Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki 18 évesen elköltözött otthonról, de 2 hónap múlva menne vissza, azt tényleg nem kell visszaengedni? fórum

Aki 18 évesen elköltözött otthonról, de 2 hónap múlva menne vissza, azt tényleg nem kell visszaengedni? (beszélgetős fórum)

1 2
39. Evawitch (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. jún. 23. 08:27
Köszönöm.
38. Channa* (válaszként erre: 31. - Evawitch)
2023. jún. 23. 07:57

Azt hiszem értem a bajodat.

Senki nem támogatott, de a testvéreidet igen.

Ráadásul butának is érzed magad, pedig annyira nem lehetsz az, az írásod alapján;)


Most így 30 felett, úgy látom, hogy kb. tisztában vagy a helyzeteddel és azzal, hogy a szüleidre és testvéreidre nem számíthatsz, így neked kell és egyedül megteremtened az igényeidnek megfelelő életet.


Azt írod, hogy depressziós vagy, de számomra úgy tűnik, hogy nem csak a szüleid miatt, hanem attól a sok rossztól is, amit te magad teremtettél magadnak (rossz pasik, mások hibáztatása).

Túl kell lépned ezeken! Túl fiatal vagy ahhoz, hogy ezeken rágódj!


Mindegy hol, vállalj olyan munkát, amivel aránylag jól keresel, és szórakozz, ismerkedj.

Nem gondolnám, hogy buta vagy, azaz biztos tudsz egy jobb karriert is építeni, és a szórakozás közben, munkahelyen olyanokkal megismerkedni, akik nem függők, nem használnak ki, így biztos lenne egy normális partnered is.


Ha szükséges, akkor kérj szakember segítséget, de ne arra, hogy buta vagy, hanem a problémáid feldolgozásához.

Tanulni sosem késő, így ha szerinted szükséged van még tudásra, akkor képezd magad.


Vedd saját kezedbe az életedet, a szüleiden már nem tudsz változtatni, így mindent magadnak kell megteremtened és elérned.


Egy jó állás, jó fizetés, bérelt lakás, majd ha már ott tartasz, akkor esetleg hitelből tudsz venni egy kis lakást. És tanulj!


Azzal ne foglalkozz, hogy másoknak könnyebb, másokat támogatnak a szülei, mert attól csak rosszul érzed magad, holott tudod, hogy ez lenne a normális. Ezt most tedd félre és építsd a jövődet! Neked ilyen jutott, amiből neked kell a legjobbat kihoznod!


Sok sikert!

37. Bichi (válaszként erre: 34. - Evawitch)
2023. jún. 23. 06:57

DE, van aki mondta, hogy nem lesz jó. Te magad írtad, hogy apád haragudott, amiért elmentél, szóval biztos vagyok benne, hogy elmondta százszor, hogy miért ne tedd, és hogy "nem vagy normális kislányom"...

És hát ahhoz sem kell nagy útmutatás, hogy ha egy fiú "rá akar kényszeríteni" bármire is, azzal bármit csinálok, csak nem költözöm össze...

36. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2023. jún. 23. 05:57
Nem akart elköltözni, de nem mert nemet mondani egy fiúnak - ez roppant fura ! Hogy lehet valakit kényszeríteni, hogy " költözz el otthonról velem a nagymamámhoz" ?
35. birebora (válaszként erre: 30. - Evawitch)
2023. jún. 23. 05:12

Biztos, hogy nem egyszerű igy kezdeni az életet. A szülők azért is vannak, hogy irányt mutassanak a gyerekeiknek. Legalábbis a szerető és felelősségteljes szülők.

Akiknek ez nem adatik meg hátránnyal indulnak. Sok esetben behozhatatlan lemaradással. De tartós motivációval, akaraterővel és némi szerencsével még fordulhat az életed pozitiv irányban.

34. Evawitch (válaszként erre: 32. - Bichi)
2023. jún. 22. 23:50
Én is örülök, hogy nem ismerlek. Biztos az átlagos emberek közé tartozol, aki vitte valamire, mert nem hülye és van nagyjából mindene. Soha nem kellett erotikus masszázst vállalnia,mert a feje felett annyi hitelt és tartozást halmoztak fel, hogy ma is fizetni kellene albérletből, rendes munkából.. Az ilyenek nem értik meg, hogy más lehet egy rakás szerencsétlenség, mint én, akinek akár egy útbaigazítás is jól jött volna , nem pedig belerúgni, magára hagyni vagy leszólni, mert nem olyan,mint a többség. Rengeteg ember utálatos tud lenni, mert a másik nem ugyanolyan felfogású, életű, mint ő. Egész életemben a jóra törekedtem, de a kutya nem mondta, hogy az ugy nem lesz jó. Eszem meg semmi , pedig annyi célom volt , aminek töredéke valósult meg, mindig időeltolódással..
2023. jún. 22. 23:42
Azt bánom, hogy ennyire hülye vagyok, hogy csak pár éve tudom, hogy nem sima depressziós vagyok, hanem súlyosabb fogyaték is áll a háttérben. Orvoshoz már nem megyek, gyerekként kellett volna, és biztos hogy le lettem volna százalékolva. Talán nem utálnék ennyire élni. Most meg már nekem kellene fizetnem, ha segítséget akarok..
32. Bichi (válaszként erre: 28. - Evawitch)
2023. jún. 22. 23:23

Igazából örülök, hogy nem ismerek ilyen embereket, mint te, aki még egy kitalált név alatt is képtelen őszinte lenni.

Most keresed a megerősítést, hogy a gondolom közel sem tökéletes életedet nem te cseszted el, pedig vélhetően de.

Amúgy meg tök mindegy már ennyi év után, és semennyivel nem jutsz előre azzal, hogy valaki mást hibáztatsz...

31. Evawitch (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. jún. 22. 23:15
Nekem tudod mi megy ? Semmi. Élőben hallanál, hogy egy épkézláb történetet nem tudok elmesélni normálisan. Hurrá fogyaték..
30. Evawitch (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. jún. 22. 23:13

Kisebbik húgom folyton mondja , hogy neki milyen rossz, miközben anyám fizet neki rengeteg dolgot. Közben változtak a dolgok és ő is albérletben szenved. Azzal a különbséggel, hogy ő kapott bútort, gépet, segítettek kaució kifizetésében, stb. Kényszerből költözött el,mert a végén anyámnak is albérletbe kellett mennie és voltak ott zavaró dolgok számára, meg úgy számolta, hogy nem olcsóbb alkalmazkodni, mint külön élni és ugyanannyit fizetni. De ő is alig mert elköltözni, merthogy nincs visszaút, ha baj van. Volt baj, de sok segítség is. Aminek én is örültem volna régen. Ezek ellenére ugyanúgy baja van mindennel, mert neki se volt álom gyerekkora. De neki több igénye van,mint nekem volt, mert egyáltalán nem tehettem neg,hogy műkörmöshez járjak, nem volt miből és senki sem látott el a bajban. Néha azért ő is beszól, hogy minek költöztem el. Sz.ros 2 hónapra mentem. Nem nagymamámhoz. Ex férfihez, akinek a nagymamájához mentünk, de semmi kedvem nem volt, csak nem mondtam ki, hogy maradni akarok. Szenvedés volt a 2 hónap rendes mosógép és gáztűzhely nélkül. Minden házimunka rám várt, közben jártam suliba is. Nem is tudtam tanulni. Messze is volt és fél 5 után értem haza, reggel 5 körül meg már buszra mentem.

Húgom rengeteget panaszkodik és mindig előjön a téma. Másik testvér meg elvan apánál, lakhatási gondja soha nem volt és nem ő kinlódik 15 éve már, hogy kellene egy sajat lakás, de hogyan. Nem is ilyen idegroncs..

29. Channa* (válaszként erre: 27. - Evawitch)
2023. jún. 22. 22:49

A probléma az, hogy nem megy neked a fogalmazás, és így E/3 ban még annyira sem, azaz értelmetlen katyvaszt tettél ide nekünk. Találgatnunk kell, hogy mi történt és kivel.


Én amit értek: Amikor 18 éves voltál elváltak a szüleid és veled senki nem foglalkozott, elköltöztél nagymamádhoz, ahol nem volt jó, így vissza akartál költözni valamelyik szülődhöz, de nem kértek belőled.


De te már 30 felett vagy, ha jól emlékszem külföldön élsz és a pasikkal sok gondod van, mert sok függőt vonzol be, akik átvágnak, kihasználnak.


Miért most foglalkozol a szüleiddel?

28. Evawitch (válaszként erre: 26. - Bichi)
2023. jún. 22. 22:35
Személyesen ismernénk egymást, akkor megértem, hogy fontos. De így szerintem egyáltalán lényegtelen.
27. Evawitch (válaszként erre: 26. - Bichi)
2023. jún. 22. 22:33

Ha név nélkül írtam volna ki, akkor mi van? Akkor is számít a névtelenség alatt, hogy E/1 vagy E/3?

Nekem ez mindegy lenne, ha én olvasok egy kérdést. Sokan ilyeneken akadnak fent és a kisebb helyesírási hibákon. Semmi értelme.

26. Bichi (válaszként erre: 25. - Evawitch)
2023. jún. 22. 22:13
Semmi, csak korrektebb lennél...
25. Evawitch (válaszként erre: 24. - Bichi)
2023. jún. 22. 21:42
Attól mi változik, ha azt írom, hogy én vagyok , vagy azt, hogy a szomszéd, vagy baràtnőm?
24. Bichi (válaszként erre: 20. - Evawitch)
2023. jún. 22. 20:54
Nem kell megírni a nevedet, de egyes szám harmadik személyben sem kellene írni, mikor egyértelmű, hogy rólad van szó...
23. ab443a467a (válaszként erre: 20. - Evawitch)
2023. jún. 22. 19:35
Tényleg nem. Most van hol laknod? Felejtsd el őket!
22. Channa* (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2023. jún. 22. 18:59

A múltodon rágódsz?

Vagy miről van szó?

21. Főnix3 (válaszként erre: 20. - Evawitch)
2023. jún. 22. 16:52
Ezeket nem is kérdeztem. Nem áll össze a kép. Ennyi erővel nyithatsz egy naplót, és akkor nem kell ilyen bugyuta kérdésekre válaszolni, mint amit én is feltettem. Akkor fújhatod a történeted kuszaságát tovább. :)
20. Evawitch (válaszként erre: 19. - Főnix3)
2023. jún. 22. 16:48
Miert lényeg? Attól nem változik semmi, ha nevét lakcímét is kiírom 😀
19. Főnix3 (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2023. jún. 22. 16:40
Ki ez a lány és mikor történt?
2023. jún. 22. 16:37
Nem is akart elköltözni, de nem mert nemet mondani egy fiúnak. A fiú maradi nagymamájához költözött, ahol se mosogep, se gáztűzhely. Tanulás rovására meg házimunka.. 2 hónap után el kellett költöznie onnan mindegyiknek, de nem bánta egyáltalán, csak arra nem számított, hogy nincs hova visszamenni.
2023. jún. 22. 15:46
Tedd már össze a sztorit, mert most már megöl a kíváncsiság. :)
2023. jún. 22. 15:42

Te vagy 18 éves?

Te vagy akit elűztek?

15. Bichi (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2023. jún. 22. 15:42

Ezek szerint apa nem akarta, hogy elköltözzön, de a gyerek nagy mellénnyel mégis ment, most meg rájött milyen is az élet, és kullogna vissza.

Kevés olyan testvér van, aki nem szólogat be, legalábbis egy bizonyos korig.

Erre mondják, hogy magának teremtette ezt a szituációt...

Amúgy ez mikori történet, ha a már anyuka férjéről is kiderült, hogy alkesz/balhés?

Most utólag próbálod megfejteni az életed, hogy miért is lett olyan, amilyen?

2023. jún. 22. 15:35

Fiam 29 évesen jött vissza, ( jobb otthon jelszóval ), fel sem merült, hogy nem jöhet.

Szerintem normális helyeken - ha csak nincs valami embertelen helyszűke - ez így működik.

13. birebora (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2023. jún. 22. 15:30
Soha nem kellene olyan férfi akinek a gyerekem nem kell.
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Evawitch)
2023. jún. 22. 15:29
Milyen diákmunka? Már 12 évvel ezelőtt is dolgoztál.
11. Evawitch (válaszként erre: 8. - Főnix3)
2023. jún. 22. 15:04
Az anya párja alkesz, nem a gyereké.
10. Evawitch (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. jún. 22. 15:04
Nappali suli és diákmunka, azt elfelejtettem írni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook