Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra kényszerítve fórum

Abortuszra kényszerítve (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1870. N.Eszter (válaszként erre: 1868. - A0c1361e44)
2011. jún. 13. 08:22
Különben én se üvöltöztem, csak megkértem a nővérkéket, hogy dobjanak ki az ablakon:)
1869. kri76
2011. jún. 12. 23:21

A folsavról:


Ha egy kismamának elegendő folsavat tartalmaz a szervezete mielőtt babáját világra hozná, nagy mértékben járul hozzá a főbb születési rendellenességek megelőzéséhez. Az elmúlt évtizedben igazolódott, hogy a fogamzás előtt és a terhesség alatt megfelelő folsavpótlással több súlyos magzati fejlődési rendellenesség kockázata jelentősen mérsékelhető. A terhesség korai szakaszában például a fejlődő embrió gerincét lezáró folyamat csak ennek jelenlétében megy végbe hibátlanul.


Cikkeink segítségével ismerje meg a folsav kivételes egészségmegőrző szerepét, gondoskodjon Ön is saját és családja mindennapi egészségéről! Hozzáadás kedvencekhez!


Számos rendellenesség elkerülhető tehát a megfelelő folsavtartalmú étrenddel, éppen ezért szükséges már a gyermek tervezésénél multivitaminok, valamint folsavtartalmú étrendkiegészítők szedése. Terhesgondozáskor emiatt szoktak kifejezetten a leendő kismamáknak szánt vitaminokat javasolni.

A legújabb kutatások szerint a fejlődési rendellenességek előfordulása az Egyesült Államokban egyes élelmiszerek kötelező folsav- és vitaminellátása óta 19%-kal csökkent. Habár ez szoros összefüggésnek tűnik, nem ismert pontosan, hogy a folsavnak, vagy más vitaminoknak köszönhető-e ez a drasztikus csökkenés.

Az eddigi kutatási eredményekből valószínűsíthető (még nem bizonyított), hogy a várandós anyák vérének emelkedett homocisztein szintje (tehát a folsavnak a szükségesnél alacsonyabb szintje) a gyermekkori leukémia kialakulásával, valamint a Down-kór előfordulásának valószínűségével is kapcsolatban áll. Forrás:www.umm.edu


Terhesség alatti komplikációk, melyek elkerülhetőek

Nyitott gerinc

A magzat növekedését és fejlődését leginkább a sejtosztódás határozza meg. Ilyenkor a megfelelő mennyiségű folsav bevitele rendkívül fontos, méghozzá a DNA és RNA szintézisben betöltött szerepe miatt. Hiánya olyan velőcsőzáródási rendellenességeket okozhat a magzatnál az agy és a gerinc kifejlődésekor, mint például az anencephalia, amikor az agy és koponya nem fejlődik megfelelően, vagy a spina bifida, azaz a nyitott gerinc, amelyek szélsőséges esetben akár a magzat halálát is okozhatják. Ezek a rendellenességek a fogantatás utáni 21 és 27-ik nap között jelenhetnek meg, tehát olyan időszakban, amikor a nők egy része még nem is tud terhességéről.

Mielőtt törvénybe foglalták az egyes élelmiszerek folsavval történő ellátását, a nyitott gerincűség előfordulási valószínűségét 0,001-re becsülték, azaz átlagosan 1000 születésből 1 esetben fordult elő ilyen rendellenesség. Véletlenszerűen vizsgáltak olyan nőket, akik folsav-kiegészítéssel kombinált változatos étrendet követtek, amit a fogamzás előtt egy hónappal kezdtek el, és azután egy hónappal még folytatták azt.

A tapasztalatok szerint a nyitott gerincűség előfordulásának valószínűsége 60 - 100%-kal csökkent. Ezek és más kutatások eredményei arra ösztönözték az Egyesült Államok Közegészségügyi Szolgálatát, hogy javasolják a fogamzóképes nőknek naponta 400 mikrogramm folsav bevételét ezen rendellenességek elkerülésére. (Az összes fogamzóképes hölgynek tehát, mivel a folsavnak a szervezetben már a fogantatás után, a terhesség legelső szakaszától kezdve jelen kell lennie.)

Mivel azonban ezt a jó tanácsot a nőknek csak valamivel kevesebb, mint a fele fogadta meg, a születési rendellenességek csökkentése érdekében törvénybe foglalták a gabonafélékből készült élelmiszerek ellátását folsavval. Ennek eredményeképp egy átlagember étrendjével bevitt folsavmennyiséget napi 100 mikrogrammal kívánták növelni, de az élelmiszergyártók nagy mennyiségű folsav-felhasználása miatt a gyakorlatban valószínűleg ennél nagyobb mértékben nőtt az emberek átlagos bevitele ebből az anyagból.


Vetélés

Számos orvos és természetgyógyász ajánlja a várandós nőknek, hogy a vetélés elkerülése érdekében szedjenek naponta 50 mg komplex B vitamint és 800 - 1000 mikrogramm folsavat. Ezeknek a tanácsoknak a tudományos alapját azok a tanulmányok képezik, amelyek szerint összefüggés van a nem megfelelő homocisztein-szint és a vetélések gyakori előfordulása között. Ez az összefüggés azonban nem bizonyított teljes mértékben, mivel a szakértők szerint szinte lehetetlen meghatározni, hogy egy spontán vetélés vajon a vér alacsony folsavtartalma, vagy egyéb tényezők miatt következett-e be. Egy nő spontán vetélésének általában nincs közvetlen magyarázó oka.


Egyéb szülési komplikációk

Megfelelő mennyiségű folsav bevitele további szülési komplikációkat is képes megelőzni. Ilyenek például a szív fejlődési rendellenességeinek egyes fajtái, valamint a végtag deformációk. Sajnos ezek a megállapítások szintén nem támaszthatók alá olyan egyértelmű tényekkel, mint a nyitott gerincűség. Azoknál azonban, akik a terhességük alatt a szükségesnél kevesebb folsavat visznek be az étkezéssel, nagyobb valószínűséggel lesz a gyermek koraszülött, ill. túlságosan alacsony testsúllyal születhet meg.

Manapság az emelkedett homocisztein szintet tekintik az alacsony folsavszint indikátorának, és egyre inkább párhuzamot vonnak ezen hiányosság és a vetélés, valamint különféle egyéb szülési komplikációk kialakulása között. Ezek elkerülése végett tehát mindenképp érdemes naponta gondoskodni a megfelelő folsav-pótlásról (lsd.: "folsav-források") már a fogantatás előtt, valamint később a terhesség alatt még a magzat gerincének teljes kifejlődése és lezáródása után is.


Egyébként az óriási babát szerintem a magzatvédő vitaminban lévő B6 és B12 befolyásolja, nem a folsav. A folsav csak egy összetevője a sok közül (magzatvédő vitaminok).

1868. a0c1361e44 (válaszként erre: 1866. - N.Eszter)
2011. jún. 12. 23:02

21 évesen szültem.

Nem, nem vagyok hős. Én elájultam.

1867. 937a2a883a (válaszként erre: 1859. - Mumster)
2011. jún. 12. 19:59
ELTE-TTK Földtudomány szak.4-es átlagra kb 20 ezer ft jár.A szoctám meg ebben a félévben csökkent le ennyire.Eddig 17 ezer valamennyit kaptam,már csak 7000 ft-ot kapok.A koleszra sem elég.
1866. N.Eszter (válaszként erre: 1864. - A0c1361e44)
2011. jún. 12. 17:34

Hány évesen szültél?

Úgy hallottam, a 30 feletti nők jobban el tudják viselni a fájdalmat, nem tudom igaz-e.

Egy hős vagy, ha így végigcsináltad.Én csak kb 3-3,5 órán át szültem az elsőt, mégse akartam többet végigcsinálni.19 évesen.

1865. Bodu
2011. jún. 12. 17:32

A folsavra gondoltam természetesen.3500 és 3330 grammal születtek úgy,hogy császárra készült az orvos a terhességem alatt,mert kitalálták,hogy olyan keskeny a csípőm,hogy nem tudok majd természetes úton szülni.Nem nagyon értem, miért kell rögtön támadni,csipkelődni,amikor én sem tettem.

Egyébként 175 centi vagyok és 53 kiló,tehát az alkatomhoz képest nekem is óriási volt ez a baba.Erről ennyit.

1864. a0c1361e44 (válaszként erre: 1862. - Bodu)
2011. jún. 12. 17:11

Attól még, hogy van aki könnyen szül, létezik olyan is aki nem.

Én pl. 1 napig szültem. Minden fájdalomcsillapitó nélkül és egy hang nélkül. Nekem a 3800 gr-os fiam nagy volt az alkatomhoz képest és a feje is nagyobb volt az átlagnál. Persze ha 3100 gr lett volna biztos könnyebb lett volna nekem is. Mennyi is volt a 3 kiló feletti?

A császározás előtt negyedórával sikerült megszülnöm.

Nem vagyok nyafogós, épp ezért nem sikitoztam, kiabáltam, vinyogtam, stb.

Igen, embere válogatja. És nem az orvosa, hacsak nem a folsavra gondolsz. De szerintem ez nem orvos függő...

1863. a0c1361e44 (válaszként erre: 1861. - Gavrilo1)
2011. jún. 12. 17:04

Magyarországon is jártál dokinál?

Az első alkalommal felirták.

Igaz én már régen voltam terhes, igy változhatott.

1862. Bodu (válaszként erre: 1861. - Gavrilo1)
2011. jún. 12. 16:42

Nekem sem.És két óra alatt szültem meg mindkét gyerekem mindenféle fájdalomcsillapítás vagy beavatkozás nélkül,mindkettő három kiló feletti és egészséges volt.Azok most is.

Na mindegy,embere(orvosa)válogatja.

1861. Gavrilo1 (válaszként erre: 1849. - A0c1361e44)
2011. jún. 12. 16:36
nekem semmiféle folsacvat nem írtak fel soha se egy terhességemnél se. pedig elég sokfeléés sok orvoshoz jártam (3 különböző országban is)
1860. mumster (válaszként erre: 1858. - 937a2a883a)
2011. jún. 12. 12:52
köszi :) igyekeztem. azt írta, hogy jó tanuló,gondoltam egy próbát megér. Bár gyakorlati tapaszalatom nincs "megélhetési egyetemista anyának" lenni :)
1859. mumster (válaszként erre: 1857. - 937a2a883a)
2011. jún. 12. 12:49

gondolom sulinként eltérő,ennek is utána kell majd járnia a nála szóbajöhető suliknál. De van ahol bizonyos esetekben minimum van meghatározva és ott 12 környékén van az összeg.


Amiket írtam, csupán lehetőségek és ötletek, arra szerettem volna rávilágítani, hogy lehet találni megoldásokat, csak keresni kell.


És nálatok mit lehet igényelni? Mennyi a tanulmányi ösztöndíj 4-es átlagra?

Ha nem titok melyik suli és szak?

1858. 937a2a883a (válaszként erre: 1847. - Mumster)
2011. jún. 12. 12:44
Amúgy jól összeszedted,biztos sokat segít majd neki :)
1857. 937a2a883a (válaszként erre: 1855. - 937a2a883a)
2011. jún. 12. 12:42
Ja,és te ugye 12 ezret írtál alsó határnak.Ahol én tanulok,ott is ennyi volt eddig.Most már csak 6 ezer.
1856. 937a2a883a (válaszként erre: 1846. - Andi6020)
2011. jún. 12. 12:40
Nekem nem tűnik annak,minden megtörténhet valóban egy emberrel,nem látok benne olyat ami nem.
1855. 937a2a883a (válaszként erre: 1847. - Mumster)
2011. jún. 12. 12:38
Sajnos az állam szokás szerint megvont valamit az egyetemektől és kevés a szoctám.Csak annyit írok,hogy ugyanannyi pontért több mint 10000 ft-tal kevesebbet kapok,mint eddig.De van olyan aki 15-20 ezerrel kap kevesebbet,tehát én még a szerencsések közé tartozom.Nálunk a leghátrányosabbak sem kapnak 20 ezernél több szoctámot.Igaz,segít neki,ha kap,de sok egyetemen már nem kap 30-40 ezreket.
1854. mumster (válaszként erre: 1853. - Kri76)
2011. jún. 12. 12:00

szerintemnme pusztán a magzatvédő vitaminok okozzák a nagyobb súlyt.

Egészen máshogyan élünk, mást eszünk, mint régebben. Jóval kevesebb a fizikai munka (gondoljunk csupán agépesített háztartásokra) rengeteg féle és fajta étel, ital van, amit elfogyasztunk és a legtöbben van valamiféle mű dolog, mégha nem is készétel. Felvágott, a hús (már nem az a takarmány megy az állatokba, mint régen, kötelező vitaminokat kapnak, növekedés serkentőket....), a zöldség, gyümölcs (évek óta kezelt termőföldek és vidékek).


Állítólag usa-ban elköltöztettek egy temetőt és az utóbbi x év elhunytjainak egy rézénél megfigyelhető volt, hogy nem bomlotak, hanem mumifikálódtak. Arra jutotak,hogy asok tartósítószer meg mű cucc okozta, ami életükben aszervezetükbe jutott.

1853. kri76 (válaszként erre: 1849. - A0c1361e44)
2011. jún. 12. 11:35
Én is ezt gondoltam a magzatvédő vitaminokról. Nem szedtem, mégis 4270 grammal és 60cm-rel szültem a kisfiamat. (Igaz, az apa nem pici, csak én vagyok törpe.)
1852. andi6020 (válaszként erre: 1851. - Bodu)
2011. jún. 12. 11:34
Nem tudom, mi a jobb.
1851. Bodu (válaszként erre: 1846. - Andi6020)
2011. jún. 12. 11:16
Remélem nincs igazad:-)))
1850. Bodu (válaszként erre: 1844. - N.Eszter)
2011. jún. 12. 11:12

Nem az ijedtségről beszéltem,hanem a horror-elemekről,amit némelyik anyuka olyan lelkesen ecsetel egy amúgy is riadt és tanácstalan kismamának-velem ia ezt tették-,hogy többet árt,mint használ vele.

Ijedtség természetesen lesz,de az akad gyerek nélkül is azt hiszem.

Nem egyről beszélünk,kár túllihegni ezt a dolgot.

Ez a topic nem rólunk szól:-)

2011. jún. 12. 09:15

JJ, ha voltál orvosnál és megállapitották a terhességedet, akkor a folsavat már felirták. Ezt minden terhes nőnek felirják, valamint a vasat, ha alacsony.

Elevit nem kell. Nem tudom mekkora vagy, de az elevit mesterségesen hizlalja a babát, ezért van mostanában ennyi nagy baba. Az enyém 3800 gr-al született úgy, hogy nem szedtem csak a folsavat és annyit ettem, amennyit szoktam, és ennek ellenére nehezen szültem. Azt mondták, hogy az én alkatomhoz egy 3 kg baba is óriási lett volna.

1848. mumster (válaszként erre: 1846. - Andi6020)
2011. jún. 12. 09:15

nem tudom, nekem valósnak tűnik, de én naiva vagyok :)

viszont ha valós, akkor segíthettünk JJ-nek, ha meg nem valós, akkor lehet egyszer valaki más talál a fórumra hasonló helyzetben és neki lesz segítség vagy valamelyikünk ismerősének. Kárba nem vész, szvsz, vedd agytornának és látókör bővítésnek :)

1847. mumster
2011. jún. 12. 09:10

sziasztok,

jó ideje olvasgatom a hozzászólásokat, sokat gondolkodtam JJ helyzetén és ugyan a konkrét lehetőségeit ő ismeri, így látatlanban lenne számára néhány ötletem, tanácsom (biztosan van közte amire már ő is gondolt). Remélem hasznosítható, gondolatébresztő is lesz benne :)

Hosszú, inkább pontokba szedtem, átláthatóbb lesz.A legfontosabb kérdés a hol és miből élni.


1. az őszi időszakra amiből csak lehet előrehozott érettségit tenni. Ez még szülés előtt van és ha valamelyik nem sikerül úgy, ahogyan kéne, akkor a tavaszinál lehet javítót tenni


2. bekerülni NAPPALI, államilag finanszírozott egyetemre.

Előnyei:

- nappalin van szoctám (változó: 12-35 ezer/hó)

- van olyan egyetem, ahol kapható pl. garzonlakás is koleszként (az összes szóbajöhető nagyvárosi egyetemet le kell szondázni ezügyben)

- nappalin jár a tanulmányi ösztöndíj második félévtől (változó, eredménytől függ: 5-55 ezer)

- felvehető a diákhitel (igaz, később vissza kell fizetni, de aki időt nyer ...)

- nappali egyetem mellett jár a bölcsis elhelyezés (kb már most kezd el intézni, hogy legyen hely)

- nappalin - a kreditrendszer miatt - elég nagy a szabadság az órarend szervezésében. Így lehet mellette dolgozni, nem kell agész nap vagy minden nap a bölcsibe vinni a kicsit, de ha beteg, nincs gond az otthon maradással.

- nappalisoknak a nagy egyetemeken mindig hirdetnek állásokat, pl tanszéki adminisztrátor

- az egyetem 3-5 év, addigra ovis lesz a kicsi, lesz JJ-nek szakmája, ha suli mellett dolgozik, akkor mire végez lesz gyakorlata

- nappalin sokszor hirdetnek egyéb ösztöndíjakat is vagy ha bekerül a diákönkoriba vagy tisztséget vállal (megválasztják) a hallgatók érdekében, arra is jár juttatás


Nehéz lesz? Elmondhatatlanul. Megoldható? Igen. Rengeteg melóval, utánajárással, kapcsolatépítéssel.


A fentiek lehetőségek, amiket ki lehet és ki kell használni. Anyagiakban emellet jár még a gyes (28.500) és a csp (13.700). Jogosultság esetén kapható gyermekvédelmi támogatás, lakhatási támogatás és még elég sok minden, van, ami folyamatosan, van, mi alkalmanként és persze lesz olyan is, amit nem fognak adni.

Ha tudsz dolgozni és lesz szja-d is, akkor ajánlom még az egészségpénztárat, a babaápolási termékek, gyógyszerek árának 20%-a visszaignyelhető belőle ( apénztárak költsége kb. 7-8%, a nettó visszakérhető pénz a költségeid kb. 12 %-a, de max 100 ezer/év, ha van annyi szja-d levonva).


így hirtelen ennyi, de még filózóm rajta egy sort

1846. andi6020
2011. jún. 12. 08:34

Nyugodtan ordítsa le a fejem aki gondolja, de szerintem ebben a történetben jóval több a kitaláció, mint a valóság.

Az egész olyan mint egy mese. Mintha unatkozna. Itt-ott olvas valamit, amit aztán saját történeteként mesél el.

Nekem ez az érzésem. Nem biztos, hogy rosszindulat lenne benne, inkább valami egész más.......

2011. jún. 12. 08:15

sziasztok! oké, akkor folsav :) a véremben amúgy mindent tökéletesnek találtak, szóval elvileg mindene megvan, ami most kell neki:)

pocak meg rettenet mértékben növöget, már a legbővebb felsőben is látszik, nem is a pocak, hanem hogy benőtt a derekam :)

aki azt mondja,7 hetesen ez nem lehet, hát nézze meg :) brutál....

1844. N.Eszter (válaszként erre: 1834. - Bodu)
2011. jún. 12. 07:38

Elég furcsa, hogy minden ijedtséget sikerült megúsznod, de talán kicsit feledékeny vagy:(

Kötve hiszem,hogy létezik anya, aki nem figyel oda teste minden apró jelzésére, amikor terhes, mert ösztönösen félti a babát.

Amikor meg már megszületett még az első, kanállal etetés is épp elég izgalmas, mert minden kezdet nehéz.

Egyáltalán nem kell senkit azzal áltatni, mennyire zökkenőmentes egy újszülött felnevelése, mert nem az.Igaz, minden nap új örömet is tartogat, de én akkr tudtam meg, mi az aggódás, amikor gyerekem született.

"horror" elemek nélkül nem ússza meg senki, nyilván tanulunk belőle, ez is része az életünknek.Később már csak nosztalgiázunk azon, ami akkor nagy problémát okozott.

1843. N.Eszter (válaszként erre: 1842. - Kri76)
2011. jún. 11. 23:49

A lábikragörcs rettentő kellemetlen, én is mindig kiugrottam az ágyból és jól rátapostam.

Fontos a kalcium, hogy ne legyen.

1842. kri76 (válaszként erre: 1841. - Gavrilo1)
2011. jún. 11. 22:38

Azt írtam, hogy "esetleg".

A fájdalom relatív. Kinek mi fáj. Nekem ez nem fájt, a szülés igen, de ez szerintem eltérő. Valaki a szülésre mondja, hogy nem fáj...


Ja, a folsav nagyon jó az idegcső záródási rendellenesség ellen. Ez jóval olcsóbb megoldás, mint a magzatvédők. Persze, vitaminban gazdagon étkezz, de semmiképp nem kell kettő helyett enni. Inkább a minőségi étkezés a fontos.

1841. Gavrilo1 (válaszként erre: 1840. - Kri76)
2011. jún. 11. 22:15

Hát szerintem a lábikragörcs az eszelős kellemetlen tud lenni, sőt igen fájdalmas is. Nekem valamelyik terhességemnél volt. Néha éjszaka kiugrottam az ágyból annyira fájt a görcstől a lábam. Semmiképpen nem azonos a zsibbadással.De egyáltalán nem biztos hogy előjön majd nálad, nekem is csak egy terhességemnél volt.

A magnézium egyébként a túlzott és korai méhtevékenységre nagyon jó, de ezeket majd úgyis elmondja az orvosod. (pl. nekem erre se volt soha szükségem szerencsére, tökéletesen gyógyszer és vitamin mentesen csináltam végig a terheségeimet)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook