Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A randizás alapszabályai fórum

A randizás alapszabályai (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 3. 15:37

Én még diák vagyok, barátom is, és csak amolyan zsebpénznek valót keresek mellette kisebb munkából, amiből veszem az utazáshoz szükséges kétféle bérletemet és a telefonomat is fizetem, szóval nem vagyok eleresztve én sem, barátom sem, de ennek ellenére ő fizetett mindent az első randin.

Ezután mikor másodjára mentünk el egy kisebb hangulatos helyre, volt hogy odamentem a pulthoz mikor ő kiment a mosdóba, és én addig vittem valami rágcsálnivalót, vagy vettem kettőnknek fejenként egy rövidet (ünnepeltünk egy nehéz sikeres vizsgát), és igazából ez sem volt kellemetlen. Meglepődött, megköszönte. De a végszámlát ő fizette. Persze, miután komollyá vált a dolog, sokszor gondolkodóba estem, hogy most mi legyen, mert láttam rajta hogy nem pénzes ő sem. Így nemes egyszerűséggel mikor megtetszett egy mozifilm, akkor felajánlottam neki, hogy menjünk el, és fizessük felesbe. Megtehettem gond nélkül hogy ez miatt szólok neki mindenféle kellemetlen érzés nélkül, mert annyira összhangban voltunk már az elején is és ez azóta is csak mélyült :)

Nálunk ez a helyzet. De fontos része a dolognak az, hogy mind a ketten nappalis egyetemista diákok vagyunk, otthon élünk és minimális a havi keresetünk.

15. nbandus (válaszként erre: 13. - Eperbonbon)
2014. febr. 3. 15:08
Ez enyhe kifejezés...:)
14. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Libcsi)
2014. febr. 3. 15:03
szerintem illő, hogy felajánld, hogy fizeted a részed, de nem azt, hogy te fizetsz a férfi helyett. akinél ez elvárás vagy akár opció lehet, annál ne is menj bele több randiba :)
13. eperbonbon (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2014. febr. 3. 14:50
Fizettem én is a randin, az nem baj.Na, de hogy egy férfi rájátszik, hogy egy nő fizzesse ki a kajáját vagy bármit, mert nagylelkűen elment a randevúra az kicsinyes, fukar alak .
12. eperbonbon (válaszként erre: 5. - 8bff41629d)
2014. febr. 3. 14:46
Egy kicsinyes, és anyagias fiú lehetsz. Nekem, ha egy férfi nem gavallér a randin , akkor azzal én nem találkozom többet .
11. Slyte
2014. febr. 3. 14:42
Sohasem fizettem randin, és eszembe nem jutott, hogy felajánljam, ha meghívtak. Haveri alapon oké. Már hívtam meg férfit kávéra, sütire és akkor én lepődtem volna meg, ha kifizeti a részét.
10. c114183a1c (válaszként erre: 1. - Libcsi)
2014. febr. 3. 13:33

Az első randin soha nem kérdéses, hogy ki fizet, természetesen a férfi. A többin mindig felajánlottam, hogy valamit kifizetek, de eddig még soha nem engedték. A következő fázis úgyis az együttélés. Akkor pedig már mindent közösen fizetünk. :)


Ne érezd magad rosszul, max. kérdezd meg, hogy beszállhatnál-e. Ha igazi férfi, úgysem fogadja el. :)

9. csakegyharit (válaszként erre: 1. - Libcsi)
2014. febr. 3. 12:08
Felajánlod, hogy fizeted a részed és részedről letudva az udvariasság, utána nála a labda.
8. nbandus (válaszként erre: 5. - 8bff41629d)
2014. febr. 3. 11:45

Hát, az hogy előadod a pénzes palit, vagy meghívod a nőt egy italra, és nem vele fizetteted a számlát, két különböző dolog. Én mondjuk alapjáraton menekültem az olyan pasiktól, akik egy tea árát képesek elfogadni, mert ez nevetséges. Az hogy egyszer ő, egyszer meg a másik fizet, teljesen rendben van. Te

mitől voltál jobb, hogy meghivattad magadat, mint 1-1 aranyásó nőszemély?

2014. febr. 3. 11:42
mindig felajánlom, hogy az enyémet fizetem. de általában nem engedik. megtörtént, hogy nem szóltam semmit. de akkor viszont bántam, hogy miért nem ajánlottam fel. esküszöm, hogy már untam megkérdezni, mert mindig ugyanaz a válasz. a lényeg, hogy illik felajánlani. :)
2014. febr. 3. 11:34

Első randin sztem a férfi fizessen, főleg ha ő hív el. Igaz én fel szoktam ajánlani, hogy a részemet majd én állom.


Később már felesben. Vagy te fizeted a kólát meg a kukoricát, ő meg a mozijegyet.

5. 8bff41629d (válaszként erre: 1. - Libcsi)
2014. febr. 3. 11:07
Amikor hajdanában, még nőtlen koromban hölgyekkel randizgattam,nálam sose volt jelentősége hogy ki fizeti a számlákat-mozibelépőket...Azaz inkább úgy fogalmazok, hogy ügyeltem rá mindig hogy kb 50-50%-ék legyen az arány...Sőt, ha jobban belegondolok, talán még több is volt ez az arány a hölgyek kontójára...Én ugyanis világéletemben utáltam előadni a "pénzes pali" szerepet...És ahol csak lehetett, igyekeztem kerülni ezt a szitut...Szóval tapasztalataim szerint semmi jelentősége annak, hogy a randikon ki állja a számlát...
2014. febr. 3. 09:40
Ez egy nagyszerű ötlet! Túlkomplikáltam talan.:)
3. Shanee (válaszként erre: 2. - C28612d577)
2014. febr. 3. 05:38

És Isten áldja a gáláns férfiakat! :)

Egyébként nőként nekem is az a véleményem, ha egy pali hív el, akkor ő fizet. Persze, nem kell mindjárt 5 fogásos vacsinak lenni valami baromi drága étteremben (szerintem nem is érezném magam jól, nem vagyok tipikus plázacica :) ), elég egy hangulatos kávézó vagy kisvendéglő. De a randi végén azért felajánlanám, hogy legközelebb én hívom meg. És akkor máris nincs ciki helyzet.

2014. febr. 3. 03:20

Miért, ti is szoktatok? :-D

Viccet félre téve nem.

Biztos jólesne, ha felajánlaná, de nem hagynám úgysem.

Ha már elhívom randizni, és benne van a szóban, én hívom el akkor ez szerintem egy alap dolog. Majd ha már kicsit több mint randizgatás akkor esetleg.

2014. febr. 3. 03:05

Sziasztok,az érdekelne,Ti mit gondoltok arról,hogy az első néhány talalkozon ki állja a szamlat?

Illő dolog felnőtt nőkent felajanlani,hogy en fizetek?

Ti eltetek mar meg kinos helyzeteket? Nem vall pofatlansagra,ha 3-4 -5 randin is a ferfi fizet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook