Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kötelező biztosítás fedezi a baleset közben megsérült gyerekülést? fórum

A kötelező biztosítás fedezi a baleset közben megsérült gyerekülést? (tudásbázis kérdés)


26. t_marcsi (válaszként erre: 24. - Lilabandi)
2013. máj. 15. 22:22
Köszi az infókat. A kárszakértő totál ellenséges volt, fogalma nem volt, hogy mi a szerepe " a darab hungarocellnek" az ülésben. Szerinte csak cserélni kell, és a javítást fizetnék, viszont a gyártó nem vállalja a szervízelést, bevonja a sérült ülést. A biztosító akár 30 napig is ülhet a dolgon, addig lutrizunk, mert autózni muszáj. Ilyen jó minőségűre most nincs pénzünk, vackot pedig nem akarunk venni :(
2013. máj. 15. 22:21
Megvolt ma a szemle, a biztosítós közölte, hogy "dehát csak egy darab hungarocell tört el". Bevittük a szervízbe, ott pedig azonnal meg akarták semmisíteni, hogy ez így olyan, mintha semmi se volna a kocsiban. A nagyobbiké a 15-36-os szerencsére 100%-os, egyáltalán nem sérült, a kisebbiké a 9-18-as pedig "azonnal megsemmisítendő" szakértői papírt kapott. Az új ára jelenleg 111ezer ft, a miénk 99 volt mikor vettük. A biztosító (ha térít) melyik árat téríti meg? Amennyiért vettük, vagy amennyibe a pótlása kerül?
24. lilabandi (válaszként erre: 10. - T_marcsi)
2013. máj. 14. 13:52

Kedves Marcsi!

Részlet a kgfb.-ről szóló rendeletből:"...a biztosító díjfizetés ellenében megtéríti a gépjármű üzembentartója által harmadik félnek okozott károkat..." Ide értendő a dologi és személyi sérüléses kár miatt felmerülő mindenfajta kárigény!Utólagos kárigény bejelentésére - a Ptk. alapján - a kárügy lezárását követő 2 évig van lehetőség.Ekkor a biztosító hatásköre eldönteni,hogy pótszemlét rendel-e el, avagy a rendelkezésre álló adatok /jkv.,szakvélemény,fénykép,tanúvallomás/

alapján rendezi a kárt,esetleg elutasítja. A károkozó pedig szintén a Ptk. alapján felel az általa okozott kárért,de csak azért,amiért a magyar jog alapján felelősséggel tartozik!Ilyen esetben mindig az "eredeti állapot" helyreállítására kötelezhető,ha az nem lehetséges,akkor a vagyontárgy káridőponti javítási-,pótlási-,újrabeszerzési értékének költsége terheli.Figyelj oda, hogy ilyen esetben a gépjárműben bekövetkezett értékcsökkenés is kár,tehát ezt is téríttessétek meg az okozó biztosítójával!Fontos,hogy amíg a biztosító erre engedélyt nem ad,addig a károsodott vagyontárgyat

nem szabad kidobni,megsemmisíteni!

Ha bármilyen biztosítási kérdésben segítségre van szükséged,írj nyugodtan privátban.

Üdv,további szép napot!

23. sajert
2013. máj. 13. 19:03

Nekünk is besafe ülésünk van, csak nem isofixes :-). Szerencsére nem volt még balesetünk, de inkább az ülés menjen tönkre mint a gyerek gerince, nyaka stb... A 9-18 kg-is is az volt, most meg a 15-36 kg-os van.

Szerintem meg kimondottan veszélyes a pár ezer forintos "biztonsági" gyerekülésekbe belerakni a gyereket... Rengeteget autózunk, első a biztonság. Minden drága, ne a gyerekülésen spóroljunk, ez a véleményem.


Egyébként szerintem fizeti a biztosító, mivel ez is hozzátartozik az ütközés okozta kárhoz.

22. benvik
2013. máj. 13. 12:36
Fizeti. Nálunk még az elrepült és összetörött telefont és laptopot is fizette.
2013. máj. 13. 09:28
Ha lesz időd, írd le mit tudtatok intézni, okulhasson más is belőle.
20. t_marcsi (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 13. 09:04
A nem sérültet is be fogják vizsgálnina márkaszervízben, és adnak szakvéleményt, a másiknál is dnak, de ott egyértelműbb a dolog. Ezzel a véleménnyel, és a számlával megyünk majd a biztosítóhoz, vagya megfelelő hatósághoz. Köszönöm h írtatok :)
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - T_marcsi)
2013. máj. 13. 08:44
Sajnos nálunk szerintem a "nem sérült " üléssel nem fognak foglalkozni, és nem foglalkoztak nálunk nyugatabbra sem azzal amin nem volt sérülés nyom. Úgy gondolom az lenne a normális, ha mindenki utána járna a saját igazának, de akkora utánajárás, pénz és energia, hogy kevesen vágnak bele, mert ugye, ha a bíróság nem kedvező ítéletet hoz, akkor még tetézi az ember a költségeit. Én drukkolok, hogy érvényesítsétek a jogaitokat.
18. t_marcsi (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 13. 08:37
A 9-18 kilós láthatóan sérült a hungarocellnél, a 15-36-oson nem látszik semmi, de a gyártó szt balesetes ülés nem biztonságos.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 13. 08:31
Jelezném a gyártónak is.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - T_marcsi)
2013. máj. 13. 08:31

Mind a kettő ülés sérült? Ha ugyanott lehet gyári hibás, és én jelezném, szerintem jó néven is vennék.


Most nem tudom, hogy van a törvény, de én még régebben úgy tanultam a kocsiban lévő személyek és tárgyak sérüléséért is a vétkes sofőr a felelős anyagilag is.

15. t_marcsi (válaszként erre: 14. - 17aadc1082)
2013. máj. 13. 08:05
Az ütközés akkora volt egyébként, hogy kilyukadt a hátsó csomagtartó ajtaja, és elhajolt a merevítő a kocsiban. Az ülés tesztgyőztes, isofixes gyerekülés, és azért ment szét benne a hungarocell, mert az nyelte el az ütközést, hogy ne a gyerek nyaka sérüljön meg. Az olcsóbb lehet hogy nem megy szét, a gyerek meg megrántja a nyakát, vagy még rosszabb is történhetett volna.
14. 17aadc1082 (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2013. máj. 13. 08:03

Figyi, nekem aztán mindegy, hogy mit vesztek méregdrágán. De nagyon klassz nem lehet, ha ennyitől szétmegy, nekem ez a véleményem.

De a kérdésre válaszoltam, a többihez meg nincs több hozzáfűznivalóm. Legközelebb egy kicsit olcsóbbat kell venni, hátha az nem megy szét.

13. t_marcsi (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. máj. 13. 08:01
Nem silány szar egyébként...
12. 17aadc1082 (válaszként erre: 11. - T_marcsi)
2013. máj. 13. 07:54

Hát, elég silány valami lehet, ami ennyitől szarrá megy. mi lett volna, ha durvább baleset van?


Amúgy kizárt, hogy a kötelező biztosítás fedezze.

11. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2013. máj. 13. 07:39
210ezer a2ülés. Te ezt így benyelnéd? Mert mi nem tudjuk :( Casconk van, de ott is van önrész. Azért van ilyen ülésünk, hogy ne sérüljenek, és azért vagyok most kétségbe esve, hogy így viszont nincs ülésük :(
2013. máj. 13. 07:37
Az előzetes kárfelmérésen már túl vagyunk, pótszemle lesz majd ha megbontják a kocsit. A számlák megvannak, de bennemfel se merült h ilyen kis koccanásnál is sérül az ülés. A garancia erre nem vonatkozik szerintem :( A kárszakértő mikor jött felmérni, fel sem merült benne az ülés-dolog egyébként :( Utólagosan is be lehet jelenteni biztosan, a számlák is megvannak, de ha mégse fizet a biztosító kgfbje, akkor a károkozó személy elvileg térítésre kötelezhető?
2013. máj. 13. 07:34

Örülj neki, hogy nem a gyerekek sérültek meg!


Egyébként meg a gyártót keresd meg, a kötelező biztos, hogy nem állja..talán a full casco, de erre sem vennék mérget!Nem szeretnélek lelolmbozni, de a gyártó sem hiszem, hogy bármit is fog tenni, mivel az ülések sérülése nem gyári hibából erednek, hanem abból, hogy balesetet történt.


Persze ha elutasítanak és ennek ellenére polgári perre van időd, meg pénzed, akkor hajrá!:)

2013. máj. 13. 07:33
A vétkes fél biztosítója felé kell fellépni kárigénnyel. Általában számlákkal kell alátámasztani, hogy mennyi volt az eredeti ára. A baleseti jegyzőkönyvben sem árt, ha szerepel, hogy milyen károk vannak. Elvileg a biztosító úgy is fog kiküldeni kárszakértőt.
2013. máj. 13. 07:18
én jelenteném az esetet a gyártónak / forgalmazónak is, hisz még "garanciás" az ülés.
2013. máj. 13. 05:10
Akkor ha a biztosító nem téríti polgári per? (2 ülésről beszélünk, ISOFIXes Besafe-k, szóval nem 2 fillér :( )
2013. máj. 13. 00:34

Szerintem jelentsétek ezt a kárt, talán beveszik.


(Viszont a gyerekülést baleset után semmilyen esetben sem szabad tovább használni.)

4. t_marcsi (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2013. máj. 12. 23:03
Akkor holnap felhívjuk a kárszakértőt, és lejelentjük ezt a sérülést is. Persze nem vettük észre azonnal, mert nem mozgattuk az ülést, de most hogy átadtuk javításra a kocsit, ki kellett venni, és konkrétan szét van esve a tetején a merevítés :(
2013. máj. 12. 23:01
elméletileg meg kell(ene) térítenie
2013. máj. 12. 23:00
Hátulról belémjöttek, és észrevettük, hogy a gyerekülésben lévő hungarocell elég durván megsérült az ütközésnél. Ennek a javítását/cseréjét állja a kárt okozó kötelezője, vagy polgári peres úton kell behajtanunk a költségeket? (viszonylag drága ülésről van szó, amit konkrétan november végén vásároltunk, tehát szinte új) Egyáltalán javítják ezeket az üléseket a márkaszervízekben?
2013. máj. 12. 22:59
Baleset közben sérült a gyerekülés. A kötelező téríti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook