Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogantatástól számított hány nap múlva jelentkeznek a terhességi korai tünetek, és mik azok, amik legelsőnek jelentkezhetnek? fórum

A fogantatástól számított hány nap múlva jelentkeznek a terhességi korai tünetek, és mik azok, amik legelsőnek jelentkezhetnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
81. k.tünde78 (válaszként erre: 77. - Hajnalh75)
2009. márc. 11. 04:32
Értem,akkor ezek szerint ez nem a szokványos endometriózis,mert annál egy idő után kipakolnak.Ha csak ezt a valamit távolítja el,akkor szerintem inkább a műtétet vállald be,mert igaz állja a 3 megtermékenyítést a TB,de ettől még pénzbe fog kerülni.Szomszédasszonykámnak kb 70-100 ezer között volt amit az injekciókra és gyógyszerekre-kúpokra kiadott úgy,hogy a TB finanszírozta(TB nélkül milla körül gondolkodj).Rengeteg mellék hatást ír a féléves gyógyszerre ugyan úgy,mint minden más gyógyszereknél,de az esély is ugyan olyan kicsi.Egyébként az endometriózisos betegeknek akik már nem akarnak szülni,de még kipakoltatni sem engedik magukat,ezt a gyógyszert szokták adni hosszútávon(évekig)a betegség tünet mentesítésére.
80. k.tünde78 (válaszként erre: 78. - Hajnalh75)
2009. márc. 11. 04:21
még nem,mensi előtt 2 nappal érdemes leghamarabb.
2009. márc. 10. 21:30
sziasztok. ha valakinek szüksége lenne babaholmira, hazahozos ruha, keresztelös ruci télre bundazsák 74es méretü. öszre tavaszra overál jó meleg, tudok segiteni megegyezés szerint
2009. márc. 10. 21:28
Ma tartok a 19 napnál,ilyenkor lehet már tesztelni, vagy várja meg a mensim időpontját?
77. hajnalh75 (válaszként erre: 76. - K.tünde78)
2009. márc. 10. 21:21
Végső megoldás lenne a műtét,nem pakolna ki,csak a vadhúst távolítaná el ,ami nekem babszem nagyságú.Ha most nem sikerül a terhesség,akkor fogom kérni a féléves gyógyszeres kezelést.Kicsit félek tőle,nem tudom milyen mellékhatása van.Jó tudni,hogy 3 megtermékenyítést a TB.áll!Köszi az infót!
76. k.tünde78 (válaszként erre: 75. - Hajnalh75)
2009. márc. 9. 18:57

Nem értem milyen műtétről is beszélt,mert azt nem akarom elhinni,hogy a "kipakolásról".

Ha nem fog összejönni,ragaszkodj a fél éves gyógyszeres kezeléshez,mert ezután 3 mesterséges megtermékenyítéssel próbálkozhattok,aminek nagy részét állja a TB.Alattomos nagyon ez a betegség sajnos.

75. hajnalh75 (válaszként erre: 72. - K.tünde78)
2009. márc. 9. 18:07
Én is hallottam erről a gyógyszerről,de ha most vagy a következő hónapban nem sikerűl,akkor vissza kell mennem a dokihoz,és gondolom fölírja.Mondta,hogy a műtét csak végső esetben,mert hason keresztül kell végezni.
74. Rowina (válaszként erre: 73. - K.tünde78)
2009. márc. 9. 09:46
Köszi,én is nagyon sajnálom,de azt hiszem ezt már írtam.
73. k.tünde78 (válaszként erre: 71. - Rowina)
2009. márc. 9. 09:41
Akkor meg csak valami baci dolgozik benned.Nagyon sajnálom,hogy nem jött össze.:-(((
72. k.tünde78 (válaszként erre: 70. - Hajnalh75)
2009. márc. 9. 09:40
Azt nem értem,ha endometriozisos vagy,akkor miért nem kezelt.Van rá gyógyszer amit fél évig kell szedni,ez idő alatt nincs menstruáció és visszább húzódik a betegség(nem gyógyulsz ki csak könnyebben tudsz teherbe esni).Valami D betűvel kezdődő gyógyszi.
71. Rowina
2009. márc. 9. 09:18
Tünde!sajnos van egy negatív tesztem:(Nagyon szíven ütött.Viszont a hányingerem még mindig fent áll!Hát kiváncsi vagyok,hogy ez meddig tart.
70. hajnalh75 (válaszként erre: 56. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 20:02
Febr.22.-én szedtem 5 napig,napi 2 szemet.Már lassan 2 éve,hogy próbálkozunk,se sikertelenűl.A gyógyszert még csak most kezdtem el szedni,ugyanis kicsit alacsony volt a peteérésem.Sajnos nekem is van egy endometrózisom,ami akadályozhatja a teherbeesést.Ez egy vadhús ,ami a haviból táplálkozik,akár meddőséget is okozhat,roncsolja a petefészket ,és mindent, ami ott található bent.Nekem még nem javasolta az orvos a műtétet,mert a mérete nem változik.De,ha továbbra sem sikerűl a bébi, akkor muszáj leszek kés alá feküdni.De viszont,ha terhes lennék nem tudna táplálkozni ,és így magától elpusztulna.
69. Rowina (válaszként erre: 68. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 19:56
Igen,számomra is hihetetlen ha az első alkalommal össze jönne!De ez már nem sokára kiderül.
68. k.tünde78 (válaszként erre: 66. - Rowina)
2009. márc. 8. 19:49

Na látod ez eszembe se jutott,hogy a neme miatt Jónásoztok,pedig tudtam ,hogy erre is alkalmas a módszer.

Az szuper lenne ha mindjárt az első alkalom bejött vólna.:-)

Én kétkedtem kicsit mikor ólvastam róla,de Te lennél nekem akkor a 100%meggyőzés.

67. Rowina (válaszként erre: 65. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 19:44
Köszi!Elolvasom!
66. Rowina (válaszként erre: 64. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 19:42
Most tévedsz!Annyira szerettem volna kislányt,hogy a neten keresgéltem,milyen modszerrel lehet nagy az esélye,akkor találkoztam a Jónás modszerrel.Tehát nem régota probálkozunk,és hát ez volt az első probálkozás:)
2009. márc. 8. 19:40

Be linkelek egy jó eszközt,nézzétek meg.Nem drága és sok babára vágyó párnak segített már.Nekem még nem volt személyes tapasztalatom,de fontolgatom,mert akár foggátlásra is célszerű szerintem.

A neve "ovulációs mikroszkóp"

[link]

64. k.tünde78 (válaszként erre: 63. - Rowina)
2009. márc. 8. 19:36
Úgy legyen!Egyébként mióta próbálkoztok,mert gondolom nem valentinos nap vólt az első próba.Csak azért gondolom mert a Hold naptárral(Jónás)akkor szoktak próbálkozni,ha egy ideje nem jön össze a lurkó.
63. Rowina (válaszként erre: 61. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 19:19
Háááát,nekem 2 császárom volt.Remélem semmi nincs csak baba,egyre inkább bizom benne,nem szeretném,hogy valami gond legyen,nagyon szeretnék még egy kislányt!
62. k.tünde78 (válaszként erre: 60. - Rowina)
2009. márc. 8. 19:17
De nyugi,szerintem nem ezek okozzák a tüneteid.
61. k.tünde78 (válaszként erre: 60. - Rowina)
2009. márc. 8. 19:16

Az endometriozis tulajdonképp,álltalában császár után szokott lenni,de nem kizárt norm szülő nőknél ill.eddig még nem szült nőknél.A betegség lényege,hogy a petefészekben gyulladásos-gennyes-véres váladék van és a petevezetők ezmiatt hegesednek.A szomszédasszonyom küzd vele.

A pcos(ha jól emlékszem.poli cisztás ovárium szindrómának mondják )abbol áll,hogy a petefészkek ciszták alakulnak ill. a mire a tüsző megrepedne abbol is ciszta lesz.Ezzel én küzdöttem 4 éve.Fetrengtem a rosszulléttől hónapokon keresztűl.

60. Rowina (válaszként erre: 59. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 19:09
Na most nem lettem okosabb:(ezeket a "betegségeket"nem ismerem.Mind két gyermekem könnyen fogant,nem volt gond.
59. k.tünde78 (válaszként erre: 58. - Rowina)
2009. márc. 8. 19:07
az endometriózis egyik jellegzetes tünete az állandó hasgörcs,tehát ez ciklustól függetlenül mindig,hányinger nem igazán párosúl pellé.A pcos-nál mindkettő tünet jelen van.Mindkét esetben nehéz ügy a teherbe esés,viszont nem lehetettlen.
58. Rowina (válaszként erre: 57. - K.tünde78)
2009. márc. 8. 19:04
Én is kiváncsi vagyok!De nagyon!Legalább tudni fogom mi a helyzet,nem idegelem magam-e miatt.Elöbb kezdödött a hányinger,de megfázás miatt még nem volt hányingerem,de hát sosem lehet tudni:)A másik ha nem baba akkor mitöl van?
57. k.tünde78 (válaszként erre: 54. - Rowina)
2009. márc. 8. 18:59

Kiváncsi vagyok,mi lesz a tesz eredménye.Egyébként az jutott eszembe,hogy nem e véletlen a baci szórakozik veled,mert ugye megvagy fázva és ez is járhat hányingerrel hasigörcsel stb.Időrendben Te tudod meik volt hamarabb,a megfázás vagy a rosszulléteid.

Örülök,hogy ma jobban voltál,egyed a vitamint,hátha megszünteti szép lassacskán a pocifájást

56. k.tünde78 (válaszként erre: 53. - Hajnalh75)
2009. márc. 8. 18:54
Nagy valószinűséggel bébi,mert a kávé a legjobb alternatív tesz a kismamiknak,hacsak nem a closti maradványa szórakozik mellék tünetként.Mikor is szedted,vagy szeded még?
55. Rowina (válaszként erre: 53. - Hajnalh75)
2009. márc. 8. 18:38
Szia!Nem vagyok nagy segítség,amint ha olvastad én is kételyek között vagyok!De ha nem bírod a kávé szagát az lehet jel,nekem Tünde írta!
54. Rowina
2009. márc. 8. 18:37
Tünde!A kávé főzés megvolt,de annyira még mindig nem érzem intenzíven az illatokat.Valamit éreztem egész közelröl,de alapból hányingerem volt:(Ma reggel bevettem kismamáknak való vitamint,nem tudom ez volt-e az oka de a mai napon nem volt annyira görcsöm,hála az égnek!Remélem lassanként elmulik!
2009. márc. 8. 15:43

Sziasztok!


Nagyon szeretnénk babát ,most tartok a 16. napnál ( Clostilbegyt tablettát szedtem)kb 4 nappal ezelőtt nagyon fájt a hasam alja, most pedig rosszul vagyok a kávétól.Ma is elkészítettem a kávét,de egy korty után elkapott az undor.Egy darabig biztosan mellőzöm,amúgy se voltam kávé függő.Szerintetek,lehet hogy bébi van a dologban? Tudom,hogy még korai,de hátha!

52. k.tünde78 (válaszként erre: 51. - Rowina)
2009. márc. 7. 14:43

Helyes!!!!

Ketten mindjárt okosabbak vagyunk.-)))))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook