Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aggódom a lányomért fórum

Aggódom a lányomért (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
258. 8d00a82c06 (válaszként erre: 256. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:26

Az ő dolguk!

Neked ehhez semmi közöd!

Mi lesz a következő lépésed?

Hálából rájuk küldöd a gyámügyet?

Foglalkozz inkább azzal, hogy otthont teremts a saját családodnak, mert most csak megtűrt személyek vagytok!

257. Bözsi néni (válaszként erre: 247. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:25

Abból, hogy nem hülye. Miből gondolod, hogy nem fog?


Nem hinném, hogy ennyire belekötne mindenkibe, ennyire ne tudna viselkedni, mert akkor már a suliból is kivágták volna rég.


Az ember nyilván másként beszél otthon, a haverokkal, mint a főnökével.

256. 08d8b9054e (válaszként erre: 254. - 8d00a82c06)
2020. nov. 12. 11:22
Nem azt mondom hogy nem járhat. Azt mondom, hogy a nővérem gyerekeinél nincs korlát. Ha a lányzónak kedve tartja nem megy be iskolába, sokszor a kisfiú is éjfélkor még a számítógépet nyomja úgy, hogy másnap iskola.
255. 8d00a82c06 (válaszként erre: 247. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:19
Mi közöd hozzá?
254. 8d00a82c06 (válaszként erre: 245. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:18

Na, car anya vagyok....

Az enyém 9 éves és egyedül buszozik. Lány létére...

És akkor mi van?

Megtanulja , hogy közlekedjen. Nem esik kétségbe. Haverkodik.

Micsoda tragédia.

Miért nem járkálhatna egyedül a 13 éves?

Neveld a sajátod, ne az unokahúgodat aki mellesleg nagyon is jó nevelést kapott!

253. michelle.r (válaszként erre: 245. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:18

Nem kell egyetértened, de tartsd magadban a véleményedet. Szorítsd össze a fogad - ha másképpen nem megy - arra a kis időre, amíg még vendégek vagytok nála.


Csak a saját gyereked nevelésével törődj, ő tartozik rád, nem a többiek. Ne haragudj, de a te kudarcod, ha a saját gyereked jobban hallgat az unokatesójára, mint rád.

252. mimy63 (válaszként erre: 243. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:16

Te magad mondtad, hogy zavar az unokahúgod őszintesége. Mert te nem erre tanítottad a lányod. De mindegy is, úgy nyitottál, hogy aggódsz a lányodért, de másról sem szólnak a hozzászólásaid, mint arról, hogy savazod a rosszul nevelt unokahúgod, és ezzel együtt a testvéredet is, hiszen ő nevelte/neveli.

Hagyd őket békén!!! Semmi közöd hozzá, akármennyire rokonok vagytok, nem a te feladatod, pláne fogadatlan prókátorként.

Odakéredzkedtél, befogadtak, örülj neki és segíts, amennyire csak tudsz nekik. De nem ezzel, amiket itt írsz!!! Ebből ők nem kértek, többször meg is kértek, hogy fejezd be, de te még mindig nem értetted meg.

És csak azt tudom mondani, amit már itt többen is mondtak: ha nem tetszik a rendszer, pakolj, költözz. Ha nem akarsz, vagy nem tudsz, akkor egy dolgod van: alkalmazkodni és elfogadni az ő szabályaikat. Tetszik, vagy sem.

251. unom (válaszként erre: 247. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:14
Együtt jártok mindenhova, azért tudod?
250. 08d8b9054e (válaszként erre: 248. - Bözsi néni)
2020. nov. 12. 11:09
Kérték, a nővérem sokszor feltette a kérdést, hogy nekem mi a véleményem erről. Sokszor elmondtam, hogy kell egy egészséges korlát a gyereknek. Nem azt mondom, hogy nem lehet önálló, nem csavaroghat. De sokszor úgy megy el itthonról, hogy az anyja azt sem tudja hol van. Múltkor este nyolckor még nem volt otthon. Kérdeztem a nővéremet hol van. Válasz: azt hiszem edzésen. De lehet hogy egy barátjánál. Nem tudom. Ez így vajon normális?
249. Bözsi néni (válaszként erre: 248. - Bözsi néni)
2020. nov. 12. 11:09
pici, nem puci:-))
248. Bözsi néni (válaszként erre: 245. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:07

13 éves gyerek már nem puci fiú. Miért ne közlekedhetne nappal egyedül?


Az én fiam 10 éves korától egyedül járt suliba, onnan edzésre vagy a barátaihoz, és haza. Budapesten. Semmi baja se lett.


A másik: neked mi közöd hozzá? A te fiad? Kérték a vélemémyed vagy tanácsod? Ha nem, akkor ennyi, közöd nincs hozzá.

247. 08d8b9054e (válaszként erre: 246. - Bözsi néni)
2020. nov. 12. 11:06
Sehol nem tud okosan viselkedni. Mindenkibe beleköt, aki más véleményen van. Miből gondolod, hogy majd pont a munkahelyén fogja lenyelni, hogy valaki megmondja neki mit kell csinálnia?
246. Bözsi néni (válaszként erre: 238. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 11:03

A vasakarattal semmi gond. Nem azt jelenti, hogy hülye. Tehát ha lesz egy főnöke (mert netán nem ő lesz a főnök), akkor okosan, ésszel fog viselkedni.


Ez a kettő nem ellentétes, egymást kioltó fogalom.

245. 08d8b9054e (válaszként erre: 244. - 5236d12e25)
2020. nov. 12. 10:59
Az, hogy hálás vagyok nekik amiért befogadtak, nem jelenti azt, hogy egyet értek azzal, ahogy a nővérem neveli a gyerekeit. Vagy szerintetek rendben van hogy egy 13 éves pici fiú egyedül mászkál Budapest utcáin? 16-17 éves korától lenne aktuális, amikor már tud felelősségteljesebb döntéseket hozni. A lány is ilyen szellemben nevelkedett, mindig minden meg volt neki engedve, ezzel viszont nem értek egyet.
2020. nov. 12. 10:34
Hinnya hinnya ez aztán egyre betyárosabb 😅🤣🤦‍♀️
243. 08d8b9054e (válaszként erre: 241. - Mimy63)
2020. nov. 12. 10:33
Én soha nem tanítottam azt a lányomnak, hogy hazudjon. Sőt, ha valamit baja van valamivel, vagy valakivel azt igen is mondja el, beszéljék meg. De kedvesen! Nem kell bunkón nekiesni a másiknak, vagy a földbe döngölni.
242. andi6020 (válaszként erre: 240. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 09:53
Mára sem lett befoltozva a kosár.
241. mimy63
2020. nov. 12. 09:45

Nem szeretem etetni a trollt, de kinyílt a bicska a zsebemben, mert a téma egy nagyon is létező problémáról szól, a képmutatásról.

Kedves F1!

Azok alapján, amiket itt összehordtál, nagyon megkedveltem a testvéredet és a lányát. Te meg egy nagyon rossz bizonyítványt állítottál ki magadról! Nagyképű vagy, ítélkező, hálátlan, képmutató és hazug is! Erre akarod nevelni a lányod? Akkor lennél boldog, ha ő is ilyen lenne? Naná, mi?

A testvéred az életre nevelte a lányát. Te mit sugallsz neki? Hazudjon szépeket, rózsaszín cukormázba csomagolva mondjon olyanokat, amiket egy úrinőtől (kac-kac) elvárnak, kussoljon, nehogy kimondja a véleményét, nehogy kiálljon magáért, de álljon magas lóra, és onnan nézzen le mindenkit, és persze abba a skatulyába férjen el, amibe te beletuszkoltad.

Befogadtak, hálából nekiállsz nevelni. Nem a sajátodat, a másét. Aki köszöni, de nem kér belőle, ezt már többször a tudomásodra hozta, de te nem akarod meghallani, mert olyan nagyképű vagy, hogy el sem tudod képzelni: SEMMI KÖZÖD HOZZÁ.

Ha nem tetszik, ahogyan élnek, amilyen értékrendet követnek, akkor így jártál, lehet pakolni és menni!

De a nagy tökéletességedben gondolkodj el egy kicsit. Te már nem fogsz változni, a lányod még megteheti. És ha nem hagyod élni, pont az olyanok törnek ki egyszer és kezdenek nagyon, de nagyon lázadni, akiket úgy nevelnek, ahogy te teszed a gyermekeddel. Aztán majd jössz és picsogsz, hogy a lányodból mi lett és nem érted, miért. Pedig te nagyban hozzájárulsz. Saját magad alatt vágod a fát, de

Nem tetszik majd a véleményem, de pont nem érdekel.

240. 08d8b9054e (válaszként erre: 239. - Andi6020)
2020. nov. 12. 08:46
Nem ítélkezem, elmondtam a problémám.
239. andi6020 (válaszként erre: 227. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 08:33
A nővéred meg segítségét sem, de te ítélkezel.
238. 08d8b9054e (válaszként erre: 237. - _Berry_)
2020. nov. 12. 08:09
Én nem értek ezzel egyet az erőszak semmiképp sem célra vezető. Nem vagyok maradi gondolkodású, és nem értek azzal sem egyet, hogy térjünk vissza a sötét középkorba és legyen elnyomva a nők, meg egy nőnek csak a konyhában a helye. Ez butaság lenne. Ma már fejlődött a világ, ez így nagyon is rendben van. De a női-férfi szerepeket nem kellene összemosni. Nem előnyös és nem célravezető, ha egy törékeny lány vasakarattal rendelkezik, és érzékelten a világ dolgaira. Vagy ha majd dolgozni kezd és lesz egy főnöke? Őt is helyre teszi ha neki valami nem tetszik? Ez nem így működik, és ezt most kell megtanulnia.
237. _Berry_ (válaszként erre: 91. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 01:05
Nem kell mindig mindenben a legrosszabbat látni. Box és box között is van különbség, így lebeszélés helyett lehet találni középutat. Egymás püfölése szerintem sem ideális, de pl. edzőtermekben vannak olyan órák, ahol meg lehet tanulni a kéz és láb alapokat zsákok ütögetésén keresztül. És attól, hogy kedves, mosolygós hölgyet akarsz nevelni a lányodból, szerintem a mai világban jó és fontos, ha egy igazi hölgy is tanul valami küzdősportot, mert veszélyes világban élünk és van, amikor egy fej lerúgása eredményesebb támadás esetén, mint a kedvesség.
236. unom (válaszként erre: 233. - Vivo44)
2020. nov. 12. 00:30
Szerintem is féltékeny. Az egész közhelygyűjtemény ezért van, nem mert ő így akarna élni. Ciki lenne azt írni, hogy "hogy képzeli az a kiscsaj, hogy jobban tetszik a férfiaknak, mint én".
235. Bichi (válaszként erre: 227. - 08d8b9054e)
2020. nov. 12. 00:23

Hát akkor nagyon rossz helyen vagy, itt nem azok vannak, akik szemlesütve bólogatnak,hanem akik véleményt mondanak...

Mondjuk én is úgy gondolom, hogy ha már valaki befogadott a lányoddal együtt, akkor ha valai nem tetszik, akkor nyelsz egyet, nem pedig elmondod neki, hogy rosszul neveli a gyerekét, mert hát azt írod, hogy már sokszor mondtad...

Tudod, megszoksz, vagy megszöksz. Mondjuk nekem ilyen esetben valaki azt mondaná, hogy miért engedek meg ezt vagy azt, azt kiraknám a lakásomból...

2020. nov. 12. 00:21
Elég sok hozzászólás volt már és nem olvastam el mindet. Lehet, hogy írta már más is, amit most én. Szóval, én úgy gondolom, hogy a hibát ott követte el az aggódó anyuka, hogy nem beszélgetett el a lányával, nagyon komolyan. Vitte magával mindenhová, mint egy batyut, de nem beszélte meg vele, hogy milyen változások lesznek és, hogy ők hárman nagyon össze kell, hogy tartsanak. Az apa külföldre ment, ketten maradtak, még inkább egymásra utaltan. Az a tény, hogy ideiglenesen befogadták őket, ez az anyától és lányától hatalmas alkalmazkodást várt el. Ezt nagyon alaposan át kellett volna beszélniük. nem kell, hogy egyetértsen az anya más családok nevelési elveivel, de azt mindenképpen tisztáznia kellett volna már a lányával, hogy nem szeretné, ha ő is úgy viselkedne. Szóval én leginkább az anya-lánya párbeszédet hiányolom. Félre téve a másik család elveit, akik befogadták, nem kell azonosulni velük. Már egy 3 évessel is világosan és egyértelműen lehet beszélni arról, hogy a megváltozott körülmények között mit szabad,mit lehet és mit nem. Egy tizenévessel pedig igenis lehet szövetséget kötni, lehet szabályokat és elvárásokat megfogalmazni, amelyek világosak és érthetőek, betarthatóak. Talán még nem késő. kerítsen rá alkalmat, hogy tisztába tegyék a dolgokat.
233. vivo44 (válaszként erre: 232. - Unom)
2020. nov. 12. 00:05

Láttam a fotót.

Elnézést, akkor pontosítok.

Felfogásban nem halad a korral.

Ha ennek ellenére is azt mondod, hogy márpedig igen, akkor azt elfogadom.

Viszont ez esetben nem aggodalomról van szó, hanem kizárólag féltékenységről.

Én sem,FI sem vetekedhetünk egy 18-as fiatal lánnyal, s én nem is kívánok, maximum megdícsérem aki valóban csinos, de semmiképpen sem negatívan.

232. unom (válaszként erre: 231. - Vivo44)
2020. nov. 12. 00:02

Szerintem ő halad a korral, magát másképp látja, mint a lányt. Nézd meg a fotóját.

(Semmi baj vele, csak nem illik a hozzászólásaihoz.)

231. vivo44 (válaszként erre: 229. - 08d8b9054e)
2020. nov. 11. 23:54

Szerencsére van édesanyja, akinek a feladata az aggódás.

Az, hogy a te szemléleteiddel ellentétes a nevelés, a viselkedés, ahhoz pedig semmi közöd nincsen, de ezt a tesó is elmondta (korábbi hozzászólásod). Ők így élnek, ezt kell elfogadni.

Ha neked ez nem tetszik, senki nem tart fegyvert a fejedhez, hogy maradj és nézzed, részese legyél.

A lányodnak ebben pedig a fórumcímmel ellentétben semmilyen szerepe nincsen!

Az, hogy nem haladtál a korral és 2020-ban nem tudsz úgy élni, ahogyan mások is teszik, azért nem vonható senki más felelősségre, csak saját magad.

Még nem vagy 99 éves, tehát sosem késő nyitni a világ felé és változtatni!

230. Channa* (válaszként erre: 229. - 08d8b9054e)
2020. nov. 11. 23:53
Kiért?
229. 08d8b9054e (válaszként erre: 228. - Vivo44)
2020. nov. 11. 23:49
Csak aggódom érte.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook