Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik vállalkozók, hogyan lettek azok? fórum

Akik vállalkozók, hogyan lettek azok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Fincsi5)
2018. júl. 20. 17:02

Igen, határozottan.


Nem mindig az én döntésem... mert kaptam már este is munkát.

Igaz, a "főnököm" már tudja, hogy ébren talál. Szóval lehet, hogy belekalkulálja az alvási szokásaimat.

62. fincsi5 (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. júl. 20. 16:57
Tudom, hogy éjszaka sokáig dolgozol, de te döntöd el, magad ura vagy. Megérdemled már, hogy azt és úgy tedd, ahogy szereted.:))))
61. Guruljka (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2018. júl. 20. 16:35

Ha hiszed, ha nem, azért csinálom.

Amikor a férjem halála után kiderült, hogy az ápolásával töltött 10 év szinte nem számít, ugyanakkor teljesen kiestem mindenhonnan, viszont már 50 fölött voltam...

Szóval rájöttem, hogy ideje ezt komolyan csinálni, mert még ezzel boldogulok a legjobban. Mire eljön a nyugdíjkoplalás, már lesz kialakult ügyfélköröm. :D


És imádom, mert habár néha hajnalig gépelek, vannak ám fénypontok...

A napokban egy apa versét fordítottam, amit a lánya esküvőjére írt. Megható volt a szeretet, ami a sorokból áradt. A kicsit botladozó rímeket nem volt nagyon nehéz németre áttenni, botladozni bármikor tudok. :D

60. 12d083b51b (válaszként erre: 57. - L.luiselotte)
2018. júl. 20. 16:32
És hogy 2010-ben jött az új kormány = új jogszabályok tömkelege... akkor mondtam azt, hogy 62 évesen nem vagyok hajlandó újra tanulni az összes jogszabályt. Kapu becsuk.
59. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2018. júl. 20. 16:27

Ó, hát a cukrászda nagyon veszélyes, minden legyen, de az a legjobb, ha semmi nem marad....kegyetlen lehet kiszámolni.


Csak tudod, a nyugdíj szempontjából nagyon rossz, azért emelik, mert ha sokan így csinálnák vagy 20 évig, car-h.úgy lenne a nyugdíjuk.

Férjem jövőre megy nyugdíjba, ebből 4 év KATA lesz beszámítva. Hiába mondom neki másfél éve, hogy fizessen 75-öt, azt mondja, bolond lenne. NA majd meglátjuk 1 év múlva, hogy igaza volt-e.

Neked tudod, mikor lesz klassz? Amikor nyugdíj mellett tudod ezt csinálni! Akkor az adó is fele lesz....ha minden igaz.:))

57. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2018. júl. 20. 16:22

93-ban megszünt a munkahelyem. Jogtanácsos voltam, de a sok munkahely megszűnés miatt már nem volt szükség jogtanácsosokra, igy - mint sok más kollegám - ügyvéd lettem 25 éven keresztül. Eleinte jól ment, aztán a lakosságot érintő szegénység pénztelenség válság engem is utolért. Kevesebb jól fizető munkám volt, már alig tudtam a járulékokat adót ( ami 200.000 ft/hó ) kifizetni.

Szükséges beruházások családi segitséggel : irodám a szüleim nagy lakásában volt, gépeim szgép, másoló szekenner fax, nyomtató stb megvoltak. Eleinte tényleg úgy éltünk mint a királyok, de a 2009-es gzd válság után romlott a helyzet. Most ismét jogtanácsosként d0lgozom és nincs nosztalgiám, rémálmomban se jöjjön elő a sok munkát megrendelő, nem fizető veszekedő jelentgető ügyfél, sem a sok sötét rosszindulatú kollega.

Azért hozzátartozik, hogy férjem l7 éve meghalt. fiamat egyedül neveltem 2015-ig még az egyetemet elvégezte, idős szüleimet egyedül ápoltam, ezek mind nem segitették a karrieremet.

Tkp a vállalkozásomnak köszönhetem a gyerekem gondtalan gyerekkorát és gazdasági válságig tartó gondtalan éveket, jólétet.

57. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2018. júl. 20. 16:22

93-ban megszünt a munkahelyem. Jogtanácsos voltam, de a sok munkahely megszűnés miatt már nem volt szükség jogtanácsosokra, igy - mint sok más kollegám - ügyvéd lettem 25 éven keresztül. Eleinte jól ment, aztán a lakosságot érintő szegénység pénztelenség válság engem is utolért. Kevesebb jól fizető munkám volt, már alig tudtam a járulékokat adót ( ami 200.000 ft/hó ) kifizetni.

Szükséges beruházások családi segitséggel : irodám a szüleim nagy lakásában volt, gépeim szgép, másoló szekenner fax, nyomtató stb megvoltak. Eleinte tényleg úgy éltünk mint a királyok, de a 2009-es gzd válság után romlott a helyzet. Most ismét jogtanácsosként d0lgozom és nincs nosztalgiám, rémálmomban se jöjjön elő a sok munkát megrendelő, nem fizető veszekedő jelentgető ügyfél, sem a sok sötét rosszindulatú kollega.

Azért hozzátartozik, hogy férjem l7 éve meghalt. fiamat egyedül neveltem 2015-ig még az egyetemet elvégezte, idős szüleimet egyedül ápoltam, ezek mind nem segitették a karrieremet.

Tkp a vállalkozásomnak köszönhetem a gyerekem gondtalan gyerekkorát és gazdasági válságig tartó gondtalan éveket, jólétet.

56. unom (válaszként erre: 51. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 16:18

Én is vállalkizásokkal dolgozom, jó párral a kezdetektől.

Az árazás a marketing, pontosabban a pozicionálás része, és elhiheted, a legyél a legolcsóbb nem működik.

Kivéve, ha mindennapi, gyenge minőségű termékeket árul nagy tételben.

55. Guruljka (válaszként erre: 42. - Fincsi5)
2018. júl. 20. 16:14

Fincsi, egyelőre még 50 ezret kell fizetni.

Az elméleted oké, de a havi 50 ezer az tuti, a 16 millió meg csak álom.

Néha nagyon nehéz, mert a hónap közepéig nem feltétlenül termelem ki azt az 50-et.

Én ugyan fordítok, és a fő munkaadóm egy fordítóiroda. Mégis megérzem, hogy sokan nyaralnak. Félretenni nem tudok, még addig sem jutottam el, hogy a fordítóirodával havi egyszeri utalásban állapodhassak meg. Ezzel együtt kellemesebb itthonról dolgozni,mint alkalmazottként bejárni egy munkahelyre.


A cukrászda sem biztosít egyenletes jövedelmet, pedig az egyrészt fizikai munka, másrészt akkor is meg kell naponta csinálni egy alap árukészletet, ha fene fenét eszik is.

54. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Jucika33)
2018. júl. 20. 16:10

Ja, hát én az adózás részére írtam.


Lakásban nem nyithatnál ékszerboltot sem.

53. Guruljka (válaszként erre: 43. - Jucika33)
2018. júl. 20. 16:07

Nem tudom, milyen helyzetben vagy, de érdemes a munkanélküliséget beépíteni a tervbe, ha úgy alakul.

Időhöz nincs kötve. Regisztrálsz munkanélküliként - illetve pardon, álláskeresőként- és akár másnap már beadhatod az anyagodat.

2018. júl. 20. 16:02
Bocsánat! Részemről a téma befejezve!
51. 12d083b51b (válaszként erre: 50. - Unom)
2018. júl. 20. 16:00

Értékeljük, amit mondasz, természetesen csupán arra nem lehet alapozni, de indulni csak úgy érdemes!

Hidd el nekem, hogy induláskor, amíg egy vállalkozás azon dolgozik, hogy saját törzsvevő-kört tudjon kialakítani magának, leginkább az áraival tud játszani. Majd ahogy kezd bejáródni az üzlet, úgy lehet majd az árakat is igazítani.

Persze én sohasem voltam cukrász, meg kereskedő, meg bármi, bárki, csak egy mérlegképes könyvelői végzettséggel, közel 20 éves vállalkozói gyakorlattal, kismillió induló és haladó vállalkozás sikerének segítőjeként, ... amiket ide írok, nem légből kapott ötletek. Kismillió példa és ellenpélda van előttem... persze ez mindegy, majd a kérdező eldönti, hogy hogyan, milyen módon akarja magához csábítani a vevőket.

50. unom (válaszként erre: 38. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 15:54

Aki az árral akar vevőt szerezni, az nem jut messzire.

Ha csak az olcsóra lenne kereslet, akkor nem lenne Iphone, és még sok minden.

Ráadásul az emberek fejében az olcsó az gagyi. Így épp a jobb vevőket veszti el.

Az árképzésnek van szakirodalma, érdemes olvasgatni.

2018. júl. 20. 15:53
Mindenesetre köszönöm az észrevételeket és gondolatokat. Tovább folytatom a kutatást :-)
48. gabbbicica (válaszként erre: 28. - Jucika33)
2018. júl. 20. 15:53

és nem tudnál hozzákezdeni munka mellett?


1, ha igen, akkor kedvezőbb a járulék, mert van főállásod, ahol fizetik utánad


2, ha igen, akkor kiderül, hogy mennyi a vállalkozásból befolyó bevétel - ha nem működik, megmarad az állásod és a bevétel

47. jucika33 (válaszként erre: 45. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 15:50
Ezért vagyok kíváncsi. Mert én sem tudom elképzelni, hogy a vállalkozó mikor alszik, viszont rengetegen csinálják mégis ahelyett, hogy mások pultjában állnának. Tehát valamit rosszul gondolok.
46. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2018. júl. 20. 15:50

Attól függ, mit csinálsz.


- vállalalkozó általában a fodrász, körmös, kozmetikus - ha sok vendége van, akkor jól keres A vendégkört idő felépíteni, akkor általában még fiatal, mikor elkezdi, addig eltartják a szülei


Amúgy én nem vállalkozó vagyok, de egy multicégnél is sokszor dolgozok 10-12 órát, és a munkakörök jelentős része a mai világban (kivéve hivatalok) nem 8-16-ig tart.

45. 12d083b51b (válaszként erre: 40. - Jucika33)
2018. júl. 20. 15:47

Gondold végig a dolgok gyakorlati oldalát, és a jogszabályi részeket, (adózás, néhib, tűzoltóság, egyéb szakhatóság stb. stb. ismereteket) egy könyvelővel alaposan átbeszélni, mert amíg vannak homályos részek, addig bizony bármikor, bármerről beeshet a nagygerenda.


Azt kérdezted, miért mondják azt, hogy egy vállalkozó napi 10-12 órát dolgozik??

Gondolj bele: megsütöd a finomságokat, majd te magad! beállsz az üzletbe, hogy el is add őket. (Ugyanis kezdő vállalkozásként luxus egy eladót alkalmazottként fizetni!), zárás után mégy és éjfélig megsütöd az új megrendeléseket. Lefekszel aludni, de hajnalban indulsz a nagykerhez, hogy újabb adag lisztet-cukrot vásárolj. Lóg a nyelved mire odaérsz a boltodhoz és kinyitod, várni a vevőket. Közben még fel is takarítasz, és örülsz, ha közben a néhib nem látogatott meg...

Üdv. a taposó malomban!!!

44. jucika33 (válaszként erre: 42. - Fincsi5)
2018. júl. 20. 15:46
Azért az nem csak ennyi, mert üzletet, vagy engedélyeztetett műhelyt kell bérelni és fenntartani, hiszen otthon nem lehet csinálni :-( Ez akkor működne, ha szellemi vállakozást akarnék csinálni, vagy pl. fülbevalót árulni és a lakásom a raktár. ... Tudom, miért a legmacerásabbat választottam? :-)
43. jucika33 (válaszként erre: 41. - Jucika33)
2018. júl. 20. 15:41
Bár a nav oldalán úgy látom, gogy csak annak jár, aki munkanélküli :-( De azért megkérdezem.
42. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 15:41

75 ezret most is van lehetőség fizetni.

De a KATAtól tudnál jobbat? Legyen 75 ezer, ez minden, amit fizetni kell, és 16 millióig mehet.Ha valaki emellett nem tud félretenni, az már életképtelen, legyen alkalmazott.

Még könyvelő sem kell hozzá.:)

41. jucika33 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. júl. 20. 15:39
Köszönöm, utánakérdezek.
40. jucika33 (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 15:37
Nahát pont ez a körforgás, ami a fejemben kering. Ezért kérdezősködöm. És eszem ágában sincs vállakozni, amíg nem érzem szakértőnek magamat a témában.
39. 12d083b51b (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. júl. 20. 15:33
Ez jó ötlet, szóval először kismillió helyen körbenézni minden oldalát a dolgoknak, még akkor is maradnak göröngyök!
38. 12d083b51b (válaszként erre: 36. - Unom)
2018. júl. 20. 15:31

Attól függ, hogy a konkurencia mekkora haszonkulccsal dolgozik!!

Akár kezdő vállalkozó valaki, akár már gyakorlott, annyi esze legyen, hogy olyan áron nem vállal se tortasütést, se semmit, ami neki nem hoz nyereséget!

Már pedig belebukni csak akkor fog, ha a vevőnek kevesebbért adja, mint amennyit ő bele fektetett. Hát számolni gondolom mindenki tud!!

37. Guruljka (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 15:31

Vagy, szintén még mielőtt vállalkozóit váltanál, kérdezd meg kormányablakban, hogy nincs-e esetleg vállalkozóvá válási támogatás.

Én a 6 havi támogatást választottam, azaz az első 6 hónapban fizették helyettem az adót, és a támogatás összegéből fennmaradó részt megkaptam pénzben.


Ez vissza nem térítendő támogatás, de vannak feltételei, és van olyan változata is, hogy nagyobb összeget adnak, ha van adott százaléknyi önrészed. Talán az induláshoz jó lehetne, hogy ne kelljen hitellel kezdeni.

36. unom (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 15:27
Ha megfogadja a 3. pontot már bele is bukott, csak idő kérdése.
35. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2018. júl. 20. 15:26
Ja, és még egy nagyon fontos: minden induló vállalkozásnak célszerű rendelkeznie annyi szabad tőkével, hogy abból a napi kiadásokat minimum fél évig!!! fedezni tudja. Ha a tevékenység megkezdésekor minimum ennyi belső tartalék nincs, könnyen megeshet, hogy a vállalkozás nem éri meg a fél évet sem!
34. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2018. júl. 20. 15:22

Tudod Jucika, az úgy kezdődik, hogy megnézitek, mennyi pénzetek van a bankban.

- Az lesz az induló tőke. Ha az induláshoz még kell plusz pénz, no akkor az lesz (ritkább esetben bankhitel induló vállalkozás esetén) inkább családi kölcsön, stb. stb.

- Megveszed belőle mindazt a gépet, berendezést, és a szükséges alapqnyagot (tojás, liszt, cukor, stb.) ami kell.

- Megkeresed, ki akarja, hogy süssél neki tortát, ha olcsóbb árat tudsz neki mondani, mint az utcasarki konkurencia, akkor meg is van az első vevőd. Első bevétel.

- Ez nem marad a te pénzed, ebből kell venni újabb adag lisztet, stb. és még hirdetést is kellene feladni belőle, de közben a nav adó, tb. befizetési határidő is itt a nyakadon, oda is pénz kellene


És elindul a körforgás, jön a bevétel, de ugyanúgy megy is kifelé, közben gyermeked kinőtte a cipőjét, és iskolába is kell neki ez-az, és az otthoni számlákat, meg a banki törlesztést stb is fizetni kellene... évek fognak eltelni, mikor elmondhatod azt, hogy az induló tőkeként befektetett összegből valami minimálisat vissza tudtál tenni a maszek bankszámládra.

Nem sorolom tovább.


Alaposan nézz körbe, hogy hol-mit indítasz, alaposan beszéld át egy könyvelővel, mielőtt bármire is egy fillért kifizetsz, és addig eszedbe ne jusson a vállalkozói igazolványt kiváltani, míg minden nem tiszta.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook