Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nővérem lánya megismerkedett egy fiúval,akiről ma... fórum

A nővérem lánya megismerkedett egy fiúval,akiről ma... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
94. pencil
2023. febr. 26. 11:55
Ekkora marhaságot!
93. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 91. - Levarosbukta)
2023. febr. 26. 11:32

"Kiváncsi lennék hol tartanál most ha ez nem lett volna."


Meghalt a nagymamám.

El kellett volna temetni vele a lakását is?

18 éves koromig raktak a seggem alá mindent, mert megtehették.

melyik szülő nem ilyen a kisfiával?

Aztán pár év múlva visszamentem Németországba, és azóta ott élek Frankfurtban.

Ott semmit sem raktak a seggem alá, mégis szép és jó életem volt, a lényeg, hogy én nagyon elégedett vagyok vele.

Most itt tartok, de furcsállom, hogy még egy szót sem beszéltünk egymással soha, de Te veszed magadnak a bátorságot, hogy kritizáld az életemet.

Arroganciával leplezed a saját önértékelési problémádat.

2023. febr. 26. 11:08

Azért aki 3o-as évei elején még a szülőkkel él lakik, és ha nem egy lúzer vagy naplopó, akár férfi akár nő, feltételezhető hogy van már jelentős megtakaritása ( pl a meg nem vásárolt lakás ára ), igy nem, rosszabb parti mint akit a lakástörlesztés , önálló háztartás vitele " megnyomorít ".

Ha pl 26 éves koráig tanult, akkor 6-7 év alatt össze tudja szedni magát, ha nem él túl nagy lábon.

91. levarosbukta (válaszként erre: 49. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 26. 11:03
Könnyű úgy kritizálni ha valakinek a segge alá raknak egy lakást. Kiváncsi lennék hol tartanál most ha ez nem lett volna.
90. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 88. - Channa*)
2023. febr. 26. 09:48
:-D
89. globus (válaszként erre: 83. - Birebora)
2023. febr. 26. 09:48
Erre mondják, hogy a vélemény olyan, mint se..lyuk. Mindenkinek van, és nem kíváncsi máséra 🤣
88. Channa* (válaszként erre: 86. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 26. 09:38
Tudom. Most igyekeztem szépet írni, azért írtam, hogy divat:DDDD
87. Channa* (válaszként erre: 83. - Birebora)
2023. febr. 26. 09:36
Szerintem is mindegy, de hát nem mindenkinek! Fogalmam sincs, hogy ez mire jó...
86. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. febr. 26. 09:07

A sikertelen, "az életben semmire se vittem" emberek válnak támadóvá a saját kudarcaik miatt....-))

de ha ez a divat..-))

85. globus (válaszként erre: 79. - LBO)
2023. febr. 26. 09:01

Általában azt mondják, hogy "nem szólok bele semmibe", de azért megvan a véleménynyilvánítás. Habitus kérdése, felnőtt fejjel ki hogyan kezeli. Hülyét kapnék, ha be kellene számolnom, hová megyek, mikor jövök, mit veszek, mennyi sót teszek a levesbe, kikkel barátkozom. Nem hiszem, hogy együtt élve szülő befogná a lepcsest...

Szerintem jellemzően fiúgyerekekkel kevesebb a konfrontáció, mert ők esznek, aztán elhúznak a szobájukba. Jó nekik, ahogy esik, úgy huppan. Lányok jobban szeretnek szárnyat bontogatni.

84. birebora (válaszként erre: 83. - Birebora)
2023. febr. 26. 08:51
jó dolog'
83. birebora (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. febr. 26. 08:49

Pedig az nagyon dolog ha az ember elégedett az életével és örül annak ami van.


Azt nem értem, hogy miért kell ezért hetente fórumot inditani. Nem mindegy, hogy ki hol, kivel és hogyan él? Nekem tök mindegy.

82. Channa* (válaszként erre: 69. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 26. 08:31

Jaj, hát itt ez a divat!

Ha elégedett vagy az életeddel, akkor hazudsz és kész!😂😂😂

81. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 08:26
Szerintem is hatalmas vörös zászló, és azonnali ok a menekülésre. Akárhogy is nézem, ez nem egészséges. A szülő részéről, mert nem hagyja, nem akarja, hogy leváljon a gyerek, a gyerek részéről meg azért, mert nem akar, nem tud leválni. Mindenképpen valami gond van.
2023. febr. 26. 08:22

Egyébként nekem az annyira fura, hogy mennyien érveltek az anyagiakkal...


Vam albérlet, lehet barátokkal, kollégakkal, rokonokkal lakni, lemondani más dolgokról, azért, hogy megtapasztalja vki az önállóságot.


Sokszor azt látom, hogy csak kényelmes az anyagiakra fogni, de valójában sok embernek ez így teljesen OK, ezért is él így.

79. LBO
2023. febr. 26. 07:58

Sokan az anyagiak miatt nem költöznek el a szülői házból. Ezt tökre meg is értem, nincs mindenkinek X milliója hogy lakást, házat vegyen.

De sajnos sokan vannak, akik nem is engedik hogy a gyerek külön utakon járjon.


Anno mi is a férjem szüleinél kezdtünk. Nem is volt tervben az elején hogy külön lakjunk, azt a házat szerettük volna felújítani, bővíteni. Szerencsére még időben rájöttünk, hogy ez nem lesz egy egészséges együtt élés a szülőkkel, úgyhogy dobbantottunk. Hozzáteszem, a kapcsolatom nagyon jó a férjem szüleivel, de nem lenne az, ha egy fedél alatt élnénk...

78. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 07:52

Te hol laktál, éltél addig, amíg társra nem találtál?

Hány éves korodra raktál össze önállóan egy saját házra, lakásra való pénzt? Vagy elköltöztél egyedül egy albérletbe, csak hogy ne a szüleiddel élj?

Ha ezt komolyan gondolod, sürgősen keress fel egy szakembert, mert gond van a gépezetben.

2023. febr. 26. 07:47
És mit szólt erre a nővéred lánya?
76. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 07:42

Anyám nővère egyszer próbált beleszólni az èletembe.

Azóta nem nagyon tárgyalok vele.

Ha igen akkor is kimèrten!

Mindenki foglalkozzon a saját kölykèvel!

75. 9370250d08 (válaszként erre: 74. - 9370250d08)
2023. febr. 26. 07:05
*helyébeN
2023. febr. 26. 07:05

Engem is zavarna a dolog, a lány helyébe; de lehet, hogy a nővéred lànyának ez teljesen belefér...


Nem vagyunk egyformák.


Sajnos manapság ez teljesen általános,még idősebb pasiknál is.

"Amíg nem szerzek magamnak Anya-pótlékot, jó az original" :D

73. robotica (válaszként erre: 64. - Timycat)
2023. febr. 26. 00:33

Azért van, hogy ez nem megoldás. Állatorvosi egyetem pl. csak egy van, Budapesten. Budapestiek ne tanuljanak állatorvosnak?


Ha van rá mód, persze, szerencsés, ha a fiatal elköltözhet otthonról - koleszba, aztán akár másokkal közösen lakást bérelve.

Viszont nem minden egyetem mellett lehet annyit dolgozni - pláne első években -, hogy el is tartsd magad és tisztességesen teljesíts is. Orvosi, műegyetem - kilóg a beled. Az ösztöndíj ritkán elég mindenre, a diákhitelt nem szeretné eltapsolni az ember.

Attól, hogy valaki otthon lakik, nem kell, hogy ki legyen szolgálva. (Nekem most volt itthon pár napra a messzi egyetemen tanuló fiam: főzött a teljes családra aa napok felében, bevásárolt, mosott, teregetett, ha úgy adódott, és mielőtt elmegy, ki is takarít természetesen maga után. De nyáron itt fog lakni. Nincs ebben semmi. Felnőtt ember, de egyelőre ez az otthona).


Ha meg dolgozni kezd az ember 18 évesen teljes állásban, az sem szokott olyan remekül fizetni, hogy huss, kirepülj és vissza se nézz.

Hacsak nem raknak a feneked alá egy kecót a felmenőid. Mert akkor mostani fővárosi árakon minimum 40 millával vagy beljebb: ez az a pénz, amit NEM kell megspórolnod. Átlag bolti eladóként, buszsofőrként, postásként, ápolóként, tanárként (!), DPD-futárként nem jön össze egyhamar, és mindenki nem lehet felsővezető, mérnök, építész, pilóta...

72. horex (válaszként erre: 71. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 25. 23:23
Tudod Pósalaki bácsi mit mondott Nyilas Misinek? Nem? Pedig írtam már korábban
71. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 70. - Horex)
2023. febr. 25. 23:11
Nem tudom mire célzol?
70. horex (válaszként erre: 69. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 25. 23:09
Hülyeségeket kommentel valaki a nevedben, csaxólok
69. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 68. - Horex)
2023. febr. 25. 22:56

Csak megnevettetsz a szavaiddal.

Se a családunk anyagi helyzete, se mi nem vagyunk egyformák.

Más a te értékrended, és más az enyém.

Ettől még lehetsz nagyon rendes ember is.

De, hogy jössz te ahhoz, hogy meghazudtolj itt valakit?

Nem ismersz most sem, és régen sem ismertél.

Akkor mire a nagyképűséged, de komolyan?

Nem nekem kell visszavennem, te álltál belém, hogy ezt se meg azt se hiszed.

így kezdődött, ne tagadd,..-)

Te elégedetlen vagy az életeddel, mert nem vitted sokra gondolom.

Nekem meg kutya bajom.

Inkább menj, és törölgesd a motorkádat, mert szép darab.

68. horex (válaszként erre: 57. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 25. 22:43

éN RÉSZEMRÖL NAGYKÉPÜSÉG?

nYUSZI, KB. EGYKORUAK VAGYUNK, SZOVAL nekem ne mesélj a hatvanas évekröl

Beljebb éltél a Margit hid pesti hídfőjénél a Belvárosban? mERT ÉN KB 70 ÉVTg IGEN és míg aktív voltam, mint villamosipari technikus. Tisztában vagyok hogy anno milyen munkából mit lehetett venni

Szoval vegyél vissza az arcodból rögvest

67. timycat (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 22:20

Én itt már ebben a témában azt is megkaptam, hogy minek elköltözni a szülőktől mikor mindenhol van munka, nem kell ahhoz nagyváros és spórolhatna az a gyerek 🤦‍♀️


Nyilván a volt osztálytársaim is inkább spórolhattak volna az albérleten, biztos beülhetett volna egy helyi bankfiókba/önkorihoz/állami szervhez tintát nyalni, de inkább 35-40 éves korukra nemzetközi bank közép-kelet európai régiós vezetője, felsővezetője lett, nemzetközi cégnél fejlesztő, külföldi egyetemen tanár, mérnök Münchenben, építész Olaszországban, pilóta USA-ban stbstb. Pedig igazán dolgozhattak volna ebben a porfészekben is, biztos kaptak volna munkát itt is 🤦‍♀️

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Fisica)
2023. febr. 25. 22:10
Nem mind az,kb.80 %-a.
65. Fisica (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 22:07

De el tudják.

Csak te közben azt hiszed, aki otthon lakik az defektes.

Pont úgy nincs benne semmi különös, mint az ellenkezőjében.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook