Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ájult már el gyermeketek sírástól vagy sírás közben? fórum

Ájult már el gyermeketek sírástól vagy sírás közben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. matyi78 (válaszként erre: 39. - Nette89)
2011. márc. 2. 11:57

Nem félni attól, hogy bekövetkezik...de ez a legnehezebb, legalább is egy olyan para-marának mint én.

Állítólag az életkor előrehaladtával, ahogy az idegrendszer "érik" és erősödik, egyre kisebb az esélye...Igyekszem a hisztijein már időben úrrá lenni, mielőtt elszaladna vele a ló, és beszélősre fogom a dolgot...eddig bevált :)

2011. febr. 14. 18:49

Mi vasárnap este éltük át ezt, annyiba különbözve h lenyelte a nyelvét és hányt...A többi ugyanaz volt amit leírt matyi78.


Nagyon félünk hogy mégegyszer előfordul én teljesen kétségbe vok esve.


Ilyenkor mit lehet tenni h ne forduljon elő mégegyszer?

2011. jan. 2. 21:38
Kicsi koromban időnként én is sírtam már annyira, hogy egyszercsak nem vettem levegőt. Még az érzésre is emlékszem, nagyon rossz volt. Általában akkor volt ilyen, ha megijedtem, vagy ha megvertek... Elkezdtem sírni és amikor már levegőt akartam venni, nem tudtam, csak kifelé préseltem... Anyámat a frász törte ki mindig, de ő nem fújt az arcomba, nem csinált semmit. Pár másodpercig tátogtam, mint egy hal, aztán sikerült nagynehezen levegőt venni. Most az unokahugom csinálja ezt, aki 3 éves lesz februárban. Elég ijesztő...
2010. febr. 17. 06:29
ja...affektív apnoe a böcsületes neve a helyzetképnek...megtanultam egy életre.
2010. febr. 17. 06:10

...megéltünk egy ilyen helyztetet mi is tavaly ősszel. Barátainknál voltunk, három gyerek játszott együtt. Az én kicsim szaladt a nagyok után a hinta felé...de neki már nem volt hely. Csak annyit láttam, hogy megáll, térdre rogyik-majd hasra és megfeszül ívben hátrafelé. Odarohantam (kb: 4 m-ről)és felkaptam. Arca és szája szürke, szemei fennakadtak.

Sajnos az első reakció nekem is a rákiabálás mellett (Eszter vegyél levegőt!) az hogy megráztam, az apja rögtön a szájába túrt, hogy nem-e a nyelvét vagy valamit félre nyelt. Pár- eszméletlen hosszúnak tűnő- másodperc után lassan pislogni kezdett, és fura hangon sírva fakadt. Kellett 5 perc mire beszélni kezdett, és nem emlékezett semmi másra, csak annyira, hogy a fiúk nem engedték a hintára.

Kórházban voltunk 2 napig, kizárták az epilepsziát...remélem többé nem lesz ilyen (de ha igen, a fej előrehajtást kipróbálom!). Én csak rákiabálni és rá fújni szoktam. A doki szerint is valami erősebb inger kell a kizökkentéshez.

2010. jan. 7. 19:44

Sziasztok!

Az én kisfiam 8 hónapos és hasonló tüneteket produkál, mint amit itt írtok. Nála az váltja ki, ha elesik vagy leeseik véletlenül valahonnan, annyira megijed hogy akarna sírni, levegő után kapkod, de nem tud venni. Először mikor ez megtörtén, akkor mászás közben elesett. Nem esett nagyot, de valószínűleg megijedhetett és akart sírni, de nem tudott levegőt venni. el nem ájult, de nagyon megijedtünk. Másodszor már durvább volt. Sírás elején nem vett levegőt, ráfújtam és akkor vett, de újra megint beaonoézott és akkor megráztam és ráfújtam és akkor már sírt rendesen.

NAgyon ijesztő és igazából nem tudom mit kell ilyenkor tenni. Ha valaki tud tanácsot adni, azt szívesen venném.

34. Zizgerentyűtyű (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2009. jan. 8. 11:34
no comment...
2009. jan. 8. 11:34

Természetesen gyermekgyógyászati, neurológiai kivizsgálás szükséges,de ha minden lelet ill.eredmény negatív akkor :(nagy valószinüséggel)

Affektív apnoénról van szó. Nagyobb csecsemőknél és kisdedkorban észlelhető, tehát 6 hónapostól 4-5 éves korig. Ez egy eszköz a környezet feletti uralom megszerzésére, mely akkor kezd kialakulni, amikor a kicsi el akar érni dolgokat, helyzeteket, , de nincs meg hozzá a szükséges motoros készsége( járás, beszéd),késöbbiekben pedig az ereje, gyakorlata, ismerete. Tehát hevesen, látványosan kifejezi haragját, csalódottságát a környezete felé. Egyszerübben indulatgörcsnek is nevezik az ilyen ájulást. Szerencsére késői károsodást ez nem okoz!

2008. dec. 27. 17:06
A nagyobb fiamnak is volt ilyen problémája amikor kisebb volt. Először kékült, lilult, majd ájult. Mi is mindig fújtuk az arcát, amikor az nem segített, mostuk az arcát hideg vízzel. Most 4 éves, és kinőtte. Most a kisebbnél is van ilyen gond, de remélem ő is kinövi minél hamarabb!
2008. dec. 19. 12:54
barátnőmé is egyszer elájult, akkor nagyon zokogott, nem lehetett megvígasztalni. valamitől megijedt. azóta vigyáz rá, hogy lehetőleg ne sírjon.
30. Jakus (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2008. dec. 19. 12:50

Te Móró Réka!Te aztán egy kultúrlény vagy nő létedre!Különben van gyereked?Leégne a képemről a bőr,ha ocsmányul beszélnék a Hoxán.

Na:te szerencsétlen.Nem hagyták addig sírni,amíg elájultak,hanem egyszerűen nem vettek levegőt!Láttam már ilyet,1 perc után kék és lila színben játszott az egész gyerek.Az arcába kellett fújni erősen,hogy végre levegőt vegyen.Anyukája szerint mindkét gyereke ilyen,a ráfújás segített mindig.

Esetleg járj nyitott szemmel és füllel,mielőtt ilyet írsz valakinek!

29. supin
2008. dec. 18. 10:00
NEm! De előfordulhat ilyen..
2008. dec. 18. 08:02

Zsütyi!

Ne hagyd magad!

Az én fiam s ebbe szenvedett.7-8 éves korára nőtte ki.Az apjától örökölte ö is kb.8 éves korára nőtte ki.Nem te vagy a hibás.ÜZENEM ANNAK rékának.Nagyon rossz.Nem szervi baj,affektiv apnoé ,aahogy irja a szakember is.Ne félj kinövi.Már 17 éves és 7-8 éves kora óta nem jött elő.az más hogy az ember szivbnajt kap,mig végignézi.Volt hogy már kékült a szája.Olyankor szembe kell fújni nagyon többször ,és reflex szerűen vesz egy nagy levegőt.Legalábbis nálunk ez bevált próbáld ki!

27. mohaj
2008. dec. 17. 21:48

Ja Réka! S én mire lehajoltam volna sokszor, hogy vígasztaljam a babám, addigra elájult! Szerinted???

(1-2mp alatt le tudok hajolni. Csak mielőtt még azt találnád ki, hogy tetü lassú vagyok :)

26. mohaj (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2008. dec. 17. 21:23

Móró Réka!!

Te tulajdonképpen kinek képzeled magad? Az AtyaÚristennek? Én intenzíves ápolónő vagyok, és kisfiam 10 hónapos korától „szenved” affektív apnoe-ben, ami a sírás (vagy nevetés, ijedtség) miatti ájulás, eszméletvesztést okozza. Ez egy „betegség”, hajlam, alkati, idegrendszeri dolog, nem szülő hibája! Ha ilyen a gyereked, nem tudsz mit tenni. Én kisfiam amikor először ájult, kékült stb. elvettük a nagyobb gyermekem játékát tőle, mert apró volt, lenyelhette volna, és emiatt kezdett hisztizni, de 2 másodperc után elájult, eszméletét vesztette. Tehát először tájékozódj, utána mondj véleményt!S akkor se ilyen trágárul!

Senki nem hagyja a gyerekét addig sírni, hogy elájuljon! Nem kívánom, hogy ilyen bajotok legyen, de valamiből azért nem ártana ha tanulnál!

Szóval olvasom itt a véleményeket, erre egy ilyen kretén beleszól, amihez nem is ért.

Mindenkit megnyugtathatok, kinövik a gyerekek, okát pontosan dokik sem tudják, de egy Móró Réka miatt senkinek ne legyen lelkiismeret furdalása!!

25. ssanya
2008. aug. 15. 01:38
Sziasztok segitséget szeretnék kérni töletek!Olyan problémám van,hogy van egy 3 éves kisfiam és ha megüti erösebben valamiét rögtön elájul akinek van ilyen problémálya vagy volt kérem üzenlyen az email cimemre ami:sanyi0831@freemail.hu elöre is köszönöm a segitségeket:Olvasgatam a forumokat és találtam hasonlokat.De ez nem nyugtatott nagyon meg.Az egész 2 éves korában kezdödött azota 3-szor már elájult nekem egy örök valoságnak tünt ez a 20-40mp kérem hozászolásotokat köszönönettel:Kiss Sándor
2008. aug. 1. 08:24
Az én kisfiam is nagyon ragaszkodó és mivel még csak 1.5 éves így elég sokszor nálunk is megy a balhé ha én vagy a férjem kimegy a szobából. Azért balhéznak mert még nem tudatosult bennük az hogy visszamegy az anyjuk vagy az apjuk. Azt hiszik ha elmennek már nem is jönnek vissza többet. A gyerekorvos nekem ezt mondta. Sok esetben nem biztos hogy hisztis az a gyerek hanem más tényezők miatt sír olyan keservesen. Persze azért minden szülő el tudja dönteni hogy mikor hisztizik a gyereke.
23. Donyta
2008. aug. 1. 05:45
Nem gyári hibás a gyereked, csak hisztis. Nem is biztos, hogy valaki tehet róla. Az én unokalányom is elájul ha sír. Elég csak annyi, hogy az anyja kimegy a mosdóba és őt ne viszi magával. Pedig csak a wc-ig megy, mégis olyan hisztit vágott le, hogy mind megijedtünk. Hozzáteszem, hogy állandóan bele van bújva az anyjába!
22. 4a44daf233 (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2008. júl. 31. 22:48
Csak annyit hogy bár az én gyerekem nem csinál ilyet de gondold végig hogy mit érezhet ilyenkor egy szülő. Sajnos elég baja van neki te meg ítélkezel itt anélkül hogy tudnád milyen érzés az amikor látod a saját gyereked hogy elájul. Nem kis lélekjelenlét kell ahoz hogy ilyen esetben megfelelően tudjon ténykedni az ember. Örülj neki hogy neked nincs ilyen problémád és nem kell itt nagy pofával rákiabálni az emberre. Ez egy szegénységi bizonyítvány a viselkedésedről.
2008. júl. 29. 18:10
Nem de rendszeresen elkékültek a hisztitől,bár volt már közel az ájuláshoz a nagyobbik lányom.
20. zsütyi (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2008. júl. 29. 17:45

Végigolvastad pontosan miről is van szó? Szerintem nem. Vagy csak kötekedni akarsz.

Nem kívánom neked hogy átéld ezt a gyermekeddel, már ha egyáltalán van gyereked.

19. dee7182d35 (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2008. júl. 29. 16:28

Szerintem meg ilyen stílussal te mehetsz el oda!Látszik,hogy neked nincs!Vagy igen?A tieden van kikapcsoló gomb?

Az enyémen sajna nincs,ő ilyen gyári hibás,és bizony egyszer megesett,hogy bármit csináltam nem tudtam megvígasztalni,és elájult!

Bár lehet én vagyok a gyári hibás!Mindenesetre ha ismered a titkot,megoszthatnád velünk,normális stílusban.

2008. júl. 29. 16:24

Szerintem meg elmehettek a Picsába ha eddig eljut a gyermeketek!!!!


addig sírt a gyermeked ameddig elájult???

Hát akkor mi a francnak vagy te????

nem vigasztalod????

17. zsütyi (válaszként erre: 16. - Szilvi79)
2007. szept. 27. 21:40

Szia! Úgy látom a mi kislányaink pontosan ugyanazt élik át. Csak annyi a különbség hogy Dorina kb. 8 hónapos kora óta ájul el.

Hiszed vagy sem, ilyen pontos választ még az orvostól sem kaptam arra hogy mi is ez a dolog. Köszönöm!

Már csak az aggaszt hogy meddig fog ez tartani?

Van úgy hogy 2 hónap is eltelik - már kezdem elhinni hogy vége - mire megint előfordul.

Jövő ősszel már indulhatna az oviba, ha addigra kinövi.

16. Szilvi79 (válaszként erre: 15. - Zsütyi)
2007. szept. 27. 14:44

Sziasztok! Amióta kislányom (pár hete múlt 2 éves) a dackorszakába lépett, többször voltak ájulásai. Vagy azért, mert elesett, és megijedt, vagy azért, mert valaminek az ellenkezőjét akarta, mint mi, szülők.

Elkezd sírni, s mire újra levegőt kéne vennie, még mindig préseli kifele a sírást, és egyszercsak elalél. A hangja egyre halkabb, fojtott, a szemei fennakadnak, a szája lilul, majd a karjaimban lehanyatlik a feje. Mindez másodpercek alatt zajlik le, de én ezalatt átélem a legrosszabbakat.

Ki kell zökkenteni ebből az ijedt helyzetéből. Azt megtudtam, hogy rázni nem szabad, mert azonnal nem érzékelhető, de maradandó sérüléseket okozhatunk az agyában ebben az állapotában, illetve sérülhet a nyakcsigolyája.

Kis kutatás után ezt találtam, de gondolom, sokan olvastátok már.


Affektív apnoe -- hiszti vagy állapot?

Az affektív apnoe, vagyis a gyermek nagy sírást követő légzéskimaradása.

Ez annyit jelent, hogy a kisgyermek erős sírás (ritkábban nevetés vagy hirtelen ijedtség) hatására nem vesz levegőt, az oxigénhiány okozta változások miatt elkékülhet vagy elvörösödhet, el is ájulhat. Ezek a változások aztán reflexes belégzést indítanak el, ami áttöri ezt az állapotot, de addigra bizony megrémíti a szülőket. A szomatikusan egészséges gyermekeknél az ijesztő klinikai tünetek ellenére az állapot ártalmatlan. Okait sokan sokféleképpen magyarázzák, de a legtöbb szakember biztosat mondani nem tud. Egyben azért sokan megegyeznek, és ezt érdemes a rémült szülőknek is tudni: az affektív apnoének semmi köze nincs az epilepsziához!

15. zsütyi (válaszként erre: 14. - 984ff08d0b)
2007. szept. 19. 08:10

Nem bír levegőt venni, attól ájul el. Hiába fújok az arcába. Látszik az arcán ahogy egyre jobban eltorzul hogy venne ő levegőt, de csak az ájulás után kezd újra lélegezni, mikor már elernyedt. Olyan az egész mint valami görcs ami az eszméletvesztéssel oldódik.

Mikor kivizsgálták, epilepsziára utaló jeleket kerestek nála de nem találtak semmit.

2007. szept. 18. 16:15

zsütyi, levegőt nem vesz és attól ájul el, vagy idegi alapon?

mert ha levegőhiány, akkor fúj rá az arcára, reflex-szerűen levegőt fog venni...

2007. szept. 2. 00:37
A nagyobbik fiam egy és három éves kora között, ha nagyon sírt, egyszer csak nem tudott levegőt venni, és tátott szájjal kapkodott érte, aztán amikor végre kapott levegőt, és újra tudott sírni, volt, hogy elernyedt és egész szürke lett. Nem igazán ájult el, de majdnem. Őt is vizsgálták, de semmi bajt nem találtak. Azt mondták, majd kinövi. És tényleg ki is nőtte. Amikor így megállt a lélegzésben és sírásban (baromi félelmetes volt!), részint nem szabad bepánikolni, hanem csak nagyon nyugodtan azt kell mondani neki, hogy na vegyél szépen levegőt, és meg kell várni, amíg vesz, ez csak pár másodperc, még ha perceknek tűnik is. Volt, hogy belefújtam én is, vagy feldobtam őt hirtelen a levegőbe, és attól jött meg a hangja. Az iker öccsei is csinálták néha ezt, de nem annyiszor, és hamarabb ki is nőtték. Szóval szerintem ne izgulj, ki fogja nőni. És előzd meg a bajt: ha nagyon sírni kezd, rögtön tereld el a figyelmét határozottan és nagyon nyugodtan, ne vegye észre, hogy te is megijedtél.
12. edek
2007. aug. 30. 08:02

Az én kislányom is ájulgatott 2 éves kora körül.

Ő hisztitől.Szerencsére 1/2 év alatt kinőtte.

2007. aug. 29. 08:47

Sajnos a problémánk továbbra is fennáll.

Tegnapelőtt este ismét volt egy ájulás. Most a fejét is megütötte, mivel nem tudtam időben elkapni. A gyerekorvos ismét kivizsgálásra küld. Ugyanarra mint egy évesen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook