Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
221. a0c1361e44 (válaszként erre: 218. - Őszi)
2010. jan. 11. 13:08
Nekünk is volt olaj kályhánk:)) Imádtam amikor brummogott:))
220. a0c1361e44 (válaszként erre: 217. - Őszi)
2010. jan. 11. 13:07
Igen, arra gondoltam:)))
219. Őszi
2010. jan. 11. 13:05

Nagyon jó emlékek:))

Egyik nap megnéztem az Operettben az Egy szép nyári nap...darabot.Nekem nagyon tetszett,és olyan jól előjöttek nekem is az emlkeimben azok az idők...:))az építőtábor:DDD

218. Őszi
2010. jan. 11. 12:15
Volt nekünk,olajkályhánk is:)))mindig félreloccsant az olaj,ahogy öntöttük,és olyan büdös volt amikor begyújtottuk...:Sde elötte kis cserépkályhánk volt..talán másfél méter magas..majd szét durrant mindig,úgy megtömte anyu:))
217. Őszi (válaszként erre: 216. - A0c1361e44)
2010. jan. 11. 12:12

:)))akkor én nálad jobb kislány voltam..nálam,maradt a masni:P..:DDD


Jaj,a négerbaba:)azt nagyon szerettem,ha arra gondolsz...Amire én ,az kb 10 centi volt,hosszú fekete lófarokkal:)9

2010. jan. 11. 12:08

Nekem is volt masnim:) Az anyukám a rákötötte a copfomra, aztán, ahogy elváltunk kiszedtem:))

Mi zsírosbödönnek hívjuk:)

Mindig szerettem volna egy lábbal hajthatós moszkvicsot, de mivel lány vagyok nem kaptam:( És nem rég láttam kidobva, a férjem nem engedte, hogy hazavigyem:)))

Lánykoromba volt műanyag táskám. Rózsaszín, fehér és világoskék félkör alakú, kb. olyan forma, ami most divat, imádtam őket. Meg volt kosaram is, aminek volt fedele. NDK-ban azt hitték, hogy kígyót hordok benne:)))

Oviba kötényt hordtuk. A lányok fehér fodrost, a fiúk kék suszter kötényt. Elefánt öntözőkannátok volt? Meg a pléhből készült tűzhely, kis lábasokkal, fazekakkal, kanállal, és a sütőjében volt egy sült csirke.

Néger baba?

Meg a lámpák: volt olyanunk, hogy alul egyszínű, felül átlátszó, és a hő hatására a benne lévő tárgyak (virágok, stb) úszkáltak. Volt olyan, ami a hő hatására forgott és a falra a lyukak szerinti képet vetítette.

Minden téli szünetben Koldus és királyfi, Tűzszerszám a tavasziba Aranyhaj, Utánam srácok, Hahó Öcsi.

Azok a jó mesekönyvek:)))

215. Őszi
2010. jan. 11. 12:07

Igen,és piros volt nekünk:)Ja,meg a disznóölések:))Nem szerettem a koránkelés miatt,de aztán élveztem,kíváncsian néztem,mikor mi fog történni..a nagy főzések,a kolbásztöltés..stb:))

Ma már,el nem tudnám képzelni,hogy végignézzem...főleg az elejét:S

214. globus (válaszként erre: 213. - Őszi)
2010. jan. 11. 11:50

Nálunk sem volt pöttyös, de nem találtam hozzá képet :)

A zsírosvindő még most is létezik, disznóöléskor használjuk. Kb. 30 literes. Néhány háznál a fából készült teknőt is előveszik ilyenkor.

213. Őszi (válaszként erre: 210. - Globus)
2010. jan. 11. 10:51

Nekem is volt masnim:DDNekem lófarokba fogták össze,és a fejem tetején volt a nagy masni:DDD nagyon ari voltam:)

A kancsó,az én emlékeimben nem pöttyös..meg volt nekünk,ugyanilyen zománcos,amiben zsír volt,zsírosvindő??talán így hívtuk:))

Na,meg mentem korcsolyázni a kurblis korsolyámmal,a fekete bakancsomban,kekete sínadrágomban,és fehér kötött sízoknimban:))a sínadrág olyan vastag posztó szerű anyag volt,szűk,és talp alatt volt egy átívelés,hogy ne csússzon fel:)manapság is látok ilyen talpalatti nadrágokat...meg a lasztexnadrágok:DDD

Jajjj,ezek elöbb voltak,most kapcsolok..:S:S..hogy rohan az idő:DDDDDD

212. zsuzsip65 (válaszként erre: 210. - Globus)
2010. jan. 11. 05:58
Igen!Ilyen szalagom nekem is volt kékbe pirosba,rozsaszinbe!Szerintem a masnik nagyobbak voltak mint a fejem:))))
211. globus
2010. jan. 11. 00:19
A Sokol rádió még ma is működik!
210. globus (válaszként erre: 209. - A0c1361e44)
2010. jan. 11. 00:08

Volt egy időben tölcséres ujjú kötött kardigán, gombos, kötős, aztán divat volt a vállkendő, vastag talpú (Sió) papucs. Ez utóbbi nem volt nekem, mert magas vagyok, és lebeszéltek róla.

Még ezeknél korábban, egészen kisgyermekkoromban a hajunkat színes szalaggal fogtuk össze, két copfban. A szalag kb. 8 cm széles volt, átlátszó nylonféle, sőt festett pöttyök voltak rajta. Hatalmas masnit kötöttek belőle, mindkét oldalon. Ez a képem van az Első meséskönyvem c. fotón :D

A falusi iskolában nem volt még folyóvíz, idősebbek bizonyára emlékeznek egy piros, fedeles kannára (kép a naplómban).

209. a0c1361e44 (válaszként erre: 208. - Globus)
2010. jan. 10. 22:58

Nekem meg van még a gyerek koromban kapott:)) Itthon tartom elzárva, hogy el ne tűnjön. Meg van egy tollam, ami alul világoskék, felül átlátszó, van benne valami lötyi, és úszik benne egy hajó, balatoni háttérrel:))


Forró nadrágja volt valakinek? Nekem kekizöld volt fehér csik az alján, és hozzá a felső, ami szintén bordás kötésü volt, rövidujjú, és az alján meg az ujja alján fehér csik volt, és volt hozzá, műanyag klumpám, ami fehér volt, de szebb, mint a mostaniak, nem ilyen bumszli. 4-5 éves koromban volt ez.

Jaj, és a kedvenc játékom a bohoc, amit húzogatni kellett, és közben forgott, az is ekkor volt:) 1972. januárjában, pont most 38 éve a Heim Pál kórházba voltam a vesémmel, ahova nem vihettem be a bohocos pizsamámat, mert adtak hálóinget, ellenbe a bohóc jöhetett, de nem akarták visszaadni, amikor kiengedtek 14-én. Azt hiszem azért kaptam vissza végül, mert sírtam, hogy a jézuska hozta:))

208. globus (válaszként erre: 204. - Zsuzsip65)
2010. jan. 10. 20:00
Négyszínű toll, az a jó nehéz :D
207. potyek (válaszként erre: 202. - Kezdőanyu)
2010. jan. 10. 18:58
Megnéztük a Balaton retrót...nagyon jó volt:o),köszi az ötletet
206. zsuzso100 (válaszként erre: 205. - 9242a6388c)
2010. jan. 9. 14:17
:-D
205. 9242a6388c (válaszként erre: 204. - Zsuzsip65)
2010. jan. 9. 13:56
a jó öreg szagosradir... imádtam!
204. zsuzsip65 (válaszként erre: 203. - Kezdőanyu)
2010. jan. 9. 06:39

Még mindig émelyitően édes!

Szagosradir! Ez tegnap jutott eszembe!

2010. jan. 8. 21:26
Képzeljétek egyik rokonunknál karácsonykor habkarikák voltak a fenyőfán.Ezer éve nem láttam olyat,azt hittem már nem kapható.Még emlékszem gyerekkoromból az émelyítően édes ízére, meg jó kemény is volt azt hiszem.
202. kezdőanyu (válaszként erre: 201. - Potyek)
2010. jan. 8. 21:22

Sziasztok!

Van Balaton retro film is.Az is nagyon jó!

201. potyek
2010. jan. 2. 22:02

Ma megnéztük a Budapest retro cimű filmet itt a neten, ami kizárólag archív felvételekből, valamint szórakoztató adalékokból álló montázs a 60-as, 70-es évek Budapestjének lakóiról, életükről, szokásaikról és a kor szelleméről.

Nagyon jól szórakoztunk rajta,merem ajánlani mindenkinek,aki olvassa ezt a fórumot!

200. mommy (válaszként erre: 194. - Anka71)
2009. dec. 29. 16:46

Sziasztok!

A "fenyőünneppel" kapcsolatban van egy sztorim: a lányom 4-5 éves lehetett, amikor az ünnepély után haza értünk az óvodából. Megállt a konyha közepén, csípőre vágta a kezét, hogy most már igazán eldönthetnék, hogy a Jézuska vagy a fenyőtündér hozza azt a nyomorult karácsonyfát!!

Ugyanis itthon a mamák és mi is azt mondtuk és tartottuk, hogy a Jézuska hozza a karácsonyfát, az óvodában meg a fenyőtündér hozta. Szegény kicsi feje egy kissé bele gabalyodott!

Mára már meg van, hogy ki is hozza a karácsonyfát, de anno 30 éve ez még nem volt ennyire egyértelmű! :)

199. csillagfürt (válaszként erre: 198. - Csillagfürt)
2009. dec. 27. 16:47
Bocs, de a recept előtt egy "a" betű kimaradt.
198. csillagfürt (válaszként erre: 197. - Globus)
2009. dec. 27. 16:46
Globus! A karácsonyi süteményed nagyon jó! Biztos fini is. Csak ma olvastam a naplódban "receptjét", de jól megjegyzem jövőre, az biztos!
197. globus (válaszként erre: 193. - Zane73)
2009. dec. 26. 20:41
Felraktam a naplómba :)
196. 8c73a5832e (válaszként erre: 195. - Mommy)
2009. dec. 26. 16:16
Neked is viszont kivánjuk! Sajnos én nemsokára megyek dolgozni,tegnap is dolgoztam, de azért a szentestét itthon töltöttem:) Más: arra emlékeztek, hogy Márka kupakokat lehetett gyűjteni,és 50 db-ot kellett beküldeni,autót vagy mit lehetett nyerni-már nem emlékszem...
195. mommy
2009. dec. 26. 14:57

Sziasztok!

Békés Karácsonyt Mindenkinek!!

194. Anka71
2009. dec. 23. 07:01

Nálunk még nem technika, hanem gyakorlati foglalkozás volt, elsőtől nyolcadikig.

Totál természetes volt, hogy mi lányok, simán megtanultunk hímezni, kötni, horgolni, géppel varrni.

Egyébként érdekes, mert a lányom (hetedikes), amúgy nagyon ügyes, szépen rajzol, dekorál, de pl. egy gombot nem tud felvarrni, sőt, a tűbe fűzni sem. Totál elfelejtettem, hogy meg kéne rá tanítanom, ez valahogy kimaradt, pedig annyi mindenre odafigyelek...


Ami még érdekes: emlékeztek? 70-es években a suliban nem "iskola karácsony", vagy "karácsonyi ünnepély" volt, hanem "fenyőünnep".

193. Zane73
2009. dec. 23. 05:44

Sziasztok!

Nekem a hetvenes évekből leginkább az "orsós" magnón hallgatot Boney M, Abba stb jut eszembe.

A nyolcvanas évekből már élénkebb emlékeim vannak: Leo jégkrém, Meggy Márka,piros közért,fehér közért, kék közért.

Volt egy csoki..azt hiszem azt volt a neve, hogy kajla, és puncsos csoki ize volt..finom volt.

Szerettem a korszak zenéjét, főleg a new wave, szinti pop irányzatot. Duranos voltam/vagyok, és tupiroztam a hajam:-) (már nem:-)))

PeCsába jártunk a Csillagfény diszkóba, ahol akkor egy fajta alkoholt lehetett kapni: sört:-))

Életem legszebb időszaka volt.

2009. dec. 22. 23:29
A medvecukrot, bocskorszíjat utáltam!!!!
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook