Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cukorbeteg macskádat mivel és hogyan eteted? fórum

A cukorbeteg macskádat mivel és hogyan eteted? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 22. 10:29

Egyébként tényleg érdemes beruházni egy magasabb kategóriás tápra.

Mivel jobb minőségű, magasabb energiatartalmú, ezért kevesebbet eszik belőle a macsek.

Ez nálunk tapasztalat!!

2013. jan. 22. 10:27

A tápok közül egyébként milyen ízesítésűt használtok?

Mert az én cicám pl. a csirkehúsosra allergiás - az állatorvos szerint ez nagyon sok macsekra igaz, hogy a csirkehúsos állateledelre allergiás reakcióval reagál.

13. emagdi
2013. jan. 21. 22:21

oh, hát sajnos igen, ezektől a tápoktól elképzelhető hogy beteg lesz egy idő után :(


eleve érdemesebb száraz tápra átszoktatni a cicát, és abból valamilyen prémium minőséget venni (még árban is jobban fogsz kijönni, mint bármilyen alacsony minőségű konzervvel).


de a legjobb persze ha húst veszel neki, és minimális rizzsel keverve adod neki. (macskáknak zömében fehérjére van szükségük, nagyon kevés szénhidrátra).


ha úgy gondolod, hogy beteg a cica, én mindenképp a hússal való etetéssel próbálkoznék (csirke, hal, marha), az a legbiztosabb, az a legtisztább (nincsenek adalékanyagok, színezékek, hulladékhús stb benne).

legalább addig, amíg úgy látod hogy nem gyógyult meg...

12. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 11. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 21. 18:41
jav. Pre Vital -t.
11. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2013. jan. 21. 18:39
Tescos konzervtápot evett, most vettem neki Pro Vitalt.
10. emagdi
2013. jan. 20. 15:57
egyébként milyen táppal eteted általában a cicát?
2013. jan. 20. 15:56

sima állatkereskedésben nem fogsz tudni venni gyógytápot, ezeket az állatorvosok forgalmazzák, nála tudnád beszerezni.


addig is szeritnem kész táp helyett próbáld meg nagyrészt hússal etetni, így el tudod kerülni a túlzott szénhidrát bevitelt, valamint a felesleges adalékanyagokat is.

2013. jan. 20. 15:26

Érdekes téma.:)

Írd majd meg légyszíves,hogy mit mondott az állatorvos,meg hogy te miket változtattál meg nála.

7. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 6. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 19. 10:26
meg a hangja is olyan mély
6. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. jan. 19. 10:26
Nem fajtiszta ,de a természete és fejformája, füle alapján mintha erős sziámi beütése lenne. Nem ivartalanított, kandúr cica. Köszi, megnézem amit írtál.
2013. jan. 19. 10:21

Lehet kapni "gyógytápot", elvileg a ti esetetekben talán elég még az elhízott macskának való, ha még tényleg nem cukorbeteg.

Fajtiszta egyébként? Ivartalanított?

Bemész egy nagy áruházba, ott árulnak ilyen speckó tápot. Én a Royal Canint javasolnám.

Igen, drága, de össszehasonlítva a többivel: kevesebbet eszik belőle a macska, mert sokkal jobb minőségű. Tapasztalat!!

4. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. jan. 19. 10:11
Még nem, de minden jel arra utal, hogy az lehet. El akarom vinni, de addig is úgy szeretném etetni, hogy az állapota ne romoljon. Azt olvastam, hogy macskáknál gyakori, hogy egy ideig elő-cukorbetegség van, ami megfelelő étrenddel még ellensúlyozható.
2013. jan. 19. 10:03
Állatorvoshoz elvitted már?
2013. jan. 19. 10:03
Lehetőleg olcsóbb , de cukorbeteg macskának való tápot szeretnék neki.
2013. jan. 19. 10:02
Az a gyanúm hogy a 1,5 éves macskánk cukorbeteg vagy cukorbetegséget megelőző állapotban van. Hatalmas étvágya van, ordít az ételért (pedig kétszer eszik naponta és nem is keveset) és nagyon hízékony is, de ha nem eszi az átlagos macskáknak való adag négyszeresét ,akkor meg nagyon lefogy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook