Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A legjobb könyv(ek), ami(ke)t olvastam fórum

A legjobb könyv(ek), ami(ke)t olvastam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. júl. 12. 18:36

A nagy kedvencem Barbara Wood. Imádom a könyveit!


Szeretem még Orczy Emma bárónő regényeit is.


Ez pedig egy gyönyörű szívfacsaró történet, amit mindenkinek el kellene olvasnia.

Dr. Tornyai János: Gyere kicsim, gyere

Egyetlen könyvön sírtam el magam eddig, ez volt az.

81. rickie
2009. júl. 2. 12:59
Jennifer Weiner - Jó az ágyban! Ezt nem fogod tudni letenni :) Mikor elkezdtem, kicsit szkeptikusan álltam hozzá. Gondoltam, könnyed, szórakoztató olvasmány lesz egy nőről, aki kövér és ezzel meg kell birkóznia. A barátja szakított vele, a túlsúlyáról írt egy női magazinban, amit milliók olvasnak. Pff, gondoltam, nagy dolog... De aztán fordulat fordulatot követett és főhősnőnk, Cannie élete gyökeresen megváltozott. A barátjával szakítottak, úgy tűnik nem tud lefogyni, és magánéleti, családi gondjai is akadnak... szóval, a lényeg, hogy egyáltalán nem könnyed, sokkal inkább "lélektépő" ez a könyv, de a vége Happy End, aholis rájövünk, hogy nem a társadalom által elfogadott normák kell meghatározzák a kinézetünk s ezáltal az életünk... a vége felé többször is elsírtam magam a könyvön. Mindenkinek ajánlom! Egyébként akinek felkeltettem az érdeklődését az a Kelly Kiadó webáruházában tudja legolcsóbban beszerezni ezt a remekművet :) Olvassátok :)
80. Zimmi
2009. jún. 17. 05:39

Sziasztok!

Fable öszzes,és Coelho összes,és most főleg A győztes egyedül van cimű könyve!

2009. jún. 17. 05:36
Chaim Potok a kedvencem már többször olvastam a könyveit, akit érdekel zsidósággal kapcsolatos regények azoknak szívből ajánlom mert nagyon jók:)
78. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 75. - Marmann)
2009. jún. 16. 06:46

Egyetértek. Mind az összes Fable könyv szuper volt, nagyon tetszettek nekem.

A másik nagy kedvenc Rejtő Jenő.

Frank Herbert, illetve később a fia, Brian által írtd Dűne sorozat szintén nagyon jó.

2009. jún. 15. 11:52

Stephenie Meyer:Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Paulo Coelho:veronika meg akar halni

Laurell K. Hamilton: Anita Blake a vámpírvadász (könyvsorozat->Gyilkos tánc-> a kedvenc részem)

Jeff Lindsay: DEXTER (könyvsorozat)

2009. jún. 15. 06:05

Stephenie Meyer: Twilight, New Moon

Stephen King: Duma Kay, Csontkollekció

Coelho: 11 perc, Az alkimista

75. marmann (válaszként erre: 66. - Vadkriszti)
2009. jún. 12. 19:43

Fable: Szennyből az angyal, Jégtánc, stb. Az összes, ritka kivételekkel.

Vadkrisztinek: Igen, így is mondhatjuk. Kinek-kinek vérmérsékletétől függően.

Legutóbbi sztori: 10 kicsi indián meglát a polcon, azonnal bezsákol, haladok tovább utamon. Kocsiban ülve azért olvasni még nem tudok, pláne vezetés közben, így esz a fene ezerrel. Nap folyamán eljutottam kedvenc petefürkészemhez (by Fable) 3-4 leányzó várt előttem, gondoltam itt a pillanat, könyv kinyit, rohamtempóban olvasok. Néha felpillantottam fogytak az emberek szépen lassan, hála az égnek már csak 2-3 ember lézengett az SzTK folyósóján, amikor először kitört rajtam a röhögőgörcs. Az elsőnél szimplán bolondnak tartottak, a második közepében voltam, amikor a doki megunván a várakozást odabenn egyedül kisétált megnézni a folyósra, hogy hol a fenében lehetek. Nagyon hülyén nézett rám, arra emlékszem. Rendes volt, megvárta amíg kiröhögöm magam, majd udvariasan megkérdezte, hogy óhajtok-e befáradni. Majd később kiderült, hogy kb. 10 perce bennt várt (az előző beteg be is mondta a nevem, amikor kijött, de nem hallottam), amikor meghallota, hogy odakint éktelenül "vinnyog -röhigcsél" (by doki) valaki, ezt jött ki megnézni. Cserébe, amiért megvárattam (imádom, egyébként szimpatikus, korrekt, nem anyagias) nekiadtam a könyvet, reméltem, hogy tetszeni fog neki. Következő randinkon azzal fogadott, hogy a könyv óta a felesége féltékeny Fable-re, rettentően jókat szórakozik olvasás közben és hálás, amiért a kezébe adtam.

Szerintem nem kell több magyarázat...

2009. jún. 12. 19:43

M. Mitchell: Elfújta a szél

Claire Kenneth: Egon naplója


Agatha Christie: Tíz kicsi néger és Macska a galambok között

2009. jún. 6. 20:30

nekem is Fable, mondhatni gyűjtő vagyok

vadászok a régebbi könyvei másod kiadásaira


egyébnként "mindenevő" vagyok olvasás terén

Brown, Austen, attól függ milyre vágyom izgalom, romantika, kacagás

72. vadkriszti (válaszként erre: 70. - Tari)
2009. jún. 5. 22:34
A Fable könyvek nekem valamiért nem jönnek be. Nem tudom megfogalmazni az okát, megfoghatatlan:(
71. eddit
2009. jún. 5. 22:29
Bronte: üvöltő szelek!!!!
70. tari (válaszként erre: 66. - Vadkriszti)
2009. jún. 5. 20:03
Vavyan Fable könyvei mind "kacagtató" könyvek!
2009. jún. 5. 19:24
Stephen Kinget nagyon szeretem, neki voltak jó könyvei, de Harry Potter sorozat is tetszett. Dan Brown Da Vinci-kódját is nagyon szeretem, na meg a Megható történetek sorozat... Rövid pár oldalas novellák, de nagyon jó, szívhez szólóak..
68. kattyus (válaszként erre: 54. - Tari)
2009. jún. 5. 18:04
Szabó Magdát én is szeretem.A kedvenc könyvem Krúdy Gyulától A tiszaeszlári Solymosi Eszter.
67. ében11 (válaszként erre: 65. - Megryan)
2009. jún. 5. 15:39
tényleg?ez jó, a kicsivel most kezdtünk komolyabb könyveket olvasgatni-most már itt is nézem az akciókat!
2009. jún. 5. 15:33
Kacagtató könyvek?
2009. jún. 5. 15:27

Az alexandrát amúgy is érdemes figyelni, minden nap van 60-70 %-os kedvezményük.

Ma egy mágneses ismeretterjesztő könyvük 4500 helyett 1500 ft. A múltkor egy albumot 8 helyett 2-ért vettem.

64. tari
2009. jún. 5. 15:18

Érdemes az Alexandra webáruházban vásárolni könyvet, még szállítási díjjal együtt is több ezer Ft-ot tud az ember spórolni!

Antikváriumot meg a Könyvmoly Antikváriumot tudom ajánlani, olcsó és sok jó könyvet lehet találni(ez is webáruház)!

63. tari (válaszként erre: 55. - Vadkriszti)
2009. jún. 5. 15:09

Mindegyik különálló kötet csak egybefonódott szálon fut!

A Bárányok hallgatnak 4kötetes, az Interjú a vámpírral pedig 2kötet.

2009. jún. 5. 15:07
:)
61. vadkriszti (válaszként erre: 59. - Ében11)
2009. jún. 5. 14:58
Én csak kölcsön kaptam, de én is imádtam:), bár a családom kinevetett:)
60. vadkriszti (válaszként erre: 59. - Ében11)
2009. jún. 5. 14:55
:):)
59. ében11 (válaszként erre: 55. - Vadkriszti)
2009. jún. 5. 14:53
meg hozzá kapcsolódó történet is van, mintha el szerettem volna egyszer olvasni...de a gyerekem mellett egy ideig semmi esélyem ,max. meséket :)
2009. jún. 5. 14:53
És kacagtató? Rejtőn kívül? Amin tényleg felnevetsz a buszon:)
2009. jún. 5. 14:52
kedvenc
2009. jún. 5. 14:52
nagy kedvens george sand-tól mauprat
55. vadkriszti (válaszként erre: 54. - Tari)
2009. jún. 5. 14:52
Bárányok hallgatnak, Interjú a vámpirral sorozat? Nem is hallottam még sorozatról.
54. tari (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. jún. 5. 14:49

Nekem a Harry P. sorozat megvan, az Eragon is és ... stb.

Több könyv sorozatom van! A Bárányok hallgatnak, Interjú a vámpirral sorozat is!

De van Kertész Imrém is, Szabó Magda könyvem!

Szóval tényleg mindenevő vagyok! :)))

2009. jún. 5. 14:43

Ami a legemlékezetesebb számomra:

Aldous Huxley: Szép új világ


Ezen kívül mindenevő vagyok. Ha romantikára vágyom előveszek egy Wilbour Smith regényt.


Körömrágáshoz szerintem Dan Brown , Ken Follett és Sidney Sheldon a megfelelő választás.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook