Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
14968. Macsek. (válaszként erre: 14966. - Letihill)
2014. dec. 29. 20:51

Régen, mikor még nem voltam ennyire elővigyázatos, Pamacs cicám megette az angyalhajat. Csak arra lettem figyelmes, hogy bágyadt, nem eszik, nem iszik. Rohantunk vele az orvoshoz, és rá volt tekeredve a torkára ez a sz@r. Szerencsére sikerült bódításban kiszedni a szájából.

Na, ott döntöttem el, hogy műfenyő, műanyag díszek, semmi angyalhaj, semmi girland.

Azóta szerencsére minden rendben van.

14967. Csigusz 79 (válaszként erre: 14966. - Letihill)
2014. dec. 29. 20:44
Nem eszi meg,csak lelopja aztán húzogatja a földön,ez kb 2percig tart és keres más elfoglaltságot :D
14966. letihill (válaszként erre: 14965. - Csigusz 79)
2014. dec. 29. 20:39
Csak vigyázz azt az angyalhajat meg ne egye.Én nem is teszek a fára ilyet.Elemes egerünk nekünk is van valahol a sutba mert őnagyságát nem érdekelte.
14965. Csigusz 79 (válaszként erre: 14964. - Letihill)
2014. dec. 29. 20:34

Rotti meg mindig lelopkod egy dísz szálat vagy hogy hívják és azzal játszik :) meg néha meglengeti az egyik díszt de csak akkor ha figyeljük,közönség nélkül nem izgi :D

Ja kaptak nagy játék egeret,elemes,be kell kapcsolni aztán működik még ki nem kapcsolom,összevissza megy,jópofa csak az a baj hogy irtóóó hangos és nem mindenhol van szőnyeg :)

14964. letihill (válaszként erre: 14958. - 6a4b267102)
2014. dec. 29. 20:30

Én mindet haza vinném ha tehetném.Aranypofák,nem is lehet választani közülük.

Az én Kulmusum csak a fát mászta meg,de a műanyag dsznek nem árt.:)

14963. Csigusz 79 (válaszként erre: 14958. - 6a4b267102)
2014. dec. 29. 20:24
Sok szerencsét a választásban :) mind tündéri.
14962. Csigusz 79 (válaszként erre: 14951. - L.luiselotte)
2014. dec. 29. 20:19

:-DDD


Leszedték a hópihe ablakdíszeket :-D

14961. l.luiselotte (válaszként erre: 14958. - 6a4b267102)
2014. dec. 29. 20:16

Gyönyörűek, én nem is tudnák választani közülük.

Én is a Layába és a Deanbe szerettem bele.

14960. 6a4b267102 (válaszként erre: 14959. - Macsek.)
2014. dec. 29. 20:06

Ebben biztos vagyok...csak tudod, muszáj átgondolnunk anyagilag. Inkább kettõvel többször nézetem meg, mint egy alkalommal kevesebbszer az orvosnál...

Plusz csak egy szobánk van, kényes lesz összeszoktatni, egyiket kiengedni, másikat bezárni...


A fiúk a szomszédból még mindig itt vannak neki nagyon gyakran, néha fel is keltik, néha mindenki itt alszik elosztva... mindenesetre naaaaagyon szeretnék.... legszívesebben hármat...

14959. Macsek. (válaszként erre: 14958. - 6a4b267102)
2014. dec. 29. 19:50

Mindegyik cicus nagyon aranyos.

Meglátod, leánykád értékelni fogja a tesót, és ti is élvezni fogjátok minden pillanatát a játékoknak, összebújásoknak, közös mosdatásoknak :)

14958. 6a4b267102 (válaszként erre: 14948. - Macsek.)
2014. dec. 29. 19:41

Be kell valljam, én is pár hete rászoktattam egy lefekvés elõtti rituáléra, mindig kapott jóéjtpuszi címen néhány szemet, miután betakaróztam...de mikor nem evett semmit, a nedves gabonamentest tettem inkább ki neki és inkább mégegyszer felkeltem elpakolni... (mert szárazat is alig evett,ebbõl gondoltam, hogy esetleg a foga fáj, plusz hogy legyen folyadék) biztos, én is hibás vagyok, de mikor ezt megmagyaráztam neki, és mondtam, hogy sajnálom, odament és megette a felét...


A szomszéd kandúr, akirõl már meséltem, regenerálódott!!!:)))

Ma lett volna egy mûtétje egy képzettebb orvosnál, de elmaradhatott!!! Viszont be volt zárva otthon, nehogy igyon/falatozzon az OP elõtt és a Minink teljesen hiányolta, kereste, várta az ablakban... óránként van oda-vissza egy helyes pimasz fenékenbillentés, de élvezik... annyira, hogy tervezzük a kistesót... végülis csak frissen bontott konzervet hajlandó a leány legtöbbször megenni, eddig a max 50g volt, bõven jutna egy másiknak, ha meg egy miatt fûtök, akkor miért ne kettõnek...csak az orvosköltség lenne nagyjából a többlet, még RC-t is tudunk több gazdival együtt összedobva 10kg-t venni, aztán azt felosztani...ha a Lánykám ennyire vágyik tesóra...egy héten belül kiderül, mi anyagilag a válasz, mert azért az orvos is rendes egy összeg, nem akarom hirtelen bibi miatt a meglévõt rosszabb körülmények között tartani...


Egy másik menhelyet néztünk most, képek itt:


[link]


a mi cicunk Emmát, Deant és Gismot nézte meg elõrehajolva (tudomtudom, de azért mutogattam neki), Apukája az elsöbe (Laya) szeretett bele, amúgy azt anyu mutatta neki:), még nekem amúgy a leírás miatt Balou tetszik (nem lenne nagy féltékenykedés), meg Elliot...meg Black Jack Gulliverrel, de õket nem kéne szétválasztani és azért 3saját már sok lenne...

14957. 6a4b267102 (válaszként erre: 14947. - Csigusz 79)
2014. dec. 29. 19:12

Köszönöm, kicsit jobb a helyzet az evéssel, már a felét megeszi annak, amit eddig evett (mint mikor hazahoztuk). A nagy wc-nek nyomát sem lelem, napi 2-3x kimászok az ablakon, hogy megnézzem a szomszéd cicák almát, amit az enyém is használt szebb idõben, mert az enyém feleannyit termel, mint a fiúk, így felismerem...Beszéltem a szomszéd lánnyal, náluk bent néha a labirintusból játékos okokból lopikál pár szemet, de az almot ott sem használja, megnézte hát a viràgcserepeit...semmi... asszimetrikus az egész ház, simán felsétál a felettünk levõ erkélyre, onnan továbbjárkál háztetõkre, az a gyanúm, hogy az ott lakó esetleg nyaral és a lelkem felfedezte a zavartalan virágcserepeit... dokinál persze voltunk, megnyomkodta a hasát, megnézte a fogait, azt mondta, csinálhat egy (röntgen?)képet, de semmit nem talál, figyelgessem, de szerinte elkényeztettem (mert egy kevésbé jobbnál, amit nem túl lelkesen evett, mégjobb nedves tápot próbáltunk ki anno, a királylány meg úgy értelmezte, ha vmi nem tetszik, akkor mami mással rimánkodik, no most a nyers pulykával pont ez volt a helyzet...)


plusz dokinéni mondta, hogy jó a gabonamentes, de eldugít... de ne is váltogassak, mert hozzászokik és uralkodni fog:D a Barf-módszernél aztán olvastam, hogy "milyen jó, így csak 2naponta van nagydolog"... no comment, de azért kicsit segített a helyzetet értelmezni. ja és tejcukrot és tejet javasolt, de a bio tej 3lefety-lefety erejéig is csak néha érdekli...nem is bánom, nem olyan jó az cicáknak...


És a legjobb... az asszisztens mindenféle keksszel megkínálta, a Pinim meg fintorogva elfordult... meg azt mondták, ne aggódjak, nem sovány, eredetileg is hosszú lábú csinifajta... meglátjuk.

2014. dec. 29. 18:38

Disznóhúsből készült, de ez még karácsonykor történt és nem látszik rajtuk, hogy bármi bajuk lett volna.

Kivárták, hogy kilépjek a konyhából és akkor történt mind a két eset. Van egy nagy lábasom, abban szoktam tejet forralni és látom, hogy a két macska áll a gáztűzhelyen és isszák a lábasból a tejet. Szereencsére a 2 literből hagytak a gubába is.

14955. Macsek. (válaszként erre: 14951. - L.luiselotte)
2014. dec. 29. 18:15

Szerencsére nálunk semmiben nem tettek kárt.


A nyers fasírtot meg is ették? Ha disznóhúsból csinálod, akkor vigyázz, mert azt nem szabad nekik adni.

Tejet is csak módjával.

14954. l.luiselotte (válaszként erre: 14953. - 99279bb06f)
2014. dec. 29. 17:59
:)
14953. 99279bb06f (válaszként erre: 14951. - L.luiselotte)
2014. dec. 29. 17:54

:)

Hát, mert éhezteted őket, ezért kénytelenek kiszolgálni magukat! :D

14952. 3db6a6b87b (válaszként erre: 14951. - L.luiselotte)
2014. dec. 29. 17:49
:D
2014. dec. 29. 17:47

Kinek okoztak " kárt" a macskái az ünnepekben és mit ?

- megitták a guba tejének egy részét ( még nem volt

benne mák)

- tegnap elloptak két nyers fasírtot


.. és még amire nem jöttem rá eddig.

14950. Macsek. (válaszként erre: 14949. - Csigusz 79)
2014. dec. 29. 16:20

"elvettem előlük ugy hogy ne lássák hova viszem,aztán ugyanazt visszatettem és láám megkóstolták"


Ez aranyos :)) :D

14949. Csigusz 79 (válaszként erre: 14948. - Macsek.)
2014. dec. 29. 15:58
Én néha száraztáppal csinálok ilyet :-D lerakom,áá most nem kell,kiveszek pár szemet és ugy adom egyből nyami :-DD de volt már nedves táppal is hogy elvettem előlük ugy hogy ne lássák hova viszem,aztán ugyanazt visszatettem és láám megkóstolták :)
14948. Macsek. (válaszként erre: 14946. - 6a4b267102)
2014. dec. 29. 15:01

Tudod mit próbálj meg?

Lehet, hogy sokan hülyének néznek, de nálunk működik, és sajnos már rá is szoktattam őket :(

Ha eléjük rakom a tálat és csak megszagolják, de nem eszik meg a kaját, akkor nekiállok falatonként kézből etetni őket. És érdekes, mert úgy viszont megeszik az összeset. De ha csak simán eléjük teszem, akkor általában nem kell nekik.

Tudom, tudom, nem vagyok normális, de ha egyszer csak így ízlik nekik, akkor nem jelent nagy problémát, hogy kézből etessem meg őket.

14947. Csigusz 79 (válaszként erre: 14946. - 6a4b267102)
2014. dec. 29. 14:17

A macsekok tudják mennyit egyenek,nálunk is volt hogy a kedvenc kajába bele se szagolt.

Ha abszolút nem enne akkor aggódnék.

14946. 6a4b267102
2014. dec. 26. 21:44

Lorax, Macsek, köszönöm a nyugtatást, bár azt hiszem, megint nem volt nagydolog tegnap, kb 5g száräz és 3-4 kiskocka nyershús tényleg rendben van? eddig nem volt ilyen...napi 20-25 száraz volt eddig jutalomfalattal együtt, plusz 100g nedves (kb napi szükséglet 45%-a nedvestáp, többi száraz, fele-fele arányban Royal Canin és gabonamentes),a cic 3,5 kg. A nyerset is csak akkor eszi, ha nem keverek hozzá vitamint (Felini Complete)... vagy van olyan a macskáknál, hogy kicsit öntisztítanak és ez is lehet?


még arra gomdoltam... Normális, hogy a cicum sosem hányt még nekem szõrlabdát? a malátapasztát utálja, füvet ritkán kapott eleinte, de kintrõl hoztam neki frisset néha, aztán mióta kimehet, az udvaron rágcsálta a többiekét és most nálunk is kinõtt a friss, tehát most az egész maffia nálunk füvezik.


Remélem, nem nyelt be vmi emészthetetlent.... amennyire tudok, vigyázok, de a macska macska, ha keres, talál máshol szirsz@rt,amit nem kéne benyelni...

14945. 99279bb06f
2014. dec. 25. 10:48
Kellemes ünnepeket kívánok minden gazdinak és cicusnak!
14944. Macsek. (válaszként erre: 14942. - 6a4b267102)
2014. dec. 25. 10:16

Szerintem sincs semmi baja, nyugodj meg!

Ha abszolút nem eszik, és apatikus lesz, akkor mindenképpen vidd dokihoz, addig pedig csak figyelgesd, és ne izgulj!

14943. d384ec6ed9 (válaszként erre: 14942. - 6a4b267102)
2014. dec. 25. 09:39
Szerintem semmi baja :))
14942. 6a4b267102 (válaszként erre: 14940. - D384ec6ed9)
2014. dec. 25. 09:26

szia!2 és 3 között van (menhelycic), kicsit több, mint 2 hónapja lakik velünk. Tünetek...? Cukimacs hülyét csinált belöölem, ahogy elsírtam Nektek itt a jajveszékelésemet, nagysága alkotott az alomba, 5 perc sem kellett neki mondjuk egy árnyalattal világosabbat... hú, de boldog voltam, komolyan, a legnagyszerüübb ajándék volt így karácsonyra... pulykahusit tegnap még kapott este, meg a kedvencébööl is evett kicsit, de ahhoz már kevertem egy kevéske Felini Completet, reggelre viszont eltüntetett két tálka szárazat-csak nagyon kicsik voltak benne: talán egy napi kaja ötödrésze, a másikban kevesebb. (A harmadikat meg lelökte a szomszédcic reggel egy magas polcról, a zongoráról nyújtózkodott át valami fenemód betekeredve, aztán gyorsan felporszívózta...) Most reggelire nyafizott a szokott idööben, adtam neki egy másik kedvencét, de csak egy falatot evett, gondolom, a száraztól amúgyis megtelt, csak a szokás miatt jött ébreszteni, még késööbb próbálkozom.


Èrdekes módon a szárazat tegnap és tegnapelöött este különösen kerülte, remélem, nem a fogai, csak ásításkor kukkoltam be, minden szép, de picit meg kéne nyomkodni az ínyét, hogy többet tudjak, csak ugye nemrég van velünk, ilyet nem hagy, addig kapálódzik, hogy végül elbújik valami nem bélelhetöö sarokban és jobb, ha az ágyon van, vagy a fekhelyein, így még nem erööszakoskodtam újra. Igen, meg tegnap hagyta magát betakarni picit, ilyen se volt még, most csak fél óra után mászott ki alóla, máskor meg rögtön.

14941. d384ec6ed9 (válaszként erre: 14938. - Macsek.)
2014. dec. 25. 05:27

Az én macskáim is imádják a karácsonyfát....(ha van.!)

A díszeket pofozgatták rajta :))))

szaglásszák is....nagyon cukik :)))

14940. d384ec6ed9 (válaszként erre: 14939. - 6a4b267102)
2014. dec. 25. 05:14
hány éves a cicád,milyen egyéb furcsaságai=tünetei vannak?
14939. 6a4b267102
2014. dec. 24. 22:01

Sziasztok!

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánunk természetesen csúcsosfülüüekkel együtt:)...

(milyen jó már, hogy nem igaz, mikor lehülyéznek, hogy az egyetlen vagyok, aki nem díszítget...mert ugye "úgy szoktuk")


Azt hiszem, nálunk esedékes az ügyeletes doki...

Megszakad a szívem... Hollyka tegnap reggel evett úgy igazán macskaéhséggel utoljára:(... azóta csak 2-3szem szárazat eszik, a ma reggelire kapott kedvenc halas tasakból kb 10-15 g-ot evett, délután és este könnybe lábadt a szemem, ahogy a nyers pulykamellkockából pár kiskockát elcsócsált. Utoljára tegnap reggel szedtem ki az alomból szilárd terméket, ma még pipilni sem volt, csak éjjel:(((( aztán egész nap dolgoztam, most jöttem haza nemrég... kicsi Kincsem dorombol, bújik a kezemhez, mikor bátorítom, de ennyire nem szokott... tegnap is szokatlan idööben (délutántól nagyonkésöö estig) voltam távol, lehet, megviselte? Az udvarra tegnap egy szélcsendes esöömentes pár percben kiengedtem kicsit, lehet, kint használta az almot, de nem tartom valószínüünek. Az ügyeletig a taxi minimum 60 euro,de kifizetem én, csak mit mondtok, mi az a pont, amikor az ügyeletes doki nem küld a francba? Gondolom, ha reggelig nem ürít keményet, nincs mese, menni kell, játékos egyébként, de mikor a kedvenceit csak csipegeti... a pulykát nagyon nagy elánnal ette, de csak azt...csak nem gondolja, hogy ma ünnepi falat való és ehhez tartja magát?:D viccet félretéve valaki itt írta egyszer, hogy valamibööl egy pulykahusival pikkpakk kigyógyult a cicuja és még azt gyorsan elrohantam venni. Hogy tudnék neki segíteni? Mielöött ma elmentem itthonról néhány misén orgonálni, tüünt fel, hogy ez nem oké, mármint nem egyszeri szeszély, egész végig sík ideg voltam, legszívesebben elvittem volna ma, de "Szenteste" van...a dokink már nem is ügyel...meg a közelben senki... olyan vacak egy érzés, ha mástól olvasnám, meg lenne a véleményem, de most... abban reménykedek, hogy mivel tapasztalatlan vagyok, Ti meg tudnátok mondani, mi a teendöö... nem akarok várni napokat, míg egy helyi állatorvos szíveskedik unottan újra megjelenni a praxisában... és egyébként is... mi van, ha macskáknál ez normális, hogy egyik napról a másikra nem óhajtja azt enni, amit azelöött szeretett? nem tudom... idegesít, hogy késöö van és nem tudok intézkedni semmit...

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook