Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fizikai munkát végzők miért maradnak örök prolik egyes emberek szemében? fórum

A fizikai munkát végzők miért maradnak örök prolik egyes emberek szemében? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
17. timycat (válaszként erre: 7. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 07:50

A diplomások között is sok a hulladék. Ez inkább emberfüggő, mint szakma.


Amit leírtál az kb ugyanennyire igaz orvosokra, jogászokra, közgazdászokra stbstb...

16. Görögtánc (válaszként erre: 7. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 07:31
Jujj, ebből néhány igaz a diplomásokra is. Náluk sem ritka, hogy szarnak bele egymás munkájába, bunkók, vagy alkeszok.
15. b39c721a9b (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. ápr. 11. 07:26

Egyébként megjegyzem, rengeteg szakképzett munkaerő áramlott el a nyugati országokba. Nyilván ha jó lenne nekik az, ami itt van, nem mennének el (nem csupán a pénzről szól).

Egy svájci, ausztriai, németországi építkezésen ez a műfaj, amit itt csinálnak egy páran megengedhetetlen.

14. b39c721a9b (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. ápr. 11. 07:23
Ez már csak a kötelező kötekedés része, ami jellemzi a fórumokat. Megszoktam.
13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 07:22
Tökéletesen leírtad, és bármennyire durván hangzik, az ilyen fizikai munkások miatt nem akar a legtöbb értelmiségi szülő a gyerekének olyat akinek "csak" szakmája van vagy hogy az a gyerek szakmát tanuljon diploma helyett. Nem az a baj, hogy az illető kétkezi munkából él, mert óriási szükség van szakemberekre; hanem a sztereotípiák: a bunkóság, a simliskedés, az ivás és társai amit sajnos nagyon, TÚL sokan, "stabilan" hoznak is közülük.
12. b39c721a9b (válaszként erre: 9. - Borian)
2023. ápr. 11. 07:21
Az építőipar után Ausztriában dolgoztam, most Magyarországon vagyok, jelenleg egy tanfolyamot csinálok, ezzel szeretnék elhelyezkedni. 😊
11. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 07:20

Szerintem ne foglalkokozz másokkal. Én egyre többször kapom magam azon, hogy elhagyja a számat, hogy diplomás létére hogy lehet ekkora tudatlan bunkó.

Szóval én azokat az embereket ignorálnám, akik ezt gondolják, hidd el, nem mindenki.

Ha körülnézek a környezetemben, akkor a legjobb fej haverjaink nem diplomások...

10. Bichi (válaszként erre: 7. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 07:17
Ha te is ott dolgoztál, akkor te is lopsz, bunkó vagy, és iszol? Hisz ebbe a halmazba akkor te is beletartozol...
9. Borian (válaszként erre: 7. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 07:16
Nagyon értelmes összefoglaló. És végül mi lett veled?
8. b39c721a9b (válaszként erre: 7. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 07:16
*Mikor meghallják ezeket az összegeket...
7. b39c721a9b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 07:01

Akkor elmondom mi a tapasztalatom a fizikai munkát végzőkkel, ezen belül is az építőiparról fogok beszélni, mivel ebben dolgoztam egy ideig.


Kőműves mellett voltam segédmunkás 2021-ben, napi 10 eft-ot adott, azt mondta ez a kezdet, később többet fog adni és alkalmiként jelent be. Bár tudtam, hogy többet keresnek a segédmunkások, de nyeltem egyet, gondoltam kipróbál, aztán többet ad. Nem ez történt; mert ahogy telt az idő a napi 10 eft-ot se adta oda sokszor, egy idő múlva csak akkor kaptam meg, amikor a legnehezebb munkákat csináltuk. Mondjuk letettünk 4 köbméter betont 30 fokban, ketten...


Ha több emberre lett volna szükség, ő akkor sem hívott, volt amikor a tulaj segített be, mert nem végeztünk volna. Állandóan sírt a szája, miközben megkapta a 30-40 ezer forintot napi szinten. Idővel az is nyilvánvalóvá vált számomra, hogy én gondolkozok helyette. Pl. amikor vakoltunk, nem tudott meszet szerezni, mészpótlót tett a betonkeverőbe, leesett a vakolat sokszor, valami nem volt kerek. Fogtam, elolvastam mi van a mészpótlóra írva, mondtam neki, hogy rosszul csinálja, mert a vízbe kell beletenni. Észrevettem nem tetszik neki, de utána megállt a vakolat.

Nem gondolkozott logikusan. Sajnos beleláttam abba is, amit a többi "mester" csinál. Sima taplóság a másik munkáját nem tiszteletben tartani. A villanyszerelő brigád simán áttrappolt bakancsban a gipszkarton lapon, pedig ha szólnak kb. 30 másodpercbe telik és arrébb tesszük. Ez csak egy eset, sajnos volt több ilyen is (nem sorolom, mert estig itt ülhetnék).

Arról se beszélve, hogy az összes "mester" után (épületgépészek, csőszerelők, villanyszerelők stb.) takaríthattunk mi. Tudtommal mindenki maga után kell(ene, hogy összetakarítson...


Lopás: sajnos sokan meglopják a munkaadójukat, a szerencsétlen, aki nem lát bele az építőiparba, nem tudja miből mennyi kell. Szóval van aki a fizetése mellé még egy 200-300 ezer forintot is csinál "okosba" (ami sima lopás, több anyagot rendel mint kellene aztán eladja). Egyébként bennünket szintén meglopott egy másik csapat...


Ivás: igen, a mai napig jellemző, előttünk dolgozott egy kőműves brigád, azok szerintem féldekással meg dobozos sörrel üzemeltek.


Bunkó viselkedés: miért kell a nőknek beszólogatni, meg utánuk fütyülni? Ennél nagyobb gyökérséget el sem tudok képzelni. De még szerencsétlen gimnazistáknak is. A káromkodást már nem említem, mert az elfogadott.


Kiszámíthatatlanság: nem titkolt szándékom volt, hogy azért megyek el segédmunkásnak, mert később az építőiparban akarok dolgozni. De így nem lehet... Kezdjük ott 6 hónapból 3 napot jelentett be. Amíg az ember nem tud önállósodni, el kell viselnie ezt az egészet, a napi bejelentést, azt, hogy maga után fizeti az egészségügyi járulékot, a főnöke megbízhatatlanságát, volt olyan amikor 10 perccel indulás előtt szólt, hogy ma mégsem megyünk dolgozni.

Mivel optimista vagyok még akartam adni egy lehetőséget az egésznek, Budapestre mehettem volna segédmunkásnak kőműves mellé, napi 15 eft-ért. Mikor elkezdenek ezek az összegek, az emberek elkezdenek számolgatni "milyen jól hangzik, mennyire sok az", de közben nem. Egyrészt egész évben NEM tudsz dolgozni, ha dolgozol mondjuk 8-9 hónapot és leosztod arányosan a fizetést, akkor az már nem is olyan sok, ugye? Itthon az építőipar ciklikus, lehet ugyanúgy be fog állni, mint 2008-ban, mi lesz akkor egy kezdővel? Hogy fizeti a megélhetéséhez szükséges költségeket?

Ehhez a munkához ráadásul jóval többet kell kajálni, mint a szellemi melóhoz. Zabpehellyel nem vagy el délig, ha betonozni kell... Most azokat a szempontokat sorolom, ami miatt szerintem NEM választja ezt a területet normális ember, vagy ha igen, akkor később menekül belőle.

Szóval ha valaki burkoló, asztalos, vagy hegesztő akar lenni és Magyarországon dolgozna ebbe, én lebeszélném, a fentebb felsoroltak miatt. Ha nagyon ezt akarja csinálni, akkor tanuljon meg németül.

Élnek külföldön, építőiparban dolgozó ismerőseim, ott más a helyzet.

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 11. 06:55
Javítom. Több lábon állni. Nem élni.
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 06:52

Nézd! Azt írod, hogy rég túltetted magad ezeken, de nekem úgy tűnik, mégsem.


Ha elégedett vagy a munkáddal, a vállalkozásoddal, akkor magasról tegyél rá, hogy ki miért szörnyülködik, hogy „csak” szakmád van.

Nem kell mindenkinek diploma ahhoz, hogy olyan munkája legyen, amivel jól is keres. Említed, hogy az anyósok szemében nem voltál jó parti a tanár vagy óvónő lányuk mellett. Ez butaság. Egy jó villanyszerelő sokkal többet keres, mint a pedagógusok. És még rengeted olyan szakma van, ami jóval több pénzt hoz a házhoz, mint az általad említett tanári vagy óvónői. Nagyon nagy szükség lenne jó szakemberekre.


Ne foglalkozz azzal, ha valaki amiatt prolizza le a másik embert, mert nincs diplomája vagy nem szellemi munkát végez! Ha te valóban elégedett ember vagy, akkor ne törődj ilyenekkel! Tanárokon és óvónőkön kívül is rengeteg diplomás van, aki alulfizetett, és ha nem lép időben, akkor tényleg lesz oka sírni, hogy mennyire alulfizetett. Nézd meg, nálunk már alig találsz igazán jó orvost. Mert akik jók voltak, már régen nincsenek itthon. Kivitték a szellemi tőkéjüket oda, ahol meg is fizetik őket. Lehetne még sorolni.


Szóval ne keseregj! Azt mondod, megteremtetted magadnak az egzisztenciát. Akkor nincs semmi gond.

Egyébként egyetlen dolog van még, amiről írtál. Tanulni tényleg sohasem késő. Több lábon élni pedig hasznos.

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 06:49

Ne foglalkozz velük, az emberek korlátoltak.


A villanyszerelő az egy nagyon faca szakma!


Nekem van diplomám, és nem egy évfolyamtársam végezte el az egyetemet, mert a szülők nyaggatták, mert majd mit szólnak mások stb. aztán feltették a diplomát a polcra és elmentek "melósnak". Semmi értelme nem volt így, csak kidobott pénz, idő pusztán mert meg akartak felelni másoknak.

3. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 06:40

Én injább azt kérdezném, miért nem tanulsz, ha már potenciális barátnő célozgatott rá és zavar, ha emiatt nehezebb párt találni?

Tényleg nem késő.

Nekünk van egy kedves ismerősünk, tetőfedő, de közben már felnőttként elvégezte a történész szakot és most PhD-zik belőle. Egyrészt, mert érdekli, másrészt mert tudja, hogy amior már itt fáj, ott fáj, nem biztos hogy a tetőkön akar mászkálni, kockáztatatva, hogy egyszer leesik.


Ha téged semmi ilyesmi nem vonz, vállalkozóként nagyon hasznos lenne valamilyen üzleti diploma, meglátod, nayon hasznos tud lenni a vállalkozásod sikeresebb vezetéséhez is

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 06:36

Ha még kérdéseid vannak ezzel kapcsolatban, akkor még nem tetted túl magad ezen.

Az ilyen emberek buták ahhoz, hogy tovább lássanak a diplomán és a pénzen, függetlenül attól, hogy nekik van-e diplomájuk vagy sem.

Jobban is jártál, hogy nem kerültél be ilyen családba, mert semmi pénz nem elég az ilyen embereknek és valóban tönkre is mentél volna, hogy kielégítsd az igényeiket.

2023. ápr. 11. 05:02

Volt az életemben egy válaszút,melynél a főiskola,vagy a egy szakma elsajátítása között kellett választanom. Végül villanyszerelő lettem, melyet azóta vállalkozássá formáltam, elég magas egzisztenciát elérve ezzel, de nem is ez most a releváns a kérdésemnél.



Úgy érzem,dolgozhatok,és kereshetek bármennyit,sok ember szemében akkor is csak max egy kicsit pénzesebb, normálisabb proli maradok. Nem egy lánnyal való ismerkedés alkalmával kaptam, hogy "nem késő a diploma,ugye tudod?"


Vagy "tönkre fogsz menni fiatalon,mint a többi melós"


Vagy egyszerűen közölték,hogy az Ő nagyvárosi,egyetemi baráti körébe Én nem passzolok,mert mindenki szellemi munkát végez. Anyósok szemében is az örök "nem túl jó parti" kategória voltam, csak mert a lánykájuk tanár,vagy óvónő lett.



Baromi sértő volt,de ezeken már rég túl tettem magam, inkább csak az érdekel, miért kezdenek el az emberek,vagy szörnyűlködni,vagy kacagni,mikor egy a pályaválasztás előtt álló fiatal úgy dönt ,Ő asztalos,hegesztő,vagy burkoló akar lenni?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook