Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csatornadíj miért kerül ennyibe? fórum

A csatornadíj miért kerül ennyibe? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 13. 11:05

A csatornahasználati díj az ügyfél által a közcsatornába bocsátott szennyvíz elvezetéséért és kezeléséért fizetendő szolgáltatási díj.

A csatornahasználati díj alapja a mért szennyvízmennyiség, mérés hiányában a csatornaműbe bekötött ingatlanon felhasznált teljes vízmennyiség (az ingatlanon felszerelt összes vízmérő berendezésen átfolyt vízmennyiség), függetlenül attól, hogy annak beszerzése honnan történt. A vízmennyiség bedolgozás, szivárgás, elfolyás, egyéb címen nem csökkenthető (kivétel a locsolási kedvezmény vagy a locsolási céllal felszerelt mellékvízmérő óra által mért mennyiség).


Tehát ha nektek nem mérés alapján történik a szennyvíz díj elszámolása(mennyi került a csatornába), akkor valószinű hogy az elfogyasztott víz után számolják ki.

2. ae8f040a2b (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. aug. 13. 11:03

szia..


ne haragudjál már..de ezen miért problémázol?


most akkor magyarul azt kérdezed,hogy hogyan spórolhatnál a vízfogyasztásodon?

mert a csatornadíjat ki kell fizetni,ha tetszik,ha nem..

én is ezen lázadozok,mert ha locsolok,akkor is fizetem a csatornát,pedig az nem is megy bele..

ez van..bele kell törődni,nincs más választás.


annyi a csatornadíj,mint a bejövő vízmennyiség,ugyanannyi köbmétert számláznak..ezt nem lehet leredukálni.

2012. aug. 13. 10:58
Annyit fizetünk a csatornáért mint a vízért ,ráadásul ugyanazt a mennyiséget számlázzák mint az elfogysztott víz mennyisége. De valóban annyi elmegy a csatornába? Mert szerintem nem.HOgya lehet kiszámolni hogy mennyi jut vissza a szennyvízelvezetőbe? Pl.mosásnál(nekünk ez a legtöbb) ,vizesen veszem ki a ruhát a gépből ami víz aztán elpárolog uyge a szárítón, vagy mi van a vízzel amit megiszunk vagy megeszünk ,mert nem mindet pisiljük ki, vagy a medence vize nyáron amit locsolásra használunk vagy kocsimosás. Főzésnél a forrlásnál is elpárolog sok víz. Várok még ötleteket hogy mi az ami nem megy a lefolyóba és hogy hogyan lehetne ezen spórolni. 40 ezer a vízszámla kb40 m3 2 hónapra ennek a fele csatornadíj amit ugynúgy 40m3-rel számolnak,pedig szerintem az közel nincs annyi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook