Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A - vércsoport szülésnél fórum

A - vércsoport szülésnél (beszélgetős fórum)


1 2
41. b8103f009a (válaszként erre: 38. - Stella1989)
2013. febr. 20. 19:34
Ha mindkét szülő A-s, akkor a gyerek vagy A, vagy 0-s lesz.
40. b8103f009a (válaszként erre: 38. - Stella1989)
2013. febr. 20. 19:28
ez nem így van!
39. Stella1989 (válaszként erre: 37. - B8103f009a)
2013. febr. 20. 18:51

jah bocsika!!!!!!!mert közben pont ugyan azt irtad amitén:)bocsi..


mármint igen igazad van két pozitiv os szülőnek lehet - és pozi babája is. de két negativosnak nem.


közben félre értelmeztem az előbb:))azthitem azt irod hogy két+ nak nem lehet . babája,.

38. Stella1989 (válaszként erre: 37. - B8103f009a)
2013. febr. 20. 18:49

hát ez nem igy van,mert ha a nagyszülők közt van - akkor - simán lehet az unoka is.nekem nagyszüleim negativak.

és ugy van ha a szülők mindkettő A vércsoport,akor nem lehet B vércsportú a gyerek!

De az Rh az meg egy másikdolog.

37. b8103f009a (válaszként erre: 35. - Stella1989)
2013. febr. 20. 17:42
Két negatívos szülőnek csak -rh faktorú gyereke születhet, viszont 2 pozitívosnak születhet - és + babája is.
36. szafaripók (válaszként erre: 35. - Stella1989)
2013. febr. 20. 14:59

Én is csak 20 évesen derítettem ki a sajátomat, mert idegesített, hogy semmilyen papíromon, még kórházi zárójelentéseken sincs rajta.

Aztán a háziorvossal beutaltattam magam laborba, és kértem egy vércsoportmeghatározást is.

Párom se tudta az övét, de nem volt ideje háziorvoshoz meg laborba rohangálni.

Együtt elmentünk egyszer egy nyilvános véradásra, aztán még egyszer. A másodiknál már rajta volt a papírján, hogy mi a vércsoportja!:)

2013. febr. 20. 14:53

Nekünk végig figyelték az ellenanyag szűrést.Hál istennek nem termelek ellenanyagot.


Nekem a szüleim A+ én meg A - lettem.


És nekünk a férjemet nem küldték el vérvételre hogy milyen vércsoportú,pedig mondtama dokinak,aztmondta felesleges elküldeni ugy is nézünk ellenanyag szűrést.

igy nem tudjuk a vércsoportját.

34. mgagi
2013. febr. 20. 13:42

Sziasztok!

Én is A- vagyok. A párom B+. Mindkét gyerkőcöm Rh+ lett. Mindkettőnél megkaptam az Anti-D-t. A lányom egy kicsit besárgult, de egyébként semmi baja nincs. A terhesség alatt nekem is figyelték az ellenanyagtermelést.

33. szafaripók (válaszként erre: 26. - ---Anita---)
2013. febr. 20. 08:57

0- B+ szülőpárosnak a gyereke a következő lehet (mivel a - és a 0 is recesszív):

0-, 0+

B-, B+

Akkor kezdhet a párod gyanakodni, ha nem ezek közül lesz valamelyik!:))))

32. szafaripók (válaszként erre: 26. - ---Anita---)
2013. febr. 20. 08:54

Hát, legalább az orvosnak értenie kellett volna.

Nekem mindkét szülőm AB RH +, én A - lettem. Senki nem volt meglepődve, csak erre baromi kicsi az esély.

Mert az RH neg. tulajdonság recesszív. Csak akkor lehetsz neg., ha mindkét szülődtől azt öröklöd. RH pluszhoz elég, ha az egyiktől. Szóval ha az egyiktől -, a másiktól + az, amit örökölsz, akkor + leszel, de örökítheted tovább a -t. Valószínűleg a férjed az egyik szülőjétől -t, a másiktól +t örökölt (így ő +), és a ti gyereketeknek a -t adta tovább, ahogy te is, ezért lett a pici is RH neg.

31. Zizisicc (válaszként erre: 29. - Muraja)
2013. febr. 20. 08:29
Nem kell ahhoz más apuka, a következő baba simán lehet B+. Ha zavartalan lesz a terhesség, akkor az a baba biztonságban van, de szülés után majd kell az antiD az anyának, hogy a következő terhességnél - ha esetleg vállalnának harmadikat - ne legyen probléma.
30. Zizisicc (válaszként erre: 26. - ---Anita---)
2013. febr. 20. 08:25
0- anyának és B+ apának születhet B- gyereke, nincs ebben semmi ördöngősség, nyugi! :o))
29. Muraja (válaszként erre: 28. - Zizisicc)
2013. febr. 20. 07:25
Ertem en , de irtam mi esz ha jövöben a sors ugy hozna hogy egy mas lenne az apuka jelölt mas vercsoportal.
28. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Muraja)
2013. febr. 20. 07:15
Azért nem kapott antiD-t, mert a baba is negatív lett, így nem indult be ellenanyagtermelés szülés után az anya vérében. Ha a következő baba D pozitív lesz, majd akkor kell, hogy kapjon.
27. Muraja (válaszként erre: 26. - ---Anita---)
2013. febr. 20. 07:03

Furcsa hogy nemkaptal D- globulint ,mi lesz ha jövöben ( amit soha senki nem tud elöre ) lesz egy mastol babyd pl . egy 0 - + val ? Akkor van a dupla inkomp. nekem is 0- a vercsoportom es ano amikor meg a D- globulin beadas nem volt a praktikaban de ugyis szuletett egy kisebb sereg gyerek.

Van egy metodis amit mar több mind 20 eve ismernek a vilagon es az pedig ha nagyon sok antitest keletkezik akkor lecserelik a gyerek veret 6 - 7 terhesegi hoban ( kisseb mutett hol vagy a laban a vagy a zsinoron ) hala Istenek nem kellet egynek sem .

Egy kicsit rejtelyes vercsopost ez a 0 - , nekem meg egy also identifikalo valami van hozza .

2013. febr. 20. 01:08
Sziasztok! Én 0- vagyok. Terhesség alatt mindig neg volt az anti d, nem is foglalkoztak vele, pedig a férjemet is elküldték vérvételre, aholkiderült, hogy b+, szóval elvileg a kislányomnak pozitívat kellett volna örökölni. Születése után vettek vért tőle és b- lett, amit senki nem értett, de így nem kaptam szurit. :) Nálunk nem volt egyből eredmény, mert el kellett küldeni, de a 72 órába belefértünk bőven. Mondjuk az fura volt kicsit, hogy úgy szólított le a folyosón egy nővér, hogy most mondták be telefonon az eredményt... állítólag azért csinálták igy, mert a hivatalos eredmény nem ért volna oda 72 órán belül...
25. 26c9a8950c (válaszként erre: 24. - 26c9a8950c)
2013. febr. 18. 10:01
Szerencsére az én esetem nagyon ritka, de mindenképpen figyeljen oda minden kismama erre!
24. 26c9a8950c (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. febr. 18. 09:59
Ez nem így van. Vetélés után is adni kellene. Én kaptam ugyan az első terhességem után, mégis a második terhességnél az egekbe szökött az ellenanyagom. Ikerterhességből az egyik babát el is vesztettem, lehet, hogy emiatt. A megszületett baba súlyosanan besárgult, ödémás volt és vércserét alkalmaztak. Többet biztonsággal nem vállalhatok babát (sajnos). Szerencsére mostmár minden rendben van a kisfiammal. Tegnap ünnepeltük a második szülinapját, teljesen egészséges, de volt egy pár izgulós hónapunk.
2013. febr. 18. 09:28

Én is rh- vagyok,a két fiam és a párom is rh+.

A két szülés, 3 vetélés és a magzatvíz-vizsgálat után is max.72 órán belül megkaptam az antiD-t,és még egy kis kártyát is,amin ezt igazolták,és mondták,hogy tartsam mindig magamnál.

Biztos vagyok benne,hogy most is meg fogom kapni,pedig nem termel ellenanyagot a szervezetem.

22. b8103f009a (válaszként erre: 21. - Stella1989)
2013. febr. 17. 22:18
Elvileg nincs, nagyon ritka, hogy valaki szervezete rosszul reagál.
2013. febr. 17. 21:32

köszönöm szépen a válaszokat.


És nincs mellékhatása az anti D-nek?

20. b8103f009a (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. febr. 17. 20:30
Nekem az első gyerekem - azután nem kaptam, a másik kettővel kaptam a szülések után, mert Ők + mindkettő.
19. szafaripók (válaszként erre: 17. - B8103f009a)
2013. febr. 17. 20:24

Egyetértek, én is szóltam, bár nekem a dokim figyelt rá, szülés után meg is kérdezte (délelőtt), hogy megkaptam-e.

Nekem ő mondta, hogy ha már egyszer megkaptam, a többi terhességnél nem lesz gond, és nem kell kapnom.

A barátnőmnél pedig a kórház ismerte el, hogy az elmaradt antiD okozta a sárgaságot, és az egyéb komplikációkat, amik még jelentkeztek, de szerencsére nála semmi maradandó gondja nem lett ebből.

18. b8103f009a (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. febr. 17. 19:55
Ez nem így van, minden szülés után szükséges.
17. b8103f009a (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. febr. 17. 19:54

A barátnődnek valószínű élettani sárgasága volt, ami nem más, mint a bilirubin szint megemelkedése.

Az anti D elmaradása nem okozza azt.

Sőt, ha nem indult meg az anyai szervezetben ellenanyag termelődés a terhesség alatt, akkor semmit nem okoz. Ezt vizsgálják vérvétellel a terhesség előrehaladtával is több alkalommal, és a szülés után is ha szükséges.

Gondot a többedik terhességnél okozhat, ha az előzőnél nem kapott az anya. Fogyatékosságot okozhat a babában, szellemit, és fizikait is.

Szerintem jó ha a kismama is figyel rá, aki rh-

16. szafaripók (válaszként erre: 12. - Timycat)
2013. febr. 17. 19:33
Ha már egyszer kapott, akkor később nem kell. Ő az első terhessége után kapott, ergo a többi után már nem kell!
15. timycat (válaszként erre: 14. - Stella1989)
2013. febr. 17. 18:14

A "betűnek" nem sok jelentősége van; az rh-t nézik. Ha te rh- vagy és a baba is akkor oké; ha a baba rh+ akkor te kapod az antiD-t, hogy a következő terhességeknél ne legyen probléma


Nálunk amikor kiderült, hogy én rh- vagyok, még valamikor az elején a gyerek apját is becitálták vércsoport meghatározásra, természetesen ő rh+ és a gyerek is az lett (a + dominánsabb, mint a -) csak hogy ezzel is engem bosszantsanak ;)

2013. febr. 17. 18:10
és ha pl b + vagy B - a babám?
2013. febr. 17. 18:00

köldökzsinórvérből meghatározzák a baba vércsoportját... ha pozitív, akkor kapod az anti D-t.. ha negatív ő is,akkor nem.. :)


Nem minden babától vesznek am vért..legalábbis helye válogatja... tudok olyan kórházat,ahol alapból mindig leveszik a köldökvért és küldik meghatározásra.. itt nálunk nem... én a mai napig nem tudom a lányom vércsoportját,mert én pozitívos vagyok, így tőle emiatt nem vettek... külön meg ihába kértem a gyerekorvostól..

12. timycat (válaszként erre: 8. - Vikke)
2013. febr. 17. 17:59
pedig vetélés után is adnak vagy legalábbis kéne adniuk én úgy tudom
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook