Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2,5 éves kislányom egyik napról a másikra elkezdett sántítani a bal lábára fórum

A 2,5 éves kislányom egyik napról a másikra elkezdett sántítani a bal lábára (beszélgetős fórum)


11. odyke
2012. dec. 21. 06:02
Volt férjem keresztfiánál igy derült ki,hogy leukémiás.6 évesen,iskolakezdés elött meghalt :(
2012. dec. 11. 22:12
Nekem is csinált hasonlót a kislányom, de elnőtte. Viszont, a bal könyöke még a mai napig is (3 és fél éves) olyan, hogy egyszer csak, egy rossz mozdulatnál kiakad és akkor percekig fáj neki, van, hogy órákig, és akkor vigasztalhatatlanul sír, szegénykém. Aztán egyszer csak visszakattan valami és, mintha mi sem történt volna, folytatja a dolgát. A növekedési fájdalomról már én is hallottam, a szomszéd kisfiúnak is van ilyen.
9. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2012. dec. 11. 12:37
Nem volt influenzás előtte?
8. b3f0e8a37e (válaszként erre: 7. - Rituss90)
2012. dec. 11. 11:07
Igen, vannak gyerekek, akik jobban megérzik. Egyébként az én lányom is 2.5 éves volt, mikor egyik nap egyszer csak nem kelt ki az ágyból, aztán húzta a lábát, mint akinek lebénult. Vágtattam vele az orvoshoz, és semmit nem talált, csak ezt mondta - másnap már csak kicsit sántított, aztán elmúlt...
7. rituss90 (válaszként erre: 6. - B3f0e8a37e)
2012. dec. 11. 10:59
Érdekes, mert a bölcsis gondozónő is mondta ezt a növekedési fájdalmat. Az Ő fiának gyógyszert is kellett szednie rá, de azt mondta, hogy attól elmúlt a fájdalom és a sántítás is :/
2012. dec. 11. 10:54
nálunk is volt ilyen, kiderült, hogy az izomlázat és a növekedési fájdalmat (van ilyen! A csontok fájnak, ahogy nyúlnak) nem bírta kezelni, és inkább nem állt rá... de azért vidd dokihoz!
5. lov.ildi (válaszként erre: 4. - Rituss90)
2012. dec. 11. 09:52

Ha a térdben a porc sérült meg,akkor azt a legtöbb esetben nem mutatja ki a röntgen.

Én a helyedben mindenképpen szakorvoshoz vinném el.


Bár az is lehet,hogy nincs semmiféle oka. A kislányomnál volt egy olyan időszak,amikor nem tudott lábra állni és csak kúszott,pedig akkor már járt. Elvittem kivizsgálásra. Nem találtak nála semmiféle okot. Neurológusnál is jártunk.

Ez pár napig tartott a kivizsgálás meg hónapokig. Azóta ez nem fordult nála elő.

2012. dec. 11. 09:39
Pont emiatt remélem, hogy legalább elküld a doki röntgenre, nem csak legyint majd egyet, hogy elmúlik...
2012. dec. 11. 09:25

Szia

nekem egy ismerősnél volt hogy a pici elesett a lakásban, semmi extra reakció csak furán tartotta a karját, nem is fájlalta mert simán öltözött, de elvitték röntgenre és bezony kellett a gipsz

lehet itt is ez a helyzet

2012. dec. 11. 09:16
2,5 éves kislányom egyik napról a másikra elkezdett sántítani a bal lábára. Előző nap ugyan elcsúszott a fürdőszobában, de akkor még csak nem is sírt, nem fájlalta semmijét, én is átnéztem, nem láttam ütés nyomot se rajta. Az az érdekes, hogy ha "bejáródik", akkor nem sántít, fut, szalad. Viszont alvás után, vagyis pihentetés után újrakezdődik. Tegnap ébredés után felállt, és szó szerint összerogyott... majd újra csak sántítva bírt menni. Ha kérdezem, a térdét fájlalja. Délben megyünk orvoshoz, csak kíváncsi lennék, volt-e már valaki ilyen helyzetben.
2012. dec. 11. 09:12
Olyan anyukák hozzászólását várom, akik már tapasztaltak ilyent, vagy legalábbis hasonlót:

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook