Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A teológus taníthat az iskolában? fórum

A teológus taníthat az iskolában? (tudásbázis kérdés)


14. pteri (válaszként erre: 10. - Papája)
2022. febr. 17. 20:16
Felénk azokat az iskolàkat adtàk àt az egyhàzaknak, amiket az önkormànyzat nem tudott v.akart fenntartani, illetve ahol nem tudtàk megvalósítani, hogy ne legyen bizonyos szàzalékon felül a kisebbségiek arànya, ami àllami iskolàkban nem lehet, csak egyhàzi v.alapítvànyi intézményben. Ezekből is menekülnek, de nem azért, mert ateistàk.
13. pteri
2022. febr. 17. 20:09
Nàlunk hittant taníthatnak. Azok az egyhàzi személyek, akik màs tantàrgyakat is tanítanak teológia mellett még egyéb , főleg pedagógusi diplomàval is rendelkeznek. Pl.apàca mentàlhigiénés és nyelvtanàri diplomàja is volt.
2022. febr. 17. 15:08

Kicsi városkánkban van egy katolikus, egy református, egy baptista iskola, óvoda, középiskola.

Ja, és egy állami.

A katolikusban, is a reformátusok is, tanítanak hittant.

Az egyik unokám még ministrál is.

11. ,zumba (válaszként erre: 10. - Papája)
2022. febr. 17. 12:10
Egyetértek.Átesünk a ló túlsó oldalára ebben is. Valamikor is iskolai tanítás után volt tartva, és aki akart ment, aki nem, az nem.
2022. febr. 17. 09:56

Tele vannak az iskolák hittan tanárokkal, hitoktatókkal, papokkal és egyéb hasonlókkal. Emelik a gyerekek iskolában töltött idejét, óraszámát, felesleges tanulni valóját, a kiadásokat stb.

Lassan alig találni állami iskolát.

Az a véleményem, hogy a hitoktatást délután, vagy szombaton tartsák annak, aki igényli, de ne kötelező jelleggel.

Településünkön 1 egyházi általános iskola és óvoda üzemel. Hitoktatást 3 fő végez !!! Igaz korábban négyen voltak. Az iskolások létszáma már csak 160 fő, iskolás korúaké 240. Sokan menekülnek a szomszédos város állami iskolájába.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2022. febr. 17. 07:24

Én is így tudom. Amennyiben nincs állami rendszeren belül szerzett tanári diplomája, hagyományos állami iskolákban max. hittant taníthat.

Hogy esetleg az u.n. "egyházi iskolákban" még mit tehet ezen felül? Talán lehet osztályfőnök, hiszen az nem tantárgy. Gondolom.

2022. febr. 16. 22:04
Végre egy értelmes hozzászólás! ☺️ A többieket áldja meg a Názáreti Úr Jézus Krisztus! 🙏
7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 20:55
Taníthat, hittant leginkább.
6. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Papája)
2022. febr. 16. 18:29
🤣 Ez nagggyon jó!
5. papája (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 18:15

Én csak annyit tudok, hogy mi a különbség a teológus és a geológus között.

Ég és föld.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 17:33
Itt nagyon nagyon sok a teológus. Én pont nem, de majd jönnek, és segítenek.
2022. febr. 16. 17:27
Arra gondoltam, hogy lesznek itt olyanok akik személyes tapasztalattal rendelkeznek a teológia kapcsán.
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 17:17

Kérdezd meg a jóbarátunkat a Googl-t.

Írd be a kérdésedet:

mit csinál egy teológus


ott a válasz...

2022. febr. 16. 16:54
Milyen területeken helyezkedhet el egy teológus? Később ha van doktori címe akkor milyen területeken abszolválhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook