Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A magas vérnyomás fórum

A magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A magas vérnyomás

1 2 3
2007. máj. 3. 17:14
A magas vérnyomásra jó a 90 napos diéta a férjemnél bevált.
15. Icus
2007. máj. 3. 14:55
Nekem nem használ a foghagyma kapszula. 3 hete szedem, de még a koleszterinem sem lett jobb. A vérnyomásom önnálósította magát, hol 200 hol 80. Minden labor eredményem jó, most néz rám a háziorvos bambán.
14. Icus (válaszként erre: 13. - Reszti Ria)
2007. ápr. 16. 07:28
Írjál ki rá egy fórumot, vagy tudásbázis kérdést, hátha másnak is vannak itt a Hoxán ilyen problémái!
2007. ápr. 15. 08:04
KÖNYÖRGÖM ! VALAKI FOGLALKOZZON MÁR AZ ALACSONY VÉRNYOMÁSSAL IS, MELYHEZ MAGAS PULZUSSZÁM TARTZIK ! EGGID MINDENKI (ORVOS !!!!!!) CSAK A KÁVÉT TUDTA AJÁNLANI !??? AMI PERSZE KÁROS (NAGY MENNYISÉGBEN, KEVÉS PEDIG KEVÉS)ÉS A PULZUSSZÁMOT TOVÁBB NÖVELI !RIA
12. Icus (válaszként erre: 10. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 1. 08:31
De, akkor, használ a fohagyma kapszula? Most azt abba hagytad? Csak gyógyszerekez szedsz?
11. Icus
2007. ápr. 1. 08:30
Voltam, dokinál, ott állítgatják a gyógyszeremet. Volt már ilyen 2 éve, akkor is valami vírus fertőzést kaptam, és akkor is ilyen rosszul reagált a vérnyomásom. Akkor a kapott gyógyszerekre még rosszabbul reagáltam. Abba is hagytam őket, és ~1-2hónap alatt rendeződött magától minden. Most pedig, ismét egy vírusfertőzés és a vérnyomásom a plafonon.
2007. márc. 31. 19:13
A helyedben orvoshoz fordulnék,az a biztos.Nekem ingadozó,és volt,hogy fokhagyma kapszulát ettem,és utána úgy lezuhant,hogy alig volt pulzusum.
9. Icus
2007. márc. 31. 18:43

A cikk, írja, a hideg-meleg zuhanyt az nemhogy inkább megélinkíti a vérkeringést, ami által a vérnyomás is megemelkedik? Nem tudom, van valakinek valami tapasztalata.

Most megpróbálom, a fokhagyma kapszulát, azt sokan dicsérik.

8. Icus
2007. márc. 31. 18:41

Sziasztok!

Holnap lesz egy hete, hogy rosszu lettem, és el kellett mennem az ügyeletre. Fájt a torkom és íszonyatosan fulladtam. Ott. derült, ki, hogy a vérnyomásom 180/110 volt. a pulzus134.

Állitólag valami vírus, amire elég rosszul reagál a szervezetem. Sajnos 1 hét elteltével sem rendeződőtt a dolog. Tallitont (6,25-ös) kaptam2*1-et, de most megemelték 2*2-re. Most 140/90 körüli a vérnyomáson, de szédelgek, hányingerem van. Hétfőn mennénk Kehidára, a háziorvos adott az ottani orvoshoz beutalót, hogy bemehetek-e egyáltalán a medencébe.

2007. márc. 29. 23:17
Sziasztok! Sajnos először 14 éves koromban volt a pajzsmirígy problémáim miatt magas vérnyomásom. Akkor az elsődleges problémát kezelték és a beteség megszűnésével évtizedekig nem volt magas vérnyomásom. A munkahelyi stressz miatt rosszul lettem, 200 feletti vérnyomás, magas pulzus, ami akár naponta többször is jelentkezett. Sajnos most már rendszeresen szedek szívre és vérnyomásra is gyógyszereket. Sokat szenvedtem egy időben a vizesedéssel is, ami szintén emelte a vérnyomásom. Sok gyógyszert kipróbáltunk, mert nem volt egyszerű dolog beállítani az értékeket, és még vízhajtókat is szedni, ami nagyon legyengített, görcsőltek az izmaim. A jelenlegi gyógyszereimmel az értékeim jók, birom is őket, nem vizesedek, ami külön öröm. Egyben biztos vagyok, amíg élek gyógyszereimet szednem kell.
6. 9a1606c0fc (válaszként erre: 5. - Zolko96)
2007. márc. 29. 18:57
Sziasztok! Igazad van az örökletességről. A mi női családtagjaink mind magasvérnyomásban szenvedtek. Nagymama, édesanyám, nagynéném.Sajnos mindegyik fiatalon emiatt haltak meg. Én is mint írtam és a lányom is. Előszőr 8 évesen lett magas vérnyomása. Legtöbbszőr "nálunk" erős fejfájással kezdödőtt.
2007. márc. 29. 08:33
Sziasztok mi is szedjük a vérnyomás csökkentő gyógyszert a párommal.Nekem a családomban mindenkinek magas a vérny.azt mondta a doki örökletes benne van a génjeinkben.Páromnak a stressz miatt magas.Már most beállítottuk, minden másnap csak félszem gyógyszert veszünk be.Vettünk 1 vérnyomásmérőt is,így tudjuk ellenőrízni.
2007. márc. 28. 22:03
Nekem 4 éves korom óta magas volt a vérnyomásom az óvodában fejbe rúgtak és nem láttam 1 hétig. Nem is gondoltak arra, hogy 4 éves gyereknek 170/100 lehet a vérnyomása. Terhesen 240/120 jól éreztem magam. Végig veszélyeztetett terhes voltam a vérnyomás miatt. Szülés óta nagyon ingadozó. Van, hogy nem birom felemelni a fejem és rettenetesen fáj. Megmérem a vérnyomásom 80/60. Nehezen tudják beállítani. Megnézték a pajzsmirigyet és rájöttek,hogy rossz. Azt mondták, hogy előbb a pajzsmirigy túltengést kell rendbe hozni és akkor lehet, hogy a vérnyomás is beáll.
2007. márc. 6. 10:12

Nekem is magas a vérnyomásom, gyógyszert kaptam rá. Már össze sem tudom számolni hanyadik félét eszem, mert mindegyiknek van valami kellemetlen mellékhatása. A legtöbbtől köhögök. Most éppen fuldoklási rohamok kerülgetnek, ami nagyon kellemetlen, különösen, ha éppen a buszon utaozok. Már kaptam másik gyógyszert, amitől viszont a lábam fog dagadni, erre figyelmeztetett az orvos, a lábam egyébként magától is nagyon dagad.

Azt viszont nem értem, mire lenne jó, ha még méregetném is, az nem segítene rajtam.

2007. márc. 6. 07:51
Nagyon örültem a cikkben megállapított "165/95 Hgmm tartós"kifejezésnek,mivel az elfogadott 140/90 Hgmm nem mindenkinél jelent magas vérnyomást.Nagyobbik fiamnál(18 éves)Iskolaorvosnál 14 éves kora óta mértek magas vényomást,amit szerintem ugy hívnak,hogy "fehéköpeny hypertónia".Ettöl függetlenül kivizsgáltattuk(hasi ultrahang,mellkasröntgen,labor,szemészet,szívultrahang,)amikor minden negativ volt,akkor még elküldtek minket jódizotóp vizsgálatra is.Szerencsére minden eredménye negatív volt.Ettől függetlenül be akarták állitani vérnyomáscsökkentőre.........Egy éve Homeopátiával foglalkozó orvoshoz járunk,eredménnyel.Ettől függetlenül Én azt gondolom,hogy igen oda kell figyelni a magasvényomásra,de nem a legelső dolog a gyógyszeres terápia,főleg ha stresszre(ami természetes)megugrik a vérnyomás.
1. Hoxa
2007. márc. 4. 11:33
Alattomos betegség, eleinte szinte semmilyen tünetet nem okoz, sőt a későbbiekben sem figyelmeztet jellegzetes szimptómákkal.

Gyakran egy véletlen vérnyomásmérés fedezi fel a betegséget. Magas vérnyomásról akkor beszélünk, ha az ember vérnyomása nyugalmi állapotban – és legalább három különböző időpontban – tartósan 165/95 Hgmm felett van. Normális körülmények között a vérnyomás a nap folyamán folyamatosan változik, természetesen a normális értéken belül.

Ugrás a teljes írásra: A magas vérnyomás
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook