Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A magas vérnyomás fórum

A magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A magas vérnyomás

1 2 3
46. ildiko5454 (válaszként erre: 45. - Szapuka)
2007. júl. 3. 10:34

Szervezetünk tisztítása és ellenállóképességének javítása ma már elengedhetetln.

Örülök, hogy te is így látod

45. Szapuka (válaszként erre: 44. - Icus)
2007. júl. 3. 10:26
Pedig ebben Ildikónak igaza van. A betegségek legnagyobb része visszavezethető a helytelen táplálkozásra és a vele járó elhízásra. Még a fertőző betegségeket is nehezebben kapnánk el, illetve könnyebben győznénk le, ha a helyes táplálkozás következtében megfelelő lenne a szervezetünk ellenálló képessége. A helytelen táplálkozás az immunrendszerünket is rendesen rombolja.
44. Icus (válaszként erre: 43. - Ildiko5454)
2007. júl. 3. 10:14

Az asthma nem a tápálálkozás miatt alakul ki. A cukorbetegség sem szerintem. Nem tudom igazán. Régebben is voltak asthmások és cukorbetegek, csak nem tudták, hogy mi a bajuk valamint nem tudták őket gyógyítani, így hamar meghaltak. Szerintem nem lehet mindent ráfogni a táplákozásra.

Tudud, mit mernék kipróbálni? Valahol a vadon mályén, egy indián törzs fűvesasszonyának a gyógymódját, vagy egy igazi kinai vidéki " kuruzslót" :))

43. ildiko5454 (válaszként erre: 42. - Icus)
2007. júl. 3. 09:34

Ezek a betegségek a rossz táplálkozás eredményei. Nem kell ehhez Nobel-díj. Csak egészségesebb táplálkozás. Tisztítani kell a szervezetet a mérgektől és segíteni a szervek működését. Pl. szív, érrendszer, hasnyálmirigy. Szervezetünk képes az öngyógyításra, csak elrontottuk.A gyógyszeriparnak nem érdeke sz emberek egészsége. Mi lenne velük? Ez pénzpolitika.

A SUNRIDER nem költ reklámokra. A FOREVER például megfizet két ismert média személyt, hogy beszéljen a termékeikről. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy használják is.

42. Icus
2007. júl. 3. 09:12
Megygőzni nem tudsz, mert engem csak az eredmények győznek meg. 10 éve forgalmaz a céh Mo-on én,pl nem hallotam róla, de ez semmit sem jelent. Az asthma, a cukorbetegség, a magasvérnyomás népbetegség. Ezekre, ha meg lenne a gyógymód, azt a világon már mindenki hallotta volna. Valamint a feltatlálója már Nobel-díjjas lenne.
41. ildiko5454 (válaszként erre: 40. - Ildiko5454)
2007. júl. 3. 09:04
Szerintem nézz körül a Váci út 99-ben. Minden szerdán 6-tól beszélnek a termékekről azok, akik használják is. Tehát elég hitelesek. Senki nem fog nyaggatni, hogy vegyél. Ingyenes.
40. ildiko5454 (válaszként erre: 39. - Icus)
2007. júl. 3. 09:02

A SUNRIDER termékekről tudok csak beszélni. Ezeket a termékeket bevizsgálják. Engedély nélkül nem is lehetne forgalmazni. A SUNRIDER-nek van irodaháza a Váci úton. Ott meg is lehet vásárolni. Van rajta OÉTI szám. 10 éve forgalmazzák nálunk. Persze nem meggyőzni akarlak.

Nézd meg például a fogkrémedet. Sodium lauril szulfátot tartalmaz. Ha interneten rákeresel kiderül, hogy mérgező anyag. És akkor az ételekről ne is beszéljünk.

39. Icus (válaszként erre: 38. - Ildiko5454)
2007. júl. 3. 08:17
De, nem is használnak! A gyógyszeripar nyiltan kimondja, hogy van mellékhetása. De, a különböző terjesztői klubbhálozatokon belül forgalmazott termékeket kivizsgálja be és hol? Én ilyeneket nem veszek. Amit, nem gyógyszertárban vagy Hebáriában árulnak én azoktól félek.
38. ildiko5454 (válaszként erre: 37. - Icus)
2007. júl. 3. 07:29

Szerintem a gyógynövényektől nem kell félned. Megbízható helyen kell vásárolni. Ami hálózatban évek óta kapható nálunk annak nincs semmilyen mellékhatása. Ha lenne, összeomolna a hálózat. De ezek szerencsére működnek. SUNRIDER ÖKO-NET stb.A gyógyszerektől nem félsz? rengetek mellékhatása van. Fogalmunk sincs mit kutyul bele a gyógyszeripar. Ráadásúl egyre nyiltabban mondják ki, hogy mellékhatása van.

Bátran nézz körül a gyógynövényi kiegészítőknél. Még nem hallottam, hogy bajt okoztak volna.

37. Icus (válaszként erre: 36. - Szapuka)
2007. júl. 2. 14:03
Na, én ilyen kiegészítőket, porokat, nem veszek és nem eszek. Ezektől én félek, lehet ez bármilyen természetes és bármilyen egészséges. Egyszrűen ellene vagyok ezeknek a dolgoknak.
2007. júl. 2. 13:58

Ez jó irány lehet, mert valami ilyesmit csinálok én is. Csak eszek még mellé olyan kiegészítőket, pl. ami növeli a rostbevitelt, segít a zsírok lebontásában, megakadályozza, hogy a súlycsökkenés az izmok rovására menjen, stb. Volt olyan időszakom, amikor szinte egy gramm sem ment le rólam, viszont a derékbőségem rendesen csökkent. Ekkor történt egy csomó fehérjebeépítés a zsírok rovására. Ezekben segített nekem a tanácsadó, testreszabott adagolással.

Egyébként a gyümölcsöt kifejezetten ajánlja, minél többször. A havi 3 kiló körüli ütem is jónak tűnik, gyorsabb nem is kell. Az elején én is így voltam, most már visszafogtuk 1 kiló körülire.

35. Icus (válaszként erre: 34. - Szapuka)
2007. júl. 2. 10:01
A súly csökkentést, az magamtól én is rögtön elkezdtem. Egyetlen orvos sem szólt a 120 kilómra semmit. Mivel már 20 éve ennyi vagyok és két gyereket is szültem ekkora súllyal nem foglakoztak vele. De, én ugy döntöttem, hogy fogyni akarok. aA korházban volt egy táplálkozási tanácsadó, aki elkezdett többünkkel beszélgetni, amikor jeleztük, hogy szeretnénk fogyni. Mindannyian padlót fogtunk tőle. Nekem, amikor azt mondják, ne egyek gyümölcsöt mert az nagyon hízlal, onnantól ,nekem aztán már nem is kell többet mondani. Én húsvét óta figyelek arra, hogy mit eszem, 120-ról lementem 108kg-ra. Én mindent eszem, amihez kedvem van, de jóval kevesebbet, és délután 5 után már nem eszem. Valamint igyekszem többet mozogni.
2007. júl. 2. 09:14

Csak hallgattam (illetve még mindig hallgatok) egy táplálkozási tanácsadóra. Szépen fokozatosan, hogy az elvonási tünetek (állandó éhségérzet, gyors visszahízás, fizikai, idegi kimerültség, stb.) ne alakulhassanak ki, leadtam jópár kilót. Ez már sokat számított a közérzetemben, mert a súlyfölöslegnek igen nagy szerepe van a magas vérnyomásban. Visszavettük a vércukorszintet, ami szintén magas volt, illetve a koleszterinszintet, ami szintén a határértéke fölött volt. Ennek hatásaként az addig az erekben lerakódott koleszterin is elkezdett kitisztulni. Úgy egy év alatt az érrendszer visszanyerte a rugalmasságát.

Menet közben egyszer megpróbáltam a gyógyszert elhagyni, akkor egy hét után vissza kellett állnom, de most január környékén végleg abba tudtam hagyni, azóta "tiszta vagyok". A tanácsadóval azóta is tartom a kapcsolatot, mert nem szeretnék visszaesni, bár jóval ritkábban értekezünk, mint az elején.

Korábban többször próbálkoztam mindenféle olvasott és hallott diétákkal, de valahol mindig elbuktam. Segítséggel viszont aránylag könnyedén sikerült, ezért ajánlom, hogy fordulj te is egy táplálkozási tanácsadóhoz. Vagy ha akarod, megadom az enyém elérhetőségét. Ő ugyan szegedi, de mivel interneten keresztül dolgozik, ezért ez a távolság nem volt akadály.

33. Icus (válaszként erre: 32. - Szapuka)
2007. jún. 29. 10:26

Hanem mit csinálsz?


A reggeli gógyszereim:Tritace HCT5/25 1db, Concor 5mg 1/2tabletta, Frontin 0,5mg 1/2 tabletta.

Vacsorára: Norvasc 5mg 1tabletta, Quamatel 40mg 1 tabletta , Frontin 0,5mg 1/2 tabletta, Sortis 40mg 1/2 tabletta.


A Frontint 3*1tablettát írtak fel, de annyit nem szedek be, csak 2*1/2.


Nekem ezek levitték a vérnyomásomat 100-110/60-70-re. Jól vagyok, bár jővő hónapban, megyek az első kontról laborba, akkor majd kiderül a szervezetm, hogy viseli ezt a rengeteg gyógyszert.


Az a helyzet én sem akarok örökké ennyi gyógyszert szedni, azért kérdezem, te mit szedsz a gyógyszerekk helyett?

32. Szapuka (válaszként erre: 31. - Icus)
2007. jún. 28. 20:23
Ismerős az érzés. Úgy négy-öt évvel ezelőtt az enyém is beállt stabilan úgy 160-170/100-110 körülre. Évekig szedtem a gyógyszert, ami úgy-ahogy rendben tartotta. Csak püffedt, meg görcsölt a lábam (az orvos szerint "természetes mellékhatás, de még a Norvasc a legszelídebb"). Úgy másfél éve meguntam. Jó egy éves munkámba került, de lassan már fél éve nem szedem a gyógyszert.
31. Icus (válaszként erre: 30. - Szapuka)
2007. jún. 27. 19:39
Hát igen elég magas volt, és elég rosszul is voltam. Aznap, a felső ajkam fölött "májfolt" keletkezett, ami azóta sem tünt el. Állítólag a májfolt megjelenése is betegséget mutat (az öregedésen kívül).
30. Szapuka (válaszként erre: 29. - Icus)
2007. jún. 27. 19:29

A "Vadon termő és termesztett gyógynövények" című (tan)könyv szerint vérnyomáscsökkentő hatása van:

tárkony, szarkaláb, galagonya, szúrós gyöngyajak, fehér zászpa, kis meténg, fehér fagyöngy. De azért a mellékhatásokkal itt is vigyázni kell, pl. a szarkalábnak légzésközpont-bénító hatása is van. De az összes többinek van más hatása is (vizelethajtó, értágító, gyulladáscsökkentő, hashajtó, stb.), ami nem kívánt mellékhatással járhat.

Egyébként a legtöbb vérnyomáscsökkentő gyógyszer ezeknek a gyógynövényeknek a drogjait használja, csak koncentrált formában.

Tehát vigyázzatok a gyógynövényekkel is, lehet túladagolni és félrekezelni. Főleg a komolyabb gyógyászati esetekben (szerintem a 220/120 vérnyomás már igencsak az). Mindenképpen javasolom szakember közreműködését!

29. Icus (válaszként erre: 28. - Ildiko5454)
2007. jún. 1. 19:46
Jó, de melyik az a gyógynővény?
28. ildiko5454 (válaszként erre: 27. - Icus)
2007. jún. 1. 19:16
Ebbe teljesen igazad van. Nem azt mondom, hogy cseréld fel a gyógyszereidet gyógynövényekre. Ez egyik napról a másikra nem megy. Próbáld meg szép lassan helyettesíteni. A gyógynövények karbantartják a vérnyomásod, eleve ki sem alakúl ez a magas eredmény.
27. Icus (válaszként erre: 26. - Ildiko5454)
2007. jún. 1. 13:54

Például mire gondoltál?

Ezt olyan könnyen mondják, akiknek nincs semmi bajuk. Csak amikor ott vagy a 220/120-as vérnyomásoddal és zsibbad az egész tested, a fejed már torzul és kékül. Nem hiszem, hogy azt mondod a dokinak, bocsi nekem nem kell a gyógyszer, mert annak sok a mellék hatása. Hanem azon vagy mindegy, hogy mivel, de valamivel vigye le a vérnyomásod, hehogy agyvérzést kapjál.

26. ildiko5454 (válaszként erre: 25. - Icus)
2007. máj. 30. 19:39
A gyógyszerekhez hozzá lehet szokni, és rengeteg mellékhatása van. Válassz természetes gyógymódot.
25. Icus
2007. máj. 24. 11:23

Most a gyógyszerekkel l90-100/60-70 a vérnyomásom. De, gyakran visszajön a nyelv zsibbadás, és "mintha ki akarnék esni a fejem tetején" érzés.


Frontint (szanax) is kaptam(3x1 a 0,5-ösből), mivel a doki szerint, feszült, szorongó vagyok. Ezt így ránézésre megmondta. Nem merem szedni, félek hogy hozzá szokom. Van ezzel kapcsolatos tapasztalatotok.

24. Icus (válaszként erre: 23. - F62f15f10e)
2007. máj. 17. 11:41

Igen, csak nekem az a bajom, hogy erre a semmire reggel 3 este 4 féle gyógyszert szedek.


A bőrömben én is jól érzem amagmaddig, amig vissza nem nézem magam egy videón vagy egy fényképen. Mert akkor teljesen elszörnyülködök.


Mindenesetre, a kaját visszafogtam és igyekszem többet mozogni. Fittnes bajnok már nem lesz belőlem az biztos, de legalább a szándék az már meg van. Csak kérdés, hogy helyre áll-e a vérnyomásom valaha, vagy most már állandóan ennyi gyógyszert kell szednem a "semmi baj"-ra.

23. f62f15f10e (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. máj. 16. 18:10

Az jó ha egészségesnek találtak, remélhetőleg a vérnyomásod is helyre áll és tényleg csak egy vírusos betegség utózöngéje. Én se szeretem a diétákat, pedig rám férne, de jól érzem magam a bőrömben és nem törődöm vele.

Azért a nyugisabb élet se árt.

22. Icus (válaszként erre: 20. - F62f15f10e)
2007. máj. 16. 14:27

Nem szeretem a diétákat. Ez a 90 napos nem is szimpatikus nekem.

Most, hogy a korházban teljesen kivizsgáltak, semmet sem találtak. Senki nem tudta megmondani, hogy mitől szaladt fel a vérnyomásom. Semmi szervi eredetű betegségem nincs. Legalábbis Eddig nem találtak. A kardiológus közölte, szerinte, ezt belső feszültség, szorongás okozza. Éljek nyugodtabban, ne idegeskedjek, ne szorongjak semmin. Mintha az olyan könnyen menne!

2007. máj. 9. 12:49

Magas vérnyomásban vagy szívkoszorúér betegségben szenvedő, 30-75 év közötti önkénteseket keresünk egy hipertónia elleni gyógyszer betegtájékoztatójának ÉRTHETŐSÉGI tesztelésére, amiért cserébe egy 5000 Ft értékű Libri vagy DM ajándékutalványt tudunk felkínálni. Az eljárás menete a következő lenne: az önkéntessel egyeztetnénk egy időpontot, amikor be tudna fáradni cégünkhöz, ahol egy kb. 45 perces teszten venne részt. A teszt alatt el kell olvasni egy betegtájékoztatót, majd azzal kapcsolatban 15 kérdésre kell válaszolni. E tesztek segítségével szeretnénk fejleszteni a betegtájékoztatót, hogy minél érthetőbb legyen a célcsoportok számára. Összesen 25 önkéntest keresünk, főleg olyan személyeket, akik magasvérnyomásban, szívkoszorúér-betegségben, idült szívtáji szorító fájdalomban vagy szívelégtelenségben szenvednek. Azért keresünk főleg ilyen személyeket, mert egy, az ilyen betegségek kezelésére szolgáló gyógyszer betegtájékoztatójának az érthetőségi teszteléséről van szó.


A keresésünk sürgős lenne, ezért kérem, akit érdekel ez a lehetőség, írjon nekem a pil_teszt@freemail.hu címre, vagy hívjon a 20-983-6922-es telefonszámon. A cég neve természetesen nem titok, csak nem akartam nyilvános fórumon közzétenni :-)


Üdvözlettel:

BK

20. f62f15f10e (válaszként erre: 19. - Icus)
2007. máj. 5. 14:05

Icus ezzel a diétával nem kell éhezni de nem is megy akarat nélkül. Egyik nap csak fehérjét eszik az ember húst, sajtot, túrót, második nap meg lehet krumplit, rizst, babot,kukoricát. A harmadik nap tészta féléket, csokit, sütit. A negyediken meg csak gyümölcsöt. Aztán jönne egy víz nap de az már nem megy. De a vérnyomása helyre állt és a súllya is csökken a páromnak.

Nem tudom a Te esetedben ez bevállna-e, talán igen.

Minden esetre kívánom, hogy jöjjön helyre az egészséged és minden ok legyen.

19. Icus
2007. máj. 4. 11:02

Hát nekem is ott mozog a súlyom. De, volt egy vírusos betegségem, egy hónapja, és azóta, nem tudják, még gyógyszerrel sem karbantartani. Most úgy nézki be kell feküdnöm a korházba egy kivizsgálásra.

Megpróbálok, most én is visszafogottabban enni. Állandóan azt mondogatom magamnak, ha élni akarsz, nem zabálsz. De, hétvégén, nagyon hallk volt ez a hanfg mert jól éreztem magam. De most megint sz..ul vagyok, így most megint nagyon erős ez a belső hang.

18. f62f15f10e (válaszként erre: 17. - Icus)
2007. máj. 4. 09:42

A 75. napnál tart, betartja a diétát de nem éhezik csak mindig azt eszi amilyen napja van.

Tegnap mérte a doki a vérnyomását 120/ 80 volt.

Neki a súlya végett lett magas a vérnyomása. 120 kg fölött volt, most 106 kg.

17. Icus (válaszként erre: 16. - F62f15f10e)
2007. máj. 3. 19:03
Meddig csinálta? Jó ez hülye kérdés gondolom 90 napig! Mikor hagyta abba a diétát?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook