Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra? fórum

A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. 14775640c4 (válaszként erre: 33. - ALLICS)
2008. márc. 20. 10:30

hát igen..

és még hányszor kell bemenni hozzá akkor is mikor már nagy a gyerek

ugyhogy szerintem sem kell erőltetni

37. nagybeca (válaszként erre: 35. - ALLICS)
2008. márc. 20. 10:29
A harmadikom úgy két évvel korábban jött, mint szerettük volna....
36. dee7182d35 (válaszként erre: 35. - ALLICS)
2008. márc. 20. 10:29
Mi?
35. ALLICS (válaszként erre: 29. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 10:28
Ez nem feltétlenül igaz.
34. palacsinta (válaszként erre: 29. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 10:27
Én is erre szoktam gondolni:)))
33. ALLICS (válaszként erre: 3. - B8669bde37)
2008. márc. 20. 10:26

Szia:)

Szerintem nem lehet semmivel rászoktatni,maximum türelmesnek kell lenned.Úgyis a baba fogja eldönteni,hogy mikor nincs szüksége az éjszakai kelésre és evésre.

Nekem 2,5 hónapos kora óta átaludta az éjszakát.De most a foga miatt megint felkel éjszaka többször mint újszülött korában.


Türelem,türelem....

32. palacsinta (válaszként erre: 16. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 10:26
Erre gondoltam válszként:))))
31. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - Win)
2008. márc. 20. 10:23

egyet értek :))

és tudod mit?

visszasírom a jó kis cicis éveket

mikor a nagy gyerekeim válogatnak,hol az egyik követeli hogy csináljak kaját hol a másik 10 percre rá nyúz

akkor mi volt?fogtam cici a szájba és kész

meg volt oldva és nem volt az anya én nem szeretem a párizsis zsömlét miért nem adsz mást?

30. dee7182d35 (válaszként erre: 29. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 10:21
Na látod ez nagy igazság!
29. nagybeca (válaszként erre: 27. - Dee7182d35)
2008. márc. 20. 10:20

Én is így voltam az elsővel, menetrendszerint 2 óránként szopizott, órát lehetett volna hozzá állítani.

De ha esetleg kicsit nehezebb volt a napom arra gondoltam, én akartam Őt és nem Ő akart megszületni...

2008. márc. 20. 10:17

szerintem miért kéne egy 3 hónapos gyereket rászoktatni hogy aludjon éjjel?

nekem kettő van és mindketten az első naptól végigaludták az éjszakát

de volt olyan mikor fogzottak vagy valami hasonló akkor felketek 6-7 hós korukban is

és bizony nem szégyelltem ciciztetni.megjegyzem mindkettő igény szerint szopott 6 hós korukig, és csak utána tápláltam hozzá

és másfél éves korukig ciciztek

27. dee7182d35 (válaszként erre: 25. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 10:16

Ezt nem azért írtam,nem rád vonatkozott,csak így jött ki,bocs.

Arra írtam,hogy egy nyúzott anya nem tudja úgy ellátni a babát,és hát nálam ez nem volt gond,és ő még 7 hónaposan is volt,hogy 2 óránként evett.

26. nagybeca (válaszként erre: 23. - Palacsinta)
2008. márc. 20. 10:14
Nem a kötődés erősségéről van szó, hanem az elválás nehézségéről!!
25. nagybeca (válaszként erre: 18. - Dee7182d35)
2008. márc. 20. 10:13
Nem azért apadtt el a tejem , mert fáradtt voltam jelzem kicsi az alvásigényem,( és a párom is sokat segített!) hanem mert nem szopizott rendszeresen!!
2008. márc. 20. 10:09

semmivel

majd leszokik

23. palacsinta (válaszként erre: 16. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 10:05
Én nagyon erősen kötődöm az anyámhoz,és nem ütött vissza azt kell mondjam:)
2008. márc. 20. 10:02
Helyes.
21. palacsinta (válaszként erre: 15. - Win)
2008. márc. 20. 10:02

Jó jó jó jó,igen nekem ha olvastad szerencsém van.Azt írtam amit hallottam.

Azért lányok mi is felnőttünk nem?

Az évekik nem alvást továbbra is rossz megolvásnak tartom.

Remélem nem baj,saját vélemény.

Kérdem én,egy kialvatlan anya nappal mekkora biztonság a babának?

Ja és anya és anya alvásigénye közt is óriási a különbség,nem?

2008. márc. 20. 09:58
Az én fiam percre pontosan 3 óránként szopott a nap 24 órájában 6 hónapos koráig. Azután már csak egyszer kelt fel éjszaka. Leszoktatni eszembe sem jutott, pedig volt, hogy úgy néztem ki, mint egy zombi..;) Sosem hagytam sírni, kicsit többet járkáltam vele, vagy ringattam mint azt a "nagyok" mondták, de bizton állíthatom, hogy ezért vált kiegyensúlyozott babává, majd kisfiúvá. Ha kellek neki, ott vagyok. És ezen sosem fogok változtatni. Mindent így fogok csinálni a hamarosan érkező kistesónál is.:)
2008. márc. 20. 09:56
Ezt én puszta önzésnek tartom,és úgy gondolom ezt a teherbe esés előtt kéne meggondolni.
18. dee7182d35 (válaszként erre: 17. - Nagybeca)
2008. márc. 20. 09:54
Szerintem a baba érdeke,hogy kielégítsem a szükségleteit.Pláne egy 3 hónaposnak.Attól,hogy fáradt voltam,nem apadt el a tejem,és el tudtam őt látni,és jobban éreztem magam így,mintha hagytam volna ordítani,hogy majd abba hagyja,és én alhatok.
17. nagybeca (válaszként erre: 14. - Dee7182d35)
2008. márc. 20. 09:52
Nem csak az anya kényelme, hanem a baba érdeke is. Egy kimerült szervezet hogyan tudná ellátni saját magát és még egy pici babát is???
16. nagybeca (válaszként erre: 12. - Palacsinta)
2008. márc. 20. 09:48

Sírni hagyni a babát pszichikailag sem jó, mert csecsemőkorban alakul ki az alapvető bizalom érzése. a csecsemő (1 éves koráig) teljesen kiszolgáltattott, megrt szükségleteinek kielégítését másoktól kell várnia. Ha megkapja akkor biztonságban érzi magát, egyedül lehet hagyni a szobában nem lesz nyűgös, nyafogós, mert tudja, hogy vissza fognak térni hozzá. Ha azonban sokáig sír és nem figyelnek rá akkor bizonytalan lesz és ez bizony a későbbi emberi kapcsolataira is ki fog hatni: pl. Óvodába szoktatás sokkal nehezebb és hosszabb folyamat. A

A kisfiam első nap nyugodtt volt, nem sírt és nyugodttan ott hagyhattam, nem volt vele probléma!

15. win (válaszként erre: 12. - Palacsinta)
2008. márc. 20. 09:39

De ez a gyerek nem 6 hónapos, hanem alig múlt 2!!!


És én sem mondtam, hogy imádok felkelni, mi több utálom, hogy nem alhatom ki magam. DE tudomásul veszem, hogy egy ideig most ez van, és nem akarok erőszakkal olyat tenni a gyerekemmel, amire még nem kész.

2008. márc. 20. 09:34
Mi az hogy kell?Ez csak az anya kényelmét szolgálja,engem jobban érdekelt a gyerekem kényelme.Ez a baba pedig csak 3 hónapos.
2008. márc. 20. 09:34

Ez egy nagyon rossz felfogás!!!!! Amíg lehet szoptasd!!!!! Ha kell éjszaka is . Az első bébim menetrendszerint 2 óránkét szopizott éjjel nappal, Sokáig sikerült szoptatnom, volt tejem, a második gyerkőc 3 hetes korától végigaludtta az éjszakát Egyik reggelre tejlázat kaptam, és ennek következtében sajnos -a rendszeres fejés ellenére-elapadtt a tejem, hiába a "kínzás" a gyakori mellre hejezés - fél óránként próbáltam szoptatni, de semmi- 3 hónapos korára tápszeres lett miután 3 hét alatt fogyott 20 dkg-ot.

Úgyhogy ha a gyermekednek jót akarsz inkább kelj fel éjszaka és amikor alszik te is próbálj meg pihenni. Ezt a családnak meg kell értenie. Kitartás!!!! :-)

2008. márc. 20. 09:30

Én most kilógok a sorból a véleményemmel:)

Mindenki ennyire imád felkelni,szerintem ez nem igaz.A mi időnkbe nem volt ekkora hajcihő a gyerkőcök körül.Nekem a kórházigazgató mondta,amikor a korán voltunk.Igenis a gyerek hathónapos kora után le kell szoktatni az éjszakai evésről!!

Nekem szerencsém volt,nagy súllyal született és soha a hasamban sem volt fent éjszaka:)))

Most este hétkor vacsi,alvás hatóráig és vissza nyolcig.

Nekem még így sem ok.

Az estit szeretném későbbre tolni,így gondolom reggel tovább aludna.

Ja és anya szerint engem egy hétig hagyott sírni na nem sokáig,de nem rohant azonnal,és láss csodát leszoktam az éjszakásműszakról:)

Szerintem nem árt egy kis határozottság,mi lesz később.Nem igaz?

11. vviki2
2008. márc. 20. 09:28

Nem hiszem, hogy egy 3 hónapos babának át kellene aludnia az éjszakát! Minden gyerek más, ezt el kell fogadni. A kislányom nem volt 2 hónapos és aludt éjjel, mint a bundamaci! Pedig szopós baba volt. Aztán 6 és fél év múlva megszületett a kisfiam, s romba döntötte minden nevelési elvemet, s ezzel együtt az "álmaimat" is. Éjjel-nappal szopizott, volt, hogy kétóránként! Előfordult néha, hogy aludt éjjel 5-6 órát egyhuzamban, de ez elég ritka alkalom volt. Ez így ment 17! hónapig! Akkor sem magától hagyta el, hanem én döntöttem úgy, hogy elég volt. Akkoriban már óránként, félóránként cicire cuppant (együtt aludtunk, hogy tudjak pihenni), s elég fárasztó volt. Amikor megtudtam, hogy babát várok, s rámtört a fáradtság, rájöttem, hogy szükségem van a pihenésre, éjjel is. Újra összeraktam a kiságyát, és éjjel már abban aludt. Nagyon nehéz volt az első éjjel, de a harmadik már zavartalan volt. Azóta alszik éjjel, kivéve persze ha fogzik, akkor még felsír többször.

Amikor 4-5 hónapos volt, próbáltam "hagyni sírni", de hamar feladtam. Ez nem az én módszerem... Akkoriban ha nem mentem be hozzá rögtön, úgy elkezdett sírni, hogy utána alig lehetett megvigasztalni! 10 percig hüppögött még a karjaimban is, annyira a szívére vette... Most viszont, amikor külön tettem aludni, már csak hiszti volt, könny nélkül, hüppögés nélkül... Talán most érett meg rá.

Nem szabad általánosítani, ami az egyik gyereknél működött, az nem biztos, hogy bejön a másiknál is. Erre én is csak a második baba érkezése után jöttem rá... Minden máshogy volt, mint ahogy elterveztem, vagy ahogy csinálni szerettem volna.

Csak türelem!!! Szerintem nem nagy áldozat ez a néhány hónap (év?) kialvatlanság...! Nekem könnyebb volt, miután együtt aludtunk, hisz csak a szájába tettem, és aludtam tovább... Persze ezt nem mindenki vállalja, érthető, én sem szerettem volna együtt aludni a babámal, de így alakult. Már nem bánom.

Olyan hamar felnőnek....

2008. márc. 20. 09:11
Az nem lehet könnyű!Majd kipihened magad,ha a kicsi oviba megy!:)
2008. márc. 20. 09:07
Engem sem zavar, szívesen szoptatok, egyáltalán nem tehernek tekintem. De így, már 3 gyermekkel kicsit bonyolultabb bepótolni a kimaradt alvást.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook