Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A karácsony nem kötelező fórum

A karácsony nem kötelező (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A karácsony nem kötelező

1 2 3 4 5
40. tumbo2 (válaszként erre: 39. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 13. 11:58
szóba sem állnak velem a boltban,ha odaviszek egy zacskó ötforintost-
39. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
2021. nov. 13. 11:47
Látod...van aki gyűjti,sok kicsi sokra megy...
38. luca76
2021. nov. 13. 11:34

Az én véleményem az,hogy mindenki teremtse meg a saját karácsonyát!Feldíszített fával ,vagy anélkül, hagyományos karácsonyi ételekkel, vagy anélkül, családdal, vagy anélkül...kinek ahogy tetszik.

Én egyébként a legjobban a karácsonyig vezető időszakot kedvelem ,amíg tervezek ,kitalálom az ételeket, közvetlen kis családom kedvenceit beletervezve, várom,hogy lássam a boldog arcukat ,mert ismerem őket annyira ,hogy tudjam minek fognak örülni.

Akikkel kapcsolatban nem így érzek, azokkal pedig nem karácsonyozom,legyen az családtag ,vagy bárki.

Nekem ez az igazi karácsony, elvárások nélkül, szeretetben ,csak azokkal ,akikkel amúgy is boldog vagyok.

37. tumbo2 (válaszként erre: 36. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 13. 11:27
de mit kapsz 5 forintért?levegőt.
36. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
2021. nov. 13. 11:24

Nem mindenki dúskál a pénzben Tumbó néni...


Vannak itt kisnyugdíjasok is...)))


Nekem is baromira kell spórolnom, hogy kijöjjek belőle...))

35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 13. 11:21
én azt ötforintost vissza sem kérem a boltostól.
34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 31. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 13. 11:03

Malacpersely???


5 forintos???


Inflálódunk kérem!!!


Emeld a téteted legalább 10 forintra...))

2021. nov. 13. 09:22
Semmi se kötelező.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2021. nov. 12. 22:34
Jó terv :)
31. VendrinerPiroska (válaszként erre: 30. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 12. 22:19

Sejtettem, hogy nem a múlt karácsony volt. :)

Hát, igen, dobálom az 5-ösöket a kis malacperselyembe. Bár lehet, hogy annyira élvezném, hogy nem lenne kedvem visszajönni. A barátnőm legalábbis azóta is visszavágyik.

30. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 12. 21:57

Pedig csak ajánlani tudnám az európai télből az ausztráliai nyárba reppenni.


Amit írtam magunkról, az sem most volt, az a múlt volt, azóta egyedül élek a kutyával és megöregedtem.

a Covid miatt meg én is majrézok, csak olyan helyre megyek ahová muszáj.

29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 12. 21:52

És amilyen jól teszitek! Mindenkinek legyen olyan a karácsony, amilyennek szeretné. Ha pld ünneplésmentesen szeretné, akkor úgy. Teljesen egyetértek a cikkel.

Én is kipróbálnék egy tengerparti, barbecue-s ausztrál karácsonyt, de még egy szállodait is boldogan elfogadnék. Sőt évek óta tervezzük anyuval, csak a covid miatt még nem érzem ezt időszerűnek.

28. simple (válaszként erre: 27. - Margarita Citokina)
2021. nov. 12. 21:44
Én is pont ezt éreztem, ahogy olvastam.
2021. nov. 12. 21:35
Nagyon tetszett az írásod. Mintha a saját gondolataimat olvastam volna. Véletlenül találtam rá, de örülök neki, és annak is, hogy nem vagyok egyedül...:) Köszönöm.
26. Channa* (válaszként erre: 21. - Birebora)
2021. nov. 12. 20:57

Én november végén szoktam egy díszítéssel egybekötött takarítás félét összehozni. Ugye nagytakarítani nem kell, mert rendszeresen takarítok.

Így december elsejétől karácsonyi hangulat van otthon.

Girlandok, kandalló, ablak díszítés, fények, gyertyák, adventi koszorú, stb.


Amit lehet már karácsony előtti napokban előkészítünk és 3 napig csak pizsiben ülünk a TV előtt és filmezünk közösen. Szoktak jönni vendégek, ilyenkor felöltözünk azért:DDDD

És szoktunk mi is meglátogatni az egyik napon rokonokat.

Nem eszünk többet, nem iszunk többet, nem kapkodunk, nem veszekszünk, hanem jól érezzük magunkat:)

25. Channa* (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2021. nov. 12. 20:44
Ez az!🤩
24. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 18:26

Sok Grincs van, nincs ezzel semmi! :D


Imádom az adventi hangulatot, magát a karácsonyt, már nem annyira, mert akkor azt jelenti, hogy vége a várakozásnak, készülődésnek, ami egész évben csak egyetlen 1x van, és mindenhol, és picit mindenki megáll(hat).


Attól, hogy nem lesz fád, nem veszel szaloncukrot, stb. még karácsony lesz, neked is, ha akarod, ha nem! :)


Ha otthon vagy egyedül is pizsiben fetrengsz a rendelt pizzával, az is karácsony.

Csináld úgy, hogy neked jó legyen. Meg szerencsére több nap az ünnep, lehet ez is, az is.

23. birebora (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2021. nov. 12. 17:57
Valami hasonló lesz nálunk is.
22. Bless the child (válaszként erre: 21. - Birebora)
2021. nov. 12. 17:51
Idén a szomszédos faluban lévő halászcsárdaból fogok tálakat rendelni. Nem fogok sütni-főzni. 3 napot csak filmezéssel, pihenéssel, semmittevéssel akarok tölteni
2021. nov. 12. 17:45

Engem sem érdekel különösebben. Abban sok ünnepet nem látok, hogy a háziasszony napokig süt, főz, takarit és hullafáradtan rogy le szentestén.

Mi is sütünk, főzünk de nem egy regimentre valót. Összeülünk a családdal beszélgetünk, de erőn felül nem fogjuk túltolni.

2021. nov. 12. 17:43
A sok szabadnap miatt szeretem 😀
19. unom
2021. nov. 12. 17:39

Soha nem is volt kötelező, nem értem, ebben mi az újdonság.

Nekem is volt olyan, amikor nem tartottam, töltött káposztát pedig sose főztem.

De ettől nem fogom furcsának érezni magam.

2021. nov. 12. 17:19
Igy érzed legyen így.De a karácsonynak megvan a bensőséges hangulata és igy is lesz míg világ a világ,mondhat bárki bármit.
17. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2021. nov. 12. 16:52
nem is tudom melyik színésznő írta,hogy náluk a karácsony sütéssel-főzéssel egybekötött bolondokháza volt.nálunk is gyerekkoromban-én egyedül leszek,a lányomék délelőtt jönnek,estefelé mennek.de különösképpen nem zavar,ha egyedül leszek.
2021. nov. 12. 16:47

Tavaly megéltem életem legszörnyűbb karácsonyát!

Idén szép lesz, mindentől függetlenül. Attól is függetlenül hogy 24.-én dolgozom.

Mi 23-án fogjuk tartani a karácsonyt, nem érdekel mit mutat a naptár, nem érdekel senki fujjogása miszerint még nincs karácsony...

Várom, szeretem.

15. libikóka (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 11:17
Csinálj amit akarsz,Grincs:))Nincs vele semmi baj:))
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2021. nov. 12. 11:01

Ha ennyire nem érdekel a Karácsony, akkor miért is született ez a cikk?

Valahol azért csak piszkálja a csőröd, hogy mások a szeretteikkel összejönnek és jól érzik magukat, nem?

Aki családban él nem dönt úgy, hogy kimarad ebből a dzsemboriból.


Persze, azt túlzásnak tartom, hogy már október, november hónapokban csilivili díszítésbe kezdenek. Ők azok, akik szeretnek látványosan szeretni.

De meg lehet ezt élni csendesen, szerényen és békésen is élni.

13. elbb
2021. nov. 12. 11:01

Voltak nagyon rossz karácsonyaim. De voltak nagyon jók is. És a nagyon jók azok, amik ünneppé tették nekem ezeket a napokat és már várom. Szeretem a kis gagyi díszeinkkel feldíszíteni a fánkat, mert mindkettőnk családi díszei rajta vannak, és cukik, és a miénk. Szeretek készülni, mert tudom hogy a család összejön és majd végignézhetek az arcukon és egy kicsit mindenki gondtalan lesz. Van stressz is, mert a munkáim miatt nagyon neház összeszervezni mindennapot, de nem baj, kárpótol az a pár szép este. Mint mondtam volt pár nem szép ünnepem. De vágytam arra, hogy egyszer szép legyen. És amikor az eljött, abból tudtam építkezni és felépíteni egy olyan ünnepet, aminek a hagyományait vihetem tovább.

Nem kötelező a karácsonn, ez így igaz. De nem kötelező nem ünnepelni sem.

Én kívánom hogy mindenki találja meg azt a belső nyugalmat, meghittséget és békét, amivel az ilyen ünnepeket valóban ünneppé tudja varázsolni. :) Akár csak a lelkében is...

12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 11. - Semleges)
2021. nov. 12. 10:46

Nálunk az vezetett ehhez a döntéshez, hogy a karácsonyi stresszt ki tudjuk iktatni...

a 2 pár nagyszülő Magyarországon, ilyen olyan rokonság, 2 ezer km vezetés hóban, fagyban, szóval szinte csak macerával járt ez az időszak.


3-4 hetet együtt volt a mi 4 tagú családunk, valahol messze, repülni meg sokkal könnyebb mint autózni...

A szülők is elfogadták, mentünk helyette nyáron Magyarországra.


De hozzáteszem, én gyerekként se voltam karácsonyrajongó.

11. semleges (válaszként erre: 10. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 12. 10:36
Azt hiszem ezt én is bevezetem:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook