Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem felcsinálta a szeretőjét, amit nem tudok feldolgozni. Hogyan békéljek meg ezzel? fórum

A férjem felcsinálta a szeretőjét, amit nem tudok feldolgozni. Hogyan békéljek meg ezzel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
212. bellabi (válaszként erre: 211. - Birebora)
2022. márc. 17. 15:27
A gyerekekre a gyerektartás van, azzal én is egyetértek. A problémám azzal van, ha az elvált feleség a saját költségeire kér, mert nem akar dolgozni.
211. birebora (válaszként erre: 209. - Bellabi)
2022. márc. 17. 15:10

Ebben az esetben miért lenne az? Három gyerekre kell a pénz. Persze az anya is dolgozzon, de azt boritékolom, hogy kevés lesz.


A másik esetben sem tartom annak, ha nekik jó, hogy az asszony otthon a pali eltartja, miért lenne gusztustalan, az ő dolguk.

210. bellabi (válaszként erre: 209. - Bellabi)
2022. márc. 17. 15:09
Vagy ha eladjak a házat, akkor hitellel tud lakást venni a feléböl, akkor meg hiteltörlesztö van albidíj helyett.
209. bellabi (válaszként erre: 208. - Sommersby)
2022. márc. 17. 15:07

Volt már gyerekem, amikor 8 óra mellett pluszmelóztam. 8 órás munka bölcsi - ovi idöben, pluszmeló este, hétvégén otthon. Nem volt kellemes, de kellett ahhoz, hogy késöbb jobb legyen.


Amúgy a gyerekek után persze, hogy fizesse az apuka a tartásdíjat, az a jövedelme fele, kb 100 ezer Ft lesz. Ez, ha anyuka nem kapja össze magát, kb az albérletre lesz elég vagy arra sem.


Asszontartás qrva izléstelen, nekem az is az, ha kapcsolaton belül tartatja el magát valaki, hát még utána.

208. Sommersby (válaszként erre: 152. - Bellabi)
2022. márc. 17. 14:28
Először is tévedés, mert hallottam már Magyarországon is asszonytartás megítéléséről. A másik, hogy 3 gyerekes anyuka 8 óra után még majd vállal még plusz munkát..., a gyerekeit meg elhozza óvodából, iskolából valaki?? Netán a volt férje? Vagy majd hazamennek maguktól..., magad sem gondolhatod komolyan. A gyerekeknek nemcsak anyagiakra van szüksége, hanem együtt töltött időre is az édesanyjukkal!A gyerekek eltartásához - vagyis a tartásdíj megállapításához - a férj jövedelme az alap! Aszerint állapítják meg, a kereset összegének megfelelően vonják le, ráadásul itt 3 gyerek után fogják. Ennyi!
2022. márc. 17. 14:22
Pitiáner kisstilű viselkedés. Az ő szégyene.
206. Sommersby (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 14:20
Ne haragudj, de nem jó apa, ha jó apa lenne, akkor ő fogta volna magát a nőjével (akár terhes, akár nem!) és mentek volna együtt albérletbe, és nem tűrte volna, hogy Te költözz el 3 gyerekkel albérletbe. Jahh, hogy látogatja őket, csoda... (na, még szép). Egyelőre ne félj attól, hogy kevésbé fogja a közös gyerekeitek látogatni. Inkább abba gondolj bele, milyen lesz majd 3 gyerek után tartásdíjat fizetni férjednek. Nem lesz annyira vidám élet..., az új nő meg rájön, hogy azért lehet a legális élet, és nem a szeretőként bujkálás, nem is olyan fantasztikus. Hiszek a Karma erejében, mindenki visszakapja majd az élettől, ahogy másokkal bánt...
205. Sommersby (válaszként erre: 203. - 37e1ff8723)
2022. márc. 17. 14:00
Enyémbe sem. Nekem annyi is elég volt, hogy volt egy viszonyom, ahol a férfi még utolsó napokban is írta, hogy találkozzunk, utána mikor erősen kamuzást éreztem, megírtam, keressen olyan nőt, akihez tud menni, megbántam ugyan. De két nap múlva kaptam extől az új nőjével közösen egy csókolózós szelfit extől, "Igy jártál." - szöveggel. Utána azóta tudom, hogy el akarja venni feleségül, (igaz vagy 60-65 éves nő, kép alapján, ex szerint babát várnak...). Szóval az ilyen kicsinyes bosszú is bántó roppantul. Pedig nálunk nem volt közös gyerek... Ex sem röhög a képembe, mert jól kiosztottam.
204. Sommersby (válaszként erre: 105. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 13:56
Nem mondta senki, hogy elbuktál volna, mint anya. Aki elbukott, mint ember az maximum a férjed leginkább, meg a szeretője, aki 3 gyerekes apával kezdett. A másik, hogy lehet más is így cselekedett volna, mert roppant megalázónak érezheti egy nő az ilyen helyzetet, pedig nem neked kellene magad ostorozni. A férjed és a szeretője viselkedése undorító. Csak tanácsként írták (én is), hogy ami jogilag Neked (és gyerekeidnek) jár, azt ne hagyd, persze kell először erő átgondolni, hogyan tovább. Ügyvédet keress! Járt utána, milyen jogaid vannak. Sok sikert!
203. 37e1ff8723 (válaszként erre: 202. - Sommersby)
2022. márc. 17. 13:46
Az enyémbe sem röhögne.
202. Sommersby (válaszként erre: 107. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 13:44
A férjednek joga van a lakásban lenni (más kérdés, hogy gerinctelen alak...), de az új nőjének a gyerekkel a hasában NINCS joga ott lenni (bármennyire terhes is, én képembe nem röhögne, mert megtépném, nem röhögne...). Neked viszont jogod van a 3 gyermekeddel ott lenni, megértem, hogy lelkileg szörnyű helyzet, de nem bírod megoldani egyedül, fordult ügyvédhez, és azért harcolj, ami jogosan Téged és a Gyermekeidet illet, nem bosszú hadjáratról beszélek, arról, amitől boldogabbak lesznek a gyermekeid, hogy anyagi biztonságban élnek, és Neked nem megy el sok pénzed az albérletre. Több pénzed marad, több időd lesz a gyerekeidre.
2022. márc. 17. 13:34

Csak a cimet olvastam el és máris felment bennem a "pumpa".



Elhagyva ,kiszolgáltatva,megalázva,kettő gyerekkel még tűrnöd kellene? Ki mondja ezt? Aki vét az tünjön el és az viselje a következényeket.Egy ilyen ember nem társ,sem apa.Minnél hamarább szabadulj meg tőle.Minden jót kivánok neked és gyermekeidnek.Mindig van új nap!

200. Sommersby (válaszként erre: 198. - 37e1ff8723)
2022. márc. 17. 12:58
Nekem az a véleményem, hogy milyen gerinctelen férfi az ilyen, aki eltűri, hogy a felesége a közös gyerekekkel költözik, és beköltözteti a szeretőjét. A nőt pedig kiraknám mint macskát..., oda, de előtte ... (nem írom meg mit csinálnék vele...). Jogilag megpróbálnám minél előbb kirakni, ha a férj marad a nővel a régi házban, akkor meg ami jogilag nekem jár a házból, bíróságilag igényelném vagyonmegosztásnál, már csak a közös gyerekek érdekében is.
199. bellabi (válaszként erre: 191. - Solar-Tochter)
2022. márc. 17. 12:53

Dehogy. :)


Csak nem bírom az olyan embereket, akik nyekeregnek, hogy kevés a pénzük, de még egy 8 órás munkát sem vállalnak be. Amikor nekem kevés volt a pénzem, ledolgoztam a 8 órámat, és mellette plusz munkákat vállaltam. Sokan élnek így, szülöként is.


Amúgy a megcsalásal nem értek egyet, de azzal még kevésbé, hogy együtt maradjon egy pár, ha már valami nem jó, valamelyik fél már nem úgy, már mást szeret. Ez nem tipikus hütlenség, annál a megcsaló általában ott marad a biztos, de szokásos rosszban. Itt úgy tünik, a hütlen férj valóban szereti az új nöt, hiszen válik miatta. Szerintem jobb, mintha visszaballagna asszonypajtihoz és nézegetnék a széttört életük darabjait. Persze még jobb lett volna, ha elöbb válik, utána lesz szerelmes másba, de sok ember nem lép ki plusz motiváció nélkül a kapcsolatából.


Amúgh a férj látogatja a gyerekeit naponta(!), csak akkor vitte a közös házba az új nöt, amikor az FI elköltözött, többször kezdeményezett beszélgetést az FI-vel a válásról, hogy közös megegyezés legyen. Az FI a hisztis liba, aki elhúz a közös házból, nem táegyal, rácsapja a masikra az ajtót. Akkor meg?

198. 37e1ff8723 (válaszként erre: 196. - Sommersby)
2022. márc. 17. 12:37
Nem tudom, ki tanácsolta, hogy kerülgesse őket, de szerintem nem gondolta komolyan. Legtöbben azt írtuk, hogy hiba volt elköltözni (ha jól értettem, a szerető később költözött oda). De bármikor visszamehet. A nőt pedig (egyedül vagy segítséggel) dobja ki, mert semmi keresnivalója a házában.
197. Scherlock (válaszként erre: 196. - Sommersby)
2022. márc. 17. 12:34
Egyetértek!
196. Sommersby (válaszként erre: 171. - Tien)
2022. márc. 17. 12:27
Igen, észérvekkel, persze, hogy maradjon a feleség a régi házban, érzelmileg meg ki bírja, hogy kerülgesse a férjét és a terhes szeretőjét. Én biztosan szétszedném a nőt, egyáltalán mekkora undormány egy olyan nő, aki egy 3 gyerekes apával áll össze, jó, szerelem, legyen, akármi, de még beteszi a fenekét is (bocsánat) a házba. Mondjuk ehhez egy ennyire gerinctelen férj kell, sajnos, mint ez a férj.
195. Sommersby (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 12:17

Olvasva ezt a történetet, maximálisan megértem az elkeseredettséged, hogy megalázottnak érzed magad. Nem te tehetsz erről a helyzetről, ezt egyetlen nő sem érdemli meg szerintem, (bármilyen megromlott is volt esetleg az adott házasság már). Nem jogos a megcsalás, hanem undorító, hogy a férjed odaköltözteti a szeretőjét, mégis, hogy gondolta, hogy te ehhez vágjál jó képet?? Szerintem több, mint undorító, még úgy is az lenne, ha nem lennének közös gyerekeitek, így meg főleg az, hogy egy apa a 3 gyerekére sincs tekintettel, a 3 gyereke menjen a feleségével albérletbe, míg ő a szeretőjét beköltözteti??? Komolyan mondom, agyrém! Mondjuk őszintén mondom, én terhes, nem terhes a nő biztosan megtéptem volna, kerülgetni a nőt, akit a férjem felcsinált, most én is direkt használom ezt a szót. Maximálisan megértelek, hogy nem bírtad elviselni ezt a helyzetet. Viszont, ha a lakás közös, akkor ne te a 3 gyerekkel legyél albérletben, akkor a férjed fizesse ki a ház értékét, add be a válópert, ha teheted fogadjál ügyvédet, ki képvisel egy esetleges vagyonmegosztási perben.

Talán jogilag nem volt a legjobb ötlet az elköltözés, de ezt a lelkiállapotot, amiben lehettél/vagy, amiatt érhető. Viszont, ha közös a ház, van a neveden bármennyi házrész, azért igenis harcoljál, 3 közös gyereketek van, ha jól értem, igenis a gyerekeidért harcolj. Esetleg, hogy erőt gyűjtsél ebben a méltatlan helyzetben, amibe kerültél, fordulj pszichológushoz, beszéld ki a problémáid, vagy valakihez, jó barátnőhöz, akinek elmondhatod a fájdalmad.

194. semleges (válaszként erre: 193. - Syria)
2022. márc. 17. 10:53
Lehet, hogy az a fél nem is fél?
193. syria (válaszként erre: 180. - Dream Renee)
2022. márc. 17. 08:45

Senki nem írt olyat, hogy megbukott, mint anya. A FI fordította le erre magának (nyilván depressziósan) a többünk által leírt JÓZAN véleményt: hiba, mi több felelőtlenség volt birtokon kívülre menni, fejest ugrani 3 kicsivel a semmibe. (Ilyet gyerek nélkül se tennék, mert az önérzetemnél fontosabb a (fél?)házam, ami a váram.)

Nagyon figyelemre méltó hozzászólások: 174. fincsi5 és a 187., 188. is.

2022. márc. 17. 08:29

Kedves F.I. Nehez most neked nagyon.Feldolgozni is nehez lesz, de ott a 3 gyerek,az o erdekeit kell nezned.A haz kozos tulajdonu? Joerzesu ember a ferjed helyeben elment volna a nojehez, es ha annak nincs kecoja, elmegy alberletbe.Nem a regi csaladjanak kellene lelepnie...


Ha nem akarsz visszamenni,es kuzdeni az igazadert,akkor jogi uton kellene ervenyesiteni azt.Sok erot kivanok.

191. Solar-Tochter (válaszként erre: 175. - Bellabi)
2022. márc. 17. 07:26
Te vagy a terhes szerető?
2022. márc. 17. 00:46

Kedves FI!


Remélem jól vagy. Majd jelez, hogy mi van veletek.

2022. márc. 16. 23:07
Ha az érzelmeid iranyitanak, buksz. Dobd / szakits ~
188. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 183. - 820e00bff1)
2022. márc. 16. 22:05

A FI. szerint itt sincs nyugalomban, akkor már teljesen mindegy, hogy a megszokott helyen borul ki az anyuka, vagy egy idegen helyen, ahol még fizetnie is kell. Mert itt sem nyugodt.

Az férje, "csak" akkor vitte oda az új nőt, amikor FI. szedte a sátorfáját a 3 gyerekkel és elhagyta a családi fészket.

Úgy gondolom arra gondolhatott, megijed a férje és visszatartja a gyerekek miatt is. El lett taktikázva a dolog.

Rettenetesen sajnálom a feleséget, még inkább a gyerekeket.

187. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 179. - Dream Renee)
2022. márc. 16. 22:00

Gondolom te vagy a FI.


Kilóg kissé a lóláb, ma jelentkeztél be, és azonnal rá is leltél erre a fórumra.

186. Scherlock (válaszként erre: 183. - 820e00bff1)
2022. márc. 16. 21:57
Én se.
185. 37e1ff8723 (válaszként erre: 183. - 820e00bff1)
2022. márc. 16. 21:56
Miért nem az otthonukban neveli?
184. rabankari (válaszként erre: 183. - 820e00bff1)
2022. márc. 16. 21:52
Egyetértek.
2022. márc. 16. 18:55
Èn nem csodálom,hogy elhúzott onnan. Joga van a gyerekeit nyugalomban nevelni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook