Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekem nem akar dolgozni 29 évesen fórum

A gyerekem nem akar dolgozni 29 évesen (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Szabokisandi (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 5. 15:39
Az én gyerekeim nem problémáznak azon, hogy nem vagyunk milliomosok. És hárman vannak. Minden háromfelé oszlik.
2020. jan. 4. 19:58

Ismerek egy remek családot.

Nem dúskálnak, azt anya okos beosztással szervezi az életüket, az apa is rendesen dolgozik.

Hat gyermekük van, akiket becsületre, tanulásra, munkára neveltek. Mind a hatban naponta van örömük. Hol az egyetemista nagyfiú sikereinek, hol a kisebbik lány jó szereplésének örülhetnek a népdalversenyen, mindig van valami, ami átlendíti őket a nehézségeken. Ha vannak - biztosan vannak, de arról nem beszélnek. Az örömről és a háláról beszélnek.

Semmi pénzért nem adnák egyik gyermeküket sem.

És egyik gyermekük sem készül kiégni.

63. 55Judit (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 11:51
Persze. Úgy gondolod hogy a gazdagok gyerekei is folyamatosan megélnének a rinyálásból? Ha nem lenne pl. aki termelő munkát végezne mert mindenki gazdag, szerinted a gazdagok mit ennének? Milyen ruhát hordanának? Milyen kocsiban ülnének?
62. Kacsahercegno (válaszként erre: 60. - Globus)
2020. jan. 4. 11:39
Most találtam meg a másik fórumot... Feleslegesen koptatom az ujjaimat. 🤦
61. globus (válaszként erre: 51. - Szabokisandi)
2020. jan. 4. 10:56

De ő nem szeret dolgozni. Amit szeret, az evés, öltözés, melegedés, világítás, internetezés, szórakozás. Valakiknek ezt is elő kell állítani, szóval szerinte jobb, ha mások dolgoznak, csak neki ne kelljen.

Tajgetosz pozitív egyed. Más berkekben herének hívják.

60. globus
2020. jan. 4. 10:54
Aztán ha elfogy a félretett pénzecskéd és van szerencséd sokáig élni, akkor aztán nyista ám. Gondolom, te vagy a másik fórumon 500-ért siránkozó kényszermunkás. Ébredj fel, királylány, vállalj felelősséget az életedért.
2020. jan. 4. 10:30
Na jó, de amiket leírtál, azok tőled függetlenül úgy vannak, nem tudsz a nyugdíjrendszeren változtatni. A saját életedért viszont te vagy a felelős. Az lehet, hogy a magyar emberek birkák, ahogy írod, de neked nem muszáj annak lenned. Nézz utána, gondolkodj, hogy lehetne a legtöbbet kihozni a helyzetedből. Akár itthon, akár külföldön. Senki nem fogja megoldani helyetted. A másik meg az, hogy attól hogy látjuk a rendszer hibáit, nem feltétlen tudunk rajta változtatni, közben meg telik az idő, meg az életünk. Attól hogy folyamatosan a hibákat keresed, meg a kifogásokat hogy miért szar minden, a rendszer maga sajnos nem fog változni, a te életed viszont egyre nyomorúságosabb lesz. Azon már nem tudsz változtatni, milyen családba születtél. Viszont ha van szakmád, tudsz munkát találni, akkor mégsem élhetsz akkora nyomorban, és ez már önmagában sokkal több, mint ami rengeteg embernek megadatik.
2020. jan. 4. 00:32
Magyarországon ha valaki nem gazdag az ne váljon gyereket annyi gondtól megtudja magát óvni h az else hinné de nem csak magát:)
2020. jan. 4. 00:29
Ha
56. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2020. jan. 3. 10:15
Nem olvastam... de akkor az ő szülei hol voltak? :)
2020. jan. 3. 10:09
Nem véletlenül nem szól hozzá a saját maga szórakoztatására nyitott témához.
54. 55Judit (válaszként erre: 53. - 16b5d6ae34)
2020. jan. 3. 10:08

Lentebb volt arról szó, kiderült nem a gyerekéről, hanem ő magáról írta ki a témát.

A vallomásoknál röhögve írta, hogy ő már sosem fog dolgozni.

2020. jan. 3. 09:58

Hol voltak a szülei, mikor nevelni kellett volna?


Most pl. honnan van pénze fűre? ...és még lenne kérdésem, ha anonim lennék :(

52. Lávli
2020. jan. 3. 09:38

Feltételezem, hogy anonimnek az indította be a fantáziáját, hogy "elviselhetetlen szenvedést okozó életuntságról" olvasott. :D


"Nem kritérium tehát, hogy a betegség halálos vagy, hogy a szenvedés fizikai legyen. 2004 óta legális – egy orvosi szakértői állásfoglalás nyomán – az eutanázia és az öngyilkossághoz nyújtott orvosi segítség olyan betegeknél is, akiknél „elviselhetetlen szenvedést okozó életuntságot” diagnosztizáltak."


[link]

51. Szabokisandi (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2020. jan. 3. 09:25

Azt hiszem félreérthető voltam. Nem arra gondoltam, hogy keressen egy öngyilkossági módot.

Hanem arra, hogy ha nem akar emberek között dolgozni, akkor kereshet olyat, amivel nem kell ezt tennie.

Pl vehet egy tanyát, ahol önellátóvá válik és nincs szüksége arra, hogy másokkal tartsa a kapcsolatot. Az alkotás, hogy megsütöm magamnak a kenyeret és megtermelem magamnak az összes szükséges élelmiszert, még örömet is okozhat.

2020. jan. 3. 09:10
Ez az illető súlyosan beteg, és szakértő segítségére van szüksége. Ezt anyu vagy apu nem fogja megoldani, sem ő önerőből. Nem szimpla ember- vagy munkaundor, ha az öngyilkosságot fontolgatja. Arról nem is beszélve, hogy hosszú távon biztos nem tudnám elviselni, ha valaki ennyire lehúzna a környezetemben és ilyen energiát árasztana (már a hozzászólásaid olvasása is lehoz az életről, abba bele se menjünk hogy milyen lehet egy szociopata embert közelről elviselni), így valószínűleg a családnak is jobb lenne, ha minél előbb hozzáértő segítséget keresne. Ezt nem egy fórumon fogjuk megoldani neked...
2020. jan. 3. 09:06

Meg egy 2 nagy büdös pofon az orvos mellé.

Jó dolgában nem tud mit csinálni szegény.

2020. jan. 3. 09:01

Na itt is az eutanázia.

Gondolom akkor te indítottad az a másik fórumot.

Neki nem erre van szüksége,hanem egy agyturkászra aki helyre teszi egy kicsit.

2020. jan. 3. 02:05

Egyébként számítógépes képzésre nem lenne hülyeség irányítani, akkor ülhet is otthon, és keres is.

Igaz, ha szociopata, akkor vannak veszélyei a dolognak, de ez a kockázat másképpen is fennáll.

46. Amaunet (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 3. 01:59

"Alapnak véli ha valakinek annyi esze van h gyereket vállal akkor az esetleges következményeket is válfaja a szülő vagy ne is csináljon gyereket álláspontja szerint..."


Ez általában így működik. Az emberek vállalják a döntéseik következményeit.

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 3. 01:44
Azért ezeket a tüneteket nem tegnap vetted észre.
2020. jan. 2. 22:17

Lehet orvos kellene neki.

Antiszociális öntörvényű. Az emberekkel való érintkezés megviselt stresszeli és szorong nagyon. Még boltba se szeret menni. Ha teheti a szobába van egész nap. Az életet iszonyú kínszenvedésként éli meg ahol ő kényszermunkára van ítélve (mókuskerék) s ettől a gyötrelmes léttől a halált is jobbnak látja. Egyre kevesebbet dolgozik ha dolgozik hónapokat de idegileg egyre kevésbé bírja. Sose volt átlagos mindíg is teljesen függetlenül gondolkodott enyhe depresszív és szélsőséges hajlama vanna is van. Iszonyú nagytehernek érzi az életet. Meg h akarata ellenére akkarják ezt ráerőlteni... Ha tehetnék akkor a fizikai munkát és az embereket azt kerüli nagyon frusztrálja mind kettő. Az emberekkel se tud bánni nem is nagyon érdekli mondjuk. Teljes mértékben elvan egymagában csendben. Ha betörnek a személyes terébe már az is zavarja. Suicid hajlama és kísérletei is voltak...

Valamennyire szociopata.. Alapnak véli ha valakinek annyi esze van h gyereket vállal akkor az esetleges következményeket is válfaja a szülő vagy ne is csináljon gyereket álláspontja szerint...

43. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 2. 19:24

Stressz? Vilkanyszerelőként?!

Azt üzenem neki, hogy egy hisztis kis büdös here, és jó lenne, ha felnőne, mert nem lesz mindig mögötte a jó édes anyja, és így bele fog dögleni a világba.

42. Guruljka (válaszként erre: 37. - Szabokisandi)
2020. jan. 2. 18:52

Már bocsánat:

"Jó pár opció van a villanyszerelés és az eutanázia között."


Igen, ugyanakkor, hogy brutál legyek, a megoldás is adott (egy villanyszerelő számára).

41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 2. 18:32

Gusztustalan kis manipuláló a gyereked.

Cseppet sem szeret, sőt nem is tisztel, mert egyébként, nem bántana meg ilyennel.

Te mit érzel? Átölel ez a gyerek, ki mondja, hogy mennyire szeret, vagy csak vádol?

Sajnos ez egy divatos jelenség, heréskednek a szülők nyakán, vádolják őket , hogy nem akartak megszületni. Volt egy ismerős, mindent a gyerekének adott, amit kiejtett a száján meg ne ölje magát a drága magzatja. Aztán nem bírta tovább a lelkiterrort, meghalt az anya. A srác 3 lakást örökölt, nyaralót stb. Nem lett öngyilkos, minden vagyonát elcseszte, aztán aluljárólakó lett, majd ott is halt meg 40 évesen.

Vannak ilyen emberek, soha nem jó nekik semmi.

Ha akart volna, már megtette volna, hogy átvezeti magán a 220-at, vagy 380-at, de ő egy zsarnok, így született, vagy ilyennek nevelted ezt csak te tudod.

40. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 2. 18:20

Hát nem tudom....

Te vagy e a főszereplő vagy valóban a gyerekedről írsz e?


Ha a gyerekedről, akkor érdekelne, hogy mire nevelted amikor még gyerek volt? Arra, hogy ő kisherceg? Mert szerintem annak megalázó dolgozni, akit a szülei elkábítanak minden baromsággal. Tudtad, hogy nem királynak született, akkor miért tetted ezt vele? Felelőtlen szülő vagy, mert a gyereked már 29 évesen a halálon gondolkodik, holott ilyenkor még a céljai megvalósításán kellene gondolkodnia/ügyködnie.


És nem mellesleg nem csak a fűre kapott rá szerintem, hanem a keményebb drogokra is, és ha nem lépsz közben sürgősen, mint felelős szülő, akkor bizony lassan vehetsz neki egy sírhelyet.



Ha te vagy a kiégett, nemszeretekdolgoznimertmegalázó, akkor szerintem kapd össze magad, mert senki nem fog helyetted dolgozni és neked megszerezni azt, amire szükséged van, max. az ostoba szüleid, akik nem örök életűek.

Még is mit képzelsz magadról? Ki vagy te? A szüleid helyében én lazán kidobnálak annak ellenére, hogy miattuk vagy ilyen...

2020. jan. 2. 16:50

Huh!


Amit gondolok, nem túl szép.


Részemről büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok és a legszebb nyelv az anyanyelvem.


Elég nagy kifogásgyáras gyereked van.

38. Icuska538 (válaszként erre: 35. - Bozsu55)
2020. jan. 2. 16:25
Igazad van! Tele vele a hoxa.. Mindennap van problemăja... Amitki tudirni😣😣😣
2020. jan. 2. 16:12

Ezerféle gondolat kavarog a fejemben. Hogy juthat el valaki idáig? Nekem is két huszonéves gyerekem van, de hasonlót sem hallottam a szájukból... A 11 éves is pontosan tudja, hogy dolgoznia kell majd. Ha antiszociális, akkor keressen olyan munkát, amihez nem kell érintkeznie másokkal. De az eutanázia gondolata szerintem is fura, ha valaki a halálon gondolkozik 29 évesen, akkor annak komoly mentális baja van.

Amúgy az eutanáziát a súlyos, gyógyíthatatlan betegeknek találták ki, nem pedig azoknak, akik nem találják a helyüket a világban. Jó pár opció van a villanyszerelés és az eutanázia között. Csak meg kéne találni, melyik a megfelelő.....

36. 55Judit (válaszként erre: 35. - Bozsu55)
2020. jan. 2. 16:09

nem szólna ám hozzá a témához, pedig válaszolhatna mindenkinek ha már megtiszteltük figyelmünkkel.

Én be is fejeztem. Kis rohadáé! nem töltöm az időmet vele!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook