Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
240. mariano
2012. nov. 4. 17:55
Sziasztok, nagyon szépen köszönöm. Most akarok rendelni a fizetéskor ilyen gőztisztítot,csak nem tudom használhatom e laminált parkettára és a vadi új műbőr kanapékra meg az új szekrények....ajjjaj...
2012. nov. 4. 16:41
Sziasztok! Én is minden kedves sorstársnak javasolnám a gőztisztítót. Nálunk is irtott kétszer szakember, de még utána is maradt poloska, igaz lényegesen kevesebb, és az is csak az ágyban és környékén. Aztán hetente többször átgőzöltük az ágyat és környékét. Eleinte még volt 1-2 csípés, de már az sincs.
238. agnes1219 (válaszként erre: 237. - Mariano)
2012. nov. 4. 15:46
mariano-szia,nekem,is van,ötletem,igaz,kicsit szokatlan,de bevált.>Göztisztitót,kel vásárolni./vst-telesoptol.a 220fokós gőz kiirt,minden,élőskődőt. a szobába,a réseket,az ágy köröl.át gőzőlni. /ha böveben,érdekel,irj.üdv.ágnes1219
237. mariano
2012. nov. 4. 13:49
Kedves sors társak. Mindenkinek köszönöm a tippeket. szeptember végén haza vittem egy kis szekrényt az albérlőimtől....és...el árasztottak...Le cseréltem a bútorokat és a tapétát is. Ki festettem.2-szer volt a gáz mester 20ezerért....2-szer kerültem kórházi ügyeletre és antibiotikumot kellet szednem..2-szer..aztán vettem protekt ágyi p. és bolha írtót. 2 flakont majd insecticide 2000-et. 2 hete mentes vagyok...remélem...és a gáz mester azt mondta,hogy vegyek sima légy irtót és az egész flakont fújam ki majd mnjek el othonról 4 órára. ezt még nem probáltam. remélem meg szabadúltam ettől a rémséges dologtól. idegileg nagyon meg viselt és hát fizikailag is.Mindenkinek kivánok sok síkert és poloska mentes életet.
2012. okt. 30. 22:46

Ejj, ha én korábban láttam volna ezt a fórumot... :o


Döbbenet!


Akkor most már tuti biztos vagyok benne, hogy nekem is egy ágyi poloskával volt dolgom, azaz többel és majd két éven át.


Ahogyan itt valakihez hasonlóan, a családomból - hála Istennek - csak engem kóstolgattak, fogyasztottak. :) A reakcióim hevesek voltak. Tényleg mindig csak éjjel falatoztak belőlem, rémesek...mint a vámpírok. :) És reggelre szép kis viszkető, piros foltokkkal ébredtem, amik aztán 24 órán belül akár öklömnyi méretűre is duzzadtak a testemen, és igen voltak, amikor egymás mellett 3 is volt, reggeli, ebéd, vacsora. :)


Szóval most már nem kétséges, azok voltak. A Ti hozzászólásaitok alapján kétségtelen, bár ezt a gyanúnkat az is megerősítette, hogy mindig az ágyban szereztem az újabb csípéseket.


Tavaly még nem volt annyi "támadás" rajtam, de idén már kész térkép voltam és annak ellenére, hogy igyekeztem nem elkaparni a csípéseket, hegesen, nyommal "gyógyultak" sajnos. Elegem volt.


És akkor jött az én éles eszű férjem és megoldotta a problémát. :) Az itthon talált sima légyírtót fújta az ágynemű tartóba és kívül, ahol esélynek látta a kis dögöket mozogni. Igaz, egy egész palackkal. Én és a kislányom vidéken voltunk, ő nyitva hagyta az ágyat, és addig a másik szobában aludt (amúgy panelban élünk). Azóta, nyugalmam van. Remélem ez így is marad! Amiket írtok, az helyenként félelmetes, hogy mennyire makacsok ezek a kis vérszívók. Botrány!

235. Irtózatos (válaszként erre: 224. - Margareta197373)
2012. okt. 25. 17:47
margareta 197373 válaszra. KEMÉNY MÉRGEZŐ A BÁBOLNA PROTECT PERMET! Olvasd el a neten!
2012. okt. 25. 17:45
A Bábolna protect igen drága és csalafinta. Azt írja gyerekbiztos szórófej.. A neten ráakadtam. Veszélyes, tilos belélegezni! [link]
2012. szept. 27. 08:49
kuka az egesz
232. c6973617d3 (válaszként erre: 231. - Irtózatos)
2012. szept. 26. 19:01
Olvasd vissza a fórumot, van akinek sikerült!!! :)
2012. szept. 26. 17:52

A chemotox exra rovarpor elpusztitotta az élő poloskákat. Most egy hónap után a peték kikeltek. Újra használjuk a port. Ördögi kör..

GYEREKEKNÉL Ne használd, nézd meg a leírását, lehet hogy veszélyes.

2012. szept. 26. 17:50

Közel fél éve kínlódunk az ágyi poloska borzalmával. Könyvtárból hozott könyvekkel vittük az ágyba, vagy haza. ERRE NAGYON VIGYÁZZATOK! Nézzétek meg a könyvet hazavitel előtt!

Először házilag próbálkoztunk minden féle szabadpiacon kapható spay, hypó, ecet… A csípések nyoma mutatta, immunisak, nem zavarta őket.

Aztán hívtunk egy gázmestert (rovarírtót) …tox cégtől, nem olcsón. Úgy tűnt becsülettel mindent lelocsolt, legalább is minden vizes és maszatos lett. Az volt a garancia feltétele 10 nap múlva újabb pénzért ismét ki kell jönnie. Megismételtettük. A folyamat ugyan az, úszott a lakás, ágy tükrök, ablakok… amit lehetett porszívóztunk, lemosni semmit nem szabad, mert akkor nem hat az állítólagos csodaszer, ami növényi származék.

A kétszeri fizetésért és permetezésért 3 hónap garanciát vállaltak.

Időközben az ágyat kidobtuk, a hálót nem használtuk, rettegve hogy mégis maradhatott ágyi poloska vagy annak petéje a kárpitban. Letelt, a 3 hónap, itt az új ágy (originált, bolti, drága. . ) És megjelentek a bogarak csípései. Sehol soha egyet sem találtunk, a rovarirtó sem talált, sem ürülékét, sem nyomát, kizárólag a csípések (három közeli csúnya vörös viszkető folt) amire azt mondják reggeli-ebéd-vacsora vagyis a bogár többszöri közeli szúrásnyoma utal az ismételt jelenlétre. Gondolom a három hónapi pihenő időszak volt és most keltek a kis bogarak. Felhívtam ismét a …tox céget, de nagyon lekezelőn beszélve, azt javasolta kezdjük, előröl az irtást. Ők a két permetezésért csak 3 hónapot vállalnak, az pár napja letelt, így nincs garancia.

Tudtok egy valóban megbízható rovarirtót Budapesten? Nem létezik, hogy 3 havonta végig kell, csináljuk ezt a procedúrát. Idegileg kikészültünk. Többet porszívózunk, mint eddig az életünkben összesen. Van úgy hogy napi 4x5 ször. Hátha sikerül elkapni egy bogarat. (A porszívót nem tarjuk a lakásban)

Ideiglenesen az ágyainkat kétoldalú ragasztóval körbe vontuk. Szétszórtunk a lakásban CHEMOTOX EXTRA rovarport, (amit hangyákra is árulnak a boltokban) sárga műanyag doboz, azon az ágyi poloska neve is szerepel. Használta már valaki poloska ellen ezt a port? 10 dekás kiszerelésben kapni kb. 500 Ft. Hatásos volt? Lehet ez is segít?

Minden javaslatot örömmel fogadok, kivéve, hogy gyújtsuk fel a szép és pár éve épült lakásunkat, vagy menjünk egy évre nyaralni, mint itt az egyik rovarirtó cég ajánlotta.

NEM TUDJUK HOL LEHET (LEHETNEK) A BOGARAK? SOHA EGYET SEM TALÁLTUNK. De biztos, hogy van, vannak, mert a csípés nyomai egyértelműek.

229. miro132
2012. szept. 6. 16:02

ezt probaljatok ki :


[link]


szagtalan, emberre nem veszelyes, nalam bevalt

2012. aug. 28. 09:04

Sziasztok.

Nekünk kb. 3 hete kezdődött a kálváriánk velük,akkor kezdtem felfedezni az első csípéseket,és CSAK ENGEM CSÍPNEK! (Ki érti ezt?)


Először azt hittem szúnyog,de ahogy teltek a napok egyre több lett rajtam,és nagyon nehezen múlnak el,hiába kenek magamra bármit,(rázókeveréket,fenistil-t stb.)újra,és újra viszketnek,égnek és most már nagyon sok van rajtam.

Egyszerűen el nem tudtuk képzelni mi ez.

Pont tegnap akartam elmenni a bőrgyógyászatra,csak oda is 3 napi hidegélelem kell akinek nincs időpontja.

Aztán tegnap reggel a férjem észrevett két dögöt a párnája alatt mikor ágyazott be...:(

Gyorsan utánanézett a neten hogy mi ez,aztán otthon is maradt szabin hogy "szétkapja" befujkálja a lakást,de főleg az ágyat.

Szétszedték a fiunkkal az ágyat,és még egy csomó bogarat találtak.

Én nem merek mindenféle vegyszert szétfújkálni mert allergiásak vagyunk a gyerek is meg én is,és kutya is van. Na meg mikor megláttam hogy milyen picik ezek a rohadékok,rájöttem hogy meddő harc a teljes írtásuk.

Szerencsére a fiunk tegnap elutazott gólyatáborba,ugyhogy az ő szobájába aludtunk,mi is meg a kutyus is. Körbetekertük az ágyának a lábait ragasztóval,égve hagytuk a villanyt biztos ami biztos...:(

Minálunk meg az összes ágyneműt rögtön bevágtuk a mosógépbe,késő estig ment a gép,takarítás,porszívózás stb. Volt eg kis szőnyeg azt kidobtam úgy ahogy volt.

Égve hagytuk a villanyt,bekapcsolva hagytuk a tv-t,és nyitva hagytuk az erkélyajtót hogy jó hideg legyen.

Péntekre várjuk az írtókat...egy örökkévalóság!

227. margareta197373 (válaszként erre: 226. - Kollhel)
2012. aug. 18. 20:57
Ami abban a szobában volt az összes ruhát ki kell mosni 60 fokon. Csak így pusztulnak el az állatok és a peték. Minden rést meg kell nézni a táskákba is. Az sem baj ha beáztatod őket vízbe. Száradás után érdemes azért átnézni mindent és elpakolni. A szobából más helyiségbe ne vigyétek a ruhákat meg a táskákat, mert akkor ott is fertőzés lesz.
226. kollhel
2012. aug. 11. 10:41

Segítsetek kérlek!

Ma reggelre vált nyilvánvalóvá, hogy ágyi poloska van a nagyinknál. Abban a szobában tároltuk gyermekeim ruháit, táskánkat, egyszóval az összes cuccunkat. Haza merjem vinni őket? Vagy majd csak az irtás után?

225. margareta197373 (válaszként erre: 221. - Gipszjakab)
2012. aug. 9. 09:16
Hívd fel a Bábolna-bio-t és kérdezd meg, hogy a környékeden hol lehet kapni. Általában OBI, Praktiker áruházakban lehet. Nem mindegy hol veszed óriási árkülönbség van köztük. Pl. Nekünk a Praktikerből hozta az üzletkötő 1400,-ft-ér, de van ahol 2000 ft fölött van.
224. margareta197373 (válaszként erre: 223. - Nojra)
2012. aug. 9. 09:15

Nálunk bevált a Protect. Pedig mi 3 éve szenvedtünk miatta. Igaz közben írtottuk őket. Sokszor széjjel szedtük az ágyat, éjjel ha felkeltünk kétoldali ragasztóval szedtük össze a fekhely környékén, ahol csak találtunk. Mi is ki akartunk hívni egy hölgyet, aki az írtással foglalkozik. Ő ajánlotta a termékcsaládot, ők is ezzel fújják. Na felhívtuk a bábolna bio céget és kérdeztük, hogy a városba hol lehet kapni. Erre kaptuk meg az üzletkötő telefonszámát, aki hozott is nekünk először kettő flakonnal, majd még kértünk 5 db-ot. Ebből még 2 db meg van. És két szobába fújtuk. Huzat mellett kell csinálni. Mindent, ágyat, környékét, falat. Meg lehet állapítani merre járkálnak a fekete kis foltok miatt. Amikor az ágyat megint széjjel szedtük mögötte rengeteg elhullott tetemet találtunk. A gyerekeimnél már úgy volt, hogy nappal sem bújtak el. Rengeteg volt a falon, (ezeket kézzel összeszedtük - ragasztó segítségével), az ágya tele volt. Most egy darabot sem találunk. Biztonság kedvéért még a hétvégén fújtunk. Legközelebb 2 hét múlva nézzük meg. Találni eddig nem találtunk semmit. Aki szeretné tudni, hogy hol lehet kapni ilyen írtószert hívja fel a Bábolna Bio telefonszámát


[link]


és kérdezze meg, hogy a környékén hol lehet kapni az írtószerből. Tavalyi év kiemelt terméke volt) Itt olvashatsz bővebben róla :


[link]


Akár napi szinten is lehet fújni.

223. nojra
2012. júl. 31. 08:35
Mi is küzdünk a gyönyörűségekkel. Már 2 hónapja. Öröm az ürömben, legalábbis akkor még azt hittük, hogy engem nagyon szeret minden bogár, így a poloska is agyon csipkedett, utánakerestük, nyugtáztuk hogy irtani kell. Ki is hívtuk az irtót. Nem ismeretlen cég csinálta, hanem már ismerős, bíztunk a munkájukban, eddig a hangyát és a csótányt is elűzték azonnal a lakásból. Kijöttek, mondták, nem nagy a gáz, mert hamar észleltük. befújtak mindent. Mondták lehet szükség lesz egy ismétlésre, de nem valószínű. alig telt el 3 hét, de mintha megzavarodtak volna úgy elkezdtek csípni. Persze közben találtunk döglött egyedeket, de a fészek nem lett meg. Annyira bevadultak, hogy fényes nappal 9kor, felhúzott redőnynél mászott egy a párom lábán. Na itt azonnal telefon. Jöjjenek gyorsan. Ezúttal fújják tele a fürdőt is. Befújtak a szellőzőbe. Másnapra több 10 bogár a kádban landolt. Megnyugodtunk, a szellőzőből jött, de már döglenek. Egy hete megint visszatértek, csípnek mint a veszedelem. Látom mindenki javasolja a PROTECT-et, rohantam is tegnap a boltba vettem belőle. Egy kérdés érdekelne nagyon. VAN E ÉRTELME FÚJKÁLNI ŐKET? Nem lehet hogy már immunisak a kis dögök? HA TÉNYLEG A SZELLŐZŐBEN VAN A FÉSZKÜK KI LEHET ŰZNI A LAKÁSBÓL ŐKET? Szóltunk a közös képviselőnek is. Elrendelt egy rovarírtást, de gondolom az is csak olyan lesz mint a többi, semmit nem ér.
2012. júl. 30. 14:42

irtás után használt már valaki monitoring csapdát? ( [link]

szívesen venném véleményét, illetve, hogy honnan szerezte be.

221. gipszjakab (válaszként erre: 215. - Margareta197373)
2012. júl. 30. 13:49
Sajnos megjelentek nálunk is ezek a büdös dögök. Tegnap este szirénázva mentem a vmi irtószerért, de már csak a Tesco volt nyitva. Na hát minden volt, csak az nem. Meg tudnád mondani, hogy kapok biztosan Protect-et? (Budapesten)
220. c6973617d3 (válaszként erre: 219. - Margareta197373)
2012. júl. 27. 09:19
Bevált, ismerősömnél be ! :) Ők kétszer permeteztek és megszabadultak tőlük, azóta semmi gond! :)
219. margareta197373 (válaszként erre: 216. - C6973617d3)
2012. júl. 27. 08:40
Ahogy olvastam veszélyes vegyszer. Na én azért kisgyerek mellé nem probálnám ki. A Protect-re legalább rá van írva, hogy rájuk nem veszélyes. Nem írtad viszont, hogy valakinél ez bevált. Náluk szerencsére a Protect bevált, nincs már poloskánk. Pedig nem kevés volt. És maradt még 2 flakonnal, tehát nem mondhatom, hogy drága. Ja és két szobába kellett használni.
2012. júl. 26. 10:29
ágyipoloskányál nemcsak az ágyat, hanem szinte az egész szobát be kell fúji: repedéseket a falon, konnektor körül, a padló-fal mentén, padlórepedéseket, ágyat tetőtől talpig... mert ott is tanyázhatnak, petézhetnek stb... Egyszer egy tv műsorban láttam, így csinálták
2012. júl. 26. 08:38
Minek kellene hajkurászni?... a szakember is csak lepermetezi és kész.
216. c6973617d3 (válaszként erre: 215. - Margareta197373)
2012. júl. 26. 08:37
Van ettől sokkal olcsóbb megoldás is, ha kicsit visszaolvasol már leírtam.
2012. júl. 25. 19:59
Nem tudom hol hallottad, hogy 8-10 ft-ért jönnek ki. Mi mielőtt a Protect ágyipoloska írtót elkezdtük használni felhívtunk ilyen szakembert. Ő mondta, hogy 20-30 ezer ft-ért jönnek ki és csinálják. De neki nem volt vegyszere otthon és ő ajánlotta ezt a terméket. Jelenleg 7 flakonnal vettünk (1400,-Ft flakononként). Még 2 db van itthon. De bogarat már nem találunk. Még biztonság kedvéért hétvégén széjjel szedjük az ágyat befújjuk, meg a másik szobát is. Aztán majd csak 1 hónap múlva legközelebb. Szerintem még így is olcsóbban megúsztuk, mint ha szakembert hívtunk ki volna. Ja és nem véletlen lett a tavalyi év sikerterméke a Protect ágyipoloska írtó.
214. margareta197373 (válaszként erre: 213. - Pillango2004)
2012. júl. 18. 17:43

Itt is tudsz olvasni a poloska csípéséről:


[link]

2012. júl. 14. 18:27

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Kisfiam tele van kiütéssel!

Már 2 orvos is látta, de egyik sem tudja meg mondani hogy mi csípte meg!

Ha küldenék képet megnéznétek, aki ismeri milyen nyomot hagy ez a rovar?

2012. júl. 11. 14:53

A Bábolna Bionak van most egy új flakonos ágyipoloska írtószere. Garantáltan ki lehet írtani. Bővebb információ itt:


[link]


Érdemes megpróbálni, nekünk hatásos volt. Ha érdekel, hívd fel a központi számot és ott kérd a megyei üzletkötő telefonszámát. Ő meg tudja adni melyik boltokba kapható. 1 flakon 1400-2700,-ft között van. Attól függ hol veszed. Nekünk bejött. Én csak ajánlani tudom.

2012. jún. 6. 23:21
azért hülye én se vagyok utána néztem h mi mivel léphet reakcióba és mi árthat az egészségemre lehet h hülyén hangzik h ezt csináltam de azért bizonyos határokon belül !!! megmaradtak a bútorok szine semmilyen kár nem keletkezett az egészségemben se!!! bogarunk nincs már 1 db se !!! 2 szer irtottam ezzel a modszerrel . úgy néz ki hatásosan !!! jah amugy meg kémiában dolgozom szal tudtam h mit csinálok de köszi h figyelmeztettél! szerencsére nincs szükség szakemberre egyenlőre
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook