Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell értelmezni az adótörvényt? fórum

Hogyan kell értelmezni az adótörvényt? (tudásbázis kérdés)


8. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 16:40

Ok. Elmondtad a megoldást.

Tegye azt a cég! Vedd fel velük a kapcsolatot és mondd meg a tutit!


(mellette azért vigyázz az egészségedre, a vérnyomásodra)

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Gyöngy:))
2022. nov. 1. 15:53
Azt nem tudtam, hogy nem ez volt az első eset nála.
6. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 15:33

Elég sarkalatosan említed a történetet.

Azért büntették meg őket, mert már egy éve is, fél éve is ellenőrzéskor kiderült, hogy nem helyes Áfa kulcsot használnak bizonyos termékeknél. Többszöri figyelmeztetés, pénzbírságot követően már a következő lépés a bezárás, ez nem hivatali baki, a NAV is úgy járt el, ahogy neki el kellett járnia.

Viszont jól mutatja ez az eset, hogy a kapcsolódó jogszabályokon el lehetne gondolkodnia az illetékeseknek és változtatni rajta.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2022. nov. 1. 14:09

Jó hogy felhívja a közvélemény figyelmét a sajtó az ilyen hivatali bakikra! 88.- Ft miatt jogtalanul azonnal bezárják az üzletet két hétre???

Nem méltányosságból kérni az elengedést, hanem jogtalanul, hivatali túlkapás miatt kell fellebbezni, és az ilyen ellenőröket azonnali hatállyal kirúgni!

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 10:18

Igen, ezt a hírt a sajtóban is több helyen tárgyalták már ki. (ahogyan az 1,2 milliós jogosítványt is)

A sajtó, hajlamos a végleteket kiragadni és szenzációt csinálni mindenből. Az erre fogékony olvasók/nézők pedig napokig elcsámcsognak rajta.


Minden bizonnyal van olyan lehetőség, hogy a tejbár fellebbezze ezt a határozatot és méltányosságból kérheti, hogy tekintsenek el a végrehajtásától.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Janszi)
2022. nov. 1. 09:55
Az SZJA-ban valóban így van. De itt az áfáról kérdezek, amit nem forintra, hanem ezer forintra számolnak! Ahhoz képest a 88 forint eltérés légypiszoknak számít. Ezért nem értem, miért is büntették meg az üzletet?
2. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 19:31
1000 alatt nem adnak vissza,adóban az 1 forint eltérés hibás bevallás.
2022. okt. 31. 18:43

Én úgy tudtam, hogy az áfát ezer forintra kerekítve kell fizetni, és ami adóhiány az ezer ft-ot nem éri, azért nem lehet büntetni.

Most azt hallom, hogy egy üzletet 88 ft hiány miatt bezártak 12 napra. Változott a törvény, vagy túltolták?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook