Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A mondás szerint "a pénz nem boldogít". Szerintetek? fórum

A mondás szerint "a pénz nem boldogít". Szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
69. eva25
2008. márc. 20. 22:08
hülyeség. ha nincs pénz, az ember idegileg padlón van. Ha van pénz, jobban müködik minden.
2008. márc. 17. 20:56
Lehet, hogy nem boldogít, de jó ha van!
2008. márc. 17. 10:26

Engem konkrétan a pénz nem boldogít.

Ha sok pénzem van,de pl. magányos vagyok (ill. voltam),egyéb gondjaim vannak,hiába a pénz.

Az inkább jó,ha van. (jó lenne,ha lenne)

66. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 65. - Livia38)
2008. márc. 6. 22:54
Az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek, és annyit fűznék még hozzá, hogy nem boldogít csak jó ha van. Pont annyi amennyi kell a nyugodt éjszakai alváshoz!
2008. márc. 6. 20:50

Ha elkezdem sorolni a 4, 15, 46, 49, 59 számokat, bizonyára senki se tudja, hogy miről beszélek, pedig ezek a számok az ötöslottó nyerőszámai – amit november végén sikerült eltalálnia a szerencsés nyertesnek. A hatalmas összeg (5,1 milliárd forint) március óta növekedett. Boldogít-e a pénz???


Szerintem azt, hogy a pénz boldogít avagy nem boldogít, azt így nem lehet kijelenteni. A pénz biztonságot és segítséget ad a gondtalan élethez. A pénz lehetőség, eszköz és kísértés egyben. Aki ezt a pénzt (ami nem kevés pénz) megnyeri, annak nagyon „erősnek” kell lennie. Hiszen a pénzzel, aminek csak a havi kamata borzasztó nagy (25 millió forint) igen nehéz úgy bánni, hogy az embernek az élete ne változzon meg negatív irányba. Ha valaki nem születik bele a gazdagságba, hanem belecsöppen, olyan helyzetekbe kerülhet, amiket nem tud kezelni. Másrészt, hogyha ilyen nagy pénz birtokába jut az ember, volt barátai ellenségeivé válhatnak, ilyenkor derül ki, hogy ki az igazi barát. Én végezetül csak annyit mondanék, nem az a gazdag, akinek sok pénze van, hanem az, aki elégedett azzal, amije van.

2008. márc. 6. 20:36
én azt mondanám a pénz legtöbbször boldogít, de azért nem mindíg
2008. márc. 6. 20:06

...így önmagában,jajjj dehogynem boldogít..alapvetően ha pénzed van sokmindened van amik boldoggá tehetnek.

Más a helyzet, ha rangsorolni kell.

az egészséget, sosem előzi meg.

62. era06
2008. márc. 6. 19:44

Mit lehet kapni a pénzért?


Vehetsz házat,

de otthont nem;

vehetsz ágyat,

de álmot nem;

vehetsz órát,

de idöt nem;

vehetsz könyvet,

de tudást nem;

vehetsz pozíciót,

de tiszteletet nem;

megfizetheted az orvost,

de az egészséget nem;

megveheted a lelket,

de az életet nem;

megveheted a szexet,

de a szerelmet nem.

2008. márc. 5. 22:42
....de jó ha van!
2008. márc. 5. 22:06
Szerintem sem. Nem a pénz boldogít, hanem amit venni lehet rajta! :) A pénz csak eszköz.
2008. márc. 5. 22:02
Ezt azok találták ki,akiknek nagyon sok van,és nehogy megirigyeljük őket a jó miatt.Én hagynám magamat boldogítani pénz által,egész jól kibírnám.
2008. márc. 5. 21:58

Mint tudjátok, van az a mondás, hogy:

"Van az a pénz, amiért az ember haja korpásodik." különben miért szerepelnének a reklámokban neves emberek, ha nem azért mert jól fizetnek érte?

2008. márc. 5. 21:26
Dehogynem! Az az érzésem, ezt a mondást a gazdagok találták ki a szegények hülyítésére...:) Igenis boldogít, még ha nem is lehet mindent pénzért megvenni!:)
56. hetti76 (válaszként erre: 54. - 20eebe3d4c)
2008. márc. 5. 19:15
Olvastad Nick Traina történetét?
55. 20eebe3d4c (válaszként erre: 40. - Rózsa45)
2008. márc. 4. 20:54

Látom te is tapasztaltál.Én is.

Annak örülök,hogy az érem mindkét oldalát sikerült megismernem.

Egyetértek abban veled,hogy annyi kell amennyi elég a mindennapokra+ egy kicsit több.Kellenek az álmok és a sóvárgás.Ez jó.

2008. márc. 4. 20:50

Idézet


"Mit ér a sok pénz,ha minden reggel összetört szívvel ébredek fel?"

2008. márc. 4. 19:58

Szerintem szükséges rossz!

Mert az ember nélküle nem boldogul csak vele.

Így hát jóóóóó ha van.

2008. márc. 4. 19:38

Engem boldogit, en orulok, ha van. Foleg ha megdolgozok erte, es a tudasomnak megfelelo lòvet el is kerem erte.

Ennek a mondasnak az az ellentetje, hogy ha nincs penz, az boldogit? Ez is hulyeseg

51. 11111
2008. márc. 4. 19:33
Ezt csak az tudja igazán aki bérből és fizetésből él,főleg hó végén!!!
2008. febr. 29. 21:16

Addig boldogit, amig azt hiszik, hogy azok a dolgok tesznek boldogga, amit az ember megvehet.

Pedig a boldogsag nem megveheto.

2008. febr. 29. 21:14

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, nagyon jó témákról beszélgettek. Szerintem is boldoggá tesz a pénz, főleg azt, akinek nincs. A mai világban szinte bármit meg lehet venni és akinek nagyon sok van adjon aszegényeknek belőle, akkor mindenki boldog lesz, adni is, kapni is öröm. Én öt éve foglalkozom hátrányos helyzetű emberek segítésével, visszaadom, amit én kaptam egykor, engem ez tesz boldoggá.

48. vike_
2008. febr. 29. 20:22
...de boldogtalanná tesz, ha nincs-> azaz jó, ha van.
47. betti 75 (válaszként erre: 45. - Droma)
2008. febr. 29. 19:44
igen igen.
2008. febr. 29. 12:11
Nem boldogít a pénz,ha van,hisz a boldogság belülről jön,de ha nincs pénz,az sem túl boldogító..legalábbis nem vagyok boldog,ha pénzhiányban szenvedek..így inkább mindig legyen annyi,hogy elég legyen az élethez szükséges dolgokhoz...
45. Droma
2008. febr. 29. 10:44
Hajjaj,dehogy nem :)
2008. febr. 29. 10:37
Ha sok van belőle akkor biztos nem! De ha nincs az katasztrófa!
2008. febr. 29. 10:10
Nem boldogít, de jelentősen hozzásegít a boldogsághoz! :-)
2008. febr. 29. 10:05
Ó dehogynem boldogít, mindig abból van problémánk, ha kevés van!!! És egyre inkább arra felé haladunk, hogy igenis az egészséget is meg lehet venni pénzért!!! Gondoljatok már bele!!!
2008. febr. 28. 21:36
Nem boldogít,de jó,ha van...
40. rózsa45 (válaszként erre: 36. - József48)
2008. jan. 12. 21:20
Egy anyagilag átlagos családban élek. Én azért tudom, hogy nem boldogít a pénz, mert egyszer az életben az átlagtól több pénzhez jutottam, amiből nekem egy nagy álmom teljesült. Az álmom valósággá válása rémálommá változtatta a családomal való kapcsolatomat. Ettől kezdeve méginkább azt állítom, hogy a pénz nem boldogít, de jó ha csak annyi ami a napi szükségleteinken kívül egy parányival több van. Hidd el voltam már szegény is, de akkor sem vágytam sok-sok pénzre. Nagyon kemény közös munkával értük el azt amit elértünk. Sajna ma már nem az keresi a pénz aki dolgozik, hanem az aki nem.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook