve gondolkoztunk, hogy kap egy társat Stella (így hívják a mopszunkat) de aztán végiggondoltam reálisan és úgy döntöttem, nem kell ez nekem:D

Így is takarítok eleget utána...:)


Mondjuk ha nem hullana ennyire a szőre, nem sok gond lenne vele, úgyis átalussza a fél napot:D

2011. dec. 13. 20:09

Nekem egy lassan hét éves mopszlim van,és imádja a gyerekeket,a két boxeromnak is sok mindent elnéz,én csak ajánlani tudom a fajtát!:)

Ritka az a kutya aki ennyire tud kötődni!

15. Livikee (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. dec. 13. 20:07
Én is azt mondtam hogy többet soha... aztán meg nem bírtam élni kutyus nélkül... :)))) Első mopsz után lett egy második mopsz :))
14. Ami. (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. dec. 13. 19:56
Én is ezt mondogatom a férjemnek,ha vesz nekem kertes házat,veszek neki kutyát:) De ez elég valószínűtlen,h valaha is Pesten kertes házba fogunk lakni.Örülünk ha egy saját panel lakásunk lesz.
13. Ami. (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2011. dec. 13. 19:54
Én is végig így gondoltam.Aztán olvastam pár kutyás blogját,ahol dicsérik h milyen jó így együtt.Megerősödik a kicsi immunrendszere,meg játszópajtás.Nagy öröm a kutya,gyereknek szülőnek is.Parketta van,szőnyegbe nem tud "radírozni".
12. Nirvi (válaszként erre: 10. - Ami.)
2011. dec. 13. 19:52

Hát az az igazság, hogy én még egyszer nem szeretnék semmilyen állatot lakásba, főleg kutyát nem. Max halat:)

Amikor még pici volt a mopszunk, jó ötletnek tűnt...de így utólag már picit bánom.

Nagyon szeretnék majd még kutyát, de csakis kertes házba és valami nagyobb testűt:)

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Ami.)
2011. dec. 13. 19:48

szerintem gyerek mellé nem való kutya


a fenekét a szőnyegbe "radírozza", hullik a szőre....sorolhatnám


nem kell plusz fertőzési- vagy allergén- forrás

10. Ami. (válaszként erre: 4. - Nirvi)
2011. dec. 13. 19:37

Nah pont erről beszélek,hangosan horkol,furcsa hangokat ad ki:) Párom szerint ezért nagy forma...de nem biztos h élni szeretnék egy ilyennel egy lakásba.Az meg h nagyon hullik a szőre,megint csak nem előnyös baba mellé,pedig mellette szólt,hogy rövid szőrű.

Köszönöm a segítőkészségedet,de nem igazán tudom mire vagyok kíváncsi,bennem vegyes érzelmek vannak,h kell e egyáltalán kutya lakásba gyerek mellé.Kötöttség,nyaralás minden...

De ott a másik fele is,biztos sok örömöt okoz,meg a gyereknek nagy élmény ha már megy,és sétáltatja,meg jó játszótárs.

2011. dec. 13. 19:30
A miénk sem büdös! A féltékenység pedig abban merül ki,hogy bepróbálkozik közénk bújni,de ha rászólunk békén hagy. Nincs morgás és semmi más sem. Elvonul.
8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Ami.)
2011. dec. 13. 19:29
Nemtom, nekem már az is sok volt, amit a barátom terrierje művelt... :)
7. Nirvi (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. dec. 13. 19:26

Hát nem tudom...a mi kutyánk nem büdös:) A szája sem:) Persze ha olyat eszik, akkor igen...

És keveset pukizik:)


Úgyhogy kutyája válogatja:)

6. Ami.
2011. dec. 13. 19:26

Óóó,féltékeny kutyát nem akarok.Akkor a babára is az lenne,mivel a kutya lenne előbb.


butternut: úgy gondoltam h jobban mint az átlag,minden ember is csinálja ezeket,de valaki állat módjára,valaki visszafogottan.Úgy értettem,h ezek tipikusan jellemzőek erre a fajtára vagy nem?

5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Ami.)
2011. dec. 13. 19:25

büdösek.

a szájuk is, no meg elég sokat "eresztenek"....

2011. dec. 13. 19:25

Nekünk mopszunk van:)

Néha túlhorkolja uramat, de előfordul, hogy szinkronban horkolnak:D

Néha pukizik...evés után szinte mindig böfög.

Amúgy meg séta közben röfög, szagol meg elég furcsa hangokat ad ki magából:D:D



Gyere mellé szerintem jó, mert sokat tűr, legalábbis a mienk. 2 és fél éves fiam már sokszor majdnem kinyírja:D De a kutya tűri..


A szőrével nem vagyok kibékülve, mert eléggé hullik neki, a mienk amúgy már pár hetes korában szobatiszta lett, azért a biztonság kedvéért kapott macskaalmot és azt használja, ha nagyon kell. De kibírja sétáig wc-zés nélkül.


Hajlamos szembetegségekre, bőrbetegségekre.


Ha kérdésed van szívesen válaszolok. Ha tudok:)

2011. dec. 13. 19:20
Igaz.:) Nem nekem volt hanem egy exemnek. Hihetetlen féltékeny volt mindemellett. Ha össze akartunk bújni köztünk volt és morgott:)
2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Ami.)
2011. dec. 13. 19:20
van olyan kutya, amelyik nem böfög, horkol és pukizik? :)
1. Ami.
2011. dec. 13. 19:17

Igaz az,hogy böfögnek,hangosan horkolnak,folyton pukiznak?Párom odavan értük,mert,hogy milyen jó fejek,és ha rájuk néz egyből jó kedve lesz.

De annyi rossz hír terjeng róluk,nem épp a cuki kutya kategóriába tartoznak.Akinek van,vagy ismeretségi körébe van,kérem írja meg a véleményét.

Még érdekelne,hogy gyerekkel milyen a kapcsolata?Jövő ősszel szeretnénk,kutya tavasszal lenne esedékes,a baba születésig a kutyával a nagy bajok letudódnának,szobatisztaság,stb.Kis szőre van,ez mondjuk mellette szól,hogy gyerek mellé lenne.

Köszönöm,ha valaki megosztja a tapasztalatait.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook