Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mostani gyerekek miért vannak így ráizgulva, hogy mit vegyenek a szüleiknek karácsonyra? fórum

A mostani gyerekek miért vannak így ráizgulva, hogy mit vegyenek a szüleiknek karácsonyra? (beszélgetős fórum)


23. Évi anyuka (válaszként erre: 8. - Db82bed8d4)
2011. nov. 18. 12:57

"Viszont én mindig is ilyen voltam... kicsinek is heteken át készítettem a rajzokat, bábokat minden félét,hogy a karácsonyfa alá tehessem, a legrosszabbul az esett, mikor egy hét múlva a szemetesben láttam viszont :) "


Hát ez szép :(


nekem anyukám a mai napig őrizgeti, amiket karácsonyra készítettem neki, rajzokat, figurákat. Elrongyolódott, koszos, eltépődött, maszatos lett, de megvannak a szekrényében :)

(és a tesóim kézzel készített dolgait is őrzi)

2011. nov. 13. 20:01

Érdekes amit írtok.

Én nem gyerek vagyok már, és én is rá vagyok "izgulva" az ajándék vásárlásra. Egyszerüen azért, mert szeretem kitalálni, hogy ki minek örülne a legjobban. Általában olyan dolgokat szoktam venni, mint Béka-királylány fia, tehát, amire nem számít a másik, de mégis nagyon örül :) Igaz én szoktam kézzel készített ajándékot is adni

Szerintem régen is, ha valaki megtehette, akkor vett ajándékot.


Véleményem szerint azzal van a baj, ha valaki csak azért vesz, hogy vegyen valamit, és nem figyeli, hogy a másik minek örülne.


Természetesen a lányaim rajza a legszebb ajándék, amit kaphatok, de ha férjem mondjuk egy hajszárítót venne, azon se sértődnék be :DDD

2011. nov. 9. 17:35

Pont az ellenkezőjét tapasztalom.A közvetlen környezetemben egyáltalán nincs "ráizgulás" az ajándékvásárlásra.

Sőt,szinte nincs is ajándékozás.

20. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2011. nov. 9. 16:52
szép magyar kifejezés :D
19. Babeck (válaszként erre: 18. - Db82bed8d4)
2011. nov. 9. 13:37
Igazán nincs mit ;)
18. db82bed8d4 (válaszként erre: 17. - Babeck)
2011. nov. 9. 12:39
Biztos vagyok benne,hogy nem lesz probléma :D sőtt :) én is hasonló helyzetbe keveredtem és most adtál egy nagyon jó ötletet, köszönöm szépen :D
17. Babeck (válaszként erre: 14. - 888efd6baf)
2011. nov. 9. 10:46

Pont így érzek én is!


Bár az idei lesz az első karácsony, amikor anyagi okokból csak egy-egy névre szóló mézeskalácsot készítek mindenkinek, remélem nem fognak kevésbé szeretni :))

2011. nov. 9. 10:32
Mert bármerre néznek, az egész világ tele van hirdetéssel, ami rábeszéli őt, hogy vásároljon! Eszébe sem jut, hogy ő is készíthetne egy finom sütit, vagy valamilyen kis ajándékot a két kis kezével! :(
15. db82bed8d4 (válaszként erre: 11. - 9536810fa1)
2011. nov. 9. 10:13

Nekem 23 éve szól az életem arról amit az első két sorodban le írtál...

Én nem is azt írtam,hogy rosszabbul...

Én imádom mindettől függetlenül a karácsonyt,de sokan vannak vele úgy,ahogy írtam :) sajnos...

14. 888efd6baf (válaszként erre: 8. - Db82bed8d4)
2011. nov. 9. 10:08

Az ünnep pontosan arról szól, amilyenné ti teszitek,magatok számára, a családban.


Semmi baj nincs az ajándékok megvásárlásával, ugyanis ingyen nem adnak a boltban semmit. Azért, mert vásárolok ajándékokat, olyanokat, aminek örül az, aki kapja, pontosan azért törődöm vele és a szeretetemet mutatom ki felé.

Ez nem jelenti azt, hogy "apénzrőlszólakarácsony", milyen butaság ez már. Ettől még van közös vacsora, szép ruhában nevetés a fa alatt, nagy beszélgetések, együtt a család és olyan ajándékok, amiknek mindenki örül.

13. etikat
2011. nov. 9. 09:59
De jó benneteket olvasni :) jó hogy a szeretet van a középpontban , amikor karácsonyra készülünk !!! olyan kicsi dologgal lehet hatalmas örömet szerezni a másiknak hogy szinte hihetetlen !!!!
12. Miramira77 (válaszként erre: 5. - Etikat)
2011. nov. 9. 09:23
A karácsonyra én is ráizgulok, ez lesz az első igazi családi ünnepünk. Hagyományt akarunk teremteni magunknak.
11. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - Db82bed8d4)
2011. nov. 9. 09:23

... tényleg nem arról szól, 30 évvel ezelőtt apum minden karácsonyunkat elrontotta, sírtunk állandóan az ünnepeken.... most békesség van, nyugalom... fenyőfa, szép zene... melegség... hja, hó nincs... ;)


Nem szeretem amikor, az olvasom, hogy Máááás az ünnep... Máááásként állnak hozzá az emberek! ... hja, már ahol... az ünnepeinket mi alakítjuk, saját kis világunknak megfelelően... hagyományosan vagy modernül, de nem rosszabbul szerintem. :)

10. Venu (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2011. nov. 9. 09:22
Szerintem ez tök jó, megtanul spórolni :)))
2011. nov. 9. 09:22

4 t1zéves kislány is megfordul nálam (kishúgom és barátnői)

Az egyik kis hölgy kijelentette, hogy a szüleinek parfümöt rendel az interneten, a másik valami edényszettet a nagyikájának...

A húgom meg mélyen hallgatott. Nekünk tiltva van az ajándékvásárlás. Össze is beszéltünk, hogy eljön hozzánk és díszeket csinálunk, meg papírmasé cserepes virágot. Most folyton szomorkodik, mert elbulizta a kis spórolt pénzét, és hogy ő mit vesz anyukánknak...

Nem bírom megmagyarázni neki, hogy a szándék a fontos. Sajnos őt is befolyásolják a reklámok...

2011. nov. 9. 09:20

Szerintem mindenkinek igaza van :)


Már nem arról szól a karácsony, mint 20-30 évvel ez előtt... Sőtt...már nagyon rossz irányba haladunk ezzel az ünneppel kapcsolatban is...


Viszont én mindig is ilyen voltam... kicsinek is heteken át készítettem a rajzokat, bábokat minden félét,hogy a karácsonyfa alá tehessem, a legrosszabbul az esett, mikor egy hét múlva a szemetesben láttam viszont :)

Én most is szívesebben adok, mint kapok és megszakad a szívem,hogy ha a szeretet ünnepén nem ajándékozhatom meg a családom ♥

7. etikat (válaszként erre: 4. - Hannapanni)
2011. nov. 9. 09:20
Tapsolóóóóós :)
6. 9536810fa1 (válaszként erre: 4. - Hannapanni)
2011. nov. 9. 09:19

Nem hiszem... nálunk mindig készülnek sk dolgok, és nem csak ünnepre, ettől még a fiam egész decemberben vásárolgat, és csomagolgat. Először nekem is fura volt, hiszen nem ez volt a szokás, de neki ez is kell hozzá, hogy gyűjtögessen előtte... és bizony magam is meglepődöm, mennyire képes személyre szabott ajándékokat vásárolni... :)

Én pl. tavaly Tilda's kreatív könyvet kaptam tőle... soha nem vettem volna magamtól, de mániákus babavarró voltam, de soha még csak meg sem említettem, hogy én olyasmit szeretnék... igaziból eszembe se jutott volna (meg sajnálnám is rá a pénzt)... és azért fiúnak eszébe jut, hogy könyvesbolt... kreatív rész... babavarrós dolgok ... szóval nem semmi, néztem nagyokat. :)

5. etikat (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. nov. 9. 09:17
az nem helytálló hogy a "mostani gyerekek" ! amikor én gyermek voltam, (elég régen volt) én is nagy izgalommal vártam a karácsonyt ! persze akkor inkább azért hogy mit kapok, de azért is hogy mivel szerezhetek örömet a szüleimnek :) Ez a jóóóó :)
2011. nov. 9. 09:15
Mert abban nőttek fel, hogy a karácsony az ajándékról szól, meg a vásárlásról. Mi igyekszünk visszatérni a saját kezű dolgokhoz, amíg kicsik, addig ez könnyebb. De a legtöbb embernek egyszerűbb bemenni a bevásárlóközpontba, sok gyerek meg amúgy is ott nő fel...
3. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. nov. 9. 09:15
... azért mert ajándékozni jó, öröm annak aki adja, és annak is aki kapja... :)
2011. nov. 9. 09:14

Mi az, hogy "ráizgulva" ??? :)


Az ajándékozás nem arról szól, hogy izgulunk, hogy a gondosan kiválasztott, -netán hosszú ideig spórolt pénzből- sikerül-e örömet szerezni??

2011. nov. 9. 09:10
Nektek mi erről a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook