Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A rendszertelen menstruáció okozhat problémát a gyermekvállaláskor? fórum

A rendszertelen menstruáció okozhat problémát a gyermekvállaláskor? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. szept. 27. 12:39

Szia Célia!

Hogy valami biztatót is mondjak. Nekem világ életemben rendszeretelen volt a menstruációm. 10 évig szedtem fogamzásgátlót, de utána sem állt be. Ezért kb. 5 éve abbahagytam. 3 éven keresztül nem védekeztünk mégsem lettem terhes. Aztán a 4. évben megfogant a fiam, teljesen spontán, úgy, hogy semmilyen gyógyszert nem szedtem ennek érdekében. Teljesen könnyű és problémamentes terhességem volt végig. ( A 40. héten szültem). Nem volt vetélésem, és semmi egyéb problémám a rendszertelen menstruáció miatt. De azt feltétlenül meg kell jegyeznem, hogy én egyes orvosok elől eltitkoltam a rendszertelenséget, mert korábban azt tapasztaltaltam, hogy akkor egyből elkezdenek kezelgetni..Így utólag örülök, hogy így döntöttem. Mivel szeretnék még gyereket később majd ki fog derülni, hogy csak nagyon nagy szerencsém volt, vagy tényleg nem gond a rendszertelen mensi. És persze nagyon türelmes is voltam.

7. kustiov (válaszként erre: 3. - Monicacruse)
2007. szept. 27. 12:00
nem feltetlenul azt jelenti,hogy nincsen rendszeres peteeres............eppen a tegnap delutan voltam a dokinal....sokkal tobb oka is lehet, annak hogy nem rendszeres a mensi........es nem feltetlenul hormonalis
6. célia88 (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2007. szept. 19. 18:17
Mondtam én ezt anno a dokinak, azért kezdtem akkor gyógyszert szedni. Viszont ennyi év után sem állította be. :(
2007. szept. 19. 18:13

A rendszertelen menstruációnak általában hormonális okai vannak, amik csökkenthetik a fogamzóképességet, ill. a magzat túlélését.

Minden esetben (akár akar a nő gyermeket éppen, akár nem) orvosi kivizsgálást igényel!

4. célia88 (válaszként erre: 2. - 91da1d93eb)
2007. szept. 19. 18:08

Igazából még nem. Azért hagytam abba, mert májfoltok lettek az arcomon és állítólag a többéves (szünet nélküli) gyógyszerszedéstől.

Az egyik kolleganőm is rendszertelenül menstruál és most vesztette el már másodjára a gyermekét. :(

Igazából a több éves gyógyszerszedés is megnehezíti a teherbeesést, azt halllottam.

2007. szept. 19. 17:33

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni,de én és még velem eggyütt sokan, pont ez miatt szenvedünk(teherbeesés).Ha nem rendszeres a mensid az azt jelenti,hogy nincs rendszeres peteérésed,ezért nehezen fog összejönni a baba.Gyere át a fórumomra(ma fogom elkezdeni a Closti-t,mikór lesz peteérésem tőle?),itt ez a téma!

2007. szept. 19. 15:25

Szia.


Miért kellett abbahagynod?

Most szeretnél babát?

2007. szept. 19. 15:10
8 év után most abba kellett hagynom a fogamzásgátló szedését és ugyanolyan rendszertelen a menstruációm, mint tizenévesen (tehát nem állította be a gyógyszer ennyi idő után sem, ahogy azt a nőgyogyász mondta anno). Most azt hallottam, hogy aki ilyen problámával küzd sokkal nehezebben esik teherbe, vagy ha teherbe is esik, többször elvetél. :( Szerintetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook