Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Budapest X. kerületében található Bajcsy kórházban kit ajánlanátok szülészorvosnak és szülésznőnek? fórum

A Budapest X. kerületében található Bajcsy kórházban kit ajánlanátok szülészorvosnak és szülésznőnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. gyöngyike123 (válaszként erre: 25. - Karyka)
2013. jan. 21. 23:11
Köszi szépen. Ránk fér a drukk. Remélem ti sem fogtok benne csalódni. Nekem is mennem kellene hozzá most egy-két héten belül rákszűrés miatt.
25. Karyka
2013. jan. 20. 22:18

Gyöngyike nagy drukk nektek a vágyott babáért!!!

Akkor Mosonyiban ti sem csalódtatok még, remélem én sem fogok:)

24. gyöngyike123 (válaszként erre: 20. - Karyka)
2013. jan. 20. 22:07
Mikor én jártam hozzá másfél éve még csak 70 volt a szülés. Hát akkor ez jól megugrott. Úgy látszik a gazdasági válság nála is érezteti hatását. Viszont a főorvos a Széchenyinél (hozzá jártam először) már 2 éve is 100 körül volt. Igaz ő főorvos. De én direkt olyat akartam akinek van rám ideje és nagyon figyel rám, meg még kedves is. Most harcolunk még egy babáért (sajnos eddig hiába) és remélem még egyszer átélhetem a terhességet és a szülést. Én nagyon pozitívan éltem meg annak ellenére, hogy császár volt és utána elég cudarul érzi magát az ember. Ugyanis ott már akkor nem az kérdés mi van, császár vagy nem hanem az, hogy mindenki egyészséges maradjon. Nálunk is sajnos ez volt a kérdés. Hála Istennek egészésges másfél éves kisfiú aki már 14 kg. és 92 cm.
23. sajert
2013. jan. 20. 21:03

NST-re - pont - 5 évvel ezelőtt én a 17. kerületi szakrendelésre jártam. Emlékeim szerint a betöltött 36. héttől kellett járni hetente. Az utolsó héten meg 2 naponta. Szerencsére közel volt, mert ugyanígy január volt. 25-én fektettek kórházba, majd jan. 29-én megszületett a kisfiam :-). Császárral, de erről konzílium döntött.


Mikor sürgősségivel bekerültem a kórházba (épp péntek volt), Mosonyit hívtam fel sírva, hogy idézem: Meghalasztják a babámat. Felhívta az ügyeletes orvost, hogy tőle is kért infót, mert azon kívül hogy zokogtam neki, sokat nem értett :-(. Még éjfélkor (akkor is vizsgáltak(!)) is felhívott és nyugtatott! Szabin volt abban az időszakban, de mindennap bejött, majd kedden megcsászározott. Utána is jött hozzám naponta.


Nem tudom, hogy a szobák elosztására mennyire van beleszólása, mikor én szültem, akkor telt ház volt. A terhespatológiára feküdtem be ugye, és onnan is jöttem ki, mert nem volt hely a gyerekágyi osztályon. Cudar volt :-(. Császár után rögtön toltak vissza, mert a szülőszobák mind foglaltak voltak (szó szerint a folyóson is vajúdtak, mivel nem volt hely máshol)!! Front volt, csak épp a fiam nem akaródzott kijönnie :-).

22. Karyka
2013. jan. 20. 17:36

Vivi dettó így leszek a szülésznővel:)

Hanyadik héttől kell hetente járni?

2013. jan. 20. 17:25
Én is Mosonyihoz járok magánrendelésre zuglóba a Pillangó parkba.www.direktdoki.hu itt be lehet jelentkezni.Nekem mindig sikerül ídőben bejelentkezni hozzá.Magánrendelése csak pénteken van 14 órától este 20 óráig. Nagyon kedves ,én is elégedett vagyok vele bár nekem még 1 hónap van a kíírt időpontig.Engem is 2 hetente hív már be.De az nst-t a kórházba csinálják amiért persze nem kell fizetni. Valóban 90 ezer a szülés! Hát...valóban nem olcsó.Én is gondolkodtam,hogy csak szülésznőt fogadjak e?! De én úgy tudom,hogy lehet csak azt és nem kell doki.Mindegy...mert már a keretbe nem fér bele külön a szülésznő is.Biztos majd adok neki valamennyit ha elégedett leszek vele:)
20. Karyka
2013. jan. 20. 14:42

Köszi Gyöngyike!

Hát pofátlanság Mosonyitól,hogy a végén is gyanúgy 10et kér kéthetente utána meg a szülés árát:( a végén kevesebbet szoktak kérni,na ezt megszívtam akkor,de én választottam.

Szülésnőt én nem kértem fel és nem is fogok,elég az orvos kiadása,így munkanélküliként:(

Köszi a válaszodat!

Remélem azért Mosonyi is intéz jó szobát és figyel ránk nemcsak a szülésznő,hisz azért fizetek.

19. gyöngyike123 (válaszként erre: 15. - Karyka)
2013. jan. 20. 12:24
Mosonyi és császárról még annyit, hogy a saját felesége is természetes úton szült, és nem híve az operálásnak mert mindenféle szövődménye lehet. Nst-re a Bajcsyba kellett járnom, és a választott szülésznőm csinálta. Mindig megmondta mikor lesz bent és akkor volt az nst. Az utolsó héten nekem már naponta vagy kétnaponta kellett menni,(már nem igazán emlékeszem) de ezért nem kellett fizetni. A végén mikor már megvolt a baba és jöttünk haza akkor adtam a szülésznőnek az egész ténykedéséért pénzt. Szerintem nagyon megérdemelte. Olyan szülőszobám volt, hogy még tv is volt benne, meg francia ágy. A férjem tévézhetett volna, márha oda tudott volna figyelni. Szülés után is nagyon figyelt rám, végig ott volt amíg megfigyelésen voltam császár után és az egyik legjobb szobát kaptam az osztályon. A Mosonyihoz a végén már két hetene jártam ultrahangra az utolsó hónapban akkor úgy emlékszem 10e-t kért alkalmankétn. Viszont az megfizethetetlen volt, hogy bármikor elértem telefonon mikor valami nyűgöm volt. Egyébként szétizgultam volna a fejemet.
18. vica_m (válaszként erre: 17. - Karyka)
2013. jan. 20. 11:01
Szia Karyka! Köszi!Vidéki vagyok, csak mostmár a Bajcsyhoz tartozunk.. Ezért érdeklődöm, hogy érdemes-e ott keresni fogadott orvos, meg, hogy milyen az ellátás . Az első gyermekemet a Péterfyben szültem..
17. Karyka (válaszként erre: 16. - Vica_m)
2013. jan. 18. 10:05

Szia Vica!

Én úgy tudom vagy a 10/17 kerületi szakrendelőkbe jársz terhesgondozásra vagy magánrendelőbe. Előbbinél gondolom beutalnak a kórházba genetikai ultrahangra egyszer kétszer.

Én voltam a 10 kerben vagy három orvosnál bő éve mikor volt egy vesztésem,hát nem sok jót mondhatok...

Jó és kedvesnek ismerem Varga H. Ágnes és Palczert dokit,de az enyém Mosonyi,én benne találtam meg amit kerestem.

16. vica_m
2013. jan. 18. 09:04
Sziasztok! Engem is érdekelnénk az orvosok! Bajcsyban mi a szokás,lehet oda járni terhes gondozásra? Illetve melyik orvosnál lehet ilyet?
15. Karyka (válaszként erre: 14. - Gyöngyike123)
2013. jan. 17. 18:02

Köszönöm a választ kedves gyöngyike, nagyon jó, hogy ilyen jókat írsz róla:)) Nekem is ezek a tapasztalataim vele kapcsolatban ezt a császárt egy ismerősöm találta ki, mert a barátnőjét gondolom hasnoló okokból megcsászározta...

Szép nagy súllyal született a pici babád:)

Azt még elmondanád ha megkérlek,hogy a végén hol csináltak nst/ctg és milyen időközönként kellett hozzá menni és az ugyanúgy normál áron e mint mikor nem gyakran jártál?:) Köszi szépen!

14. gyöngyike123 (válaszként erre: 13. - Karyka)
2013. jan. 17. 14:50
Mosonyi nálam éppen ellenkezőleg inkább normál szülés párti volt. Pedig az én babán 4.400 grammal született és már majdnem a 42. hét volt. 13 órányi vajudás után mikor nem szállt le végképp a baba akkor császározott. Csak egy lányt ismerek akinek programozott császárja volt, de ő pánikbeteg. Már a szülés előtt hónapokkal tejesen kész volt. A magánrendelésére jártam és profi gépe van. Minden kérdésemre válaszolt, és ha telefonon hívtam mert be voltam valami miatt pánikolva megnyugtatott és tanácsot adott. Sosem küldött el telefonon, hogy most nem ér rá.
13. Karyka
2013. jan. 16. 17:40

Mosonyiról tényleg az a tapasztalat,hogy inább császár párti???

Akinek fogadott orvosa vagy az volt, magánrendelésre jártatok? A végén a ctg-k hol történtek?

Sztk-ban a 10.kerben nem gagyi az ultrahang?

Bocs, de annyi kérdésem van:))

12. Karyka
2013. jan. 11. 22:05
Én is Mosonyit ajánlom. precíz, megbízható,kedves,jó szakember. Bár az idei tarifájától leestem a székről 90! Úgyhogy szülésznőt már nem választok az tuti!!
11. gyöngyike123 (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. jan. 10. 18:08
Szintén Mosonyi doktort ajánlom. Szülésznőnek Garáné Paár Magdikát. Ő a legjobb. Nagy tapasztalatú és mindent megtesz azért, hogy minden rendben legyen. Nem beszélve arról, hogy van humora ami nekem kifejezetten jól esett, a fájások közötti pihenő időben.
10. sajert (válaszként erre: 5. - Orsee28)
2013. jan. 8. 19:44
Én Őt nem ismerem, de attól lehet jó :-).
9. sajert (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2013. jan. 8. 19:15

XVII kerület, X. kerület


A bajcsy.szul.hu honlapon meg tudod nézni, hogy melyik nap hol rendel( [link] Telefonon kell időpontot kérni, mert egyébként egy fél nap, és nem is szívesen fogadnak. Mosonyi rendelésére nagyon nehéz bejutni (min. 2-3 hét).

2013. jan. 8. 16:53
Mosonyi hol rendel?
2013. jan. 8. 12:54
én is sz sztk-ba jártam hozzá kb a terhesség felénél szóltam neki h szeretném ha ő lenne a fogadott orvosom 60000ft-ot kért..ez 4és fél éve volt
2013. jan. 8. 12:43
én az ikreimet szültem a Mosonyinál én is őt ajánlom
2013. jan. 8. 12:04

Nem lehet csak szülésznőt választani.

Én szeptemberben szültem dr Toldi Lászlónál. A következőt is majd nála szeretném.

2013. jan. 8. 08:50
Én is dr. Mosonyi Péterhez járok, nála szültem lassan 7 évvel ezelőtt, és most is nála fogok szülni, csak ajánlani tudom őt. Szülésznőm nem volt fogadott, de aki épp műszakban volt nagyon kedves, segítőkész volt.
2013. jan. 7. 21:12

Az én dokim nagyon jó, dr Mosonyi Péter. 5 éve szültem nála a fiamat, azóta csak rákszűrésre járok hozzá, de tele van a váró kismamákkal. Akkoriban "csak" szülésznőt nem lehetett választani, kellett hozzá egy doki is.

SZTK-ba jártam hozzá, így a terhesség nulla forint volt :-).

2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. jan. 7. 20:43
Én ott szültem,nem volt orvosom,katasztròfális volt.A szülésznő nem ér semmit,de ott 4éve egy normális orvos sem volt,csak egy dokinő,sajnos nevét nem tudom és később,mikor utána mentem kontrollra,akkor ha jól emlékszem vmilyen Miklòs,idősebb ffi volt,nem tudom,h szülész-e,vagy csak nőgyògyász.
2013. jan. 7. 19:33

Sziasztok,


Érdeklődnék, hogy a Bajcsyban kit ajánlanátok szülészorvosnak és szülésznőnek?

Sajnos a tarifa sem mindegy.

Még gondolkodóban vagyok, lehet hogy szülésznőt fogok választani, orvost nem.

Várom a tapasztalatokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook