Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A boltban ma nem ellenőriztem le a blokkot, így sajnos csak... fórum

A boltban ma nem ellenőriztem le a blokkot, így sajnos csak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
74. aszparagusz (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2023. ápr. 16. 16:52

Így igaz.

Én a heti bevásárlásnál a Lidl-ben mindig átnézem a blokkot.

Ha esetleg valami eltérés van (nem az az ár, nem az a termék) szó nélkül korrigálják.

73. Napsugár8 (válaszként erre: 72. - Tumbo2)
2023. ápr. 16. 16:31

Így van. Nálam is az az elsődleges, hogy bármikor képes legyek tükörbe nézni.

Ha valaki szándékosan "téved" a másik kárára, lelke rajta, neki kell elszámolnia vele.

Ha zsinórban téved, mert túl sok a meló, nem bírja a terhelést, túlvállalta magát: keresni kell egy könnyebb, kevésbé terhelő, általa is hiba nélkül teljesíthető munkakört, munkahelyet, és rögtön helyére kerülnek a dolgok.

72. tumbo2 (válaszként erre: 71. - Napsugár8)
2023. ápr. 16. 13:48
véletlenül rákerült egy joghurtra a lányom kabátja.visszavittem kifizetni,na azért mit kaptam,pedig több ezer forintot hagytunk ott.jót röhögtek rajtam a boltosok,a szódát általában kicserélem,néha mondom majd másnap hozom az üreset.a konvektor mellett megolvadt,mondom kifizetem az üveget.hagyni kellett volna a fenébe.mint mikor a vécében találtunk egy vadonatúj dzsekit,odaadtam a biztonsági őrnek,gondolom hazavitte.de az én lelkiismeretemet ne terhelje semmi.
2023. ápr. 16. 13:33

Pár évvel ezelőtt csak késő este jutottam odáig, hogy a kis házi könyvelésembe felvezessem, hol, mire, mennyit költöttem. Akkor derült ki, hogy 1000.- Ft-tal több van a buxámban, mint kellene, és azt is tudtam, hogy csak a coop-ban fizettem akkora bankóval, hogy... kis kezdő pénztáros csaj volt a kasszánál, másnap visszavittem, kerestem az üzletvezetőt... a kis pénztáros csaj sírva fakadt, nem gondolta, hogy bárki is visszaviszi.

Ezek után már meggondolom, kell-e nekem ennyire becsületesnek lennem?

70. timycat (válaszként erre: 63. - Globus)
2023. ápr. 16. 10:57

Meglepően gyakran szokott ez velem is előfordulni, pl több ugyanolyan termék és egyik nem csippan, túl gyorsan húzza gondolom, de egyszer egy baromi nagy termékkel is így jartam a Tescoban (még amikor jártam oda) a végösszegből tudtam hogy valami lemaradt, 8000-rel fizettem kevesebbet, mivel utálom a Tescot, annyi embert átvágnak, kussoltam, a kasszásnak sem lehetett belőle baja, hisz be sem került a cucc a gépbe, így elszámolásnál nem bukott ki.


Mostanában önkiszolgáló kasszázok ahol lehet, így könnyebb figyelni az árakat, darabszámot és hogy ami csippan az tényleg az-e.

69. tumbo2
2023. ápr. 16. 10:51
én sosem,de a húgomat szerinte átvágták,így még egy kifli árával tartoznak neki.nem ettem észre,hogy engem átvágtak volna. naiv volnék?
68. Channa* (válaszként erre: 56. - Soufflet)
2023. ápr. 16. 10:44

Vissza szoktam vinni, ha úgy alakul, hogy van időm és nem zárt be 2 napra a bolt.


Egyszer egy hentes büdös csirkemellet adott, amit persze csak otthon vettem észre. Visszavittem és azt mondta, hogy ez nem romlott, csak melegen folpakkozzák le és bepálik, de semmi baja. Visszaadta a pénzt egyébként és normális volt, de szerinte simán megfőzhettem volna;)

2023. ápr. 15. 15:17
A boltban a kasszánál èn sem nèzegetem a blokkot.
66. l.luiselotte (válaszként erre: 65. - Globus)
2023. ápr. 15. 15:14
De gyorsabb, Rémálmaim, hogy néhány reklamációm orvoslása 30-40 percig tartott, az a párszáz ft különbözet nem érte meg ( az csak bónusz, hogy a bevásárlást túlnyomórészt munka után 18-19 óra közt bonyolitom. )
65. globus (válaszként erre: 64. - L.luiselotte)
2023. ápr. 15. 15:09
Érdekes üzlet.
64. l.luiselotte (válaszként erre: 63. - Globus)
2023. ápr. 15. 15:07

Előfordul nem is egyszer, de én csak otthon veszem észre. De át is vágnak, elég sűrűn, tényleg ki vannak a csajok. Ezért irtam alább, hogy nem szoktam reklamálni, de azt a néhány általuk kihagyott dolgot sem viszem vissza, nem nagy értékű dolgokat vásárolok,nagy kár nem ér egyikünket sem, mindent összevetve 0 az egyenleg . ( az 52 hszben irtam a tormát és a virslis rácsost 249 - ill 240 Ft )

tegnap pl 2 fokhagymát számoltak az l helyett, otthon vettem észre, de nem szóltam miatta )

63. globus (válaszként erre: 52. - L.luiselotte)
2023. ápr. 15. 14:59
Kirakod a pultra és nem számlázzák? Ilyent még nem hallottam.
2023. ápr. 15. 14:55
Mindig meg kell nézni rögtön a blokkot az a biztos. X éve voltak saját zsebre dolgozó pénztárosok akik kitudták venni a becsapós pénzt( többet blokkolt és megjegyezte mennyivel ) most már nem ilyen egyértelmű a helyzet.
2023. ápr. 15. 14:23
Megoldódott az ügy, visszakaptam a WC papír árát! 😊 Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak! 🤗
60. Fáradt* (válaszként erre: 8. - Burrit0)
2023. ápr. 15. 06:18
Círka 22 évet töltöttem kasszában..vita lezárva!
2023. ápr. 14. 17:47
Naponta vásárolok a Pennyben. Minden héten van egy két alkalom hogy többet blokkolnak. Volt egy nap márciusban, hogy kétszer csaptak be. Szoltam hogy nem jól blokkoltak. Amit visszkaptam csak a fele volt annak ami járt. Otthon vettem észre.
58. ,zumba (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 17:37
Nekem is eszembe jutott, ha én felelősségteljesen végzem a munkámat, akkor mástól is elvárom. Fáradtság: én a tőlem telhető legnagyobb mértékben figyelek a pihenésre. Vagy kérek szabadságot.
57. Soufflet (válaszként erre: 52. - L.luiselotte)
2023. ápr. 14. 16:42

Ez rataban ki van adva, hany visit meg retket kell csalni....

Fizetes utan atnezzuk, es nem kell felrobbannni, halami rossz. Te amugy visszamesz, havalmit nem fizettel? Vagy szopja be a budos multi?

56. Soufflet (válaszként erre: 51. - Channa*)
2023. ápr. 14. 16:32

En a piacon kozvetlen vagotol egyszer kaptam vackot. Elnezest kert, a hutojuk elromlott. Vissza se szamlaztuk. Egy het mulva masikat kaptam.


Ha budos, vidd vissza!

55. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 53. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 15:50

a rekord magas infláció hatásos ellenszere a rekord magas áfa..-)

De lehet, hogy én nem értek hozzá..-)

2023. ápr. 14. 15:49

Részemről a téma lezárva. Most is csak azért jutott eszembe ez a közel 2 hónapos történet, hogy megszületett ez a fórum.

De ahogy elnézem, mással is előfordult már hasonló, nem egyedi esetről beszélünk. És nem lehet mindent a fáradságra fogni.

Ha én is úgy könyveltem volna az ügyfeleimnek, és majd fizeti a bírságot zsinórban... réges régen még a határból is kizavartak volna.

53. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2023. ápr. 14. 15:45

Igen, lehetnék figyelmesebb. Ha nem ilyen naponkénti áremeléses, inflációs időszak van, egész biztosan még ott megnézem a nyugtát. Több mint 30 éve vagyok a coop törzsvevője, még sohasem tapasztaltam ilyet.

Csodálkoztam akkor is, hogy hoppá, megnézem otthon szemüveggel!!! hogy minek is ugrott meg ennyinek az ára??? Akkor szembesültem a tényekkel.

Bocs! Osztani a tanácsokat én is tudnám így utólag, de akkor bizony már örültem, hogy hazaértem, hogy felcuccoltam a másodikra, hogy én azért a "rongyos" 800 ft különbözetért még egyszer lemásszak az emeletről, visszatipegjek és haza... legyen vele boldog!


Mindenütt leterheltek az alkalmazottak, mert minden munkáltató még a lelket is kihajtja belőlük, de ne akard már nekem bemagyarázni, hogy minden bolti eladó angyalszárnyakon röpdös.

Egyébként van a városban másik üzlete is a coop-nak, azóta oda járok, a törzskártyám ott is elfogadják. :))

52. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 14:23

Nyugi, én minden nap a legközelebbi spárban vásárolok és kiegyenlitődik, ahányszor becsapnak, illetve valamit nem számláznak, amit kiraktam a pultra. Arra tényleg nagyon kénynesek, ha az ember reklamál ill. valamit visszavisz; jzk stb. Az én ügyeim olyan szinvonaluak, hogy a mult héten egy tormát nem számoltak, de egy virslis rácsost viszont 2x.


Add össze meglátod a végeredmény O lesz

51. Channa* (válaszként erre: 48. - ,zumba)
2023. ápr. 14. 13:31

Sajnos ez van.

A lidl-ben és a pennyben is van 1 kg-os csirkemell. Nem tudom, hogy hol tárolják, mikor kapják meg és ehhez képest mikor rakják ki, de számtalan volt olyan, hogy otthon kibontottam a a csomagot és drukkoltam, hogy le tudjam mosni a szagot róla.


Kisboltban nem szoktam húst venni.

Piacra már sokszor vittem vissza büdös húst, még füstölt csülköt is...

50. globus (válaszként erre: 43. - Semleges)
2023. ápr. 14. 11:08

Már évekkel korábban, az árstop előtt is ilyen eljárás volt. Megígérzem barátnőmnek, hogy veszek laktózmentes sajtot. Már reggel nem volt. Az ígéret szép szó, gondoltam, megveszem másutt, a különbözetet lenyelem. Nem volt.

Bedühödtem, írtam az ügyfélszolgálatnak. Udvarias válaszban felvilágositottak, hogy tőlem 250 km-re, másik üzletben van. Penny, kösz.

2023. ápr. 14. 11:08
Én sose jártam még így. Pedig a Lidlben 5-6-ával rakom a csokit a kosárba. :) De itt a helyi Coopban most mar időszerű lesz elkérni a blokkot, mert olyan sokat fizetek egy alkalommal, csak azt nem tudom mire.
48. ,zumba
2023. ápr. 14. 10:59
Kisboltba járok, blokkot megkapom, még nem csaptak be eddig a napig, sem romlott áruval nem szolgáltak ki. Talán ez előny a multikkal szemben.
47. michelle.r (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2023. ápr. 14. 10:07

Ennek javarészt az az oka, hogy fáradtak, túlterheltek. Ott is munkaerőhiány van, ráadásul időre kell teljesíteniük.


Pont olyan emberek, mint te vagy én, csak nekik más a munkájuk, de ők sem úgy kelnek fel reggelente, hogy megnyerjék a ki tud több embert átbaxni versenyt.


És igen, lehetnél figyelmesebb, végül is a saját érdeked, hogy ne fizess többet. Nem csak neked, mindenki másnak is.

46. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Burrit0)
2023. ápr. 14. 10:06
míg volt egy hentes a faluban,mindenkit átvágott,főleg a nyugdíjasokat,akik tényleg ne láttak jól. engem nem igen,mert,ha máshoz nem,a húshoz értek,az egész városban nem kaptunk karácsonyra karajt,jó lesz a tarja is,nekem ugyan nem,rántva utáljuk. bement,aztán kihozott egy gyönyörű karajt,megbüntette az isten,mert belevágott a boltjába a villám,ő meg infarktust kapott.
45. Pasionella (válaszként erre: 43. - Semleges)
2023. ápr. 14. 09:58
Ahhoz nem kell két embernek ott lennie a bevásárlásnál. ha gyors a kassza akkor utána szem előtt félre kell vonulni átnézni a blokkot és nincs gond, én mindig így csinálom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook