Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1260. reddish (válaszként erre: 1215. - Lüke)
2013. okt. 6. 15:22

Gyilkos ösztöneid vannak?:D

Szívesen átvennék pár élő példányt tesztelésre befőttes üvegben, de irigyek itt mind, senki nem adott még. Pedig olyan csinosak lennének szép fehér gombaruhában...

Beszámolnék róla névtelenül, beazonosíthatóság nélkül, becsszóra.

1259. seberson (válaszként erre: 1256. - Lüke)
2013. okt. 6. 12:09

Olvastam már. A 27 db-os résznél el is ámultam:D

A Protect-et sajnos megvettem, úgyhogy már kifújom. Vaskeretes emeleteságyunk van, abban elvileg nem telepszik meg, csak útvonalnak használja gond nélkül, az ágybetéteket meg faszán lekezelték az irtók. Az ágy közelében 1 asztal és egy polc van, ami tiszta + a kábelcsatikat is szétszedtem, semmi nyom. Van egy régi "konnektorhely" a falon, ami nem úgy tűnik, mintha el lenne tömítve, nem tudok merőlegesen belenézni. Szerintem abban lehetnek a fal mögött valahol, és meg is magyarázná, hogy hogy tolakodtak be hirtelen és aránylag sokan. Oda befújkálok, leragasztom, aztán kiderül.

Köszönöm a tippeket!

1258. Lüke (válaszként erre: 1257. - Rettego)
2013. okt. 6. 12:06
Természetesen ennek a kis mocsoknak is van ellensége mégpedig ÉN :-))) nagyon utálom őket
1257. rettego
2013. okt. 6. 12:01
De jó lenne, ha úgy mint az egérre jó lenne a macska, a polosra is lenne "bio" ellenállat :), az emberre nem káros állat, ami a poloskákkal élne, így kipusztulnának, de sajnos tudtommal nincs természetes ellensége :(
1256. Lüke (válaszként erre: 1253. - Seberson)
2013. okt. 6. 11:35

Protect-et kiröhögik a kis szemetek ezek a fújós sz@rok csak akkor hatásosak ha szemtől szembe vagy vele és teleküldöd a pofáját Auchan biostop plus légycsapda ezt keresd ezen tuti nem megy át. A kétoldalast én is kipróbáltam de kb 1 órát voltak a helyükön, és már akkor rájöttem, hogy ez nem jó.

De ha eredményt akarsz elérni az ágyadból irtsad ki őket (1207-es hozzászólásom erről szol, hogy csináltam)az ágyadat úgy helyezd el mindentől legalább 10 centire legyen semmivel ne érintkezzen

csak 1 útvonalat hagyjál nekik az ágyra a lábakat de a csapdák meg ott lesznek. Nálam teljes volt a siker úgy hogy nem vagyok egy rovarirtó ( egyébként ezzel a csapdával annó egeret is elkaptam, egy ilyen kis tetűvel könnyedén végez)

Azóta beszereztem egy kandúrt:-)))

1255. rettego
2013. okt. 6. 11:21
A kipermetezett méregnek mennyi lehet a száradása? nálam pénteken voltak először, de még mindig "vizes" a martac és a padlószőnyeg is. Nincs túl meleg, most nyissak ablakot, hogy legalább szellőzzön itt-ott, vagy inkább ne és hagyatkozzak szárításilag a még nagyon gyenge paneltávfűtésre?
1254. rettego (válaszként erre: 1253. - Seberson)
2013. okt. 6. 11:19
A kétoldalúhoz tudnék hozzászólni, az szerintem is nem sokra alkalmas, nálam a tesztidőszak alatt semmit nem fogott, pedig sajnos ott voltak a rettenetek. A légypapírt én is ki fogom használni tesztelni, majd ha jövő héten az irtás után visszamegyek aludni a szobába. Ha persze az ágyban is vannak, akkor azokra nem lesz hatással, mert azok nem az ágyláb felől fognak támadni, na de talán a többire.
1253. seberson
2013. okt. 6. 10:52

Sziasztok! Kolis vagyok, 4 év után ezt is megéltem. Rájuk bukkantam, másnap pont jöttek az irtók a koliba.(végülis még aznap, mert a hirtelen felismeréstől nem tudtam aludni 1 percet sem...)Elvileg ugye 2 hét a türelmi idő, míg átcsászkálnak a szeren és megdöglenek. 1,5 telt le, tegnapelőtt 3at legyilkoltam, ma 1et. Lüke légypapíros módszere nagyon tetszik. Sajnos bíztam a tescoban, így ott akartam venni, de k*rvára nem volt. Vettem helyette kétoldalút, és csináltam A6-os lapméretű csapdákat az ágylábak alá. Valójában amiért beregeltem az a következő:

A KÉTOLDALÚ RAGASZTÓSZALAG ERRE TELJESEN ALKALMATLAN!!!

Amit ma kaptam el, szerencsére nem tudtam agyon nyomni a párnán, rátettem az egyik csapdámra, szerintem még röhögött is rajtam. Átsétált rajta, mint a szél, pedig elég erős a cucc.


Elvileg az irtók mindenképp jönnek 2. irtásra, én addig azt terveztem, h szépen összefújom a dolgokat Protect-tel, +légypapíros csapdák.

Erről vélemény? Nem akarom, h a szertől szétszaladjanak a szobában, mert egyelőre úgy tűnik, hogy csak a mi sarkunkat támadták be.

1252. Lüke (válaszként erre: 1251. - Moonlight13)
2013. okt. 6. 10:03
Szia . Na olvasd el az 1207 es írásomat abból mindent megtudsz
1251. moonlight13 (válaszként erre: 1247. - Lüke)
2013. okt. 5. 22:36
Egy valamit nem értek: O.K., amikor befelé tartanak az ágyba, ráragadnak a papírra. De mi van akkor, amikor már benne vannak és onnan mászkálnak elő? Akkor hová ragasztod az egyoldalú papírt?
1250. moonlight13 (válaszként erre: 1249. - Lüke)
2013. okt. 5. 20:59
:)
1249. Lüke (válaszként erre: 1248. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 20:41
Ez így van és utána mindenki ki tudja dolgozni saját módszerét. amivel esélye lehet a sikerre.
1248. moonlight13 (válaszként erre: 1247. - Lüke)
2013. okt. 5. 20:31
Ügyes vagy! Ez egy újabb lehetőség! Ezért vagyunk itt, hogy mindenki leírja, mi vált be!
1247. Lüke (válaszként erre: 1246. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 20:15
Tény és való ezek kész kiképzett terminátorok nehéz velük elbánni, de nem lehetetlen. Nálam bejött a saját módszerem és még sokba se került csak kicsit macerás volt. Én nem irtani akartam őket ez nálam lehetetlen lett volna, én össze akartam fogdosni őket, és ez sikerült
1246. moonlight13 (válaszként erre: 1244. - Lüke)
2013. okt. 5. 20:10
sajnos némelyiknek van! vagy máshonnan kerül elő, pl. az ablakon jön be a szomszédtól, stb.
1245. moonlight13 (válaszként erre: 1233. - Rettego)
2013. okt. 5. 20:09
Annak, aki meg akar bizonyosodni, hogy szúnyog-e, ajánlom az elektromos szúnyogirtót. Ha szúnyog, akkor kb. 1-2 órán belül megdöglik tőle.
1244. Lüke (válaszként erre: 1242. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 20:06
Ez jó, szerinted van neki annyi esze ? :-)
1243. moonlight13 (válaszként erre: 1232. - Carpe diem67)
2013. okt. 5. 20:05
A kertesház sokkal egyszerűbb téma, mint a társasház! Ha ennyi ideig nem volt, remélhetőleg már nem lesz Nálad!
1242. moonlight13 (válaszként erre: 1227. - Lüke)
2013. okt. 5. 19:58
Csakkhogy lehet, hogy nem lentről fognam megközelíteni, hanem a plafonról.
1241. Lüke (válaszként erre: 1240. - Rettego)
2013. okt. 5. 19:43
Hát panel lakásba könnyen előfordulhat hogy sokáig fogsz velük küzdeni . Ha a szomszédok nem irtanak csak te nem sokat segít előbb utóbb visszaköltöznek hozzád is. annyiban tudok segíteni, hogy az ágyad mentes legyen tőlük legalább nyugodtan alszol
1240. rettego (válaszként erre: 1235. - Lüke)
2013. okt. 5. 19:09
Nekem a poloscharapás is rettenetesen felhólyagosodik először, egy nap múlva más csökken és marad a piros pont, körülötte folttal, ami még egy hónap után is látszik :(, ahol szétvakartam ott a seb is marad, sokszor még a környezete is belilul :(, ez van. Persze ez sem vidám, de a tudat, hogy ez lehet, hogy örökké így marad az tébolyító, mármint poloska, csípés, velük való élet az nem lehet.
1239. rettego (válaszként erre: 1237. - Carpe diem67)
2013. okt. 5. 19:05
Ugyan, no rettegés :). Reélhetőleg mentesek vagytok. Nálam félő, hogy a több hetes ottlétük sem tett jót szaporodásilag -lehetnek vagy annyian-,meg az sem szerencsés, hogy rengetek réssel teli panel a ház, de azért bízom. A tegnapi irtás óta a szobába sem "merek" bemenni, bár ez őket nem zavarja, de engem a tudat is. A munkahelyre való becipelés a legkevesebb, hisz lehet, hogy onnan hoztam, vagy hozom rendszeresen, de ha büdös a teafaolaj, akkor a buszon lenne sikerem :)
1238. rettego (válaszként erre: 1236. - Lüke)
2013. okt. 5. 19:00
Köszi, megpróbálom.
2013. okt. 5. 18:19

Kedves vagy köszi.

Nálunk úgy volt, hogy aug. 6-án jöttünk haza a nyaralásból, 9. -én nappal mászott egy "beteg" polos a férjem polóján. Azért beteg, mert alig bírt mászni, mintha be lett volna rugva. :D

Utána rögtön ágy szét szed és ahogy megbójgattuk, a fejtámla mögött mászott egy. Azt is gyorsan megöltem, utána elutaztunk megint és az ünnepek miatt 27.-én került sor az irtásra. Nálunk volt még ez a hidegködképzés is.

Most meg jól rámijesztettetek, a francba mindig megfogadom, hogy nem olvasom a fórumot többé, hátha elmúlik a fóbiám . . . :D

Teafaolajozd be magad ha mész dolgozni, igaz kicsit büdös.

1236. Lüke (válaszként erre: 1234. - Rettego)
2013. okt. 5. 18:00
a biostop plusz légycsapda irtószermentes ezt ajánlom én ezt használtam
1235. Lüke (válaszként erre: 1233. - Rettego)
2013. okt. 5. 17:59

De ne kétoldalú ragasztóval csináld , amivel én csinálom az egy oldalú, és baromi erősen ragaszt

és azon tuti nem megy át. A szúnyog csípés az felhólyagosodik és fehér, a kis szemétláda csípése után egy kis piros pont marad.

1234. rettego (válaszként erre: 1232. - Carpe diem67)
2013. okt. 5. 17:48
Nagyon drukkolok Neked, hogy itt legyen számodra a vége :) és soha ne találkozz ezekkel a mocskokkal. Miből volt 2 nálatok? poloskából? (akkor nagyon hamar ráébredhettetek mik csípnek. Sajnos nálam minimum 1,5 hónapja biztos, hogy bent vannak, csak mivel a csípésen kívül nem volt a létezésükre bizonyítékom, így hetekig húzodott, hogy kell -*e vagy sem irtatni, mert ha szúnyog, akkor mégsem lett volna tanácsos... Idegileg elég megrázó, már nem tudom hová ne menjek, hogy vagy hazahozzam, vagy én hurcoljam oda tudtomon kívül...
1233. rettego (válaszként erre: 1230. - Lüke)
2013. okt. 5. 17:43
Én, amíg nem bizonyosodtam meg, hogy kikkel állok szemben és bíztam, hogy szúnyog, már akkor a teljes ágyat körbe kétoldaló ragasztóztam, de soha senki nem ment bele, pedig elméletileg csak ezen keresztül tudtak hozzám férni, viszont a csípéseim folyamatosak voltak. Úgyhogy, ahogy én tapasztalom sajnos a ragasztózás is csak szerencse kérdése.
1232. carpe diem67 (válaszként erre: 1229. - Rettego)
2013. okt. 5. 17:17

Nálam csak a hálóban irtottak, augusztus 27.-én és egyszer, de jó alaposan. Még mindig várakozó álláspont van, de kb. 3-4 hete nincs csípés.

Mi kertes házban vagyunk, elvileg kettő volt, legalábbis reménykedünk benne. Én már felmostam a szert, most pakolászok kifele, lehet még korai, de alaposan átnézek mindent és gőzölök ezerrel, aztán majd meglátjuk.

1231. Lüke (válaszként erre: 1229. - Rettego)
2013. okt. 5. 17:10
Én épp azért nem szórattam tele a szobát vegyszerekkel, hogy ne kényszerítsem a kis szemeteket hosszabb megbújásra, jöjjenek csak bátran az ágyamhoz a csapdáim szeretettel várják öket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook