Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A boltban ma nem ellenőriztem le a blokkot, így sajnos csak... fórum

A boltban ma nem ellenőriztem le a blokkot, így sajnos csak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
44. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2023. ápr. 14. 09:54
nagyon régen voltunk már a teszkóban,de az a bűz,ami a húsos pultnál megcsapott.
2023. ápr. 14. 09:48

Figyelni kell. Igen sokszor becsapnak már ott is ahol eddig nem tapasztaltam. Ha észreveszem mindig szólok. De volt, hogy a férjemet becsapták és csak otthon vette észre, hogy 2 db 3:1-ben kávé helyett 3-at blokkolt. Ezért is megyünk ketten ha tehetjük. Az egyikünk nézi a másik pakol. Sajnos ez van.

Tegnap lidl: kétféle sajtot keresve (akciósan) nem volt. Ma sem. Lehet, hogy ki sem teszik? Vagy csak meghirdetik, de nincs?

A másik: nem annyit húz le mint a kintlévő ár. Én ilyenkor megállok és kérem nézze meg. Ilyenkor megkérdezi és érdekesmód mindig ők tévednek. Pl csoki marcipán tojás 386.-, helyett 560.- Hát nem mindegy mikor 5 db-t vettem.

Tudom, hogy sokat dolgoznak vannak napszakok mikor tele az üzlet, de akkor is. Ez nem mindig kifogás.

42. Burrit0 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2023. ápr. 14. 09:48

A budos csirkeszarnyat meg ilyeneket az anyam vesz nagy tetelben. mert kutyakajanak meg jo. m valami rizses cuccot csinal.


A Covid alatt "lopkodtuk" a WC papirt a cegtol. Azert is rendeltek annyit. Mire vegeztunk, 2-4 kozott, mar nem volt a supermarkertben, drogeriqaan ez a csodas anyag.

41. Burrit0 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2023. ápr. 14. 09:33

valahol igazad van.


Mert a belepestol a berembol lehuszak a lejart termekeket. Es sorolahnam...

Azert gyuvas otthon minden, es nincs rendes szemelyzet. Parkm-el arebb ceg veszteseg, nem dugdossak a budos hust.

Miert is nem megyek haza.

Egyszer, kezdesnel kitisztitottam a kasszat. 3 eves ajandek. kb 8 palack. 2 rollni, amit ket eve nem hasznalnak. de megmondtak, minek.... csak abban ulok, es nem szeretem a hanyast.

Majdnem bezartak a fagyasztoba, ami minusz 18 legalabb (elvileg). Ja, az 3 eve szar. 3 eve nincs belso nyito, es ezt nem is mondjak meg. vagy eszreveszed, vagy rabasztal.


Lebasztak, hogy sok "selejtet csinalok", mert kisoportem egy reggel alatt 5 szaraz zsemlet a polcok alol. valamelyik ragott volt.

En megkerdeztem megyik fertotlenitovel, valasz: miert kellene a csemegepultot "maszatolni".


Es segghulye voltam, mert a muszak vegen a szalagot "pucerasztam feleslegesen".


En itt hanyas elott felmondtam.

Az aru is ugy erkezik. A pekaru siman az esos, saros, akamin landol. Megtoroljuk, csak "vagy viz".


En sokat vitorlaztam, sokat lattam, es should be fine. de a puktyapisobol szedett kenyer regelente.... nalam van hatar. A Sparnal nincs.

40. Channa* (válaszként erre: 20. - Burrit0)
2023. ápr. 14. 08:48

Azt ne felejtsük el, hogy ez Magyarország!


Fogalmam sincs, hogy az eladók miért vannak benne abba, hogy a hatóságiáras cuccokat ki sem teszik, vagy beszedik.


És sajnos igen, akár lejárt csirkeszárnyat is megvesznek az emberek, mert, amit tavaly 5 ezerért vettek meg, azért ma 15 ezret fizetnek, a bérük, nyugdíjuk, gyesük viszont nem emelkedett annyit.


Ez van, nincs mit szépíteni ezen, ráadásul egyre vacakabb az áruk minősége is, mert nekünk az is jó;)


Hányszor vettem majdnem tescóba romlott csirkemellet vagy bármit. Biztos, hogy érzi az eladó is a szagát, de azért kiadja.

Néhány hete, elfelejtettem megszagolni, amikor odaadta, de ahogy leblokkoltam az önkiszolgáló pénztárba, 2 zacskón keresztül megéreztem a szagát, annak ellenére, hogy a szaglásom már nem túl jó. A férjem megszagolta, hívtuk a segítőt, hogy ezt törölje ki, mert romlott. Még azt sem mondta, hogy bocs, nem vettük észre. Gondolom visszavitte és eladták másnak...


Spárban szemrebbenés nélkül becsomagoltak barna párizsit, amit otthon vettem észre. Na ezt visszavittem, és mondtam, hogy nem kell vissza adni a pénzt, csak jöjjön ide a csemege pultos és egye meg előttem, ha szerinte ez jó. Mert biztos, hogy jónak ítélte meg, hiszen nekem eladta.


Na, lényegtelen.


A WC papírt nem biztos, hogy direkt blokkolta duplán, de az biztos, hogy itthon nagyon kell figyelni. Sok eladó azt gondolja, hogy attól lesz jó, ha átvágja a vásárlót. Ez olyan, mint az a kolléga, aki mindenkit furkált, holott nem kap érte se fizetésemelést, se jutalmat...

2023. ápr. 14. 08:13

Miert akarna egy felvagottas, supermarketes megvagni?


o is egy ember. es szerintem bok megertene titeket.

38. Burrit0 (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2023. ápr. 14. 08:10
szolj neki
37. Burrit0 (válaszként erre: 35. - Kannanana)
2023. ápr. 14. 08:09
talan uj a scaner
2023. ápr. 14. 08:08

En mindig atnezem. Az apam, exem mindig nekem adta, mert jobban latok. Meg tudom, mit vettunk.

Nem gonoszak az eladok, csak emberek. Mindenki csinalhat hibat.

2023. ápr. 14. 08:04
Édesanyámnak tegnap 2 kenyeret számláztak egy helyett, szerencsére ő észrevette időben. Egyre gyakoribb mi felénk ez..
34. Burrit0 (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2023. ápr. 14. 08:02
igy megy az uzlet.A picsogas feltast 80%-ot
33. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 07:58
Sosem ellenőrzöm, férjem igen, nem is járunk együtt boltba, inkább ő egyedül. Kb. egy éve vettem felvágottat, és valami szalámi kódját tették rá, 400 ft.tal lett több, mint kellett volna. Telefonáltam, és azt mondták, vigyem vissza, nem baj ha csak 2 nap múlva tudom, korrigálják. Nem mentem vissza, de jó érzés volt, hogy ilyen készségesek voltak. Spár.
32. Burrit0 (válaszként erre: 30. - Shukran)
2023. ápr. 14. 07:45

ezert van hang is.

Ha ketszer huzza le, akkor is, ha ellote fefagyott, a penztaros felel. ez csak szak.

31. Burrit0 (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:43
Kersz korrekciot udvariasan, problema megoldva
30. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 07:43

Velem is megtörtént egyszer, nem ellenőriztem a blokkot vásárlás után. Egy doboz Vienetta jégkrémet vettem és kettőt számlázott a gép. Otthon vettem észre. Visszamentem a boltba reklamálni, hogy dadogott a pénztárgép. Nem örültek nekem, ejnye-bejnye, nézzem meg a blokkot vásárlás után, de azért visszafizették az árát.

Megfigyeltem, ilyet gyakran csinál a pénztárgép más üzletekben is, de általában észreveszik a pénztárosok, és rögtön stornózzák a dupla tételt.

29. globus (válaszként erre: 26. - Burrit0)
2023. ápr. 14. 07:42

Nem értem a kérdést...nem vagyok kereskedelmi dolgozó, vagy mire gondolsz?

Önkiszolgáló mérlegen mérünk (vevők) a zöldség részen, és a kapott kóddal megyünk pénztárhoz.

28. Burrit0 (válaszként erre: 25. - Globus)
2023. ápr. 14. 07:40

Bazzzmeg a szemuveget, mert emlitetted.


De kellet. Szarul adtam ki a kajat, nem lattam mennyi. Ha latom a rendelest, egyszerubb.

27. Burrit0 (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:37
Persze, es miota kamera van, nem nyersz a rouletten :D
26. Burrit0 (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. ápr. 14. 07:36

Tessek?

Masodallasban vagy nwm vettek vissza?

25. globus (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:36

Mondjuk az utolsó mondatban van realitás, ez tényleg fontos. Sok apróbetűs kiírás van, pl. öles betűkkel, hogy 269 ft, alatta mákszemnyivel: amennyiben hármat vesz.

Frász kitör mindig, ha étterembe megyünk, férjem otthon hagyja az olvasószemüveget és felolvastatja velem az étlapot 😁

2023. ápr. 14. 07:32

Bocsánat, hogy le mertem írni, én is hasonlóan jártam az egyik vásárlásomnál, mint amiről itt FI is beszámolt.


Akár hogyan is rugdaltok, meg hibáztattok engem a "saját hülyeségem miatt", a jelenség egyre inkább kezd elszaporodni. Ismeretségi körömben (mióta ez az őrületes infláció tart!) egyre többször hallani hasonló esetekről. És minden vevő hülye, csak a boltosok, az eladók az ártatlan bárányok. Úgy legyen!

23. globus (válaszként erre: 16. - Bichi)
2023. ápr. 14. 07:31

Itt a Sparban én árazom be a zöldséget, gyümölcsöt, penztárnál nem is tudja. Visszaküldik a vevőt leméretni, addig áll a sor. Egyetlen alkalommal címkéztek rosszul felvágottat, visszavittem, kijavították. Jegyzőkönyvezték és visszakaptam a különbözetet.

2021 vége óta gyűjtök számlákat, bizonyos árucikk árváltozásának követése miatt. Merem állítani, hogy ebben az üzletben nem csalnak.

Forrest szokta mondani, ahol becsapták, büntetésből egy évig nem megy 🙂

22. Burrit0 (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:28
sajnalom. Elragadtatgat magam.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Burrit0)
2023. ápr. 14. 07:25

Neked mi a fene bajod van velem? Látatlanban, ismeretlenül elmondasz mindenféle kötekedő, sort-feltartó, szar alaknak, miközben gőzöd sincs az éppen akkori helyzetről, a hátam mögött álló sor nem létéről, arról, hogy a pénztáros és a pultos csaj a fejem felett összenéztek...


Ezek szerint "szakmabeli" vagy, hogy ennyire véded a becsületüket? Nem kell, az én családomban is van, volt, aki bolti eladóként dolgozott.


Az én tipusom és a csirke alkatrészek, igen: kis nyugdíjból nem mindegy, hogy valamiért a dupláját fizetem, vagy a normál árat!

És igen, őneki kell elsősorban észrevennie, és rögtön javítania, ha valamit félrenyom.

Ezek után minden nyugdíjas vigye magával az olvasó szemüvegét, ha boltba megy, hogy rögtön tudjon reklamálni??? Ne röhögtess már.

20. Burrit0 (válaszként erre: 19. - Burrit0)
2023. ápr. 14. 07:25

Nem vagyok a vedoszentje, de nem kell baszogatni oket.


foleg nem valami lejart csirkeszarnyakkal.

19. Burrit0 (válaszként erre: 16. - Bichi)
2023. ápr. 14. 07:24

ja. minket pofan basztak akkor is, ha plusz volt Aldi.


az ocsem sparozott. se ide, se oda elteres.


Es az aldiban legalabb 50 szarnak kell tudni a gyors-kodnat, vagy tobbnek. Erre ugye mindenki kepes, es soha nem ut felre.

18. globus (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:23

Én sem hiszem, hogy szándékosan csalnának. Akkor sokkal gyakoribb lenne, rég lebuktak volna. Tudod, hogy nekik még a munkahelyen evett reggeli eredetét is meg kell mutatni? Ha bent veszi, arról blokkot, amit nem ő, hanem kolléga üt be. A hazulról hozott eleve be sem kerül, öltözőnél kint kell hagyni. Műszak után a biztonsági őrön keresztül jönnek ki. Ha ennyi ember be lenne avatva csalásba, az sokaig nem tudna titokban maradni.

Ami viszont elhihető, hogy az akciós árukat elsőként felvásárolhatják. De ennyi előny úgy gondolom, jár is.

17. Burrit0 (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:18
ennyire nem lehetsz paranoid.
16. Bichi (válaszként erre: 7. - Burrit0)
2023. ápr. 14. 07:17

Te valami kasszás védőszent vagy?

Tudod állati fura, hogy nem rövid életemben még sosem ütöttek be kevesebb darabot, többet viszont rendszeresen, mi több olyat is, amit nem is vettem.

És hát sosem ütötte be kilós termék esetén olcsóbbat. Sosem akartak primőr zöldséget/gyümölcsöt krumpli áron adni, de ellenkezőleg az is rendszeres. És hát ne mondjuk, hogy nem látja, hogy almát vettem, és nem háromszoros árú szőlőt...

Mondjuk én megnézem a blokkot...

15. Burrit0 (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 07:16
siman tevedhet. Miert, te nem? Te meddig tartogattad a kosarban. Neki 2 mp volt a jonapot es RAD koszonom kozott
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook