Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Afrikai éhezők fórum

Afrikai éhezők (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 23. 13:37

Az első hozzászólásom igaz, hogy durva volt és cinikus, de mindennek 2 oldala van. Tübb szempontból lehet nézni.


Kedves Szbp és Spinneli fórumtársaimnak üzenem, ne higgyétek, hogy egy szivtelen dög vagyok. Persze, hogy én is együttérzek ezekkel az emberekkel. Söt akiken tudok segitek is pl. akik az utcán élnek, árvaház, öregotthon, kutyamenhely.. stb...

Az afrikai éhezők sokkal de sokkal nagyobb falat. Persze az nem jelenti azt, hogy nem lehet megoldani. Tegyük fel ha a vilagon ha minden ember csak néhány eurót szánna a segitésükre az már nem kis dolog lenne. DE lehetőséget kellene találni arra is, hogy egy idő után saját magukat fenn tudják tartani.

2009. jún. 23. 08:32

A 35.hozzászolónak örülök, hogy kicsit jobb belátásra tértél, figyelj a történtelem során, az

egyszerű népet,mindig leigázták és kizsákmányolták.

Mi nem mondtuk, hogy te nem vagy ember ne képzelj

el ilyesmit, csak csupán a valós helyzetre próbáltuk felhivni szives figyelmedet. Látod ebben

igazad adok tényleg hazánkban, vagy bárhol a világon sokan vannak az utcán, miért te is tudod

a választ midenkinek joga van a normális emberi

körülményekhez. Emlitsük Indiát ott a lakosok

az utcán fentregenek a piszokban és jól érzik magukat a tehenet szent állatnak tekintik és ahhoz

hozzányulni nem szabad. Ne menjünk messzire sajnos

Magyarországon sem rózsás a helyzet te is érzed a

szives mélyén valahogy ez nem jó. Miféle látványt

nyujt az akinek nincs lakása emlitsük a fővárost

szerencsétlenek kint a szabadban kóborolnak az

éjjeli menedékhelyre nem mernek bemenni, mert állandóan életveszélyben vannak. Egyesek megjegyzéseket tesznek rájuk is bizony bárki kerülhet ilyen helyzetbe saját hibájából, vagy

önhibáján kivül. Sokszor igazán nem tudjuk az ügy

hátterét pontosan meg vannak a szükséges hivatalok erre a célra, akik ezzel foglalkoznak.

Hazánkban is azért alakult igy, mert ez a váltás

nekünk semmiképpen nem vált be. Aránylag biztos

talajon álltunk és azt kihuzták alulunk. Talán

ösztönözni kellene azokat, akiknek módjában lenne

segiteni, pl a vezetőinket, de a saját jólétüket

védik és óvják a mások keserű sorsa hidegen hagyja. A nagyurakat köteleznén arra,legyenek az

ő helyükben hosszu ideig és akkor beszéljenek

onnan a parlamentből. Egy rossz, hibás irányitás mindent elronthat, pedig a létfentartás forog

kockán.

Szivélyes üdvözlettel. Anyuci91

Ha még van véleményed ird meg nyugodtan.

41. 41e36cdb38 (válaszként erre: 40. - TrinithY)
2009. jún. 23. 07:50
Erre? Inkább semmi. Olvasd vissza a 20. hozzászólásodat. Na arra tudnék még mit írni, de inkább hagyom...
40. TrinithY (válaszként erre: 37. - 41e36cdb38)
2009. jún. 23. 07:39

nem hazudok egyáltalán. én is ember vagyok és persze hogy sajnálom hogy ilyen helyzetben vannak, de mindenhol a világon vannak nehéz helyzetű emberek, az utcákon mennyi ember van, ezekre senki nem gondol, és azért irtam mindezt mert nem elég beszélni róla.

Lehetetlen nincs csak tehetetlen. Ha az ember akar valamit azt meg is csinálja, legalabb egy lépést tenne, hogy közelebb jusson a célhoz. De nem... mit szólnátok ahhoz, hogyha azok az emberek akik ebbe a fórumba irnak összeszednék magukat (összeszednénk magunkat) és kitalálnánk valami kézzelfoghatót????? azzal nem segitünk rajtuk, hogyha kibeszéljük őket és leirjuk, hogy szegényeknek milyen rossz sorsuk van. Vélemény???

39. 41e36cdb38 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2009. jún. 22. 17:05
Na igen. Vagy pl a maszáj családot bekísérnék egy szupermarketbe, hogy mivel a szavannán kevés az állat, mert fejlettebb kultúrából ide járnak vadászgatni, és ezért nincs mit enni, szóval mától itt kellene dolgozni. Árúfeltöltés, kiszolgálás, aztán kassza, ha ügyes. Így vicces, pedig EGYÁLTALÁN NEM VICCES!!!!!!
38. spinneli (válaszként erre: 37. - 41e36cdb38)
2009. jún. 22. 16:54

én elképzeltem ahogyan a fejvadász cégek sírva könyörögnek ott Afrikában, hogy annyi meló van dolgozzon már vki, ezek meg nem és nem.

:)

37. 41e36cdb38 (válaszként erre: 35. - TrinithY)
2009. jún. 22. 16:51

Hm...Nem elég, hogy a szánalmas ostobaságaidat megosztod velünk, még hazudsz is.

Most már azt mondod, hogy segíteni kellene, nem csak beszélni róla, pár hozzászólással hamarabb meg fellengzősen közölted, hogy miért várnak a segítségre, menjenek inkább dolgozni.

Akkor most mi van??

36. spinneli (válaszként erre: 33. - TrinithY)
2009. jún. 22. 16:40

nem hiszem okosnak magamat, egyszerűen tudom, hogy ilyen gazdasági fejlettségű országokban nemhogy munkalehetőség, hanem ivóvíz sincsen.

De elképzelem ahogy a kunyhójuk előtt sütetik a hasukat, és sorban pöcintik le magukról ezek a henyélő afrikaiak a zsíros munkalehetőségeket.

Te vmi ilyesmit kértél számon, ugye?

:)


A megoldás jó kérdés, őszintén szólva én nem élelmiszersegélyezéssel oldanám meg elsősorban, hanem közvetett segítéséssel aezekbe az országokban még mindig a mezőgazdaság az, amiben a legtöbb ember dolgozik (ha tud), valószínűleg oda képeznék megfelelő gépekkel, megfelelő szakembereket.

35. TrinithY (válaszként erre: 34. - Anyuci91)
2009. jún. 22. 14:11
Én nem azt mondtam, hogy örülök ennek a helyzetnek! mert nem. Higgyétek el, hogy sajnálom őket, nekem azokkal az emberekkel van bajom és bosszantanak, akik arról irnak hogy az afrikaiaknak igy rossz meg úgy rossz, ha csak beszélünk róla nem jutunk előrébb, a szó elszáll. Tenni kellene az éhezés ellen, nem pedig okoskodni. Senkit nem akarok senki ellen forditani.
2009. jún. 22. 14:03

A kedves beirónak a 33.hozzászólására válaszolom

itt senki nem akar a másiktól okosabbnak látszani

csak józanitélőképességgel rendelkezz ennyi az

egész. Megkérdezném tőled melyik életmódot választanád,az afrikait, vagy a másikat? Nézel

azért,néha televiziót és látod mennyire szenvednek

a szerencsétlenek, pedig ugyanugy joguk lenne rendes emberi körülmények között élni, mint bárki

bárki másnak a világon. Itt az ENSZ hiába foglalkozik a szegénység elleni küzdelemmel azt

mit sem ér. Normális szervezéssel igen is meg lehetne oldani, csak sajnos még több élelmiszerre

lenne szükség. Csodálom a misszionáriusokat, akik

szolgálatban vannak, a szerencsétlen gyerekeket

irni, olvasni tanitják, valahol már iskolát is

létesitettek, hogy felszámolják az analfabétizmust. Kint vannak orvosok és, akit lehet gyógyitanak tudásuk szerint. Kérlek ne

formálj arra semmiféle jogot,arra, hogy a fórumozokat ellenem fordits, egy kicsit a gondol-

kodásodban van a hiba.

Üdv.Anyuci91

33. TrinithY (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2009. jún. 22. 13:17
Hogyha TE olyan okosnak hiszed és mondod magad miért nem tárod elénk az információidat :D és egy ilyen okos ember biztosan tud megoldást is az afrikai éhezők segitésére :) had lám, szerintem a többi forumozó is kiváncsi rá :)
32. spinneli (válaszként erre: 31. - TrinithY)
2009. jún. 22. 12:04

nem a véleménnyel van baj, hanem az információhiányoddal.


véleménynek még véletlen sem nevezném azt amit ideköptél.

:)

31. TrinithY (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2009. jún. 22. 12:04
Tudtommal az a lényege egy fórumnak, hogy az ember elmondja a véleményét. Ennyi erővel te is csendben maradhatsz :)
2009. jún. 22. 11:20

Kedves Beirók!


Minden józan ember tudja, mennyire fontos a másoknak nyujtott segitség, főleg az a probléma,

hogy általában akár Afrikáról, vagy hazánkról legyen szó akár máshol, ahol a nyomor elképesztő méreteket ölt. Az adakozás szép nemesi tulajdonság,

de ezeken a helyeken bizony akadályba is ütközik az élelmiszerek eljuttatása, mert a hatóságok is

szigoruan ellenőrzik.

Szivélyes üdv.Anyuci91

29. spinneli (válaszként erre: 27. - TrinithY)
2009. jún. 22. 10:40
nagyon csekély az információd erről, a helyedben csendben maradnék.
28. spinneli (válaszként erre: 2. - Jucus2)
2009. jún. 22. 10:39
valóban nem így működik.
2009. jún. 22. 10:35
Kérdem én, ha valakit ennyire érdekelnek az afrikai éhezők miért nem fogja meg magát és segit rajtuk? sajnálkozásból nem lehet megélni.
26. petka (válaszként erre: 25. - Jucus2)
2009. jún. 17. 17:42
Kedves Jucus, meg szerencse hogy Te maskepp gondolkodsz mint edesapad.
25. jucus2 (válaszként erre: 22. - A4cf17146e)
2009. jún. 17. 17:27

a négereket is apukám használta. Érhetőbben kellett volna fogalmaznom, boccs.

Apukámnak nem is az a hibája, hogy rosszul informált, inkább az, hogy a saját életét tartja nehéznek, igazságtalannak, problémásnak. Pedig megvan mindene. Még szerető családja is lenne, ha nem lenne alkoholista, zsugori, pesszimista és egoista.

2009. jún. 15. 23:04
Vagy ha itt törne ki egy humanitárius válság akkor itt nyilván nem lennének éhezők, mert kolbászból a kerítés ami utánnől mint a gyík farka.
2009. jún. 15. 23:01
Oda kellene küldeni a 40 °C-ba és 90% páratartalomba az ilyen embereket hogy vegyék fel munkában a versenyt a helyiekkel. Azután formáljon véleményt ebben a témában.
2009. jún. 15. 22:58

A fórumnyitó drága édes apja szégyenletesen rosszul informált és az afrikaiakat afrikainak nevezik nem úgy ahogy a fórumnyitó megnevezi őket.

Legyünk legalább erre tekintettel és ne járassuk le magunkat, ha nem késő.

21. 41e36cdb38 (válaszként erre: 20. - TrinithY)
2009. jún. 15. 14:44

Persze. Azokban az országokban, ahol akkora a nyomor és a nélkülözés, hogy az emberek a saját vizeletüket isszák, mert víz sincs, szóval ott lustaságból nem mennek el dolgozni?

Imádom amikor valaki véleményt mond valamiről amit nem is ismer, ráadásul ilyen fellengzős stílusban.

Hálás lehetsz, hogy nem oda születtél.

2009. jún. 15. 11:16
Ami igaz az igaz, nem fogyatekosok azok az emberek, hogy ne tudnanak valamit dolgozni... varhol ugyanezt megtehetnek az emberek, es varhatnank hogy a vilag segitsen nekunk, eltartson... milyen kenyelmes lenne nem?
2009. jún. 13. 20:20
Hááát, néhányért ne is, de sokért már meggondolandó ;-D
18. petka (válaszként erre: 17. - 41e36cdb38)
2009. jún. 13. 20:15

Köszönöm :)

Remélem nem cserélnek el néhány kecskéért :)

17. 41e36cdb38 (válaszként erre: 16. - Petka)
2009. jún. 13. 20:13

Sok szerencsét neked :-)

Annyi csodálatos dolog van ott, a nyomor közepén is.

Engem teljesen rabul ejtett Afrika. Egy részem még kenyában van, és marad is, bár ez elég nyálasan hangzik. Bocs

16. petka (válaszként erre: 14. - 41e36cdb38)
2009. jún. 13. 20:09
Veled értek egyet. Szegénység és szegénység között nagy különbség van. Én meg nemsokára oda fogok költözni (nem pont Kenyába).
15. SF (válaszként erre: 11. - Khatif)
2009. jún. 13. 20:07

Azok a segélycsomagok nagy valószínűséggel elakadnak az ottani kiskirályok kezében - legalább is ezt olvastam!

Azok meg szépen eladják, és hízlalják a saját bankszámlájukat.

2009. jún. 13. 20:06
Én éltem Kenyában. Teljesen más dimenzió. Sajnos, vagy hála Istennek, mi nem is értjük a problémáikat Nehezen "emészthető", ami arrafelé van :-(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook