Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ajak és szájpadhasadékos szülőket keresek fórum

Ajak és szájpadhasadékos szülőket keresek (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 4. 09:10

Szia!


jómagam is szájpad illete ajakhasadékkal születtem immár 27,5 évvel ezelőtt.

Már akkor is gyönyörűen helyre tudták hozni a dolgot.

Igaz nekem is volt számtalan műtétem, az első 3 hónapos koromban.


Tudom, hogy a párodnak is rengeteg rossz élménye van ezzel kapcsolatban, de nem hiszem,hogy ez miatt el kellenne vetetned egy már élő magzatot, de persze ez a saját véleményem.


Nekem sem volt könnyű. Műtétek sorozata, majd plasztika, ragasztott fogszabájzó meg hasonlók, de mégis itt vagyok és egészséges vagyok.


nekem van két gyermekem és hál istennek egyiknek sem lett semmi baja, de ha tudtam volna, hogy így fog/fognak születni, akkor sem vetettem volna el egyiket sem.

én voltam genetikán (nálunk volt már a családban szájpadhasadékos is meg Down-os is 4 generációval előttem) és azt mondták 7-8 % az esélye, hogy örökli a betegséget.


A down-t ki tudták szűrni nagyon komoly uh-al, de a hasadékra azt mondták, hogy nem igazán szűrhető, mivel csak a 4d-s uh-on látszik igazán, mivel ez nem kromoszómarendellenességű,ezért semmilyen vérvizsgálattal nem tudják kimutatni.


De nekem a Down volt a lényeg, szerencsére semmit nem találtak.:)

És van két gyönyörű egészséges gyerekem.


Nem papolni akartam csak leírtam a prosztó véleményem.


bocs, ha kicsit hosszúra sikerült.


Kívánok nektek egészséget bébit/bébiket:)

6. d4d5c68801 (válaszként erre: 5. - Schybie)
2009. máj. 4. 07:20

Szia!


Tehát ha a pároddal babát akartok semmi akadálya, tesómnak is el kell menni genetikai tanácsadóba, és kapsz gyógyszert meg valamiféle vitamint ami megakadályozza hogy a ti gyermeketek is igy szülessen! Genetikusnál minden el fognak mondani!


Annó anyukám nem tudta hogy tesóm beteg, a mai fejlett világban természetesen már kiszűrik! genetikushoz kell járni már a TERVEZETT TERHESSÉG ELŐTT!!! ott mindent el fognak mondani nektek! Ha betratod a szabályokat és szeded rendesen a gyógyszereket akkor nem lesz semmi baj! 13. hétig van lehetőség terhesség megszakításra! Utána már csak indokolt esetben (Down-szindróma) ! Lehet hogy elrettensz ettől, testvéremet gyönyörűen operálták, még soha sehol nem láttam ilyen szép műtétet, észre sem lehet venni! Ha ne adj Isten mégis igy születne a babátok, gondolkodj el azon, hogy biztosan elvetetenéd -e! Persze ezt te érzed, de én ugy gondolom, hogy ez nem egy olyan visszatartó erő, mint bárm,ilyen más betegség!

2009. máj. 4. 04:56

Köszönöm.


Röviden: párom ebben a betegségben született, Ő az első és eddig az utolsó családjukban. 19 műtétet hajtottak rajta végre. Pár év múlva gyereket szeretnénk vállalni, ezért érdeklődöm (először ilyen formám, majd genetikussal is tárgyalva) az esélyekről.


varosianita: köszönöm, ismerem az oldalt, páromat is anno hozzájuk vitték.


Kérdéseim:

- mennyi a valós esélye hogy a mi gyerekünk is így fog születni? genetikai vizsgálatokkal nálunk ez előre meghatározható, kiszűrhető?

- amennyiben megfogan, mikortól lehet jelezni ezt a betegséget? S ha így diagnosztizálják a picit, akkor van esély a terhesség megszakítására?

(ne ítéljetek el, de két fogyatékos is van a családunkban (szellemi), illetve ismerem párom történetét, nem vagyok erős, hogy elviseljek egy ekkora terhet.

2009. máj. 3. 20:05

Szia!

Az én kislányom másfajta ritka rendellenességgel született ,de ismerek olyan anyukát akinek a kisfia

hasadékkal született.

Van egy oldal direket nekik,nektek:www.hasadek.hu

Egyébként bababanet.hu is sok információhoz lehet jutni.

2009. máj. 3. 19:56
Szia! az én testvérem sajnos igy született, én magam is egészségügyi végzettségü vagyok, szívesen válaszolok a kérdéseidre!
2009. máj. 3. 19:27

írd le a kérdéseid!

én ugyan nem vagyok érintett, de logopédusként van némi fogalmam erről

2009. máj. 3. 18:28
Lenne pár kérdésem a betegséggel, az öröklésével kapcsolatban. Aki tud válaszoljon. előre is köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook