Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem felcsinálta a szeretőjét, amit nem tudok feldolgozni. Hogyan békéljek meg ezzel? fórum

A férjem felcsinálta a szeretőjét, amit nem tudok feldolgozni. Hogyan békéljek meg ezzel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
182. birebora (válaszként erre: 181. - Bozsu55)
2022. márc. 16. 18:13
Nem irta, pedig rákérdeztem kétszer is.
181. bozsu55 (válaszként erre: 83. - Pteri)
2022. márc. 16. 17:27
Nem olvastam végig az összes hozzászólást,de egyértelmű választ nem olvastam hogy pontosan fele fele arányban tulajdonosok az ingatlanon,akár a férj külön vagyona is lehet, nem mindegy,annak ellenére,hogy tett hasonló megjegyzést,hogy ez érdekli legkevésbé.
180. Dream Renee (válaszként erre: 105. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 16. 16:53
Ezt.
2022. márc. 16. 16:51

Itt nagyon sok válaszadónak sok esze van! Egy depressziós nőnek olyat írni, hogy megbukott, mint anya...

Olvassátok vissza azt a mondatot, amiben utoljára ír! Lehet ez volt az utolsó löket neki!

178. forrest2010 (válaszként erre: 175. - Bellabi)
2022. márc. 16. 15:48
... dehát eddig se apuka új tyúkja járt oda a 3 gyerkőchöz h ellássa !! gondolom éppen elég volt neki h beletette a ..csáját a házba ! / tiszta haszon neki !!!
177. Piroska52 (válaszként erre: 176. - Piroska52)
2022. márc. 16. 13:47
Jav. Férjemtől.
176. Piroska52 (válaszként erre: 170. - Aszparagusz)
2022. márc. 16. 13:47

Az én egyik fiam is elvált, tudom hogy nem könnyű.

Sőt, az első férjétől én is. De nem volt gyerek.

De feladni a biztos tetőt a fejed felől, csak azért mert dühös vagy?

Három kicsi gyerekkel?

175. bellabi
2022. márc. 16. 13:41
Úgy oldja meg anyuka a 8 órás munkát a kisgyerekek mellett,ahogy apuka és a többi szülö is megoldja. És nem, nem mondtam, hogy apuka ne fizesse a részét, vagy ne felezzék a házat. Fizesse apuka a részét tartásdíjban, és felezzék a házat. De anyuka is tegye be a saját részét, ne csak várha a sültgalambot.
174. fincsi5 (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 16. 11:56

Hirtelen döntés volt, és saját magadat nézted, nem a gyereket. Mennyi gyerek van manapság kitéve állandó, vagy sok költözésnek, mert anya elsősorban magára gondol, és továbbáll.:((


Olyan car a ház, vagy miért nem harcolsz érte. Én nem szerettem az előző lakásban lakni, de ha kenyértörésre került volna sor, tuti, hogy odaszögeztem volna magam.

173. Solar-Tochter (válaszként erre: 168. - Aszparagusz)
2022. márc. 16. 11:29
Mert szinte senki nem is tud róla, hogy kérhetné. Ha kéri és jogos, akkor meg is kapja.
172. syria (válaszként erre: 161. - Solar-Tochter)
2022. márc. 16. 11:02

Általánosságra vonatkoztatva igazad van, de erre az esetre nézve nincs, mert a menekülés nem a sokk, hanem a sértett önérzet miatt történt. Ráadásul nem egyik pillanatról a másikra, hiszen volt pár nap reálisan átgondolni, mérlegelni a következő lépéseket. A költözésben segítő 3 embernek – mint kívülállónak – lehetett volna annyi esze, hogy lebeszéljék a hülyeségről. Inkább abban támogatták volna, hogy a pacák ne vihesse a macát a közös otthonba, hanem menjen el a farka után!

(Befizetnék arra, hogy hasonló esetben a férjem bárkit beköltöztessen a közös gyerekeink mellé a közös otthonunkba! Az útilaput régen feltalálták.)

171. tien (válaszként erre: 170. - Aszparagusz)
2022. márc. 16. 09:52

"lehet ,hogy az elköltözés volt a jobb"

Igen ,a gyerekek rögtön megérzik ,hogy valami nagyon nincs rendben.

Inkább kicsit szűkösebben ,de viszonylagos nyugalomban.


Ps:

Ha én lennék ebben a szituban és a drága hölgyet kellene kerülgetni ,lehet már a sitten lennék .(terhességgel eggyüt is.)

Az ember első gondolata ,nem észérvekre támaszkodva :fuss ebből a helyzetből minél messzebb .

Persze hidegfejjel illene gondolkozni ..

170. aszparagusz (válaszként erre: 104. - Piroska52)
2022. márc. 16. 08:22

Ha a férj nem járul hozzá az eladáshoz, hosszú évek telnek el, ameddig azt sikerül.

Abban igazad van, hogy ugyanannyi joga van ott lenni, de a gyerekek nyugalma érdekében, lehet, hogy az elköltözés volt a jobb.

169. aszparagusz (válaszként erre: 136. - Channa*)
2022. márc. 16. 08:19

A gyerekek apja azt csinál a tulajdon részével amit akar. Nem köteles a gyerekeinek adni.

A tartásdíjat általában fix összegben állapítják meg, a gyerek szükségleteire tekintettel, figyelembe véve mindkét szülő jövedelmi helyzetét.

Az 50 % annyiban igaz, hogy a a jövedelem max. fele terhelhető, de itt már 4 gyerekre fog osztódni.

Az ingatlant a f.i nem tudja hirdetni, mert csak a fele az övé.

168. aszparagusz (válaszként erre: 160. - Solar-Tochter)
2022. márc. 16. 08:15

Magyarországon házastársi tartásdíjat csak nagyon ritkán ítélnek meg.

Kb. akkor, ha olyan az eü. állapota, hogy nem tud dolgozni, és semmilyen juttatásra nem jogosult.

167. aszparagusz (válaszként erre: 165. - Forrest2010)
2022. márc. 16. 08:14

Így igaz.

A különélő szülő pénzben, a gyerekekkel élő természetben járul hozzá a gyerekek neveléséhez.

Ameddig a gyerekkel élő mos, főz, takarít, tanul a gyerekkel, hozza-viszi, stb. azalatt a különélő szülő ráér pénzt keresni.

166. semleges (válaszként erre: 165. - Forrest2010)
2022. márc. 16. 08:11
Egyszer valóban forintosítani kellene. Hallottam már ilyet és a férj nagyon keményen fizetett.
165. forrest2010 (válaszként erre: 24. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 16. 01:19
... és az a többletmunka ? amivel hozzájárul mindenhez ? az akivel a gyerekek ottmaradnak ? ha azt forintosítja az ember ? akkor hol kellene beleraknia a fi-nak is 110 ezret ?!!!
164. forrest2010 (válaszként erre: 152. - Bellabi)
2022. márc. 16. 01:10
... azta !!! ... nem te vagy az a másik nő véletlenül ? mert valami nagyon hibádzik nálad !!! az már tuti !!!
163. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 16. 01:07
... Jézusom !!! Azt még értem h úgy érzed h belepusztulsz !!!! ... de hogy hagyhattad ???????????? ! h még oda is költöztesse azt a ri.ancot ?! / már ne is haragudj ! de minek lehet nevezni 1 ilyet ?!!! / lehet elválni , lezárni ha car az egész ?! mit képzelt az a te.ű h holnaptól többnejűség lesz nálatok ?????!
2022. márc. 15. 22:28

Akármennyire kiborít érzelmileg a helyzet,rendezni kell az anyagi részét.Egy fél házat/fél ház árát nem lehet veszni hagyni.Akkor sem, ha nem lenne gyereketek, de három gyerekkel pláne meg kell próbálni a lehető legtöbbet “kiszedni” a közös egzisztenciából, amit a jog biztosít.

Nem azért írok ilyet, mert arra akarnálak sarkallni, hogy légy bosszúálló-ezért írom, hogy annyit érj el, amit a jog biztosít, de abból a maximumot.

Egyedül három kisgyerekkel kőkemény lesz, anyagilag és érzelmileg is.

161. Solar-Tochter (válaszként erre: 154. - Syria)
2022. márc. 15. 21:28
Amikor az ember sokkot kap, az első gondolata a menekülés. Valószínű ezért ment el ő. Ilyenkor nem gondolkodik reálisan. Kívülálló mindig jobban látja.
160. Solar-Tochter (válaszként erre: 152. - Bellabi)
2022. márc. 15. 21:15
Ebben tévedsz. Bizonyára nem hallottál még házastársi tartásdíjról. Egyedülálló 3 gyerekes anyának biztos jár. Gondold át, hogy oldanád meg a napi 8-10 órás munkát. 3 gyereket 3 különböző helyre vinni reggel, majd bemenni a munkahelyre, ledolgozni teljes munkaidőt, azután 3 különböző helyről elhozni a gyerekeket, bevásárolni, otthon várja a háztartás.Vacsora készítés, mosás vasalás, napi takarítás, foglalkozni, együtt lenni a gyerekekkel. Fürdetni, mesét olvasni, altatni. Mindezt mosolyogva, jókedvűen.
2022. márc. 15. 21:08
Egy jó ügyvéd kell és mindent amit lehet vinni.
158. Solar-Tochter (válaszként erre: 151. - Gabbbicica)
2022. márc. 15. 21:06
Még házastársi tartásdíjat is kérhet. Mert 3 kicsi mellett nem tud 8-12 órás munkát vállalni. + oda- vissza utazás, bölcsibe, oviba , bevásárolni rohangálás. Egyedül.
157. Solar-Tochter (válaszként erre: 137. - Aileron44)
2022. márc. 15. 21:00
Simán meghirdetheti.
156. Solar-Tochter (válaszként erre: 127. - Birebora)
2022. márc. 15. 20:52
Nem örökre hagynám ott, dehogy. Csak amíg összecsiszolják aput új anyuval.
2022. márc. 15. 20:43

Kivulallokent ez amugy egy sz.r helyzet mindenkinek.


A 3 meglevo gyerek elvesztette az eddig megszokott csaladjat, lakohelyet. Egy haz helyett, ahol mindenkinek akár kulon szobaja is lehetett, 42 m2-re kenyszerultek, kert nelkul.


Anyjuk a fajdalmai miatt biztos megvaltozott, apjuk ki tudja, mennyit torodik veluk, de ott meg megjelent egy terhes idegen.... plusz kistesojuk lesz...



FI-nak sokkal kevesebb penzbol; mint eddig pluszba meg kell oldania a lakhatast, pszichologust stb. Plusz az erzelmi oldal, hogy megcsalták; terhes a szereto...


A szereto is raebred majd, hogy mennyi penz fog 3 gyerekre gyerektartasra elfolyni, plusz ott lesz a 3 gyerek pluszban kethetente, a nyari szunet feleben...


A ferjnek is ki kell talalni, hogy fizeti ki FInak a ház felét, gyerektartast.. vagy ha eladják a házat, mibol vesz egy fél ház árabol másikat...

Lehet, hogy az uj gyerek meg nem is tervezett, ugyhogy robbant a csaladja, de erkezik is helyette az uj, nincs hetyeges ujabb nokkel meg szabad elet....


Osszessegeben a ferjnek a felesege elé kellett volna allnia megcaalas helyett, h rendezzék az anyagiakat, azt, h ki hol lakik es menjenek kulon....


De mivel mar keso, a 3 gyerek erdekeben FInak mihamarabb ossze kell kapnia magát, es kialakitani az uj eletuket, es rendezni a ferjevel az anyagiakat.

154. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 15. 20:21

A megcsalást nem kell feldolgozni, az a méltatlanság megtörtént, már nincs vele mit kezdeni. Megbékélni akkor fogsz, ha mindent elkövetsz azért, hogy a gyerekek ne igyák a levét az apjuk könnyelműségének.

Megértem az elkeseredettségedet, az utálatodat, de az albérletbe költözéssel rossz döntést hoztál. A férjed kimondta, „hogy vége, mégse velem akar maradni”. Akkor kellett volna kinyitnod az ajtót, és kilöknöd rajta (nyilván képletesen értem a lökést), nem pedig vérig sértve elmenekülni, megalázva elkullogni 42 négyzetméterbe nyomorogni 3 kisgyerekkel, amikor a szerető még nem is költözött a házatokba - ha jól vettem ki az írásodból. Ebből a pozícióból nehezebben tudsz küzdeni, mintha maradsz, és a sarkadva állva megtiltod, hogy odahozza a libát. A férjed rúgta fel a házasságot, miért nem ő takarodott el? Nagy könnyelműség veszni hagyni a ház téged illető részét, nem értem, hogyan gondolod komolyan, hogy az téged nem érdekel. Bármi történhet a férjed jó nettójával, akkor mihez kezdesz az albérletben?

Cseréljetek! Költözzetek vissza a házba, a párocska meg menjen az albérletbe! Ha van a férjedben némi felelősség a gyerekei iránt, akkor megteszi.

153. tien (válaszként erre: 152. - Bellabi)
2022. márc. 15. 19:58

Három kisgyerek mellett hogy vállaljon még plusz munkát?

Ja ,a FI dögöljön bele a melóba ,a kedves szeretőnek meg legyen kinyalva a segge is ugye? ?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook