Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra? fórum

A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
8. dee7182d35 (válaszként erre: 7. - B8669bde37)
2008. márc. 20. 09:07
Én is gyakran álmodoztam egy hosszú éjszakáról,de erre a lányomnál olyan 2 éves koráig kellett várnom.
7. b8669bde37 (válaszként erre: 6. - Gabima)
2008. márc. 20. 09:05
Igen, egyetértek, de olyan jó lenne...:)
2008. márc. 20. 09:00
Semmivel nem lehet rászoktatni, majd ha már nem lesz szüksége az éjszakai táplálékra, abbahagyja. Mindkét fiam 1 éves koráig szopott éjszaka, de engem nem zavart, hogy fel kell kelni megetetni. Szerintem ez a dolgunk. Az alvást pótoltam ebéd után, amikor aludtak.
2008. márc. 20. 08:58
Én nem tudom miért akarja minden anyuka,hogy már 3 hónaposan átaludja az éjszakát?!Ilyen csak a könyvekben van!Persze nyilván vannak kivételek,de nem az a gyakrabb,hogy 2-3 hónaposan már nem kell fel éjjel.Szerintem egyáltalán nem kell erről leszoktatni,végülis mindenki ezt vállalta a gyerek szüléssel,had egyen az a gyerek éjjel is,addig,amig szüksége van rá!
4. win
2008. márc. 20. 08:58

Ne haragudjatok, de áruljátok el, miért vagytok ennyire türelmetlenek?


Én pontosan ugyanezt csinálom, és ugyan megfordult a fejemben, hogy jó lenne, ha végre kialhatnám magam, meg nem kelnék minden nap hajnal 4 és fél 6 között, de ha a gyerek éhes, akkor egyen. Ha éjjel, akkor éjjel. Majd leszokik róla.

És örülök, hogy csak a cicit kell a szájába tolni, nem kibumlizni a konyhába tápszert kotyvaztani neki, mikor alig látok ki a fejemből.

2008. márc. 20. 08:57

Nálunk is, a fiúk az elejétől átaludták az éjszakát.

De Verácska 8kor eszik, utána éjfélkor, háromkor, hatkor. Minden szopcsi után böfizés, kis kínlódás. Mire visszafekszem, átjön a középső gyermekem, hogy pisilnie kell, vagy csak úgy, visszakisérem, újra lefekszem, épp hogy elalszom már követel a pici.

Most már jó lenne egy éjszakát átaludni.

2008. márc. 20. 08:53
ez jó kérdés!! én is ugyan ebben a cipőben járok!! nálunk mondjuk, van hogy csak egyszer, van hogy kétszer kajcsizik, de nem bánnám már ha átaludná az éjszakát, a fiam 1 hós korától átaludta
2008. márc. 20. 08:52
A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook