Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A festéshez használt hengerekkel kapcsolatban mit érdemes tudni? Melyik fajtát érdemes választani? És milyen anyagból? fórum

A festéshez használt hengerekkel kapcsolatban mit érdemes tudni? Melyik fajtát érdemes választani? És milyen anyagból? (tudásbázis kérdés)


16. Anyagi
2022. máj. 12. 20:42

Mindenki nagyon aranyos volt, hogy megosztotta velem a tapasztalatait!

Én még sosem használtam, ezért minden információnak örülök!

:)))

15. Anyagi (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. máj. 12. 20:40

De jó! Ez is nagyon jó információ!

Sokan nem is gondolnak a súlyra!

És tényleg jó, hogy említed, hogy lényeges a festék sűrűsége!

Köszönöm!

14. Anyagi (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. máj. 12. 20:36
Neked is köszönöm szépen!!!
13. Anyagi (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. máj. 12. 20:36
Köszönöm szépen!!!
12. Anyagi (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. máj. 12. 20:36

Nagyon szépen köszönöm!!!!

Mindkettőre szükségem lesz!

11. cilabogyó (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. máj. 11. 09:17
Nálunk hétfőn kezdődik a festés. Ablakcsere utáni festés, ajtófestés. Régen magunknak festettünk, de már nem vállalunk ekkora házat. De tény és való, hogy akkor van a legnagyobb tisztaság.
2022. máj. 11. 08:41

teleshopnál,,sose,,semmitse!!


Amit Channa* ír jó, (csak én útállom az obit)!


Bemégy festékbótba, vagy barkács/házfelújítóba, azt ott megaszongyák mi kell..

(Kivéve ahol én lakok, a barkácsbótos a drabolómérlegetseösmeri.)

9. libikóka (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. máj. 11. 08:38
Mivel én mást tapasztaltam azt írtam le,,
8. globus (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. máj. 11. 08:37
Akármennyire alaposan takarítunk, legnagyobb tisztaság festés után van. Ykkor tényleg minden le van pucerálva.
2022. máj. 11. 08:33

"Van a teleshopnál egy henger amibe bele kell tölteni a festéket és úgy működik"

Én használtam ilyen hengert, a tapasztalatom az alábbi: El kell találni a festék sűrűségét, különben őmlik belőle, használhatatlan.

Feltöltve nehéz, nő létemre szárral nem tudtam használni e miatt.

Szár nélkül létráznom kellett a plafon és magasabb falakhoz.

Mivel nekem nehéz volt a csuklóm teljesen kikészült.

Csak akkor nem csöpög, ha nagyon sűrű a festék. Nekem nem tetszik, ha vastagon van a falon. Hígabb festéket használtam, amivel nagyon gyorsan kellett dolgozni, de így is minden csupa kosz lett.

Lényeg, soha több et.


A Channa által bemutatott henger nekem is bevált, hosszú és rövid nyéllel is. Gyorsan és szépen lehet vele dolgozni és még anyagtakarékosan is.

25 cm-es henger női csuklóra méretezett, nem fájt tőle még órák múlva sem.

6. libikóka (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. máj. 11. 08:32
Jaja,,nekünk is megvannak a régiek,,de most kiszanáltam,,jobb az új,,nem túl drágák:)))Szeretek én is lassan de szépülünk,,csak ez a sok pakolás ide oda🙄😏.De hát csak így lehet:))
5. globus (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. máj. 11. 08:27

Így van. Nem annyira drága, igazából az a lényeg, hogy új legyen. Mondják, hogy használat után kimosod és jó lesz, de szerintem úgy összeszárad, meg sem közelíti az újat.

A nyél használható, elég cserélni a hengert.

Szeretek festeni 🙂 De csak ha már rendesen glettelve van.

2022. máj. 11. 08:11

Falhoz ilyesmit szoktunk venni: [link]


Ajtó-ablak festéshez ilyet: [link]

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2022. máj. 11. 08:09

Most festünk mindent,,ajtókhoz ablakokhoz,szivacshenger vált be.

Falakhoz,,nem néztünk típust, vettünk többfélét , jók,,,ne vedd talán a legolcsóbbat,,és ha te festessz ne is a legnagyobbat(baromi nehéz lesz egy idő után)de lehet jó széles.Legyen ecseted is a sarkokhoz az nem igen megy hengerrel.Ne aggódj nem nehéz ,inkább türelem játék:))A plafonhoz legyen jó hosszú,, Nagyon Masszív,, kihúzhatós nyél.Vannak szettek is amiben benne van,,a henger ,ecset,,a festéktálca,nyél,festék lehúzó.

Van a teleshopnál egy henger amibe bele kell tölteni a festéket és úgy működik,,nagyon dícsérték,,tök tisztán fest nem csepeg(láttam),,de a hagyományos sem vészes:)))

2022. máj. 11. 07:55
Persze, hogy mit szeretnél festeni!
2022. máj. 11. 07:50

A festéshez használt hengerekkel kapcsolatban mit érdemes tudni? Melyik fajtát érdemes választani? És milyen anyagból?

Még sosem használtam, hálás lennék minden jó tanácsért!

Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook