Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutya tíz kérése! fórum

A kutya tíz kérése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kutya tíz kérése!

1 2
2008. máj. 8. 06:41
Nagyon megható ez a tíz pont. Sajnos pont nem azok olvassák, akiknek szüksége lenne rá, igaz, hogy nem is értenék. Én imádom a kutyámat, azt hiszem ő is engem :))
28. emrus
2008. márc. 24. 09:32

Kösz, hogy megfogalmaztad helyettük a kéréseiket, csak az a gond, hogy pont azok nem olvassák akiknek szükségük lenne rá, vagy azt mondják hülyeség a kutya csak egy állat.

Én is imádom és megértem a kutyákat, nekem mindíg kettő van, és az utcáról befogadottak.

2008. márc. 21. 16:29

Immár 4 éve hogy velünk él a mi kis Westink! Imádjuk őt, és ő is minket. Szófogadó és hálás mindenért. Nem kell őt bántani, mert már a nézésemből tudja ha rosszat csinált.

Szerény véleményem szerint érti amit mondunk neki, mert megcsinálja azt. Van egy csomó játéka aminek nevet is adtunk, és ha mondjuk neki hogy hozza ide sziszijét, egyből tudja melyik is az.

Imnádjuk, és biztos ha vele valami történik több kutyánk nem lesz.

26. 4912cc9864 (válaszként erre: 24. - Prepi65)
2008. márc. 16. 18:01
Nekem közép van, de törpe mérettel rendelkezik:P s fekete:P
2008. márc. 15. 19:37

Hiába kér szegény állat, én bizony elkényeztetem...és a fejemre nő. Ezért csak kistermetűt vállalok be:)

Ok, komolyra fordítva a szót, egyetértek a 10 parancsolattal. Mindig volt kutyám és nem is tudok nélküle meglenni, családtagnak számít nálunk:)

2008. márc. 15. 19:18

Nem tudom én sem fel fogni, hogy bánthat, kínozhat egy ember állatokat. Az ilyeneket szokták állatnak nevezni, na de ne sértsük meg ezzel az állatokat!!!

Nekem is volt kutyám, /közép uszkár/ lassan 3 hónapja, hogy el ment. Az életem része volt és nagyon hiányzik!!!

23. sereva
2008. márc. 9. 17:36

Ez véletlen volt!

Amikor állatkínzásról hallok mindíg feháborodok.

Sokkal szigorubb büntetéseket adnék az ilyeneknek!

22. sereva
2008. márc. 9. 17:32

1988-ban vettünk egy magyar vizslát.Kaptunk egy "használati útmutatót".Ez a tizparancsolat is mellékelve volt.14 éves korában hagyott itt minket.Családi gyász volt hetekig,de egész életében betartottuk az "előírásokat".Soha nem felejtjük el.Bearanyozta a szürke hétköznapjainkat.

Amikor állatkínz

21. sereva
2008. márc. 9. 17:32

1988-ban vettünk egy magyar vizslát.Kaptunk egy "használati útmutatót".Ez a tizparancsolat is mellékelve volt.14 éves korában hagyott itt minket.Családi gyász volt hetekig,de egész életében betartottuk az "előírásokat".Soha nem felejtjük el.Bearanyozta a szürke hétköznapjainkat.

Amikor állatkínz

2008. febr. 28. 16:55

Nagyon igaz szerintem ami itt le van írva, nekem is van kutyám és el sem tudom képzelni az életemet nélküle.

Sok dologra rávilágít az írás amit sajnos sokan nem vesznek figyelembe.

Megható volt olvasni főleg az ilyen részeknél : 4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezedet

– mégsem tennék ilyet soha. ---- (nem értem azokat akik képesek bántani az állatokat.) Ebből is látszik hogy egy kutya mennyire képes szeretni hogy még akkor sem támadja meg az "embert" ha bántalmazza inkább tűri :( bár szerintem jobb lenne ha ilyesmire sosem kerülne sor. nem szabadna senkinek sem rosszul bánni az állatokkal, csak szeretni őket :)

2008. febr. 15. 20:50
Nagyon szép gondolatok és milyen igazak. Ajánlanám minden kutyatartó figyelmébe.
18. badonyimariaeva (válaszként erre: 17. - 9bc47feccc)
2008. febr. 1. 13:34
A 4-es pontban ott van,hogy mielőtt megütnél gondolj arra,hogy könnyedén ....stb!
2008. jan. 31. 22:33
A kutyatartók tíz pontja igen találó,és igaz,egy kivétellel,hogy "mielőtt megütnél,gondolj arra....",én soha nem ütöm meg a kutyámat,annál jobban szeretem,leszidom,és ő érzi,hogy valami nincs rendben.Ennyi,a többi nagyon tetszik.
16. bogyoka20 (válaszként erre: 13. - Rika)
2008. jan. 22. 17:52
Sajnálom!Nekem is márciusban lesz egy éve
15. badonyimariaeva (válaszként erre: 12. - Lasloma618)
2008. jan. 22. 16:43
Köszönöm!
14. tlia
2008. jan. 22. 14:52
Nekem egy csodálatosan szép germain pointerem van, amit csak kb. 1 év után tudtunk meg, mivel utcakutyaként egy hideg decemberi napon egyszerűen beugrott a kocsimba, és már 7 éve imád bennünket. A mai napig is, ha elmegyünk óriási drámát képes csinálni, minden egyes elmenetel egy kis halál neki, hisz az egész élete arról szól, hogy vár ránk és amikor megjövünk, akkor fergeteges ünneplésbe kezd. Akinek nincs kutyája, nem is tudja, hogy mennyi szeretetet képesek adni.
13. rika (válaszként erre: 3. - Bogyoka20)
2008. jan. 22. 10:26

Én is így érzek. Nekem ezek a gondolatok meg voltak elég régiek, de mindig a hideg ráz, ha elolvasom. Nagyon igaz.

Én sem tudok új kutyát beszerezni pedig már 1éve elment tőlem. Ő már sokkal jobb helyen van.

2008. jan. 22. 08:28

Gratula a szerzőnek!

Nagyon igaz gondolatok. Magam is gyakorló kutyatartó vagyok, de itt is állandóan tanulni kell.

Most megint tanultam......:)

Közzéteszem a város kutyamenhelye részére ezeket a jó gondolatokat.

11. Chandy
2008. jan. 21. 17:33
Nagyon ari volt és eddig ezekez be is tartottam és ezután is befogom. Imádom az én pici Buksim.
2008. jan. 21. 15:07
Nagyon tetszett, mintha kiskutyám írta volna :) Igyekszünk is betartani, és láthatólag hálás érte.
2008. jan. 20. 20:56
nagyon igaz , és fontos hogy mindenki kb így mérlrgrljen mielőtt hazavisz egy kutyát.
2008. jan. 20. 20:42

nagyon tetszik, koszi :)

most igazan irigy vagyok arra, aki elhet kutyaval :))

2008. jan. 20. 19:55

Mivel németjuhászaink vannak ezért tartom fontosnak a képzetséget, mert ha egy kutya képzett szófogadó kevesbb lenne a kutyás baleset mert ilyenkor mindig a kutyát "büntetik"

( elaltaják) pedig Ő csak ösztönösen cselekedett.

2008. jan. 19. 22:10
Kiemelném a 8. szabályt! Szerintem erről még lelkiismeretes kutyások is hajlamosak megfeledkezni!
5. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - Gera Ibolya)
2008. jan. 19. 16:06

Az én kutyusaimm nem jól képzett.Egy igazi "nő" mind a kettő:)sokat hisztizik és nyafog,pont mint a gazdája:d

de így is,hogy nem jól képzettek,rendkívül okosak,és ha nem parancsolom,hanem kérem valamire szót is fogad mint a kettő.De ha nem teszi,olykor azt sem bánom,mert tudja olyankor,hogy rosszalkodik,aztán odajön és bújik.Tisztább szívűk van és őszintébbek mint az emberek 90százaléka.

Apukáméknál van egy bulmassztiff kutyájuk.Úgy menekitettük el egy bolondtól,aki mindig csak verte,nem etettte rendesen,stb...4évig kínozta.Mikor elhoztuk,félt,olykor ránk mordult,ha nyúltam felé,hogy mesimogassam,megijjedt,hogy megakarom ütni,stb.De aztán rájött,hogy szeretjük és nem bántjuk,feloldódott,és hiába érte olyan sok bántás és sérelem,minket azóta úgy véd mint egy kutyánk se addig,és bújik mindig,hiába egy nagy böszme 60kilós dagiság:)képes lett újra bízni és szeretni,hiába érte annyi fájdalom.Ezt sok ember is megtanulhatná...

Imádom őt is,és szerintem ezt a cikket kéne mindenkinek elolvasni,mielőtt kutyát vesz,talán kevesebb lenne a kóbor kutyus is...

2008. jan. 19. 14:55

Utóljára gyermekként volt kutya a közelemben.Együtt rohangásztunk.Imádtam.

Most,hogy olvasom-e sorokat a Buksi minden mozdulata és a hangja is megelevenedett.

2008. jan. 19. 14:17
Kicsordult a könnyem.Lassan egy éve,hogy elveszítettem életem kutyáját(benti kutyus volt).Minden embernek olyan időskort kívánok,amilyen neki volt.Én tényleg segítettem,mellette álltam.Már nehézkesen mozgott,segítettem neki felmenni a kanapéra.Utolsó napját is próbáltam széppé tenni,és meghoztam életem legnehezebb döntését.Elengedtem...hogy ne szenvedjen.
2008. jan. 19. 14:11

Sziasztok!

Nagyon tetszet a cikk és akár a kutyatartás 10 parancsolata is lehet.


Ha például fárad vagyok és kemerült megfogom a kutyám és kimegyünk a kiképző területele vagy sétálunk, vagy egy nagy rétre ahol szabad a kutya és én is.

Teljesen fellehet töltödni és kikapcsolodni.

Egy jól képzett kutya a gazdájának sok örömet tud szerezni.

2008. jan. 5. 17:35
Nagyon sok embernek van, vagy lesz kutyája.
Sokan családtagnak és legjobb barátnak tekintjük őket.
Szeretjük a kutyánkat, de nem biztos, hogy tudjuk, hogy mire is gondolnak ezek a hűséges állatok.
Itt leírom, hogy mit is kérnek gondolatban tőlünk ezek a négylábúak.

Ugrás a teljes írásra: A kutya tíz kérése!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook