Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tartsam kordában a túlzott aggódásomat? fórum

Hogyan tartsam kordában a túlzott aggódásomat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. Piroska52 (válaszként erre: 41. - Asgardi)
2020. jan. 28. 13:16
biztos jól vagy?
2020. jan. 28. 13:06

Segítő jelleggel is hozzá tudsz szólni esetleg, vagy csak a passzív agresszió megy?


Ha nem tetszik vagy nem tudod elfogadni, hogy léteznek emberek, akik ilyenkor nem a szemedbe hazudnak/totál érdektelenek/meghunyászkodnak, hanem esetleg tőled eltérő véleményen vannak, és ki merik mondani, amit látnak, akkor nem értem, miért választod ezt a formáját az eszmecserének.

Én semmiképp sem tartom segítségnek azt, hogy rákontrázol, hogy Te is ezt csinálod, és ez így tök oké. A Te érdekedben is írtam, amit, de úgy látom, hogy részedről nem számíthatok másra, csak személyeskedésre.

Attól, hogy nincs gyerekem (-ha már a személyeskedésnél tartunk, nem tudhatod, miért nincs, vagy hogy volt-e..., de nyilván ez neked nem is fontos-), lehet van némi rutinom társas kapcsolatok terén és rendelkezem akkora IQ-val és EQ-val, hogy el tudjam dönteni, mi súrolja a rögeszmésség határát, ami egyébként nem tesz túl jót az egészségeteknek sem.

40. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Asgardi)
2020. jan. 28. 12:17
gondoltam,
39. asgardi (válaszként erre: 37. - Piroska52)
2020. jan. 28. 12:15

Tudtam, hogy ezzel fogod lecsapni.


Még nincs, de nem véletlen írtam, amit. Én nem leszek ilyen. PONT. Az én nyomoromba ne menjünk bele... köszi.


Érezd magad nyeregben, ettől a hsz-tól biztos megoldódnak a gondjaitok, a gyermekednek pedig hosszú, kiegyesúlyozott és boldog élete lesz. ;)

2020. jan. 28. 12:12

Ötleteket kértél, szerintem szeretnéd magad fejleszteni.


Elsőre: pszichológus, olyan csoportfoglalkozás, ahol foglalkoznak szorongásoldással, nyugtató hatású gyógynövények (komló, citromfű, stb...) tudatos beemelése az étrendbe (tea, sör :) akármi formájában). Magnézium+B6 tud segíteni idegi kimerülésben... mind-mind apróság.


Lehet egyébként egy teljes vérkép se ártana, simán lehet, hogy kicsit megborultak a hormonjaid, és ez ráerősíthet.


Még gondolkodom és ha valami eszembe jut, jelzem!

37. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Asgardi)
2020. jan. 28. 12:11
csak csendben kérdezném meg,neked van gyereked?
2020. jan. 28. 11:58

Én nem mondtam, hogy ne a gyerek legyen az első...


De azért az már nem normális, hogy annyira aggódsz azon, hogy felkel-e a FELNŐTT DOLGOZÓ gyereked időben, hogy Te magad meg nem alszol normálisan (=egészséged rovására!).


Migrénre van speckó ambulancia, neurológus, ha ilyen súlyos.


Persze, hogy a gyereked az marad életed végéig, de ezzel nem lehet takarózni, mert nem vall éppen felelősségteljes, érett szülői viselkedésre az, amiket ide írtok. Nyilván mindenki aggódik a szeretteiért ésszerű keretek közt, de ezt a fajta attitűdöt nem lehet a gondos anya szereppel összemosni, mert ez már beteges.

Szerintem az sem tesz jót a kedves topikindító, hogy hasonlóképp aggódó sorstárs próbál meg nyugtatgatni, hogy Ő is ilyen; szépen megerősít abban, hogy valid amit csinálsz, folytasd nyugodtan.

Nem csak Neked rossz, hanem a gyereknek is. Csak ha olyan a habitusa, inkább elviseli, nehogy ezzel is feszültséget generáljon benned és "bántson", további aggódásra sarkalljon. Kifogást mindig lehet találni, hogy Te miért kellesz neki, de én inkább azon gondolkoznék el, hogy Ő miért kell neked ennyire? Miért kell minden lépéséről tudnod, kontroll alatt tartanod? Nem magatehetetlen csecsemőkről beszélünk, ahogy látom. Fel kellene ismerni, hogy nem csak a saját életed, hanem esetleg a partnerét, gyerekét, gyerek partnerét (ha egyáltalán így lesz...), családjáért is frankón meg lehet keseríteni ezzel a fajta habitussal.


Itt inkább a nem akarásról (elengedés) van szó, nem pedig a nem tudásról...


Az meg, hogy amikor a szirénák vijjognak, eszedbe jut, hogy bakker, remélem JóskaPisti jól van, tök emberi reakció, köszönőviszonyban nincs itt egy-két leírt sztorival.


Én is személyesen érintett vagyok egy ilyen történetben, ahol a drága gyermek fogja meginni ennek a levét.

35. Csalános (válaszként erre: 24. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 11:58
Kedves Krisztina! Mi a fenének 17 macska? Jut mindegyiknek egér? Komolyan megértelek, ha aggódsz. A lányom 24 éves, idegenvezető, képzeld el amikor a hülye programjuk szakadó esőben, magas Duna vízállásnál hajókázni a turistákkal. Ez volt kb este 6 óra, és sötét. Majd 9 óra 10 perckor felborult egy hajó, amiben a koreai turisták meghaltak. Szerinted mennyire lehet egy szülő ideges. Nem az ő lánya volt ott és akkor. Egyre több az erőszak, az érzéketlen pasok, akik erőszakosak, már villamoson, buszon, akárhol. Egy-két nem magyar állampolgár. Próbáld meg hogy amikor indul haza akkor telefonáljon, hogy tudd mondjuk 30 perc múlva otthon kell lennie. Valóban egy kicsit vissza kell venned az izgalmakból, mert stressz és valóban betegséget okozhatsz magadnak is.
2020. jan. 28. 11:49

Én is nagyon aggódok a lányomért.

Ő még korlátozottan cselekvőképes korosztály, most jön az igazi tini korszak, el se tudom képzelni, hogy fogon túlélni a következő éveket. 🤔

33. Piroska52 (válaszként erre: 31. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 11:30

Én is,de nem tudom kikapcsolni az agyam, ráadásul migrénes, hogy ébred fel.

Fáj vagy nem, ha migrénje van nem tud dolgozni, mert a fél oldala elzsibbad. És akkor ne aggódjak.

2020. jan. 28. 11:29
ha hallom,hogy Pesten baleset volt,már tiszta ideg vagyok.
31. V.Krisztina17 (válaszként erre: 29. - Piroska52)
2020. jan. 28. 11:26

Ugyan ez!! 😀

De az agyára megyek.

30. Piroska52 (válaszként erre: 26. - Asgardi)
2020. jan. 28. 11:17

Nekünk két kutya,meg két macska van.

Attól még a gyerekek az elsők.

29. Piroska52 (válaszként erre: 25. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 11:15

Nekem egy még itthon lakik, 3-műszakban dolgozik, ha nappalos 4-kor kel.

Ne tudd meg hogy alszok.

El ne aludjon, elinduljon időben. Tudom hogy hülye vagyok.

Mindig mondja , ,,,anyu mit izgulsz,,,

De volt már hogy nem szólt az ébresztője, kelteni kellett.

Még nyugodtabb vagyok ha látom elindult időben.,rendesen.

28. V.Krisztina17 (válaszként erre: 18. - Csicsi25)
2020. jan. 28. 11:03

De legalább ne mutatnám ki!

Vagy fognám be néha a szám!! 😀


Amúgy állítólag olvastam róla,hogy ha egy anya aggódik folyton a gyerekért,hamarabb kialakul a mell rák. Na ezt nem tudom igaz- e remélem nem !

27. V.Krisztina17 (válaszként erre: 26. - Asgardi)
2020. jan. 28. 11:00

Megeszi a macskát! 😀

Amúgy köszönöm az ötletet.

Nem ismersz? Hát aggódos típus vagyok. És szeretnék leszokni.

Úgy érzem ha itt tudunk páran beszélgetni aggódosok is meg nem is,már nagy segítség lehet.

26. asgardi (válaszként erre: 24. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 10:51
Ideje beszerezni egy-két kutyát is! :D
2020. jan. 28. 10:48

Legyen vígaszom,látom köztetek is van ilyen 😀

Mindenképpen le szeretnék erről szokni.

Nagyon sok jó tanács van közte,így másokkal megosztva könnyebb,mert hiába van párom,Ő is úgy van vele "mit aggódsz már"? Persze jobb mint ha mindketten itt depiznénk.

Igen még külön volt,nem tudtam ennyit,jobb volt.

Reggel fél hétkor szokott kelni,az ösztönök engem is ébresztenek akkor,el ne aludjon.😭😭😭😭 Borzasztó!

Amúgy elég rendesen befolyásolható,nem tud nemet mondani,szerintem ez is közre játszik.

24. V.Krisztina17 (válaszként erre: 21. - Asgardi)
2020. jan. 28. 10:40
😂 17 macskám van!
23. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2020. jan. 28. 10:25
dettó,
22. fincsi5 (válaszként erre: 1. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 08:44

Erről nem lehet leszokni, talán ha családja lesz, enyhül. De akkor is lesz min aggódni. Én pl. ha ők kitalálnak valamit, hogy szeretnének, (lakáscsere pl.) éjjel-nappal azon gondolkozom. S csak magamban, mert férjemnél ez nem téma, majd megoldják. Csak én úgy izgulok, hogy már azonnal akarom, szinte jobban mint ők.

De ilyen a gyerek bölcsődébe adása, és még sorolhatnám.

2020. jan. 28. 08:40

Ha nem tudod magad teljesen "leszabályozni" és nincs másik gyerkőc, hobbi, akármi, amerre terelhetnéd a gondolataid (és mondjuk nem is látsz rá esélyt, hogy ilyet találj), mit szólnál egy házi kedvenchez?


Tudományosan bizonyított, hogy mind a kutyák, mind pedig a macskák képesek csökkenteni az ember stressz szintjét. Plusz akarva-akaratlanul is elkezdesz vele foglalkozni az aggódás helyett, ha a közeledben van.

Nem ismerlek, így nehéz bármit javasolni, de egy felvetést megért. :)

2020. jan. 28. 07:22
Tudom, ellenszenves, amit írok, de: önfegyelem. Nem árt, ha tudod, hogy mindig annak adsz erőt, amire gondolsz! Tehát ha arra gondolsz, hogy az én kislányom mindig biztonságban van, mert az én szeretetem áthatolhatatlan védőburokban tartja, azzal nagyon sokat segítesz a kislányodnak és magadnak is.
19. globus (válaszként erre: 10. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 07:16
Szerintem akkor fokozódhatott, amikor hazaköltözött. Amíg külön élt, nem tudtál minden lépéséről 🙂
2020. jan. 28. 06:59
Nekem két fiam van, én duplán aggódom :) Azt hittem, ez anyai ágon öröklődött nálunk, mert anyukám is, nagymamám is minden kis sz@r miatt aggódik. Ezek szerint ez teljesen természetes, bár tényleg néha már saját magunk idegeire megyünk vele. Nem lehet ezzel semmit csinálni, anyai ösztön. Ahogy valaki írta, az utolsó lélegzetünkig aggódni fogunk a gyerekeinkért.
17. Channa* (válaszként erre: 14. - Piroska52)
2020. jan. 28. 06:42

Én is ilyen vagyok, és fiam van.

Ez sosem múlik el, ahogy írtad.

És mivel az EQ a korral egyre fejlettebb lesz, gondolom ezért van, hogy agyon aggódjuk magunkat...

16. _Berry_ (válaszként erre: 9. - V.Krisztina17)
2020. jan. 28. 00:29
Ha csak az éjszakai egyedüli közlekedése miatt aggódsz, akkor ez szerintem teljesen normális a mai világban.
15. Piroska52 (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. jan. 27. 22:06
Én nagyon,
14. Piroska52 (válaszként erre: 10. - V.Krisztina17)
2020. jan. 27. 21:56
Hát, hiddel tudom mit érzel,én pont ilyen ,,,bolond,,,vagyok.
13. V.Krisztina17 (válaszként erre: 11. - Globus)
2020. jan. 27. 21:53
Nincs. Lehet ez a baj. Kezdek az agyára nenni
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook