Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A karácsony nem kötelező fórum

A karácsony nem kötelező (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A karácsony nem kötelező

1 2 3 4 5
2021. nov. 12. 10:32

Mi inkább elmenekültünk a zord, hideg, latyakos karácsony előtti őrületből valami napos tengerpartra és csak január közepén jöttünk vissza.

A gyerekek is örültek neki meg mi is.

Ez volt a családi ajándék, nálunk ez a módszer sok éven keresztül bevált.

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Alessandro)
2021. nov. 12. 10:17
👍
2021. nov. 12. 10:15

Nekem egyáltalán nem tetszik a cikk, mert megint valaki meg akarja mondani, hogy hogyan érezzünk.


Soha nem a karácsony a lényeg, hanem az amit teszünk ilyenkor is. Mivel 3 nap ünnep, ezért kicsit más.


Senki nem erőlteti rá senkire, hogy mézeskalácsot, halat és szaloncukrot egyen, senki nem erőlteti rá senkire, hogy a fenyőfáját az idei trend szerint díszítse fel.


Hanem pont arról szól, amit nagy cikkírónk írt:


"Egy olyan nap, amit megtervezhetek olyannak, amilyennek én szeretnék. "


Csak én élek eszerint? Mások, akik utálják a karácsonyt, azok mind a családi tradíciók szerint élnek?

Viszik tovább azt, ami nekik rossz emléket okozott, azaz ők is csendben ülnek a számukra utálatos családdal, majd neki állnak veszekedni?


Miért!?

Miért nem tervezik el ezek az emberek az olyan karácsonyt, ami számukra a legkellemesebb?


Én szeretem a karácsonyt!

És senki kedvéért nem fogok ezen változtatni, akkor sem ha ez mások szerint ciki, ha ez mások szerint kényszer.


Mi, kialakítottunk olyan szokásokat ezekre a napokra, amik számunkra kellemesek, ami által ünnepelünk, pihenünk, stb.


Nem, nem eszünk halat és bejglit, nem veszekszünk és soha nem érdekelt az idei trendi fenyődíszítés sem, nem járunk éjféli misére sem, és csak olyan emberekkel találkozunk, akikkel szeretjük múlatni az időt, akikkel jól érezzük magunkat.


Nem értem, hogy sokan miért gondolják azt, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy azt valaki kitalálta?

7. Alessandro (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 10:10

Így igaz, ahogy sok minden nem kötelező az életben, de azért jó hogy vannak. Végül is a legtöbb ünnepet a gyerekek várják, nekik szinte kötelező megünnepelni a hópihés Karácsonyt, a nyuszis Húsvétot, pláne a tortás születésnapokat és a kedves névnapokat. Azonban még nagyon sok felnőtt is várja ezeket az ünnepeket, mert szeretik, mert nem kell dolgozni, mert együtt a család, mert talán örökké gyerekek maradnak a lelkükben. Persze vannak akik nem szeretik ezeket az ünnepeket különböző indokból. Ezeket az indokokat azért mindenkinek tiszteletben kell tartani, mert ahogy neked sem volt kötelező megírni ezt a cikket, mégis tudomásul vesszük, hogy vannak akik hasonlóan vélekednek, mint te. Attól még, hogy nem szeretik egyesek, ezek az ünnepek sokunknál ünnepek maradnak amíg élünk.

Mindenkinek kellemes és boldog Karácsonyt kívánok!

2021. nov. 12. 10:00
Nem vagyok vallásos. A Karácsonyt ennek ellenére kedvelem, mert összehoz az emberekkel. A cikked jó, mindenki döntse el maga tetszik vagy sem.
5. globus (válaszként erre: 4. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 09:58

"Egy olyan nap, amit megtervezhetek olyannak, amilyennek én szeretnék. "


Ez a mondat mögöttes tartalmat rejt. Valószínűleg egész évben nem így történik, a hosszú ünnepen pedig "szarokrája" hangulat uralkodik.

4. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 09:56
Ezt eddig is tudtam. Azt csinálok, amit akarok. 😄 Te nem?
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 09:51

Egyetértek!

Szerettem, amíg nagy család ülte körbe az asztalt, és ott voltak közöttünk azok is, akikkel év közben csak néha-néha találkoztunk, mert az élet más városba sodorta őket. Amióta a nagy családból csak alig-alig maradtunk... keveset szólunk az asztal mellett, nincs már csillogás, nincs kacaj... csak az emlékek vannak.

Egyetértek! Nem kell a műboldogság, nem kell a hazug mosoly.

2. kannanana (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 09:43

Én bevallom, hogy nem szeretem a karácsonyt. Gyermekként szerettem, de aztán csak arra emlékszem, hogy kamasz korom óta kínos csendben ülünk 2-4 órán keresztül szépen felöltözve a családdal és mosolygunk a gagyi ajándékokra. Utálok fát díszíteni, takarítani, főzni, sütni, pakolni, kicsípni magam, amikor senki nem lát, csak az, akikkel együtt élek, a szaloncukrot, a halászlevet és a kényszeres boldogságot is.

Viszont, szeretem a fényeket, a havas tájat, a karácsonyi zenéket, a nagy családdal való összeülést, akiket régóta nem láttam, a mézeskalácsot, a likõröket...

Én sem a karácsonyt szeretem, hanem azt az idõt, amit ad maga az ünnep, és, hogy azt úgy töltöm el, ahogy szeretném.

2021. nov. 12. 09:35
Jelen állás szerint nincs olyan törvény, amely szerint börtönbe kerülhet az, aki nem ünnepli meg. Nincs olyan szabály, ami kimondja, hogy aki nem szereti a karácsonyt, az rossz ember. Nem kell megtenned, ha nem akarod. És nem kell úgy csinálnod, ahogy másoknak teszik. Nem kötelező átvenned a fennkölt hangulatot.
Nem kötelező felvásárolnod az összes szaloncukrot.
Nem kötelező az idei trend szerint feldíszítened a gyökeres fenyőfát.

Ugrás a teljes írásra: A karácsony nem kötelező
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook