Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fizikai munkát végzők miért maradnak örök prolik egyes emberek szemében? fórum

A fizikai munkát végzők miért maradnak örök prolik egyes emberek szemében? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
77. Görögtánc (válaszként erre: 76. - Tumbo2)
2023. ápr. 11. 19:17
Azt elhiszem, de egy hipermarketben már alaposan be lehet vásárolni hozzá
76. tumbo2 (válaszként erre: 75. - Görögtánc)
2023. ápr. 11. 19:16
egy falusi boltban nemigen van nagy választék.
75. Görögtánc (válaszként erre: 73. - Tumbo2)
2023. ápr. 11. 19:12
Egy jól összeállított vega étrendből nem tud hiányozni olyan, amit csak hússal lehetne pótolni. Egyedül a vegánoknak kell pótolniuk a B12 vitamint.
74. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Görögtánc)
2023. ápr. 11. 19:12
két adag ribizlis túróst sütöttem,háromnegyedét a húgomék ették meg,persze a bolti mézes krémes mellé.
73. tumbo2 (válaszként erre: 69. - Görögtánc)
2023. ápr. 11. 19:10
a lányom sem evett húst vagy fél évig ,bizony bajban voltam,régen itt falun,mit főzzek.aztán az orvos mondta,legalább csirkehúst egyen.gond nélkül megeszi a fasírozottat,rántott húst,de inkább a gombát.
72. Görögtánc (válaszként erre: 71. - Tumbo2)
2023. ápr. 11. 19:10
Az édeset én is megutálhatnám már, mindig rájárok. 😱
71. tumbo2 (válaszként erre: 69. - Görögtánc)
2023. ápr. 11. 19:06
gyerekkorom óta odavoltam húsért,az édeset utáltam.mondom,nekem nullás vércsoportom van.
70. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 18:59
Én ezt nem tapasztaltam. Sőt, inkább azt látom magam körül, hogy egyrészt megbecsülik a diplomást, másrészt nagyra értékelik a "melóst", a szakembert.
69. Görögtánc (válaszként erre: 67. - Tumbo2)
2023. ápr. 11. 18:56
Nem fogyasztok húst. 😬😅
68. bozsu55 (válaszként erre: 55. - Puncsos)
2023. ápr. 11. 18:55
Bizony,bizony.
67. tumbo2 (válaszként erre: 66. - Görögtánc)
2023. ápr. 11. 18:55
míg az apám élt ,addig volt,most is van mindenféle állat.az unokaöcsém,a lánya,az én lányom,vejem,húgom,mind állatbolondok.szeretem én az állatokat főleg a rántott csirkét,jó csülköt.
66. Görögtánc (válaszként erre: 65. - Tumbo2)
2023. ápr. 11. 18:50
Még bírom meg én akartam így. Még a kecske tervben van, hogy jön a házhoz.
65. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Görögtánc)
2023. ápr. 11. 18:48
gondolom,fiatalabb vagy.a szomszédasszony eddig mindent szépen megkapált,tegnap reggel már csak bottal tudott kijönni.
64. Görögtánc (válaszként erre: 55. - Puncsos)
2023. ápr. 11. 18:45
Kicsiben én is ezt nyomom. Kert, gyümölcsös, baromfi van a háznál. Mellette dolgozni járok.
63. Amaunet (válaszként erre: 55. - Puncsos)
2023. ápr. 11. 18:40
Szerintem nagy dolog ezt ma is bevállalni. Nem szűkölködni akarok és nem belerokkanni a gazdálkodásba.
62. tumbo2 (válaszként erre: 61. - Dombrádi Ildikó)
2023. ápr. 11. 18:25
a volt főnököm egy oltári nagy bunkó volt,ordított mindenkivel,velem is bár megérdemeltem,de lehet,hogy a telefonon értették félre egy pályázat adatait.mondta,tegyem a fiókba,hát oda tettem.na aztán mit kaptam érte,mondom elájulok,ha bemegyek.aztán ordított ,mint állat,aztán lenyugodott.de az emberekért kiállt mindig.
2023. ápr. 11. 18:05

Szerintem nem az az ember értéke, hogy milyen munkát végez, hanem, hogy egyenes, emberságes, jóindulatú-e.

Ismertem olyan diplomás "nagy" embert, aki bunkó volt, lenézett mindenkit, akinek nem volt diplomája...valakinek a "jóembersége" nem biztos, hogy a tanultságán múlik.

A munka meg mindenképp tiszteletre méltó! Nagy szükség is van rá. Gondoljunk bele : mit csinálnánk pl. a vízvezetékszerelők, asztalosok,pékek, buszsofőrök, földművelők nélkül?

Mikor a nagy covidmizéria volt, az orvosokat, ápolókat dicsérték a helytállásukért ( jól esett, mert valóban kemény idő volt), de egy szó se esett pl. a kórházi takarítókról, pedig nélkülük mi se mentünk volna semmire !

Egyszóval mindenkinek a munkájára szükség van, és a lényeg, hogy aki amit csinál, azt tegye szívvel-lélekket, legjobb tudása szerint!

60. tumbo2 (válaszként erre: 38. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 17:51
az unokaöcsém is ezt csinálta egy darabig.festett,még egy hely sem volt,ahol normálisan evett volna,utána mosakodjon,hogy a buszon ne koszosan jöjjön haza.
59. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 11. 17:45
sajnos én már segítségre szorulok.régen háromkor jöttem meg a munkából/iroda/ akkor álltam neki a kertet kapálni.akármilyen meleg volt,már nem bírom.én is most,hogy találtam két jó munkást,szerencsétlen férfi meghalt.permeteztem,veteményeztünk,a végén már alig tudtam járni.
58. tumbo2
2023. ápr. 11. 17:36
az enyémben ugyan nem.jöttek az epret kapálni,mondja,a nő,hogy erzsike néni.engem ne nénizz,akkor szia erzsike.kaptak üdítőt,meg persze pénzt is,mondom én nem szatócskodom,nektek,meg nekem mennyit ér a munka.a húgom,mikor bezárták a gyárat az irodából elment fizikai munkát végezni.semmivel nem lett kevesebb.
2023. ápr. 11. 17:29
Mert az egyes emberek barmok.
2023. ápr. 11. 16:46
Az aki lenézi az ilyen embert, az nem dolgozott életében se. Vagy legalabbis nem tudja mi az a munka. Marmint a fizikai része.
55. Puncsos (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 11. 16:44
Nem olyan nagy dolog ez. Régen faluhelyen minden nő, asszony, lány be volt fogva mindenbe. Nagyanyám még traktorozott is. De kihordta a ganét a jószágok alól, megfejt, elvitte a tejet leadni az átvevőhelyen, vízért ment az ártézi kútra napi kétszer-háromszor, mert naluk ivóvíz se volt sokáig. Aztán ezt csinálták látástól-mikulásig. Kakas szótól kakas szóig. Sőt még földjük is volt. Gyümölcsös, szőlő. Két tehén, meg 2 ló. Disznó, tyúkok. Sose volt egyszerű a paraszti élet.
54. timycat (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 11. 16:35

Húgom is nőként üzemeltet egy kis gazdaságot, a legdurvább hogy az alkalmazottai is nők 🤷‍♀️


Pedig nehéz fizikai munka, mégis a nők jobban beleállnak, amíg fiúk, férfiak voltak csak a baj volt velük.


A mellette lévő másik 2 állattartó is fiatal lányok, egyedül. Érdekes...

53. globus (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 11. 16:29
Szóval elköltöztél 🙂 Bátor vagy, és úgy látom, sikeres is. Földmunkában nincs láblógatás, de sok örömet tud adni, persze ha szívesen csinálod. Jól kompenzálja a gép előtt ülést.
52. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 16:25

Ilyenek az emberek: előítéletesek. De a politikàban is pàr évtizedig azt nyomtàk, hogy csak az az értékes ember, aki diplomàs. Most próbàlnak a szakoktatàsra fókuszàlni, amikor màr sikerült tönkretenniük. És emiatt reagàlnak így az emberek, ha egy fiatal szakképző suliba menne, mert az elmúlt sok évben az ilyen iskolàkat feltöltötték a tàrsadalom selejtjével. Pedig pont azoknak kellene oda jàrniuk, akik becsületes szakemberek akarnak lenni. Mert azokra tényleg nagy szükség van és lesz.

Én nem fizikai munkàs vagyok, de nem is diplomàs, ha valaki ezt megemlíti, csak annyit mondok: Hàt valakinek dolgoznia is kell...

Téged meg szívesen fogadnàlak vejemnek, csak még nincs eladósorban a lànyom.

51. 69fcad429e (válaszként erre: 46. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 16:17
Nem hát, ahhoz ész is kellene. Bocs a sarkos fogalmazásért, de allergiás vagyok az "értelmiségi semmit se csinál, ingyenélő senki" hozzáállásra.
50. Amaunet (válaszként erre: 48. - Globus)
2023. ápr. 11. 16:09

Most jöttem be a permetezésből. Távmunkában dolgozom. Itt is csak az a munka, amibe bele lehet rokkanni. Az nem, ha még éjjel 1-kor is a gép előtt ülök. De ezt a vidéki életet én választottam. Eddig jutottam a diplomámmal.:D

Ja! A falubeli férfiak akik többnyire közmunkából vagy segélyből élnek nem jönnek hozzám dolgozni, mert nálam dolgozni kell és ránézek, hogy mit csinál.:)

A faluban van még négy nő, akik egyedül építik ki a gazdaságukat.

49. b39c721a9b (válaszként erre: 48. - Globus)
2023. ápr. 11. 15:30

Csináltam mindkettőt. A szellemi munka máshogy nehéz, mindkét munkában el lehet fáradni. Ráadásul a munkát sem olyan könnyű sokszor letenni, van amikor az ember azon kattog, azzal álmodik.

Mondták párszor - fizikai munkát végző ismerőseim - hogy én nem lehetek elfáradva, mert az irodában nem csinálnak semmit. 😊

48. globus (válaszként erre: 46. - B39c721a9b)
2023. ápr. 11. 15:03
Típusosan jellemző az az értékítèlet is, hogy "az irodisták lófaxt se dolgoznak, aktatologató népség". Aztán adódik egy hivatali elintézendő, az értelemszerűen kitölthető kérdéseknél segítségre szorulnak...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook