Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóstársként kifizetett hitelnél, hogyan tudom visszakövetelni a befizetett összeget? fórum

Adóstársként kifizetett hitelnél, hogyan tudom visszakövetelni a befizetett összeget? (tudásbázis kérdés)

13. bnedora (válaszként erre: 11. - Szekeres.A)
2011. okt. 24. 15:42
Követelni lehet, még ha bírósági meghagyásod is van róla, hogy jogos, de ha az illető nem tud (akar) fizetni, akkor nem jutsz hozzá a pénzedhez. Ezért meggondolandó, még családon belül is, hogy kinek leszünk kezesei.
12. 432d0af620 (válaszként erre: 10. - Andi.nagy)
2011. okt. 24. 15:06
nem írtam semmit kezességről, csupán a szerződést el kell olvasni, kisbetűs résszel együtt, abban minden benne van.
2011. okt. 24. 14:56

Feltettem a kérdést egy jogi fórumra.


Ott írták, hogy az általam kifizetett összeg felét követelhetem vissza és 5 év az elévülési idő, amíg jogilag peres úton ezt megtehetem.


Az egész összeget is követelhetném, ha tudnám bizonyítani, hogy megállapodtunk abban, hogy ő törleszt egyedül. Hát ez reménytelen, mert írásban nem állapodtunk meg.

10. andi.nagy (válaszként erre: 9. - 432d0af620)
2011. okt. 24. 14:47
Csak érdeklődtem, nem vagyok senkinek sem a kezese.
2011. okt. 24. 14:08
olvasd el a szerződést és aztán tegyél fel ilyen kérdéseket.
8. pgiz
2011. okt. 24. 14:02
Az adósság kifizetésével a te adósoddá vált a társad.Ha van szerződés arról, hogy nem voltál élvezője a hitelnek, vagy ha az hitel felvevője elismeri a tartozását feléd, akkor fizetési meghagyást kibocsátását kérheted közjegyzőnél. Akkor teheted ezt, ha az adósod lakcímét ismered.
2011. okt. 24. 13:59
Ha kezes kerül hasonló helyzetbe? Akkor sem lehet semmit tenni?
2011. okt. 24. 13:54
Szerintem sem követelheted vissza, elvégre adóstárs voltál... Az adóstársnak épp az a lényege ha az egyik fél nem fizet akkor a másiknak(ez esetben neked) kell fizetni... Esetleg beszélhetnél azzal az emberrel akinek elmentél adóstársnak...
2011. okt. 24. 13:54
Szerintem sem, merthát ő helyette fizetted be, úgy hogy önként vállaltad... miért is követelhetnéd vissza? Az a lényeg, h az adósság be legyen fizetve, az tök mindegy, hogy ki fizeti...
2011. okt. 24. 13:53
Szerintem polgári peres úton vissza tudod követelni, ha mindenről van papírod. Menj be a bíróságra és érdeklődj utána.
2011. okt. 24. 13:43
Szerintem, mivel adóstárs voltál, így nem követelheted vissza a kifizetett összeget.
2011. okt. 24. 13:37

Adóstársként írtam alá egy hitelt, de az adós sokáig nem fizetett. Levonták a munkabéremből, majd a maradék összeget befizettem úgy, hogy nem maradt hitel.


Hogyan tudom visszakövetelni a befizetett összeget, mennyi idő után évül el? Adóstársként is vissza lehet követelni?

2011. okt. 24. 13:36
Adóstársként kifizetett hitelnél, hogyan tudom visszakövetelni a befizetett összeget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook