Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti cukorbetegségnél miket szabad enni? fórum

Terhesség alatti cukorbetegségnél miket szabad enni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
110. TSydy
2010. jan. 10. 22:47

Szia! Lehet, hogy ellenőrizték, csak a papírra elírták....én is jártam így a máv-ban. Már a 38. héten jártam, mikor elírtak egy laborleletet és mehettem vissza pisilni. Mit ne mondjak Csepelről bemenni egy "csurrantás" miatt melegben hatalmas pocakkal meg időre evéssel nem volt kellemes.

De jó neked, hogy nem izgat a tű. Én nem nőttem ki a tűfóbiámat hiába szúrkáltam magam, most 15 hónapos a fiam és mentünk influenza oltásra már megint a víz vert ki a láttán. Ráadásul már előre tudom, ha újra terhes leszek akkor szinte biztos, hogy újból inzulinra fogok szorulni.

Gratulálok a negyedik gyerkőchöz!

2010. jan. 8. 23:35

Én is azt hittem, elrontottak valamit a laborban, de a doki azt mondta, nem ,mert oda van írva, hogy ellenőrizve.

Azt nem értem, hogy ha nem lett elrontva, hogy nem ájultam el és most akkor meg hogyhogy magas.

Ha meg mérési hiba, akkor meg kissé durva, hogy csak emiatt lett kontrollálva és pont az ellenkezője derült ki....


Sydy!

Köszi a választ, mondjuk engem nem izgat a hetente szúrás, abszolút hidegen hagy a tű... egyébként nekem negyedik baba.

Én Pesten lakom illetve Budán és a Szt Imrében szülök, és itt van diabethológia, ide küld a dokim.

108. TSydy
2010. jan. 8. 22:55
Szia! Hát sajnos nekem nem csináltak több uh-t, de hetente jártam a diabetológiára kontrollra. Nyugi én tényleg cukros voltam a végén inzulinoznom is kellett magam. Szóval nyugi a te eredményed egyáltalán nem olyan magas, valszeg a diabetológus orvos is meg fog nyugtatni,legfeljebb elküld a dietetikushoz (bár nem tudom hol laksz, hallottam olyat, hogy az orvos mondta el nagyvonalakban hogyan kell enni, mert diétás orvos vagy nővér nem volt.) Ha lelkiismeretes a diabetológus akkor azért vissza fog hívni kontrollra. Ez meg ahogy hallottam orvos meg helyfüggő, én a Klinikákra jártam, ott minden hétfőn volt kismama rendelés és bizony ott reggel vérvétellel kezdtük, majd megettük a vitt kimért reggelit és utána egy óra múlva újabb vérvétel volt. Sajnos ez gondolom nem túl jó hír. De nyugi, szerintem különösebben Neked semmi bajod, élvezd a babavárást!!!!!! (Irigyellek, mert mindamellett, hogy én azért ezt jól kikaptam annó, imádtam terhes lenni!)
107. Pirosalma (válaszként erre: 103. - 17e00e6b93)
2010. jan. 8. 21:42
Az 1,9 mmol/l egészen biztosan mérési hiba.
106. 17e00e6b93 (válaszként erre: 104. - Fd8e423e9e)
2010. jan. 8. 16:43

Szia!

Köszi, megnézem az oldalt!

Te kismama vagy? Nem tudod ilyenkor gyakrabban kell járni kontrollra meg uh-ra is? Vagy csak a plusz vérvételről van szó?

105. fd8e423e9e (válaszként erre: 103. - 17e00e6b93)
2010. jan. 8. 16:16
Jah, hogy nem szirupot itattak vele másodjára, hanem ennyi kellett egy kiflit, inni egy pohár tejet? Hmmm akkor mondjuk tényleg lemehetett volna akár 6-ra is, de szerintem akkor sem gáz ez az eredmény. Nyugi!!!
104. fd8e423e9e (válaszként erre: 103. - 17e00e6b93)
2010. jan. 8. 16:15

A 7,2 szerintem nem vészes, simán 7,5-ös határ alatt van! Annyi, hogy figyelni kell az étkezésre, ajánlom a macosz.hu-t


150 g ch elosztva 5-6 alkalomra naponta, de ott van tápanyagtáblázat és minden jó dolog leírva az étkezéssel kapcsolatban

2010. jan. 8. 15:53

Sziasztok!

Úgy néz ki, én is cukros lettem, 30 hetes terhes vagyok.

Nálam véletlenül derült ki valószínűleg, elég bonyolult.

Mikulás előtt volt a terhelés, ezzel a glükóz sziruppal.

Nekem csak a felső határokat mondta a doki. Hogy éhgyomri 6 és terheléses 7 felé ne menjen.

Meglett az eredmény, éhgyomri 3, 7, terheléses 1, 9. Igen jól olvassátok, 1, 9.

gondoltam nem 6 és nem 7, akkor jóvan.

egész decemberben zabáltam tovább, mit sem törődve semmivel, hisz Karácsony, Szilveszter stb.

Januárban elmentem a védőnőhöz és mondta, hogy az az 1, 9 brutál alacsony és szerinte elrontották, mert akkor elvesztettem volna az eszméletemet, ha tényleg ennyi lett volna.

szóljak a dokinak.

Jó. Elmentem és mondta, hogy hát ez fura, de látja nagyon sokat híztam (18 kilót), és csináljunk egy 60 perces reggelizős tesztet.

Na az ma lett meg. Éhgyomri 3, 3 60 perces 7, 2.

Felhívtam, azt mondta ez sok, 6 alatt kell legyen.

Hétfőn mehetek beutalóért a keddi diabethológiai rendelésre.

Itt tartok most, már 2 napja nem eszek semmi cukrot lisztet.

De gondolom Ti már voltatok mindenhol és onnan tudjátok, hogy miből mennyit lehet, mert nekem fogalmam nincs egyenlőre.

Bevásároltam mindenesetre pár dolgot, addig ezeket eszem:

halfilé, gomba, saláta, sovány túró, párolt zöldségek stb.

Azt szeretném többek között kérdezni:


1. Ilyenkor milyen gyakran van vérvétel és meddig? Szülésig nézik a cukorszintet? És hogy, éhgyomorra, és kész vagy mindig lesz ilyen terhelés?

2. Gyakrabban kell menni emiatt nőgyógyászhoz?

3. És ultrahangra?? Ez utóbbinak örülnék.

Chili

102. TSydy (válaszként erre: 100. - Kriszta71)
2009. nov. 12. 22:57

Nekem a fő barátom a konyhai mérleg volt, mindent mértem (ráadásul írnom kellett, hogy mikor mit eszem és a dietetikus hetente ellenőrizte).

Ehetsz bármilyen gyümölcsöt a szőlőn és a banánon kívül, csak számold ki, hány grammot ehetsz belőle. Egyébként nekem ki volt számolva, már mérés nélkül tudtam, hogy az előre szeletelt rozsos kockakenyérből reggel 3 este 4 szeletet ehetek. Viszont annyi felvágottat, meg sajtot (bár a sajtnak magas a kalóriatartalma) tehetek rá amennyit akarok. Ja és paprika, paradicsom is mehet nyugodtan.

101. TSydy
2009. nov. 12. 22:51

Sziasztok! Azon csodálkozom, hogy még senki sem említette, hogy a diétába nem mindegy, hogy lassú vagy gyors ch van előírva. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen gyorsan bontja a szervezet. Én is cukros voltam terhesen, nem is kicsit, mert a terheléses vizsgálat után 1 hónapig diétáztam csak és utána jött az inzulin annyira, hogy a terhességem végére már napi 4x szúrtam magam kétféle inzulinnal. Úgyhogy sajnos diétában pöpec vagyok. Nem az a lényeg, hogy tilos ch-t enni, hanem az, hogy a vércukorszintet egyenletesen viszonylag alacsonyan kell tartani, ami azt jelenti, hogy igenis kell enni szénhidrátot az előírt időpontban és mennyiséget és nem mellesleg az előírt félét. Viszont terhesen nézni kell keményen a GI indexet is és a bevitt kalóriát is, mivel minél többet hízik a kismama annál több inzulinra van szüksége és így is már két emberre termel. Én hetente jártam kontrollra és az első lépés a mérlegelés és a vérnyomásmérés volt. Meg az inzulinozás előtt az éhomi vérvétel. (Én aki rettegtem a tűtől a végén úgy néztem ki mint a szita...a karomon a véna szétment a heti 2x-i vérvételtől, majd az ujjaim lukadtak ki a napi min. 2x-i méréstől, a hasam meg tiszta lila volt a belövéstől, de ez csak most így utólag tűnt fel, akkor poénnak fogtam fel, mert imádtam terhesnek lenni!)

Na szóval mint mondtam sajnos elég tájékozott lettem cukros ügyben, úgyhogy ha kell és tudok segíteni, csak kérdezz nyugodtan.

100. Kriszta71 (válaszként erre: 91. - Fdóri)
2009. nov. 12. 22:20
Hát igen én most lemértem,egy átlagos méretű almát vettem 20 dkg volt.Akkor ebben össz 14gr szénhidrát van.Amit írtam nem én találtam ki,hanem a dietetikus mondta.Előtte nem mértem le az almát hanem hittem neki..
99. fdóri (válaszként erre: 98. - Fd8e423e9e)
2009. nov. 12. 17:23
Köszönöm!Vigyázunk rá, próbálunk minden szabályt maximálisan betartani, annál nagyobb esélye van arra, hogy ő is ezt teszi majd, és láthatja majd az unokáit is felnőni:)
98. fd8e423e9e (válaszként erre: 96. - Fdóri)
2009. nov. 12. 16:58
Amíg kicsi vigyázzatok Rá nagyon! Nem lehet könnyű, de biztos nagyon stramm férfi válik belőle! Tüneményesek a fiaid!:)
97. fd8e423e9e (válaszként erre: 95. - Fdóri)
2009. nov. 12. 16:55

hát sajnálom, de éppen most olvastam egy nagyon jó cikket a házipatikán, hogy vannak akik makkegészségesen élnek 70-80 évet I. típusú mellett (nyilván inzulin, étkezés és mozgás) semmiféle szövődményük nincs!:)

Egy barátnőm most vár kisbabát, ő 6 éves korától cukorbeteg, nagyon örülök, hogy sikerült a kisbaba nekik!:)

96. fdóri
2009. nov. 12. 07:56
Egyébként adagban tényleg nem kevés, néha én sem enném meg... Csak az elején olyan étvágya volt, hogy a duplája is lecsúszott volna. Most meg az a baj hogy nem eszik rendesen...
95. fdóri (válaszként erre: 94. - Fd8e423e9e)
2009. nov. 12. 07:54
Cukorbeteg
94. fd8e423e9e (válaszként erre: 93. - Fdóri)
2009. nov. 11. 19:39

egyébként nem is olyan kevés az a 150 g ch, én csak a gyümölcsöket és a kenyeret bánom (a tészta, rizs, édesség nem hiányzik annyira), hogy nem ehetek meg egy nap két-három szelet kenyeret:(


kisfiadnak miért kell nézni a ch-t?

93. fdóri (válaszként erre: 92. - Fd8e423e9e)
2009. nov. 11. 19:34
Az tuti, mert a két és fél éves kisfiamnak 120g CH van előírva, de van olyan ismerős 3 éves akinek 160...
92. fd8e423e9e (válaszként erre: 91. - Fdóri)
2009. nov. 10. 17:26
igen, igazad van, amit Kriszta írta attól jóval többet lehet enni
91. fdóri (válaszként erre: 83. - Kriszta71)
2009. nov. 10. 15:03
Egy fél almában max 5 gr CH van...
90. fd8e423e9e (válaszként erre: 89. - Buhu bahu)
2009. nov. 2. 17:11
Ne egyél szalámikat, én már régóta nem eszek, csak sovány sonkákat, vagy azt sem, inkább eszek helyette reggelire is roston sült csirkemellet, vagy olajos halat (ezt egyél, mert ebben sok az omega 3, ami csökkenti a koleszterint is, jó zsírokat tartalmaz)
89. buhu bahu (válaszként erre: 88. - Misz)
2009. nov. 1. 22:19

köszönöm szépen :-)

Én is elkezdtem édesítőszerrel enni.

Tudom, hogy a szalámikban is szokott lenni cukor, sajnos mindent nagyon átkell nézni, hogy mi mit tartalmaz, mert nem is gondolnánk, hogy mi minent megeszünk..

88. misz (válaszként erre: 85. - Buhu bahu)
2009. okt. 31. 20:35

Szia!

Én a kislányomat várva voltam terhességi cukorbeteg. A születése után, a 6 hetes vizsgálatom már minden ok volt. Sőt azóta született egy kisfiam, és vele nem jött elő ez a cukorbetegség, pedig folyton nézegették. Szóval csak nyugodtam. :)


Nekem a háziorvos írt ki édesítőszert, amit gyógyszertárban vettem. Mindent ezzel készítettem cukor helyett. Figyeltem, hogy kevés szénhidrátot egyek, és gyümölcsöt mindig 2 étkezés között kis mennyiséget ettem. Meg minden bolti terméken megnéztem, hogy van-e benne cukor, ha volt nem vettem belőle. Képzeld még egyes szalámikban is van cukor! Húsokból a sovány húsokat ettem, a zsírt kiiktattam. Nagyjából ennyi.


Ha segíthetek, írj!


Minden rendben lesz! :)

87. Kriszta71 (válaszként erre: 85. - Buhu bahu)
2009. okt. 30. 20:18
Persze egészségesebb a csirke és a hal,de szénhidrát szempontjából eheted a disznóhúst is.A belsőségekben van egy kis szénhidrát,pl a májban de a többiben nincs.Szóval tulajdonképp mindent ehetsz,csak a mennyiséget kell korlátozni.Van egy csomó kaja ami tartalmaz szénhidrátot nem is keveset,úgyhogy figyelni kell.A kenőmájasok,a tej,tejföl.Mindennek nézd meg a tartalmát és aszerint edd.A diabetikus cuccok közül egyél édességet,ha megkívánod,de nézd meg a gr-ot mert csalóka.Ha csak egy fél csoki fér bele akkor ne egyél többet.Remélem nem lesz semmi gondod,ha megszületett a gyerkőcöd valőszínűleg minden visszaáll a régi kerékvágásba.
2009. okt. 30. 20:16

Száraz húsokat ehetsz bármennyit, azzal nincs gond, de zsírosat azért kerüld...Én annyira betartottam, hogy mindig ugyanabban az időben ettem...és 6x, az a legjobb...

Tényleg a diabetológustól kérj egy táblázatot, mi hány g CH-t tartalmaz...és állíts össze egy pár féle menüt.. én legalábbis anno így csináltam....

85. buhu bahu (válaszként erre: 83. - Kriszta71)
2009. okt. 30. 18:29

Koszi Kriszta!!

Igy teljesen atlatom, hogy kb miket ehetek mikor..

Nekem mar eleve a napi 5-6 alkalmi eves nehezkes, mert altalaban csak ketszer eszunk naponta, ugyhogy ezt nehez bevezetni, de ma mar 4 x ettem, meg majd nem sokara vacsizok.

A szenhidratot nem lesz gond szamolgatni, maskor atkinseztem, es sikeres is volt, csak engem az szomoritott el, hogy a drnom a husokra azt mondta keruljem.De nem fogom, mert arra is szuksege van a babocamnak..

Egyedul az a bajom, hogy a hutom tele van mindennel, de csirke, es hal egy szal sincs benne, na de majd mostmar igyekszunk azzal feltolteni.

koszonom megegyszer a valaszt

2009. okt. 30. 18:16
csodálom,hogy a dokid nem küldött el egy dietetikushoz.Ott mindent elmondanak.
2009. okt. 30. 18:12

Nemrég beszéltem egy dietetikussal aki ezt mondta.Napi 150 gr szénhidrát.Elsztva reggel 30,ami egy zsömlének felel meg felvágottat ehetsz,de inkább sonkát mint párizsit.

Tízórai 20 gr ami kb egy fél alma,vagy egy marék bogyós gyümölcs.Banán nem.Ebéd 50 gr ami mondjuk husi és annyi köret mint egy összeszorított női ököl.Kb két szem kis krumpli pl.Uzsi 20 gr ugyan az mint tízórai,vagy nézd a kaják szénhidrát tartalmát.Vacsi 30gr,ami megint egy zsömle.

2009. okt. 30. 18:05

ertem, es koszi :-)

Nekem a vernyomasom tokeletes, azzal nincs semmi gond

81. ében11 (válaszként erre: 80. - Buhu bahu)
2009. okt. 30. 17:57
én ihattam egy tejeskávét-de nekem nagyon alacsony volt a vérnyomásom-és még jót is tett.de a kávé a babának nem túl jó.szerintem sonkát-csirkemell lehet ami inkább hús és nem liszt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook